Włochy: otwarcie siłowni i basenów. Kiedy Polska? - zdjęcie
25.05.20, 06:42Fot. via Pixabay

Włochy: otwarcie siłowni i basenów. Kiedy Polska?

4

Od dnia dzisiejszego Włochy wchodzą w kolejną fazę łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w tym kraju w związku z pandemią koronawirusa. We wszystkich regionach za wyjątkiem Lombardii otwarte zostaną siłownie, baseny i ośrodki sportowe.

Na takie rozwiązanie zgodził się rząd Giuseppe Contego, a ostateczne decyzje w tej sprawie mogą podejmować władze regionów.

Podstawową zasadą będzie jednak w dalszym ciągu zachowanie dystansu społecznego. Trzeba będzie ponadto mieć maseczkę oraz dokonać dezynfekcji rąk. Każdy gość basenu lub siłowni będzie musiał ponadto wypełnić kwestionariusz dotyczący stanu zdrowia i poinformować, czy był zakażony koronawirusem oraz czy przechodził kwarantannę.

Ponadto instruktorzy pływania na basenach będą musieli nosić maseczki. Ten wymóg spotyka się jednak z krytyką, ponieważ osoby uczące się pływać mogą nie słyszeć komend instruktora.

Przypomnijmy, że Włochy zdecydowały się również na otwarcie granic dla turystów od 3 czerwca, o czym pisaliśmy m. in. tutaj.

Czy można się spodziewać, aby Polska poszła śladem Włoch?

g/pap

Komentarze (4):

MaxFiend2020.05.25 7:12
Kiedy w Polsce? Pewnie wtedy, gdy krzywa zachorowań zacznie spadać jak we Włoszech, ale do tego jeszcze bardzo daleko.
Won!2020.05.25 9:06
A zrobili makaroniarze coś czego my nie zrobiliśmy aby ta cała krzywa jak pieprzysz spadała? Jak już wykitowały tysiące najsłabszych u nich to teraz udają sukces i się otwierają. Zresztą jak debile tłumami łażąc publicznie co widzimy na zdjęciach w necie.
MaxFiend2020.05.25 12:10
Coś jednak zrobili. PiS nie zrobił nic więcej poza przymusowym zamknięciem ludzi w domach i nawet to zrobił za późno :-D
Marian2020.05.25 7:06
Może znów mozliwe będzie spędzenie choć kilku dni w Portofino.Ewa Braun tez bardzo lubila tam jeździć.Właśnie,gdzie jest Braun?Asystentka też zniknęła z radarow.Madera?