12.11.15, 15:26

Żyd w obronie Macierewicza: Zarzuty o antysemityzm to absurd

Rzecznik prasowy Antoniego Macierewicza Bartłomiej Misiewicz wydał specjalne oświadczenie w sprawie zarzucania ministrowi Macierewiczowi antysemityzmu. Wykazal w nim, jak całkowicie absurdalne są te zarzuty. Publikujemy całe oświadczenie:


W związku z opublikowanym w dniu dzisiejszym artykułem w Gazecie Wyborczej pt. „Macierewicz, spiski i Protokoły mędrców Syjonu - niepochlebna sylwetka nowego szefa MON w brytyjskim dzienniku” informuję, co następuje:

1. Minister Antoni Macierewicz został pomówiony o aprobowanie tzw. Protokołów mędrców Syjonu. To kłamstwo oparte zostało na manipulacji wypowiedzią w Radio Maryja sprzed 13 lat, z roku 2002. Większość historyków uważa tzw. „Protokoły” za prowokację  carskiej policji, minister wielokrotnie o tym mówił, także wtedy w 2002 r. na antenie Radia Maryja.  Antoni Macierewicz był w czasach komunistycznych wielokrotnie prześladowany za obronę praw ludzkich i był więziony  w 1968 r. przez reżim komunistyczny przeprowadzający czystkę antysemicką. Przypisywanie ministrowi Macierewiczowi antysemityzmu pokazuje absurdy i zacietrzewienie walki politycznej prowadzonej przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Minister Antoni Macierewicz wyraźnie potępia antysemityzm we wszystkich jego formach.

2. Gazeta, która rozpoczęła tę lawinę kłamstw opartą na rzekomym antysemityzmie ministra Antoniego Macierewicza – „The Forward” jest silnie wspierającą partię socjalistyczną w USA (Socialist Party of America). 

Jednocześnie przypominam, że Gazeta Wyborcza przegrała już dwukrotnie proces o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat ministra Antoniego Macierewicza.

3. Poniżej przesyłam Państwu oświadczenie amerykańskiego Żyda – Justina Schulberga z Uniwersytetu Rutgers w USA, który latem br. pracował w Biurze poselskim Antoniego Macierewicza:

Jako Żyd amerykańskiego pochodzenia, jestem oburzony fałszywymi oraz dziwacznymi pogłoskami i insynuacjami oskarżającymi ministra Antoniego Macierewicza, desygnowanego na stanowisko Ministra Obrony Narodowej RP, o antysemityzm.

Tego lata, miałem zaszczyt pracować dla ministra Macierewicza w jego biurze poselskim jako doradca. Minister Macierewicz umożliwił mi moją miesięczną wizytę w Polsce. W ramach tego doświadczenia, minister Macierewicz osobiście zabrał mnie do miejsc związanych z Holokaustem i dziedzictwem żydowskim, takich jak Muzeum Historii Żydów Polskich. Byłem pod wrażeniem wiedzy ministra Macierewicza na temat historii żydowskiej i wrażliwości na kwestie związane z judaizmem.

Minister Macierewicz jest światowej sławy działaczem praw człowieka, który był jednym z liderów antykomunistycznego oporu w PRL. Jest byłym więźniem politycznym, minister Macierewicz był wiele razy aresztowany, w tym w czasie kryzysu politycznego w 1968 r., za walkę z reżimem propagującym kampanię antyżydowską, która zmusiła do emigracji tysiące obywateli polskich pochodzenia żydowskiego.

W rzeczywistości, zostało to bardzo wyraźnie powiedziane, że partia, w której minister Macierewicz jest Wiceprezesem - Prawo i Sprawiedliwość, jest jednym z najsilniejszych zwolenników Izraela na arenie międzynarodowej. Izraelski premier Benjamin Netanjahu opisał Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, twórcę Prawa i Sprawiedliwości: "polski patriota, wielki przyjaciel Izraela, przywódca, który pracował dla dobra swojego ludu i dla rozwoju pokoju i dobrobytu w świecie." Wszelkie przeciwne sugestie są bezpodstawne.

Mam nadzieję, że wszystkie frakcje w Polsce mocno potępią wykorzystanie judaizmu w walce politycznej. Oczekuję owocnych działań które minister Macierewicz podejmie jako Minister Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Justin Schulberg

Uniwersytet Rutgersa

New Brunswick, NJ

Równocześnie informuję, że w momencie pojawienia się artykułu szkalującego dobre imię ministra Antoniego Macierewicza na portalu Forward.com zażądaliśmy natychmiastowego sprostowania tych kłamliwych informacji. O to samo zwracam się teraz do Gazety Wyborczej, która bez uprzedniego sprawdzenia wiarygodności podawanych informacji przez inne media dokonała manipulacji na niekorzyść ministra Antoniego Macierewicza.

Z wyrazami szacunku

Bartłomiej Misiewicz

CZYTAJ RÓWNIEŻ 

Absurdalne zarzuty. Żydowska Liga Przeciw Zniesławieniu atakuje Macierewicza

Komentarze

anonim2015.11.12 12:53
Żydzi zwalczają poglądy Gazety Wyborczej! Koniec świata jest bliski ... xD
anonim2015.11.12 12:56
Co w tym dziwnego?
anonim2015.11.12 20:19
Wywalić z kodeksu rasizmy, antysemityzmy itp., a dla przeciwwagi wprowadzić kary za antypolonizm.
anonim2015.11.12 23:08
Michnik to typowy troll bez tożsamości i rozumu o logice dwuwartościowej.
anonim2015.11.12 23:50
@Treenighetsläran - twoje komentarze tak nachalnie tu wklejane, wszystkie na jedno kopyto dowalające katolikom świadczą tylko o tobie - że jesteś zwykłym zacietrzewionym bucem ;) nie pozdrawiam.
anonim2015.11.14 0:40
Warto posłuchać na Youtube: Bogusław Wolniewicz 68 CO SĄDZIĆ O MACIEREWICZU 8.10.15 Warszawa