- „Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Karol Nawrocki, na wniosek Ministra Obrony Narodowej, wyraził zgodę na mianowanie na pierwszy stopień oficerski (podporucznika) 78 żołnierzy i funkcjonariuszy SKW”
- czytamy w komunikacie BBN opublikowanym w mediach społecznościowych.
- „Prezydent RP wyda stosowne postanowienie po kontrasygnacie Prezesa Rady Ministrów”
- dodano.
Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych @NawrockiKn, na wniosek Ministra Obrony Narodowej, wyraził zgodę na mianowanie na pierwszy stopień oficerski (podporucznika) 78 żołnierzy i funkcjonariuszy SKW.
— Biuro Bezpieczeństwa Narodowego | BBN (@BBN_PL) March 20, 2026
Prezydent RP wyda stosowne postanowienie po kontrasygnacie Prezesa Rady… pic.twitter.com/mfENPOxdir
Awanse były wstrzymane z uwagi na spór na linii rząd – prezydent dot. spotkania głowy państwa z szefami służb specjalnych, który wybuchł w listopadzie ub. roku. Prezydent odmówił wówczas podpisania nominacji oficerskich wyjaśniając, że został zmuszony podjąć taką decyzję, ponieważ premier Donald Tusk zakazał szefom służb udziału w spotkaniu z głową państwa, w czasie którego prezydent chciał omówić m.in. właśnie kwestie awansów.
