Kto w nowym rządzie? Nieoficjalny skład Rady Ministrów - zdjęcie
29.09.20, 18:55Fot. screenshot - YouTube (Kancelaria Premiera)

Kto w nowym rządzie? Nieoficjalny skład Rady Ministrów

32

Choć dopiero za kilka dni premier Mateusz Morawiecki ma oficjalnie ogłosić skład nowego rządu, to media podają już nieoficjalne informacje dot. personalnych postanowień ostatnich negocjacji koalicyjnych. Portal Onet.pl opublikował listę nowych ministrów.

Dziś odbyło się posiedzenie Rady Koalicyjnej, na którym ostatecznie zatwierdzono skład nowego rządu. Nieoficjalną listę ministrów podał portal Onet.pl:

Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki,
Wiceprezes Rady Ministrów, szef Komitetu ds. bezpieczeństwa państwa - Jarosław Kaczyński,
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Sportu - Piotr Gliński,
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych - Jacek Sasin,
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju i Pracy - Jarosław Gowin,
Ministerstwo Infrastruktury - Andrzej Adamczyk,
Ministerstwo Rolnictwa - Grzegorz Puda,
Ministerstwo Obrony Narodowej - Mariusz Błaszczak,
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - Mariusz Kamiński,
Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Zbigniew Rau,
Ministerstwo Środowiska i Klimatu - Michał Kurtyka,
Ministerstwo Finansów - Tadeusz Kościński,
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej - Marlena Maląg,
Ministerstwo Zdrowia - Adam Niedzielski,
Ministerstwo Edukacji i Nauki - Przemysław Czarnek,
Ministerstwo Sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro,
Minister - członek Rady Ministrów ds. obywatelskich i tożsamości europejskiej - Michał Woś.

Ponadto w Radzie Ministrów znajdzie się też minister – członek ds. samorządów z Porozumienia, którego jeszcze dziś ma wskazać Jarosław Gowin.

kak/Onet.pl

Komentarze (32):

Elektor2020.09.30 10:57
Niezłe stado wyżeraczy, a najważniejszy UBek od pilnowania bezpieczeństwa państwa. Znowu będą pałować w kazamatach UB? PiS chodzi na powrozach żydowskich więc takie ryzyko uważam że jest.
Olej2020.09.30 9:27
Nieoficjalnie, półoficjalnie, szeptem i po cichu, za dwa dni, dwa tygodnie, cztery godziny, za minuty. Macie ludziska wasz kwiat, rozbuchany i rozdęty, razu sztywny a raz zgięty. Ministerstwa od pozerstwa od kapuchy i lanserstwa. ministerstwo nowe w zwoju, wielkiej pracy i rozwoju, od figury i od bzdury, od szkolnictwa wysokiego co z reformą dopiął swego. Od kultury pan nie zmywa, się przylepił któż to glina. Od aktywów będzie pasin, a na drogi Adam cyka trochę na bok forsa znika. A w rolnictwie przez futerka puda buda to się uda. Zrobił prezes renowację skurczył biuro wzmocnił krację. Przelewanie lanie wody jeden ukłon cztery zwody. Rząd nie upadł o laboga jaka ulga i odnowa. I od nowa s.......ie w banie bicie piany i gadanie. podpisano; minister-członek ds. z porozumienia, którego ma wskazać - ten co wskazuje cały czas aby się prezes trzymał kursu na odnowę.
Olej2020.09.30 13:24
Nareszcie się wyjaśniło i przejaśniło, do następnego zaciemnienia. Rekonstrukcja w przyszłym tygodniu - Nieoficjalnie !
Michał Jan2020.09.30 9:19
Pani Jadzia zrobiła swoje, więc okazała się niepotrzebna. A już ją MinFinem mamili.
EMD2020.09.30 7:10
Już widzę że powrót do socjalizmu nie wystarcza i wracamy do głębokiej komuny. Komitet do spraw Bezpieczeństwa Publicznego istniał w połowie lat 50 i był wzorowany na KGB. Ciekawe co będzie robił J. Kaczyński ....
Maxx2020.09.30 7:17
W UE też tak mają , nie nazywają unijnych ministrów ministrami tylko komisarzami , jak w ZSRR ....
Po 11 ...2020.09.30 8:07
Komitet będzie robił dokładnie to samo co w latach 50-tych: walka z działalnością obcego wywiadu uprawianego przez państwa kapitalistyczne i związane z nimi wywiady reakcyjnych ugrupowań emigracyjnych, walka z wrogą działalnością resztek podziemia reakcyjnego i próbami tworzenia nielegalnych organizacji, ich działalnością polityczną i terrorystyczną, walka z wrogą działalnością niemieckich elementów rewizjonistycznych, walka z dywersją, sabotażem, szkodnictwem uprawianym przez wroga na odcinku gospodarki narodowej, prowadzenie wywiadu przeciw działalności wywiadu państw kapitalistycznych i związanych z nimi ośrodków reakcyjnej emigracji działających przeciw Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, jak również prowadzenia działalności dla zdobycia niezbędnych informacji z dziedziny politycznej, ekonomicznej i naukowo-technicznej.
Michał Jan2020.09.30 9:22
Komitet będzie robił dokładnie ... nic. Chyba nie wyobrażasz sobie, że Jego Geniuszowska Mość będzie miał ochotę i siłę za tym wszystkim ganiać. Zwłaszcza, że mu poniterzy fikają i na tym trzeba się skupiać.
Ministerstwo Obfitości - Jojo Brudziński2020.09.30 0:35
Ministerstwo Prawdy - radny Matecki Dariusz, również ze Sz-na.
Jan Radziszewski2020.09.30 0:10
Oława 21.09 2020 Bóg Ojciec ++ Polacy, obudźcie się, zacznijcie narodową modlitwę, post i pokutę. + Nie bądźcie złośliwi, ani pamiętliwi, podarujcie innym ich winy, ich przewinienia. ++++ Przebudźcie się, odsuńcie od władzy < żydów chazarskich, < bo oni celowo niszczą wasz naród. +++ Jako naród dokonajcie dobrego wyboru. + Jako naród otrzymacie szansę, przez okazanie wszystkim stanu swojej duszy. + Tu otrzymacie możliwość, by wykonać jako naród Bożą Wolę.+++++ Po w miarę szybkim oczyszczeniu się, dokonacie szybkiej Intronizacji Jezusa na Króla Polski, a także będziecie mieli szansę ustanowienia sprawiedliwego prawa, które da początek zmianom na całym świecie. +++ Jeżeli po Oświetleniu sumień w Polsce ktoś będzie czynił nieprawość, niesprawiedliwość, taką osobę uśmiercą Aniołowie Bożej Sprawiedliwości. +++ Nie dam nikomu zniszczyć Polski, lecz to wy ze wszystkich narodów, najlepiej pomimo waszych błędów i grzechów, jako naród wypełniacie Wolę Bożą. +++ Apeluję do polskich biskupów, aby nie dokonywali w Polsce zmian w liturgii, które narzuciła wszystkim masoneria kościelna, a także syn zatracenia, Antychryst. +++++ Podejmijcie starania modlitewno pokutnicze, cofnijcie wszelkie złe zmiany, a ominie was chaos i światowe zamieszanie. ++ Jeżeli nie usłuchacie, jeżeli sprzeciwicie się Woli i ++ Myśli Bożej, to już wkrótce, po raz ostatni poleje się polska krew. +++ Gdy z wiarą oddacie się Bożemu kierowaniu, to Moja Moc i starania Maryi, obronią was od każdej próby siłowego przejęcia was. +++ Dokonajcie swojego dobrego, właściwego wyboru, bo wasz los jest w waszych rękach.
Glaudiusman2020.09.29 22:39
Nie rozumiem dlaczego zlikwidowano ministerstwo od spraw morskich, skoro należy odbudować przemysł stoczniowy i buduje się obecnie kilka inwestycji morskich i kanałów żeglugowych. To chyba sabotaż.
Odnośnie tej "odbudowy przemysłu stoczniowego"2020.09.29 23:07
https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,26347752,napisy-stocznia-szczecinska-zostaly-zdjete-koniec-propagandy.html
Po 11 ...2020.09.30 0:08
Ministerstwo do spraw morskich po prostu zostało włączone do Ministerstwa Rolnictwa. Dlaczego? Bo rząd zaorał stocznie :)
A kto od bydzie ministrem od wyngla?2020.09.29 22:34
Ministerstwo Cyfryzacji zniknie z resortowej mapy. a jego obowiązki przejmie inna jednostka – wynika z informacji ujawnionych w mediach społecznościowych przez serwis Niebezpiecznik. Sam resort nie chce tych rewelacji komentować, ale też jednoznacznie ich nie dementuje.
Anonim2020.09.29 21:37
Gierek junior...pozadłużają Polskę, będziemy trawę jeść! i wykupią nasze ziemie inne kraje...i będzie kolejny rozbiór! ale dobrze nam tak skoro Przychlasty jesteśmy
Walter2020.09.29 21:31
Dlaczego umowa koalicyjna jest tajna i zna ją tylko kilka osób? Myślę, że teraz ministrów będą brać z łapanki. Za pół roku sytuacja gospodarcza w naszym kraju znacznie się pogorszy na skutek pandemii koronawirusa. Myślę, że sondaże dla PiS-u będą spadały. Mateusz Morawiecki na zdjęciu wygląda jak 18-letnia jubilatka po mocnym pasowaniu. :)
Halo jestem "anonim" ... chuy wie co ..2020.09.29 21:03
Bo jestem też: ebz , Zelfa , bubu , a tak naprawdę to męska tylko z nazwy , pisda . Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " , pokazywać jaka ja dobra jest nie tylko z polskowo jazyka , itp . , itd . , ale i innych obcych , choć doopy wycieram w Szczecinie , każdy to może sprawdzić .
Z tym, że po polsku "huj" się inaczej pisze2020.09.29 22:35
j.w.
Anonim2020.09.29 20:35
Jareczku kochany , tobie od tych tytułów i funkcji może się w bańce pomieszać .Jak ty to ogarniasz kiedy jesteś prezesem , vice prezesem , szefem , posłem , naczelnikiem.
Anonim2020.09.29 21:03
Kocurku ty musisz mieć złożoną osobowość, ciekawie będzie wyglądał dzień gdy ją w końcu uporządkujesz i zaczniesz działać kolejno zgodnie z daną naturą.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.29 20:05
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, księży, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia, świętych! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz w Polsce unika ognia piekielnego! A ja tak się staram, by im wmówić, że piekło to fikcja… I wszystko to na nic!
matis892020.09.29 19:56
Pozostaje minister finansów Tadeusz Kościński którego ustami lewacki PIS popiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii.
ak2020.09.29 19:42
No i góra urodziła mysz. Nie mogło być inaczej, bo nikt rozsądny, z tzw. "nazwiskiem" i dorobkiem nie będzie się babrał we współpracy z tą władzą.
OLI2020.09.29 19:18
W miarę rządzenia nieogolonych na bliskowschodnią modłę gąb przybywa. Kościński, Rau, Niedzielski,Gliński, Sasin, Gowin, Błaszczak - co tu komentować. Tragedia przybiera na sile przy nazwiskach Kurtyka i Puda: pierwszy jest czcicielem Grety Thunberg i klimatycznego szaleństwa, drugi - nie wie nic o rolnictwie, a to, co wie, jest wiedzą fałszywą - wszak to on referował w sejmie 5-tkę dla zwierząt. Tragedia. Niech się to jakoś skończy... jeśli Kaczyński wejdzie do rządu - są duże szanse, że się to stanie raczej szybciej niż później.
Dobra bluesowa stacja z USA2020.09.29 19:14
https://www.internet-radio.com/servers/tools/playlistgenerator/?u=http://65.19.173.132:3400/listen.pls&t=.m3u
Jeszcze lepsza bo wasza towariszcz2020.09.29 19:20
https://www.radio.net/s/russianradio
Playing error2020.09.29 19:23
Nie działa.
Już złapałeś "trojana" matole!2020.09.29 19:31
Naucz się nie otwierać stron których nie znasz i nie wiesz kto je podsyła!
@shittysecurityspecialist2020.09.29 22:36
O "videos" było wspomnieć, dziadek.
o-dżez-maj-bery2020.09.29 19:08
Hekatomba.
Szybka Randka2020.09.29 19:08
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- https://erooo.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
ludowiec2020.09.29 19:04
coś nie tak, nie ma Emilewicz jest za to Zero, nie o takie Polskie walczylismy