Banaś: Strach i zemsta to dla mnie pojęcia obce. Ostrołęka do prokuratury  - zdjęcie
08.04.21, 07:02Fot. screenshot - YouTube (naTemat.pl), Flickr (Piotr Drabik)

Banaś: Strach i zemsta to dla mnie pojęcia obce. Ostrołęka do prokuratury

12

Goszcząc na antenie Polsat News prezes NIK Marian Banaś zapowiedział, że jeszcze w kwietniu opublikowane zostaną „kolejne raporty dot. pewnej dysfunkcji funkcjonowania państwa”. W rozmowie stwierdził też, że „nie było żadnej afery Banasia, była prowokacja”.

O kolejnych kontrolach szef NIK mówił w programie „Graffiti” na antenie Polsat News. Marian Banaś podkreślił, że NIK prowadzi kontrole dot. działań państwa związanych z epidemią, ale działania te są uzależnione od obowiązujących obostrzeń.

- „Staramy się dostać dokumenty i analizujemy te dokumenty zdalnie”

- wyjaśnił.

Zapowiedział, że NIK sprawdzi efekty pomocy państwa dla przedsiębiorców i działania tarczy antykryzysowej. NIK ma zająć się też elektrociepłownią w Ostrołęce, w sprawie której chce powiadomić prokuraturę, gospodarką leśną w Puszczy Białowieskiej i przeprowadzić kontrolę w MON.

- „Do końca tego miesiąca pojawią się na pewno kolejne raporty, dot. pewnej dysfunkcji funkcjonowania państwa, w administracji państwowej”

- oświadczył.

Prezes NIK był pytany, czy w ten sposób chce przestraszyć rządzących.

- „Strach i zemsta to dla mnie pojęcia obce. Oddzielam sprawy prywatne od spraw służbowych. Jestem bezpartyjnym urzędnikiem. Moim głównym celem jest dbałość o bezstronność i niezależność instytucji, którą reprezentuje. Gwarantuje to konstytucja. Wskazujemy nieprawidłowości, ale także rozwiązania i to rozwiązania systemowe. To nasza zadanie i tego będę pilnował”

- stwierdził.

Odniósł się też do tzw. „afery Banasia”.

- „Nie było żadnej afery Banasia, była prowokacja, która zmierzała do dyskwalifikacji mnie”

- mówił.

- „Może chodziło o to, żebym zszedł z tego świata i zastąpiła mnie osoba, która byłaby bardziej dyspozycyjna”

- dodał.

kak/Polsat News

Komentarze (12):

Pablo2021.04.8 14:10
Brawo Banaś, niech NIK jeszcze zajmie się marnotrawieniem miliardów na pseudoszczepionki, których nikt w Polsce nie badał, są one testowane wprost na obywatelach, narażeniem państwa na pozwy zbiorowe przez brak ogłoszenia stanu nadzwyczajnego. Do forumowiczów, którzy piszą, że został wyhodowany przez PO? Serio? Jakieś dowody? Sprawdźcie dlaczego został on usunięty z ministerstwa Finansów, gdzie chciał zecydowanie walczyć z grupami wyłudzającymi VAT i związanymi z wysoko postawionymi urzędnikami jak nie chciał się zgodzić na umorzenie podatku Solorzowi-Żakowi.
Dam2021.04.8 10:34
Toż to bezprecedensowy atak na partię rządzącą. Jakim prawem ktokolwiek ma czelność sprawdzać co robi PARTIA? Wszystkie decyzje PARTII są dobre, więc zarówno rozpoczęcie budowy, jak i niedokończenie jej musi być z definicji dobre. A na poważnie, to właśnie jest efekt jak ci partacze biorą się do czegokolwiek. To samo było z lotniskiem w Radomiu (które teraz chcą jeszcze rozbudowywać, będzie więcej strat, ale w końcu nas stać), to samo będzie z przekopem mierzei.
Grizzly2021.04.8 10:14
Pisbolszewicy bronią swoich złodziei do upadłego
Grizzly2021.04.8 13:41
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
szok^22021.04.8 8:44
Za Ostrołękę to paru decydentów powinno dostać po czapie. I to dosłownie.
Anonim2021.04.8 8:51
Jak najbardziej za gigantyczne przekręty powinna być czapa. Ale będzie co najwyżej "doszło do pewnych nieprawidłowości. :) Nic nikomu się nie stanie, fortunki są zabezpieczone układem międzypartyjnym.
Anonim2021.04.8 8:37
Nikomu włos z głowy nie spadnie. Bez obaw. PiS-PO jedno zło. banda czworga wspiera się wzajemnie. Zawsze. I wspólnie walą Polaków w końcową kichę.
Grizzly2021.04.8 7:43
Banaś to przecież też PiS. Nie ma jaśniejszej strony tej partii, są tylko funkcjonariusze.
Grizzly2021.04.8 7:51
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Grizzly2021.04.8 8:00
Won od mojego nicka mendo bolszewicka! Won Parchu!
Grizzly2021.04.8 9:02
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka! Won k....!
Anonim2021.04.8 7:23
Mossad robi w Polsce co chce BND o kacapach nie wspomne tez