Tag

Tag: syria

Wszystkie artykuły powiązane z tagiem syria.

Rosja bombarduje cywilów

Wiadomości

Rosja bombarduje cywilów

Nawet 36 cywilów, w tym dzieci miało zginąć w rosyjskich nalotach na syryjskie miasta – donoszą aktywiści praw człowieka z Syrii. Według Francji i USA Rosjanie nie bombardują Państwa Islamskiego.

Rosyjskie wojska w Syrii

Wiadomości

Rosja rozpoczęła atak na Syrię

Rosyjskie samoloty wojskowe zaatakowały strategiczne dla ISIS punkty w Syrii, bombardując m.in. magazyny broni i niszcząc część zasobów szprzętu wojskowego Państwa Islamskiego.

"Financial Times": Putin to parias. W Syrii próbuje odzyskać twarz

Wiadomości

"Financial Times": Putin to parias. W Syrii próbuje odzyskać twarz

Brytyjski „Financial Times” pisze, że Władimir Putin przez swoją agresję na Ukrainie stał się „międzynarodowym pariasem”. Zaangażowanie Rosji w Syrii ma być dla niego sposobem na odzyskanie twarzy i powrót na międzynarodowe salony. Zachód nie powinien mieć jednak żadnych złudzeń co do prawdziwych intencji Kremla, przestrzega „FT”.

Ładunek 200 (fot. media)

Wiadomości

Grzesik: Syria ostatnim gwoździem do trumny Putina

Żołnierz rosyjski, jak wiadomo, wykona każdy rozkaz dowództwa – oprócz niemożliwego. Wszak lista wojen, w które uwikłał się Związek Radziecki a później Rosja, i w których nie tylko nie odniósł zwycięstwa, ale nie uzyskał też żadnych korzyści politycznych lub gospodarczych, jest bardzo długa. Aktywne wspieranie ogromną pomocą finansową i militarną rozmaitych rebelii antykolonialnych w całej Afryce prowadziło ostateczne do powstawania kolejnych bandyckich satrapii postkolonialnych, z których wpływy Rosji z czasem były rugowane, vide Angola czy Somalia, a które z czasem na dekady zamieniały się w antycywilizacyjne czarne dziury. Oto lista takich państw: Angola, Mozambik, Etiopia, Gwinea, Mali, Algieria, Libia, Egipt, Somalia, Kongo, Ghana. Bezproduktywność takiego zaangażowania sprawiła, że Rosja nie ma ani jednej kolonii w Afryce.

Miriam Shaded: III wojna światowa już trwa - i zmierza teraz do Europy

Wiadomości

Miriam Shaded: III wojna światowa już trwa - i zmierza teraz do Europy

"Trzecia wojna światowa już się rozpoczęła, tylko w każdym kraju w innym terminie. Ona już toczy się na Bliskim Wschodzie, idzie na Afrykę i powoli zmierza ku Europie. Trzeba nazwać to wprost - to jest wojna cywilizacyjna pomiędzy kulturą muzułmańską a chrześcijańską" - powiedziała w programie "Wirtualnej Polski" Miriam Shaded, prezes fundacji "Estera" pomagającej prześladowanym chrześcijanom z Syrii.

Irak potwierdza: Rosja już działa na Bliskim Wschodzie

Wiadomości

Irak potwierdza: Rosja już działa na Bliskim Wschodzie

Choć Kreml zaprzecza interwencji zbrojnej przeciwko Państwu Islamskiemu, jest kolejny dowód na to, że Rosja zaangażowała się w konflikt. Potwierdziło to irackie dowództwo wojskowe.Dowództwo opublikowało oświadczenie, w którym poinformowało, że zawiązano koalicję z Rosją, Iranem i Syrią wymierzoną w dżihadystów. Współpraca ma obejmować działania wywiadu i sił bezpieczeństwa. Nie jest sprecyzowane czy Kreml wysłał w rejon konfliktu regularne oddziały wojskowe i czy zamierza to uczynić.

Czy wie to lewica, że Dobrzy islamiści nie istnieją?

Wiadomości

Czy wie to lewica, że Dobrzy islamiści nie istnieją?

Sentyment to dobrego islamisty jaki płynie z serca lewicowego w kontekście ściągania tzw. uchodźców, powoli mierzi. Lewicowa chęć zapełnienia Europy przybyszami wyznającymi antyeuropejskie poglądy, ma na celu zdestabilizowanie ładu europejskiego, zakorzenionego w chrześcijaństwie.

Czy to Putin trzyma ręka na "kurku z uchodźcami"?

Wiadomości

Czy to Putin trzyma ręka na "kurku z uchodźcami"?

Putin jednego dnia otwiera wielki meczet w Moskwie, by następnego utworzyć bazę lotniczą w Syrii i grozić przeprowadzeniem zmasowanego ataku na Państwo Islamskie. Widać z jaką sprawnością i pewnością siebie rozgrywa figury i pionki na islamskiej szachownicy. Wygrana wojna w Czeczenii i ustanowienie watażki Kadyrowa namiestnikiem swoich interesów na Kaukazie i wśród islamistów wspierających ISIS na całym Bliskim Wschodzie, przetarło mu drogę do działań na skale basenu Morza Śródziemnego.