Przeciwnych takiemu rozwiązaniu jest 31% respondentów, natomiast 18% nie ma zdania w tej sprawie.

Analiza wyników sondażu ujawnia istotne różnice w poparciu dla broni atomowej w zależności od płci i wieku respondentów. Wśród mężczyzn aż 58% opowiada się za podpisaniem ustawy, podczas gdy wśród kobiet odsetek ten wynosi 44%.

Największe poparcie dla posiadania broni jądrowej odnotowano w grupie wiekowej 18–24 lata, gdzie 64% ankietowanych jest za takim rozwiązaniem. Wraz z wiekiem poparcie to maleje, osiągając 41% wśród osób powyżej 60. roku życia.

Opinie na temat pozyskania broni atomowej przez Polskę silnie korelują z preferencjami politycznymi respondentów. Największe poparcie dla takiego rozwiązania wyrażają wyborcy Konfederacji (71%) oraz Prawa i Sprawiedliwości (67%). Wśród zwolenników Trzeciej Drogi poparcie wynosi 54%, natomiast w elektoracie Nowej Lewicy tylko 38% opowiada się za posiadaniem broni jądrowej.

Dyskusja na temat posiadania przez Polskę broni atomowej wpisuje się w szerszy kontekst międzynarodowy. Od kilku lat Polska rozważa przystąpienie do programu Nuclear Sharing NATO, który umożliwia państwom członkowskim dostęp do amerykańskich głowic nuklearnych. W 2022 roku prezydent Andrzej Duda rozpoczął rozmowy z administracją USA na ten temat.

Wyniki sondażu Opinia24 wskazują na znaczące poparcie społeczne dla takiego rozwiązania, szczególnie wśród młodszych mężczyzn oraz wyborców prawicowych ugrupowań politycznych. Decyzja w tej sprawie będzie jednym z kluczowych wyzwań dla przyszłego prezydenta RP.