Ks. prof. Guz i żydowskie ,,mordy rytualne’’. KUL zajął stanowisko  - zdjęcie
07.04.21, 17:33Fot. screenshot - YouTube (Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie)

Ks. prof. Guz i żydowskie ,,mordy rytualne’’. KUL zajął stanowisko

58

Ogromną burzę wywołała wypowiedź ks. prof. Tadeusza Guza z 2018 roku na temat „mordów rytualnych”. Interweniowały wówczas m.in. środowiska żydowskie, a sprawą zajęły się władze KUL, na którym wykłada filozof. Teraz uczelnia publikuje oświadczenie, w którym podkreśla, że słowa ks. prof. Guza uznaje za „nieusprawiedliwione i nieuczciwe”.

Pracujący w filii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli ks. prof. Tadeusz Guz znany jest z budzących kontrowersje wypowiedzi. Jednym z takich kontrowersyjnych wystąpień był wykład, jaki duchowny wygłosił w maju 2018 roku.

- „My wiemy, kochani państwo, że tych faktów, jakimi były mordy rytualne, nie da się z historii wymazać. Dlaczego? Dlatego, że my, polskie państwo, w naszych archiwach, w ocalałych dokumentach, mamy na przestrzeni różnych wieków – wtedy, kiedy Żydzi żyli razem z naszym narodem polskim – my mamy prawomocne wyroki po mordach rytualnych”

- mówił wówczas filozof.

Wykład wywołał reakcje wielu środowisk, wobec których interwencje podjęły władze uczelni. Ówczesny rektor skierował sprawę do rzecznika dyscyplinarnego ds. nauczycieli akademickich KUL. W 2020 roku jednak postępowanie umorzono. Wtedy też zażalenie złożyła Polska Rada Chrześcijan i Żydów. Na początku marca Komisja Dyscyplinarna ds. Pracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego utrzymała w mocy wydane wcześniej postanowienie.

Na te działania odpowiedział dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Zygmunt Stępiński, który wyraził oburzenie decyzją władz uczelni. Zespół Prasowy KUL wydał 3 kwietnia komunikat, w którym zaznaczył, że decyzja nie została podjęta przez rektora ani kolegium rektorskie uczelni, a przez komisję dyscyplinarną. Przypomniano też, że po ogłoszeniu decyzji komisji kolegium rektorskie wydało oświadczenie, w którym „stanowczo zaznaczyło, że nie może być zgody na żadne formy antysemityzmu w życiu społecznym i akademickim”.

Dziś Katolicki Uniwersytet Lubelski, odpowiadając na krytykę w związku z podjętą przez komisję decyzją, wydał kolejne oświadczenie, w którym wyjaśnia swoje stanowisko dot. zarzutów o mordy rytualne.  

- „Pomawianie wyznawców judaizmu o czyny mordów rytualnych jest nieusprawiedliwione i nieuczciwe. Nie ma naszej zgody na tego rodzaju oskarżenia. Nie znajdują one uzasadnienia w faktach historycznych potwierdzonych badaniami naukowymi. Uniwersytet stoi na stanowisku wyrażanym przez Papieży potępiających zarzuty o mordy rytualne

- pisze Kolegium Rektorskie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W oświadczeniu podkreślono również, że KUL prowadzi współpracę z polską wspólnotą żydowską.

Czytaj również: Burza po słowa ks. prof. Guza. Duchowny znów wzbudza kontrowersje

kak/PAP

Komentarze (58):

kryst632021.05.13 18:01
Najpierw nagonka Luterska a teraz Żydoska .Zawsze muszą atakować jakiegoś uczciwego księdza tak jak teraz o.Tadeusza.
Jakub2021.04.10 0:24
Dziwię się wielu wypowiedziom na tym forum. Dziwię się wypowiedziom tym, z którymi się nie zgadzam ale, z którymi można by przynajmniej dyskutować. Nie dziwię się bełkotowi, z którym nie warto dyskutować, a który pochodzi albo od dzieci, które gdzieś coś słyszały ale nie są jeszcze na takim etapie rozwoju by to przepuścić przez filtr wiedzy i wychowania w cywilizacji chrześcijańskiej i chlapią na lewo i prawo co "ślina na pióro" przyniesie, albo od ludzi spoza cywilizacji chrześcijańskiej, ciemnych, kłamliwych, głupich i złośliwych mużyków Volkskazapen. __ Moim zdaniem, gdy się pisze na jakiś temat a pisze to czy w inny sposób głosi naukowiec powinien swoje tezy a szczególnie oskarżenia udowodnić albo przynajmniej wymienić dokładnie źródła, na których swoje wypowiedzi opiera. Wtedy dyskusja może i powinna się sprowadzić do wiarygodności źródeł a nie ad personam. Są to kryteria stosowane w nauce świeckiej jak i kościelnej, nie posądzaj (bez dowodów). Mało tego, jest to zdobycz cywilizacji łacińskiej, do której należymy. Dziwię się, że prawda u nas i w KRK tak zanikła a zamiast niej są kłamstwo, manipulacje i niedomówienia. Być może jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest bałwochwalcze wręcz używanie słów nieprecyzyjnych lub nieznanych w określaniu wyrażeń jednoznacznych. To jest wina żargonu jakim posługują się niektórzy redaktorzy z własnej woli lub na polecenie swoich przełożonych. Kościół a w zasadzie dużo osób duchownych nie stosuje już w praktyce nauk, które głoszą a przynajmniej powinni głosić. Jednym z takich przykładów jest Sakrament spowiedzi, w którym wyznajemy swoje grzechy. Grzech trzeba nazwać po imieniu a nie w domyśle czy skłamać. I tak samo trzeba żyć (nie chodzi o to by publicznie wyznawać swoje grzechy) ale by w prawdzie zachowywać się wobec swoich bliźnich i ich nie oskarżać bez dowodów i powodów. Pomijanie dowodów jest też pogardliwe wobec tych, do których się swoje wypowiedzi kieruje.
grzegorz2021.04.9 8:05
KUL czy to jeszcze katolicka uczelnia? A takim ks Wierzbickim to się zajmują jakby chcieli a nie mogli. Nie daję na tacę w drugi dzień świąt na KUL.
Jacuś2021.04.8 6:19
Po pierwsze, czy KUL jest jeszcze katolicki, mam wątpliwości. Po drugie, doszło do tego, że gdy spojrzy Polak na Żyda to już antysemita (polecam książki: Judeopolonia, Judeopolonia 2, Powrót do Jedwabnego i Powrót do jedwabnego 2, może na początek tyle). Po trzecie, wspaniałych patriotów, profesorów z niesamowitą wiedzą niszczą, a duża większość stoi jak stado baranów i w strachu przygląda się jak niszczą Polskę, naszą wiarę, historię i tych co życie oddali w ratowaniu Żydów i nie tylko. Wielki szacunek dla ks. profesora Guza i wielu innych odważnych. Nie sądziłem, że na stare lata będę musiał walczyć o prawdę. Obudź się Polsko.
Jakub2021.04.9 23:33
do Jacuś 08.04.21r. 08:19. Książki, które podałeś, nie są potrzebne w temacie "żydowskie mordy rytualne", o których mówi ks. Guz. Wystarczyłoby gdyby zgodnie z zasadami naukowymi i obowiązującymi w naszej cywilizacji, ks. prof. przedstawił listę dokumentacji archiwalnej dotyczącej tematu. Być może ks. prof. to zrobił ale nieuczciwi żurnaliści pominęli to w swoich opisach, bardziej lubując się w sensacji niż w prawdzie. __Jeśli chodzi o Jedwabne, to sprawa jest jasna jak słońce i niepotrzebny jest bełkot, który się toczy. Po pierwsze, zdarzenie miało miejsce podczas okupacji niemieckiej a w myśl międzynarodowego prawa wojennego za utrzymanie porządku w okupowanym kraju odpowiedzialny jest okupant, w tym wypadku Niemcy. Okupant ponosi odpowiedzialność za wszelkie zbrodnie popełnione na terenie okupowanym przez niego bez względu na to kto je popełnił. I wg mnie a także chyba wg prawa międzynarodowego nie potrzeba tu żadnej dyskusji. Po drugie, gdy ktoś jednak chce drążyć temat to powinien (jeśli to możliwe - po tylu latach) przeprowadzić swoje śledztwo na mocy jurysdykcji sprawowanej na terenie popełnionej zbrodni. Takie śledztwo chciano przeprowadzić po 1989r. ale ówczesny min. sprawiedliwości się temu sprzeciwił. Proszę zgadnąć kto był wówczas min. sprawiedliwości.
AAAtomek2021.04.8 6:00
Ja pierxxxxlę, co za tępy polski suweren? Najpierw idą się modlić do kościoła do swoich Żydów: Jezusa Chrystusa i jego Matki Marii oraz innych Żydów, a po wyjściu z kościoła najchętniej spaliliby stodołę z Żydami w środku, a z braku tej możliwości wierzą w mordy rytualne?..... W XXI wieku... Qwa, co za tępy motłoch!!!!
man.of.Stagira2021.04.8 9:21
Powyżej wykładnia tego jak rozumie chrześcijaństwo TĘPA HOŁOTA "racjonalistów" -w wykonaniu AAAtomek. I to "to" żyje cały czas pośród katolików i nie jest w stanie NIC pojąć z ich wiary! // Oni nazwali siebie racjonalistami bo rozumu nie używają.
ioi2021.04.8 4:42
ten profesor to kompromitacja KUL i tzw. naukowców w sutannach
Marek2021.04.8 4:34
Chyba doczekamy się na publikacje KUL, "historycznych dokumentów" z wyrokami na czarownice.
Jakub2021.04.8 3:43
Jeżeli ks. Guz mówi prawdę to powinien podać przynajmniej listę dokumentów historycznych znajdujących się w polskich archiwach, potwierdzających jego jego twierdzenia. Tego wymaga jeśli już nie rzetelność kapłańska to przynajmniej tytuł profesora. Czekamy na te dowody Księże!
Karol2021.04.8 8:48
Juz mozesz wytrzepac twoje pejsiate goowno ze spodni i pusc sie tej barierki, bo sie trzesiesz jak galareta przed ickami ! Chcesz dowodow, do czego byli zdolni Zydzi wobec Polakow, to poczytaj bucu historie przesladowan i mordow komunistycznych, kim byli najgorsi " sedziowie ",oprawcy, mordercy ! Jaki procent aparatu komunistycznego przy boku Stalina, stanowili Zydzi - poczytaj, a zamkniesz swoja jadaczke !
Jakub2021.04.9 2:33
1__ do Karol z 08.04.21r. Wydaje mi się, że trafiłeś tu przez pomyłkę a twój komentarz jest skierowany do twojego zmongolizowanego saszy smagłolicego, sKórwina, brązowego griszy, zasrańca z czerwonym nosem lub kogoś takiego, za którym powtarzasz tu swoje brednie. Mnie nie interesuje wasza głupota i diabelsko kacapsko mongolskie wyznanie. Powiem tylko jedno: w cywilizacji łacińskiej (europejskiej) jest m.in. taki zwyczaj, że oskarżając kogoś o coś należy przedstawić dowody na podstawie których oskarżenie się wnosi. Nie wystarczy powiedzieć, że kiedyś u szwagra w garażu były. Dlatego zachęciłem w komentarzu by ks. Guz takie dowody przedstawił co było jego powinnością przynajmniej jako kapłana i naukowca. CDN
Jakub2021.04.9 2:35
2__ Co do twojego bełkotu to jeśli nie jesteś osobą psychicznie chorą tylko człowiekiem niedouczonym, rozpowszechniającym brednie, które zasłyszałeś od ludzi podobnych tobie lub po prostu złych, celowo ogłupiających mniej wiedzących i czyniących z nich instrumenty rozpowszechniające nieprawdę, polecam ci książkę "Lenin" Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego, wybitnego polskiego Pisarza, który znał bardzo dobrze rosję carską, był w rządzie Kołczaka podczas rewolucji bolszewickiej i przedzierał się przez Mongolię do Japonii a stamtąd do USA co opisał w książce "Przez świat ludzi, zwierząt i bogów". W książce "Lenin", która stanowi beletrystyczną biografię "świętego", czczonego przez obecnego nadoprycznika rosji, opisane są też fakty, które miały miejsce podczas rewolucji bolszewickiej. CDN
Jakub2021.04.9 2:36
3__ Poza tym, czytając obiektywne czyli prawdziwe źródła historyczne (są obecnie w bibliotekach) opisujące tamte zdarzenia, dowiesz się o tych czasach i ludziach w nich występujących więcej niż od kacapo eND-eckich kłamców, którzy mają na swych rękach krew Polaków oddanych rosji w Traktacie Ryskim byle tylko osłabić zwycięstwo Oręża Polskiego nad bolszewikami i zniszczyć także ideę federacyjną z Ukrainą i Białorusią, poprzez zdradę sojuszu z nimi zawartego. Dodam, że w rewolucji bolszewickiej uczestniczyły różne nacje w tym Polacy (np. F. Dzierżyński i inni), Łotysze, Finowie, żydzi a najwięcej rosjan zważywszy, że to się działo w ich kraju. Nie oznacza to też, że wszyscy z tych nacji byli po stronie bolszewików. KONIEC
kawa z mlekiem2021.04.8 0:05
mordy rytualne były i są obecnie dalej praktykowane. Powiązane są z czczeniem Szatana. Jednen z głównych odłamów żydowskiej wiary tzw Kabbalah. Ma on silne związki z szatanizmem. Z bardziej znanych osób związanych z tym nurtem jest Madonna, Clintonowa czy też Lady Gaga., Te właśnie "elity" posądzane są o kontynuowanie tradycji "starozakonnej"
Jan Radziszewski2021.04.7 23:25
żydowski przekręt dot II wojny światowej - nie ma co się dziwić Adolf Hitler był bowiem żydem asztkenazi podobnie jakim był również Jude Stalin obaj należeli tzn byli braćmi w żydowskiej organizacji masońskiej "Synów Przymierza" tj B'inai B'rith loży reaktywowanej przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Belwederze co mu odbiło się czkawką - bo go zamordowali.
Klapaucjusz2021.04.7 23:16
Teraz czekam na opinię KUL-u, która definitywnie zakończy długą dyskusję o liczbie (a może ilości?) aniołów tańczących na czubku igły.
Mirek2021.04.7 23:07
Ks. profesor Tadeusz Guz jest człowiekiem który całe swoje dorosłe życie zajmuje się nauką a więc chyba wie co mówi . Jeżeli jednak Żydzi uważają że mówi nieprawdę to niech idą do sądu i tam się sprawa rozstrzygnie . Samo kłapanie dziobem to za mało . Jeszcze kilka lat temu byłem umiarkowanym filosemitą ale gdy przyjrzałem się sprawie Jedwabnego doszedłem do wniosku że Żydzi przyjmują tylko to do wiadomości co jest dla nich korzystne . Mówiąc wprost : Logika diabła i żydowska prawda to jedno i to samo .
Pablo2021.04.7 21:51
Czy to co ks. prof Guz powiedział było nieprawdą? To jest kapłan i uczony, który bardzo waży słowa, a rytualne mordy w historii stosunków polsko-żydowskich są niestety prawdą, a dokumenty na to są dostepne i to autorstwa samych Żydów z epok.
Wojtek Polak2021.04.7 21:50
kul jest w takim samym stopniu katolicki jak tygodnik powszechny. a w historii odkąd żydzi zamieszkali w Polsce jest dużo udokumentowanych przypadków mordów rytualnych. kul zamiast szargać dobre imię kapłanów żyjących prawdą i Chrystusem powinien stać po stronie prawdy i Chrystusa. kul stojąc po stronie tz księży "otwartych" i środowisk antychrześcijańskich popierających aborcje homo-związki eutanazję i wszelkie ohydy(otwarte to są tylko burdele a kościół jest powszechny dla wszystkich pojednanych z Bogiem przez spowiedź ) dla mnie kul jest antykatolicki i już od paru lat nie daję ani grosza i nie słucham jego ani nie czytam ich publikacji. takich to Jezus nazywał groby pobielane.
bogdanus2021.04.7 21:24
Wypowiedzi ks. Góza powinna rozbić się o to, czy to jest prawda a nie bać się ze jest to niepoprawne politycznie lub mogło by kogoś urazić. Mordy rytualne zawsze powiązane są z ofiarą dla szatana.
Marek2021.04.7 21:10
Prawda bywa niebezpieczna.
Anonim2021.04.7 20:46
o faktach się nie dyskutuje?
zuzia2021.04.7 20:31
A co z prawomocnymi wyrokami dotyczącymi mordów rytualnych. Były czy nie szanowne władze KUL? DOBRZE BY BYŁO TO WYJAŚNIĆ PRZY OKAZJI ZAMIAST SIĘ KAJAĆ!
JJ2021.04.7 22:29
Prawomocny wyrok nie jest równoznaczny z tym czy mord rytualny był, czy go nie było.
Żyd2021.04.7 19:16
Antysemityzm = mówienie o prawdzie niewygodnej dla żydów.
Gdyby2021.04.7 19:13
to wyszło dwa dni wcześniej, nie dostalibyście na waszą uczelnię ani grosza ode mnie, wy tchórze. Nawet w najmniejszych wioskach ludzie wiedzą, że zabobonne żydy przed wojną, przecierały nowonarodzonym żydkom powieki krwią katolików, co miało ich chronić prze ślepotą, która była częstym przypadkiem, bo żenili się w jednym, niewielkim stadle.
romek2021.04.7 22:00
Żeby zachować czystość krwi żenili się w swoich stadkach a popełniali kazirodztwo. Skoro są dokumenty i fakty o mordach rytualnych to KUL powinien przepraszać naród polski albo zmienić nazwę na Wielowyznaniowy Uniwersytet Lubelski.
Prawda2021.04.7 19:13
Żydzi wprowadzili Żydów do KUL aby zniszczyć Wiare Katolicką w Polsce do dzisiaj są Żydowskie Pedofile
roza2021.04.7 18:52
KUL schodzi na psy.Antyklerykal ks. Wierzbicki juz uniewiniony?
ToJa2021.04.7 18:46
Po 3 latach? Co im się tak przypomniało? Ks. Guza za dużo mówi o tym, że hierarchowie zdradzili w obliczu rzekomej pandemii?
Jan Radziszewski2021.04.7 18:45
+++ żydowskie Parchy nie ma większych pedofili niż sami żydzi ot ot żydowski mord rytualny Np. Min Bronisław Gieremek nie tylko miał zgwałcić 15 letnią Hinduskę w obecności takich samych żydowskich Diabłów w stopniu Lucyfera ale jeszcze żywą złożyć w ogniu po poderżnięciu jej gardła jako Ofiarę dla cezara żydów tj. Lucyfera - i wy parchy mienicie się sprawiedliwymi tego świata - dla Boga jesteście Przeklętymi żyjącymi w Winie wiecznej bogobójcami - + Historia lubi się powtarzać! Tak samo, podobnie ich przodkowie przed niewolą Babilońską, w ziemi narodu - Izraela, którzy bogom-demonom, złym Idolom, składali ofiary z własnych synów i córek – co ujawnia Prorok Jeremiasz podając jako przyczynę ukarania Izraela: „I zbudowali wyżynę Tofet w dolinie Ben-Hinnom, aby palić w ogniu swoich synów i córki, czego nie nakazałem i co nie przyszło Mi nawet na myśl.” (Jr. 7,31) . Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! +++ "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) ++ "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) ++ "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. +++ żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.) ++ żyd może gwałcić, oszukiwać, i fałszywie przysięgać , ale to musi robić tak aby jego czyn nie wyszły na jaw , i aby Izrael z tego powodu nie ucierpiał ( Schulchan Aruch Jore Dia)
Anonim2021.04.7 18:45
Żydzi tej książki się po prostu boją! Mord rytualny w Rzeszowie? ............ https://www.youtube.com/watch?v=6lb79CvdL5w
Anonim2021.04.7 18:42
Mord rytualny w Rzeszowie? Grzegorz Braun i Radosław Patlewicz na spotkaniu autorskim ........... https://www.youtube.com/watch?v=7DzNEf34CQ4
Bzdyra, panie Mierny2021.04.7 18:31
znaczy panie Guz.
Anonim vel AAAtomek vel masa innych nicków2021.04.7 18:30
Doszedłem do wniosku, że moim duchowym idolem jest… Adolf Hitler. Sam się zdumiałem, ale to fakt! A to ze względu na jego ważne słowa, które te wypowiedział na naradzie dowódców w przededniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Przecież ja (i moje wierne klony, jazgoczące kundelki szatana) nie robimy od lat na tym forum niczego innego! Zniszczyć Polskę! Zniszczyć Kościół! Zacytuję Hitlera: "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. […] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo. Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni". Piękne, prawda? Jemu nie udało się Messerschmittami i Tygrysami, ale nam uda się aborcją i LGBT!!!
Jan Radziszewski2021.04.7 23:20
nie ma co się dziwić był bowiem żydem asztkenazi podobnie jakim był również Jude Stalin obaj należeli tzn byli braćmi w żydowskiej organizacji masońskiej "Synów Przymierza" tj B'inai B'rith loży reaktywowanej przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Belwederze
verizanus2021.04.7 18:27
Niektórzy stosują siłę argumentu a niektórzy argument siły ;). Kto jaki stosuje widać ;)
Jakie tam one rytualne?2021.04.7 18:26
Przecież te mordy z Czerskiej to mordy ateistów a nie żydów religijnych.
Franz2021.04.7 18:25
ks.prof.Guz - brawo! Odważny i mądry Kapłan! Zacytował jedynie udokumentowane fakty - KULowcy natomiast już skaczą z gałęzi na gałąź przed żydami
Panie Grzesik2021.04.7 18:24
Nie ufam chrześcijanom, bo to kanibale.
Przeciw kretynom2021.04.7 18:23
Jem wióry metalowe po obróbce skrawaniem.
man.of.Stagira2021.04.7 18:22
ALEŻ, o co chodzi? Czy ktoś słuchał tej wypowiedzi? MATOŁki..// Otóż, wypowiedź dotycząca 'mordów rytualnych' trwa przez ok. 30 sekund, może mniej. Jest to napomknienie o tym co jest FAKTEM udokumentowanym. // CO JEST faktem udokumentowanym? Otóż to, że na przestrzeni stuleci BYŁY w sądach w Polsce wyroki skazujące za 'Mord Rytualny' żydów zamieszkujących terytorium Polski Z ŁASKI króla Polski. // Tyle i AŻ tyle powiedział przez dwadzieścia coś sekund z 120 MINUT trwającej opowieści o NAWRÓCONYM ŻYDZIE. // GDYBYM, wzorem towarzysza z Towarzystwa Ż. miał cytować wypowiedzi szkalujące Polskę i Polaków -mógłbym zacząć w tej chwili i nie skończyłbym w ciągu piętnastu minut -tylko z pamięci. // ODPIER...*OLCIE SIĘ od Księdza Profesora GŁĄBY!..
man.of.Stagira2021.04.7 18:26
Słuchaj od 1h 04min https://www.youtube.com/watch?v=CNa61axr-sU
Przeciw kretynom2021.04.7 18:10
"Krew Jego na nas i na dzieci nasze!" Ten naród podniósł swoje brudne łapy na Syna Bożego więc do wszystkiego innego jest też zdolny. I tyle w temacie!
Niosący Światło2021.04.7 18:08
Chrześcijan oskarżano o kanibalizm… ;-]
kszysiu2021.04.7 18:07
Profesor ks. Tadeusz Guz niestety albo stety w tym temacie ma rację a kłamią jego oskarżyciele .
Anonim2021.04.7 18:06
Głośne było zabójstwo Bohdana Piaseckiego.
Böno2021.04.7 18:03
żydzi zakłamują historię. Dziwne, że KUL - uczelnia zamiast szukać prawdę i głosić prawdę przyczynia się do zakłamywania historii. Za chwilę żydzi powiedzą, że nie byli w administracji państwowej za czasów PRL, nie było ich w sądownictwie i w innych służbach, gdzie wydawano wyroki i mordowano Polaków.
sturmbanfuhrer Grabowski2021.04.7 18:03
A czym różni się twierdzenie że Żydzi mordują dzieci na macę od twierdzenia że Polacy zamordowali trzy miliony Żydów?
Kłamco2021.04.7 18:05
Tym, że to pierwsze to prawda, a to drugie to kłamstwo. Łżesz jak podły pies.
Anonim2021.04.7 18:03
Niedawno pisał o tym syn Rabina Włoch.
MordaKleruchaCzyliPaszczaRytualnegoPasożyta2021.04.7 17:49
Najbardziej odrażająca klero-morda rytualna należała całe lata do Gulbinowicza. Z żywych kleruchów mordę rytualną w straszliwym wydaniu mają ochlaj Głódź i spaślak Bortkiewicz. Natomiast morda dewianta zbOko wiedzie prym w kategorii "fantomowa potworkowatość".
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.7 17:47
wśród klechów katolickich popularne są gwałty rytualne na dzieciach i bezdomnych!
parafrazując Mashę Gessen:2021.04.7 17:42
Żeby rozgrzeszyć się z mordów rytualnych, naród żydowski posunie się nawet do oskarżenia księdza o antysemityzm.
Olga112021.04.7 17:47
Oskarżanie księży o antysemityzm, to jak oskarżanie ryb o to, że pływają...
Olga122021.04.7 18:01
zanim napiszesz naucz się czytać
dz2021.04.7 23:23
trzeba być idiotą, żeby oskarżać ryby o to, że pływają. A może jeszcze ukarać je finansowo. Kasa zawsze się przyda.