02.11.19, 12:05Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Polacy nie wierzą, że Tusk wystartuje w wyborach

Opozycja totalna wciąż nie może się zdecydować, kto powinien wystartować w wyborach prezydenckich. Powraca nazwisko Donalda Tuska, jednak według wielu komentatorów wątpliwe jest, czy były premier zdecyduje się na taki krok.

Jak się okazuje, sceptyczni wobec tego pomysłu są również Polacy. W badaniu pracowni Social Changes dla portalu wpolityce .pl zadano zadano pytanie:

Czy Pani/Pana zdaniem Donald Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich?”.

Zaledwie 17 proc. respondentów odpowiedziało twierdząco. W powrót Donalda Tuska nie wierzy aż 41 proc. badanych. Dużo, bo aż 42 proc. Polaków nie ma zdania na ten temat. Jeśli nie brać tych głosów pod uwagę, tylko 29 proc. wierzy w to, że Tusk weźmie udział w wyborach. 71 proc. Polaków uważa wówczas przeciwnie.

O ewentualny start Donalda Tuska w wyborach prezydenckich portal Fronda.pl zapytał niedawno redaktor naczelną TV Republika, Dorotę Kanię. Oceniła, że jest to bardzo mało prawdopodobne. Jak stwierdziła:

Wystarczy zresztą spojrzeć na sondaże zaufania i to, na jakim miejscu plasuje się w nich Donald Tusk. Decyzję o starcie w wyborach podjąłby tylko wtedy, kiedy nie miałby żadnych wątpliwości co do zwycięstwa. Dodam, że to nie jest moje zdanie. Tak uważają politycy, którzy dobrze go znają i mówią o tym wprost, że Tusk zawsze idzie tylko po pewną wygraną. Natomiast w obecnej sytuacji politycznej nie może mieć żadnej pewności. Powiem więcej – bardziej prawdopodobne jest, że Donald Tusk wybory by po prostu przegrał”.

Cały wywiad z Dorotą Kanią przeczytać można tutaj:

Dorota Kania dla Frondy wyjaśnia, dlaczego Donald Tusk nie wystartuje w wyborach

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze

Wprost2019.11.3 22:00
Nie wystartuje bo ten rycerz na białym koniu to po prostu nie tylko kolaborant niemiecki ale też straszliwy tchórz.Strach ma wielkie oczy ale tym razem Donek ma jeszcze większe
ignacy2019.11.2 15:42
Merkel każe sługa musi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2019.11.2 15:38
To jakas kpina!!
anonim2019.11.2 15:33
wielki zdrajca zarabia wielkie pieniadz
validol2019.11.2 13:41
A kto pana Tuska ostatnio zgłosił na Przewodniczącego Rady Europejskiej ? O ile wiem to zgłaszają kandydatów rządy , a Rząd RP miał innego kandydata . To w końcu jaki rząd go wystawił . Ergo czyje interesy reprezentował i komu służył ?
Dam2019.11.2 14:05
Może został zgłoszony, bo jest po prostu kompetentny w tym co robi? Wiem, że w polskiej polityce zgłasza się swoich celem nepotyzmu, ale nie wszędzie tak jest.
validol2019.11.2 14:24
Z tym nepotyzmem to jest coś na rzeczy ! Stary Cimoszewicz- młody Cimoszewicz Stary Truskolaski - młody Truskolaski Stary Brejza - młody Brejza Zdojewski mąż - Zdrojewska żona Budka mąż- - Budka żona Śmiszek mąż - Biedroń żona
Urszula2019.11.2 16:35
Ciekawsze byłyby przykłady polityków PiS. Zaczęłabym od obatela Czarneckiego i pań Gosiewskich.
Urszula2019.11.2 16:33
O ile wiem to nic nie wiesz. Kandydata na przewodniczącego zgłasza grupa polityczna lub co najmniej 38 europosłów. Kapewu? Czy nie bardzo? Żaden rząd nie wystawia swojego kandydata. Mogą to zrobić np. europosłowie PiS. W Polsce też marszałka Sejmu czy Senatu zgłaszają i wybierają posłowie, a nie rząd, choć w wypadku PiS można dyskutować.Tusk był przewodniczącym Parlamentu Europejskiego więc reprezentował interesy Unii Europejskiej. A ty myślałaś, że kogo?
2019.11.2 13:21
Gdyby Tusk był z PiSS i robił to samo co robi. To zapewne wg was tępi hipokryci byłby: - mężem stanu - wspaniałym przedstawicielem - godnie nagradzanym Polakiem itd. Ale jako że nie jest, to jest: - złodziejem - zdrajcą - niepolakiem. - za dużo mu płacą Jesteście żenujący polaczki. Pisie czopki. Na czele z frendzlem. :) :) :)
katolik2019.11.2 12:59
przestańcie już wreszcie intewresowac się tuskiem i tymi wszystkimi którzy okradli Polskę,bo to jest zenujące,jak można,czy wszyscy upadli na głower,skonczcie temat o złodziejach!!!
Olek2019.11.3 0:49
Po pierwsze, dla ciebie to jest Pan Tusk, a nie tusk. Powtarzasz głupoty o złodzieju. Jakoś dziwnie komisja watowska nic mu nie udowodniła. Zainteresuj się lepiej ile pis nakradło.
anonim2019.11.2 12:51
Nie pompujcie Tuska na portalach, cały czas, czy Tusk będzie czy nie będzie. Tak pompowaliście Jachire i teraz zdziwienie, że została posłem.
Marek2019.11.2 12:40
Jako prezydent Polski mógłby głównie blokować pomysły zdrajców Polski z PiS, pracując w międzynarodowych instytucjach zmienia cały świat na lepsze. Pierwszy prawdziwy mąż stanu w historii Polski.
uj mu w up\\\\\\\\304\\\\\\\\2312019.11.2 12:30
Dupuś nie spełnił żadnej swojej obietnicy wyborczej, poległ w temacie referendum konstytucyjnego, pomocy frankowiczom czy bycia prezydentem wszystkich polaków a do tego ta głupota malująca się na twarzy i pobrzmiewającą w licznych wypowiedziach.