Grzesik: Nie głosowałem na Kukiza - zdjęcie
03.06.15, 13:58

Grzesik: Nie głosowałem na Kukiza

13

Paweł Kukiz  w roli primadonny, politycznej cnotki, kręci coraz to nowe polityczne piruety od których to wyborcom, a głównie jemu samemu, coraz bardziej kręci się w głowie.

Raz wyjmuje z kapelusza JOW-y - to cudowna maść na wszystko. I masz. Oczywista oczywistość –przekonał. Lud kupił JOW-y. Zaraz potem ogłasza, że będzie legalizował prostytucję a wraz z nią wszystkie towarzyszące jej patologie. (PRZECZYTAJ: Paweł Kukiz: prostytucja w Polsce powinna zostać zalegalizowana oraz Religia nie w szkole, związki partnerskie, prostytucja...Oto hasła Pawła Kukiza!Choć uderza to w fundament polskiej i chrześcijańskiej tożsamości nikt go z tego pomysłu nie wyśmiał, nie przywołał do porządku. Media nie przestały uważać Kukiza za kandydata prawicowego. Kiedy sztorcuje dziennikarzy, wręcz im grozi, ewidentne grubiaństwo uchodzi mu płazem. Chocholi taniec Kukiza po politycznej scenie trwa w najlepsze, a sam Kukiz lawiruje pokazując nam swoje zmieniające się twarze: raz Leppera, raz Palikota.

Prawica jednak na darmo upatruje w Kukizie politycznego sprzymierzeńca. Kukiz ogłosił właśnie, że chce być premierem. W rozmowie z Moniką Olejnika w RADIU ZET na pytanie prowadzącej: czy zostanie premierem po najbliższych wyborach parlamentarnych, Kukiz powiedział:

„Nie chcę, ale muszę. Chcę zmienić konstytucję i ustrój państwa”.  

Pewność siebie i zadufanie, którą zarażali politycy Unii Demokratycznej, Unii Wolności i Platformy Obywatelskiej doprowadziły te formacje do kompletnego wyalienowania. Wydaje się, że Paweł Kukiz kroczy ich śladem.

Tadeusz Grzesik

Komentarze (13):

anonim2015.06.3 14:14
przecież prostytucja nie jest nielegalna niech mu ktoś to wyjaśni, ja nie mam czasu ...
anonim2015.06.3 14:18
Fronda sam kręci piruety. Raz krytykuje Kukiza, potem mu słodzi, a teraz znów krytykuje.
anonim2015.06.3 14:39
@Zumasttix Bo premierem ma być Kaczyński i kropka.
anonim2015.06.3 14:45
Czytałem Brzezińską tęskniłem za Terlikowskim. Czytałem Morynia tęskniłem za Brzezińską. Czytam Grzesika i tęsknię za Moryniem...
anonim2015.06.3 15:20
@Harcownik Więcej wykrzykników, niech cały świat usłyszy.
anonim2015.06.3 15:37
Kukiz to fighter, ale Polsce wg mnie nie tylko brakuje polityków odważnych, ale także rozważnych, z wartościami. Kukiz u Wojewódzkiego na jego słowa że niektórzy mówią, że się "nawróciłeś" odpowiada jak rozumiem chwaląc się, że chodzi dokościoła 2x w roku - no to chyba wszystko jasne...to nie jest człowiek dlaktórego ważną jest nauka KK, jest jak sam o sobie mówi antysystemowcem, tylko co dalej...? Ja stawiam na PiS, Ziobro i Gowina. To oni wspólnie powinni stawić czoła antypolskim partiom.
anonim2015.06.3 17:03
@Zumasttix A może fronda po prostu komentuje to co się dzieje... A że to co się dzieje jest zmienne więc Fronda też... po prostu Bo co byś powiedział/a gdyby Kukiz się zminiał a Fronda pisała o nim zawsze w jednym tonie...
anonim2015.06.3 17:23
@Renata Maria Przed pierwsza turą Kukiz został nazwany przez frondę kandydatem z piekła rodem. Potem fronda zmieniła ton, bo potrzebne były głosy jego wyborców. W tym czasie Kukiz się nie zmienił, a fronda zmieniła o nim zdanie na potrzeby chwili.
anonim2015.06.3 19:00
Dziwi mnie postawa Frondy. To co lepsza opozycja PIS niż koalicja z Kukizem? Myślę że wasz portal w swoich doktrynach zatraca zdrowy rozsądek. Żeby czasem dokonać dużych zmian są potrzebne kompromisy. Śledzę od paru lat wypowiedzi Kukiza i takich obaw co do jego przyszłych działań nie mam. Wywlekacie jakieś wypowiedzi wyrwane z kontekstu zamiast umówić się z nim na wywiad i sami go oto zapytać. Na pewno Kukiz jest polskim patriotom. Czasami zastanawiam się czy wam chodzi o dobro kraju czy o jakieś prywatne animozje. Nie ma na razie alternatywy dla tej koalicji, chyba że PIS będzie mógł rządzić samodzielnie, no ale na to się nie zanosi. Był kiedyś w polityce taki pan Roman Giertych który był jak z Frondy (Bóg honor i ojczyzna , kościół, rodzina, tradycja, katolickie wartości itd.) i kim się okazał ten pan sami wiecie. Jeśli rzeczywiście Kukiz ma takie poglądy jakby wynikało z cytatów to mówi otwarcie i przynajmniej wiadomo z kim mamy do czynienia. Chyba że boicie się uderzenia w system, rozwalenia go, a chodzi wam jedynie o zmiany przy korycie.
anonim2015.06.3 20:30
Kukiz jesli nie zbierze np do polowy sierpnia ludzi na swoje listy, i nie przedstawi opinii publicznej - powinien walczyc o jedno miejsce... jako posel niezrzeszony. I tak tez powinien potem w Sejmie zasiadac. Bo co jesli zajmie np 3 miejsce, bo pierwszy bedzie np PiS i JKM (tylko podaje przyklad;p), i kazdy posadzi swoich ludzi a Kukiz co? Skopiuje sie?:D Nie ma takiej mozliwosci by sie skopiowal;p
anonim2015.06.3 23:52
Od kiedy dla Frondy cnota ("cnotka") to przywara? JOW-y nie zostały wyjęte z kapelusza. O wprowadzenie ordynacji wyborczej na nich opartej Paweł Kukiz (PK) zabiega od kilkunastu lat (prof. Jerzy Przystawa rozpoczynał ok. 20 lat temu). Nie trzeba być biegłym, by znaleźć te informacje w Internecie, w ciągu kilku minut. Proszę o cytat z wypowiedzi PK o tym, że zamierzał legalizować w Polsce "wszystkie patologie towarzyszące prostytucji". W przypadku jego braku uznam, że to zwykłe pomówienie. "Sztorcowanie" dziennikarzy, "grożenie" im oraz "grubiaństwo" wyraziło się w tym, że PK zwrócił dziennikarzom uwagę, ze manipulują jego wizerunkiem i wypowiedziami, wyrywając je z kontekstu, bez podania tła i okoliczności sprawy. Zabawne przy tym jest, że w tej kwestii autor - Tadeusz Grzesik - zdaje sie stawać po tej samej stronie owego konfliktu, po której stał Tomasz Lis :). W "analizie" pana Grzesika trudno odnaleźć chociażby jeden sensowny argument, z którym można było by podjąć merytoryczna dyskusję. Proponuję autorowi więcej lektur tekstów innych niż własne.
anonim2015.06.4 0:49
@Harcownik No tak, zapamiętam nicka ;)
anonim2015.06.5 2:37
Wiadomo że katolik Grzesik zagłosuje tylko na socjalistę, czyli protestanta.