Michał Cieślak drugim ministrem z Porozumienia - zdjęcie
29.09.20, 20:46Fot. screenshot - YouTube (Jerzy Skuza)

Michał Cieślak drugim ministrem z Porozumienia

1

Europoseł Adam Bielan poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, kto razem z Jarosławem Gowinem wejdzie do zrekonstruowanego rządu z ramienia Porozumienia. Będzie to Michał Cieślak, który w Kancelarii Premiera zajmie się sprawami dot. samorządów.

Na mocy nowej umowy koalicyjnej, po rekonstrukcji rządu ugrupowania koalicyjne będą mieli po dwóch przedstawicieli w Radzie Ministrów. Każda partia obejmie po jednym resorcie oraz będzie miała po jednym przedstawicielu w KPRM w randze ministra.

Już wcześniej wiadomym było, że z ramienia Porozumienia Ministerstwo Rozwoju obejmie Jarosław Gowin. Teraz partia zarekomendowała też swojego członka, który ma zostać w zrekonstruowanym rządzie Mateusz Morawieckiego tzw. ministrem bez teki:

- „Gratulacje dla posła Michała Cieślaka! Michał uzyskał właśnie rekomendację prezydium Porozumienia i obok prezesa Jarosława Gowina będzie naszym reprezentantem w Radzie Ministrów” – napisał na Twitterze europoseł Adam Bielan.

Dziś odbyło się posiedzenie Rady Koalicyjnej, na którym oficjalnie zatwierdzono skład rządu po rekonstrukcji. Choć oficjalnie nazwiska członków rządu premier ma ogłosić dopiero jutro, to portal Onet opublikował już nieoficjalną listę nowych ministrów. Zobacz: Kto w nowym rządzie? Nieoficjalny skład Rady Ministrów.

kak/Twitter

Komentarze (1):

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.29 20:52
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, księży, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia, świętych! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz w Polsce unika ognia piekielnego! A ja tak się staram, by im wmówić, że piekło to fikcja… I wszystko to na nic!