Kilka pączków to nie grzech!
Marta Brzezińska: To ilu pączków już dziś Ojciec skosztował (śmiech)?
Kategoria
Sekcja: Tylko u nas
Marta Brzezińska: To ilu pączków już dziś Ojciec skosztował (śmiech)?
Chyba każdy użytkownik lub chociaż bywalec forów internetowych zna podstawowe reguły rządzące tym żywiołem. Od 15 lat prowadzę rozmaite dyskusje w Internecie i jeszcze mi się nie zdarzyło, aby przypadkowy i tym bardziej anonimowy interlokutor przyznał, że nie miał racji. Takie zjawisko praktycznie w sieci nie istnieje. Wszyscy są najmądrzejsi, najbardziej odważni i potrafią kombinerkami naprawić mikroprocesor. Obojętnie jaki temat jest poruszany, zawsze wylewają się genialne i brawurowe myśli.
Tomasz Wandas, Fronda.pl: Konflikt polsko-izraeslki wydaje się być poważniejszy niż myśleliśmy. Zaangażowane w to są Niemcy, Stany Zjednoczone. W jakim kierunku zmierzamy Pana zdaniem?
Tomasz Wandas, Fronda.pl: Konflikt polsko-izraelski wydaje się być poważniejszy niż myśleliśmy. Zdaniem Pana Profesora w jakim kierunku zmierzamy?
Luiza Dołęgowska, Fronda.pl: W muzułmańskich małżeństwach panna młoda jest wyjątkowo młoda, często jest to po prostu kilkuletnie dziecko, a w takich ,,związkach'' dochodzi do wykorzystywanie seksualnego dzieci. Dlaczego władze w krajach Europy Zachodniej i państwach skandynawskich tolerują takie sytuacje i nie ingerują?
Sondaże pokazują miażdżącą przewagę PiS nad polityczną konkurencją. Przewaga jest jednak wciąż zdecydowanie zbyt mała, by doprowadzić do końca dzieło przebudowy Polski w postaci uchwalenia nowej konstytucji. Jak wiele brakuje partii Jarosława Kaczyńskiego?Do zmiany konstytucji potrzeba 307 głosów w Sejmie na ,,tak''. Przyjrzyjmy się, jakie nadzieje na uzyskanie takiej większości dają obecne sondaże.
Tomasz Wandas, Fronda.pl: „W Izraelu ta nowelizacja została potraktowana jako możliwość karania świadectw ocalałych z Zagłady. Wywołała dużo emocji. U nas traktuje się to jako niemożliwość powiedzenia prawdy o Holokauście” - powiedziała Azari. Jak odebrał Pan te słowa, Polacy raczej nie są zadowoleni z tej wypowiedzi…
Luiza Dołęgowska, fronda.pl: Frontalny atak Izraela wobec Polski jest szokiem dla Polaków, zwłaszcza , że traktowaliśmy zawsze Żydów - może niezasłużenie - ze szczególną atencją, przemilczając ich stałe połajanki wobec Polski. Czy po odkryciu kart przez Izrael ta atencja Polski zmaleje, czy może jednak nadal warto udawać, że nic się nie stało?
W trwającym konflikcie dyplomatycznym między Polską a Izraelem na tle nowelizacji ustawy o IPN może być drugie dno. Mowa o roszczeniach Żydów z USA i Izraela, domagających się od Polski restytucji mienia należącego do ofiar Holocaustu. Przypominamy dziś wywiad na ten temat przeprowadzony przez portal Fronda.pl z Gabrielem Kayzerem.
Tomasz Wandas, Fronda.pl: Co sadzi Pan o tym, co obecnie dzieje się w relacjach polsko-izraelskich? Czy jest o co toczyć spór?
Czy to możliwe, że w dzisiejszej Unii Europejskiej, która tak ochoczo staje w obronie praw mniejszości, wciąż istnieje jakaś grupa, której płaczu nikt nie słyszy? Owszem, i to całkiem pokaźna: dzieci umieszczane w zagranicznych rodzinach zastępczych.
Tomasz Wandas, Fronda.pl: Sytuacja na Śląsku wydaje się być napięta. Co się dzieje i skąd problem i w ogóle mówienie o autonomii tego Województwa? Ile jest śląskości na Śląsku? Czy Śląsk jest śląski, czy jest polski?
Tomasz Wandas, Fronda.pl: Jarosław Kaczyński wysłał list do członków Prawa i Sprawiedliwości w związku z brakiem zgody Senatu na tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta. Brzmiał on następująco: „W następnych wyborach do parlamentu z naszych list będą mogli kandydować tylko ci, którzy podpiszą jednoznaczną deklarację dotyczącą korzystania z immunitetu, tak by nie chronił osób podejrzanych o przestępstwa kryminalne”. Zatem sprawa wygląda na poważną, skoro prezes Prawa i Sprawiedliwości pisze właśnie w ten sposób, czy może niekoniecznie?
Tomasz Wandas, Fronda.pl: Co sądzi Pan Senator o tym, co obecnie dzieje się w relacjach polsko-izraelskich?