"Trzecia wojna światowa już się rozpoczęła, tylko w każdym kraju w innym terminie. Ona już toczy się na Bliskim Wschodzie, idzie na Afrykę i powoli zmierza ku Europie. Trzeba nazwać to wprost - to jest wojna cywilizacyjna pomiędzy kulturą muzułmańską a chrześcijańską" - powiedziała w programie "Wirtualnej Polski" Miriam Shaded, prezes fundacji "Estera" pomagającej prześladowanym chrześcijanom z Syrii.

Shaded tłumaczyła, że celem fundamentalistów islamskich jest rozszerzanie panowania islamu poprzez podbijanie kolejnych terytoriów. "Ci, którzy nie chcą zmienić religii, są przeważnie zabijani albo łaskawie wypędzani. Te prześladowania już mają miejsce w Syrii" - powiedziała polska Syryjka.

Shaded odrzuciła też apele o przyjmowanie w Polsce migrantów bez względu na ich przynależność religijną. "Wiele osób uważa, że jeśli ktoś prosi o pomoc, należy mu pomóc. Tylko co, jeśli pomoże się kryminaliście, który później skrzywdzi kolejne osoby? Dlaczego ja mam pomagać osobie, która może stanowić zagrożenie?" - pytała Shaded.

bjad