PFN utrudniała pracę NIK? Izba kieruje zawiadomienie do prokuratury  - zdjęcie
09.04.21, 13:26Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka), Twitter (NIK)

PFN utrudniała pracę NIK? Izba kieruje zawiadomienie do prokuratury

12

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała o skierowaniu zawiadomienia do prokuratury ws. Polskiej Fundacji Narodowej. Ta miała utrudniać działania kontrolerów, nie udostępniając Izbie potrzebnych w przeprowadzeniu czynności dokumentów.

NIK informuje o kontroli przeprowadzonej w PFN w listopadzie ub. roku.

- „Konieczność zaprowadzenia większej transparentności wydatków Polskiej Fundacji Narodowej jest częstym tematem dyskusji publicznej oraz przedmiotem uwag i zastrzeżeń części przedstawicieli klasy politycznej czy urzędników państwowych”

- czytamy w komunikacie.

Teraz Izba oskarża PFN o brak udostępnienia dokumentów, co jest przyczyną złożenia zawiadomienia do prokuratury.

- „Pomimo upływu kolejnych wyznaczanych terminów Zarząd Fundacji nie zapewnił kontrolerom Izby dostępu do dokumentów umożliwiających przeprowadzenie czynności kontrolnych w założonym zakresie. Dlatego Najwyższa Izba Kontroli postanowiła złożyć zawiadomienie dot. podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na udaremnieniu (także utrudnianiu) przeprowadzenia kontroli”

- informuje NIK.

Wczoraj prezes NIK Marian Banaś gościł na antenie Polsat News, gdzie zapowiedział, że jeszcze w kwietniu opublikowane zostaną „kolejne raporty dot. pewnej dysfunkcji funkcjonowania państwa”.

kak/nik.gov.pl

Komentarze (12):

Banaś,2021.04.9 17:17
kiedy skontrolujecie fundację Kramka?
Foster2021.04.9 15:32
Czego nie rozumieją ?. Są dokumenty, które mogą być udostępnione wyłącznie za zgodą Prezesa
jle_ffm2021.04.9 15:12
M. Banaś: "Prawdziwe afery są w zupełnie innym miejscu, w kasie CBA, na budowie elektrowni w Ostrołęce, w GetBacku, SKOK Wołomin i wielu innych kontrolach. Dzisiaj buduje się narrację przykrywania prawdziwych afer innymi sprawami, żeby winni uniknęli odpowiedzialności. Na poziomie politycznym nikt za nic nie odpowiada "
jest2021.04.9 15:01
kiedy NIK zajmie się Fundacjami Owsiaka
Szabes dzisiaj2021.04.9 14:29
A w kibucu im.Yitzhak Shamir odbyła się cotygodniowa impreza pt. "Dick or Vibrator". - - - Na czym ona polega. Gudłaje obojga płci mają zasłaniane oczy, ściągają gacie (jak je mają) i się wypinają. Następnie dostają w rectum ... chüja albo wibrator. "Odbiorca" musi zgadnąć, czy to "chüj czy wibrator". Zdarzały się skandale, jak to w kibucu, że zamiast wibratora albo chüja w rectum "szedł" baseball bat ... ku uciesze, zwykle żeńskiej części turnieju.
Żyd w Polinie2021.04.9 14:27
Żyd w Polsce właściwie to nie ma się czym pochwalić. Przed wojna miał kilku poetów i jakiś tam bajkopisarzy, ale to wszystko na skalę co najwyżej wojewódzką. Noblista Isaac Singer słowa po polsku nie napisał. Pod zaborami Żyd/żyd w obu przypadkach był nikim innym jak tylko parchem na usługach zaborcy. Związał się Żyd z bolszewikami i chciał wraz z nimi zniszczyć Polskę. Polska międzywojenna dała Żydom/żydom wszelkie prawa; mieli swoje teatry, kina, gazety, posłów, ale do wojska, do obrony się nie garnęli. Zaledwie 10% z nich mówiło w domu i poza po polsku, aż 60% ani be, ani me. Znowu przyszli bolszewicy gorąco witani przez Żydów/żydów. W okresie międzywojennym stworzyli czarny rynek tym samym sabotując Polskę gospodarczo. Per capita, najwięcej było Żydów/żydów kryminalistów. Wiec Żyd nie ma sie czym pochwalić, chyba tylko strzelaniną na rogu Nalewek zwana szumnie "powstaniem". - - - . I tylko pomyśl rodaku-etniczny Polaku, co było gdyby wojny nie było. Czy otworzyłbyś drzwi Po 11... , AAAtomek, kretynizacja? Ryzykowałbyś dla nich swoje życie, rodziny i sąsiadów?
PFN 100 MLN ZŁ.2021.04.9 14:13
"Polska Fundacja Narodowa powstała Polska Fundacja Narodowa została założona w 2016 roku. Jej fundatorami je 17 spółek Skarbu Państwa. “Dla nas, Polaków, nie ma rzeczy niemożliwych, tak jest od zawsze. Chcemy pokazać naszą solidarność, wrażliwość, gościnność, przedsiębiorczość, kreatywność, pracowitość i determinację. Nasze sukcesy w nauce, bogatą kulturę, wspaniałą historię i niepowtarzalną przyrodę. Taką misję ma Polska Fundacja Narodowa” – czytamy na stronie internetowej fundacji. Niewiele z tego pozostało… Na promocję Polski za granicą fundacja rocznie otrzymuje 100 mln zł. Na jej czele stoi zaufany człowiek PiS-u, warszawski radny Cezary Jurkiewicz. To szef warszawskich radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wróg gender, zwolennik powrotu krzyża na Krakowskie Przedmieście, bardzo aktywny społecznie. Jest liderem klubu “Gazety Polskiej” w warszawskiej dzielnicy Wawer, szefuje ok. 300-osobowej służbie porządkowej PiS, która ochrania partyjne marsze i miesięcznice smoleńskie. Zarządza też Domem Pielgrzyma “Amicus” przy parafii na Żoliborzu."
Anarchia2021.04.9 13:53
Polska Fundacja Narodowa miała promować polską kulturę, naukę i historię. Promuje propagandowe hasła PiS dotyczące reformy sądownictwa
MACHLOJE-PRZEKRĘTY2021.04.9 13:48
Polska Fundacja Narodowa przekształca się w PiS-owską fundację propagandy!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.9 13:44
Nowa elita lepszego sortu czyli PiS przy korycie!!! kradną ile wlezie i rzondzom jak umiom... w gumiakach i w smierdzacych onucach!
Nina2021.04.9 16:24
Idź kretynie się leczyć i pisz swoje głupoty na niemieckim Onecie.
Po 11 ...2021.04.9 13:41
Niezłe jaja. PiSowska "Polska" Fundacja Narodowa tak nakradła, że boi się PiSowskiego aparatczyka Banananasia. Niezłe jaja :)))