Burza po słowa ks. prof. Guza. Duchowny znów wzbudza kontrowersje  - zdjęcie
25.03.21, 11:52Fot. screenshot - YouTube

Burza po słowa ks. prof. Guza. Duchowny znów wzbudza kontrowersje

221

Wykładający na KUL-u ks. prof. Tadeusz Guz kolejny raz wzbudza kontrowersja swoim kazaniem, w którym porusza temat pandemii koronawirusa. Tym razem duchowny przekonuje, że wierni nie powinni przejmować się obostrzeniami związanymi z pandemią.

Od początku pandemii ks. prof. Tadeusz Guz kilkakrotnie zasłynął kontrowersyjnymi wypowiedziami. Stwierdził m.in., że księża w czasie mszy św. nie zakażają, ponieważ mają konsekrowane dłonie. Zdaniem filozofa kapłan nie zakaża w czasie udzielania Komunii św., ponieważ jego dłonie zostały oczyszczone w sensie nadprzyrodzonym w czasie obrzędu Lavabo. Wówczas głos zabrał rzecznik Kurii Metropolitalnej w Lublinie, który w przesłanym do mediów oświadczeniu podkreślił, że „wypowiedzi ks. prof. Guza na antenie TV Trwam stoją w sprzeczności z katolicką nauką o przeistoczeniu”.

- „Ksiądz arcybiskup wzywa ks. prof. Guza, aby jak najszybciej sprostował wypowiedzi niezgodne z katolicką nauką o Eucharystii”

- informował ks. Adam Jaszcz.

Teraz ks. prof. Guz zabrał głos ws. obostrzeń sanitarnych.

- „Zakazami do których państwo nie ma prawa, kompletnie się nie przejmujcie. Róbcie to, do czego Was Bóg powołuje. A jak was zapytają jakieś służby, dlaczego pracujecie skoro jest zakaz, to powiedźcie, że my pracujemy dla Boga, a nie dla diabła jak wy. Trzeba od razu się powołać i od razu użyć najmocniejszego argumentu, my jesteśmy na Ziemi, aby pełnić wolę bożą. Jak wy pełnicie wolę diabła, to pełnijcie, to pogrążycie siebie w piekle i państwo polskie w piekle

- mówił duchowny

- A my chcemy Polski niebiańskiej, bożej. Dlatego naszym zadaniem jest pełnić wolę bożą, a nie zamykać domy, kościoły, firmy. Co to za absurd? Istny diabeł przechadza się bez ograniczeń na ziemi polskiej. Trzeba się temu sprzeciwić, ale nigdy nie obrażając nikogo jako człowieka”

- dodawał.

Wypowiedź ks. prof. Guza wzbudziła wiele emocji i jest chętnie komentowana przez użytkowników mediów społecznościowych.

kak/Twitter, wPolityce.pl

Komentarze (221):

Hala2021.03.26 15:43
Brawo. Takich nam katolikom potrzeba kapłanów. Niech Bóg ma w opiece ks. prof. Guza.
katolicka deratyzacja Polski2021.03.26 14:58
Kosciol Swiety ZAWSZE popieral nauke,medycyne ,szczepionki i ROZUM. Protestanci ,Zydzi i masoni namawiaja wiernych do koncentracji,zeby sprowokowac katolicki HOLOKAUST.
UYT2021.03.26 14:58
O. Rydzyk go wspiera, i mamy Zwykłą herezję.
katolicka deratyzacja polski2021.03.26 15:10
Obawiam sie,ze mamy i hereze ,i to nie jedna,i mamy wielki Kryzys Kosciola. Dotychczas brykali tylko modernisci i masoni, a konserwatysci ustepowali pola ,i siedzieli cicho. Obecnie,w zwiazku z epidemia,zwariowali rowniez konserwatysci,i naprawde nie wiadomo KOGO sie trzymac. Bo CZEGO sie trzymac i co to jest katolicyzm to DOBRZE wiadomo,ale normalny czlowiek nie ma czasu ma studiowanie teologii i historii Kosciola
Zdzislaw2021.03.26 13:04
Każdy kto ogranicza wiernym możliwość korzystaniu z Sakramentów Świętych jest zabójcą ich dusz , czyli łamie piąte przykazanie dekalogu bo nie ma to nic wspólnego z "miłością blizniego" . Kochani nie łudzmy się że by być dobrym katolikiem i po czym trafić do nieba bądz w skrajnym przypadku czyśćca, wystarczy nam raz w roku na Wielkanoc przystąpić do Sakramentów Świetych czyli spowiedzi i Komunii Świętej. Dusza ludzka podobnie jak ciało potrzebuje częstego pokarmu by podtrzymać w sobie funkcje życiowe. Pokarmem duszy jest żywy Jezus pod postacią chleba i wina bez ciągłej i żywej obecności w nas Jezusa nasza dusza umiera ,poprzez akty grzechu zrywamy życiodajną więz z Bogiem ,dobrowolnie wyrzucamy Go z naszego życia , buntujemy się przeciwko Bogu podobnie jak to zrobił szatan. My nad szatanem mamy jednak tę przewagę że Bóg w swym miłosierdziu poprzez Ofiarę krzyżową Jezusa dał nam możliwość powrotu do Boga poprzez sakrament pokuty... korzystając z sakramentu pokuty raz w roku tyle da naszej duszy co dla ciała przyjmowanie posiłku przez okres góra jeden miesiąc w roku po czym jedenaście miesięcy nieprzerwanej głodówki..
katolicka deratyzacja Polski2021.03.26 14:52
Kazdy kto morduje katolikow namawiajac ich do koncentracji w kosciolach jest morderca masonskim lub komuchem !
Rdest2021.04.8 0:06
kdP, ogól jajca i do przedszkola, jeszcze zdążysz, nauczą cię trochę gramatyki polskiej i tak ogólnie nadrobisz braki z wyjątkiem braków w uzębieniu.
Glaudiusman2021.03.26 11:33
I tak trzymać wielce zacny księże Profesorze Tadeuszu. Przegonić pandemików i zlikwidować pandemię strachu.
Anonim2021.03.26 11:59
Tak masz rację wszystkich do piachu, niech przeżyją tyko ci których wirus jeszcze nie zaraził.
katolicka deratyzacja Polski2021.03.26 14:59
Towarzysz Guz Na Mozgu wstapil do lozy masonskiej i MORDUJE katolikow !
Zdzislaw2021.03.26 11:19
No i brawa dla ks.Guza. Wspólczesna edukacja seminarzystów kładzie ogromny nacisk na rozumowe przyjmowanie realiów wiary oraz świata ,coraz bardziej zanika dostrzeganie prawdy objawionej jako duchowo nadprzyrodzonej rzeczywistości którą rozumem nie można w pełni pojąć czy zaszufladkować. Przysłowie "Jak trwoga to do Boga" we współczesnym kościele nie ma już racji bytu a wręcz przeciwnie bo poprzez restrykcje zakazuje się społeczeństwu kontaktu z Bogiem w sakramentach świętych w imię rzekomej miłości braterskiej...Hmmm.. Jakie to wszystko obłudne i szatańskie.
katolicka deratyzacja Polski2021.03.26 15:12
Glosisz chamie czysty protestantyzm i chcesz zniszczyc Wielki Kosciol !
Apateista2021.03.26 15:14
To bardzo egoistyczne podejście. Nie można dążyć do szczęścia kosztem innych szczególnie, że wiara, jak sama nazwa wskazuje, jest tylko mrzonką, snem na jawie. Szukanie szczęścia w absurdzie nie jest godne dla żadnego człowieka. Może warto się otrząsnąć z marzeń i twardo stanąć na ziemi szukając spełnienia tu i teraz. Ileż ludzkość zyskałaby, gdyby przekierować całą energie poświęconą religii na życie doczesne.
Anonim2021.03.26 11:18
Na KUL jest coraz więcej tzw. księży Profesorów - specjalistów , którzy głoszeniem swoich nowatorskich teorii skutecznie wyprowadzają ludzi z kościoła.
R2021.03.26 8:14
Tu ma rację prof Guz, ale cała hierarchia katolicka sluzy diabłu więc biskupów razem z rzadem należy wyśmiać
man.of.Stagira2021.03.26 10:49
WON!..
toni2021.03.26 8:00
Dziękuję Bogu że mamy jeszcze takich kapłanów a Ksiądz arcybiskup ma szansę się jeszcze Nawrócić !
katolicka deratyzacja Polski2021.03.26 15:14
Guzik wstapil do lozy masonskiej,i morduje katolikow.
Wojtek Polak2021.03.25 23:53
to przecież normalne skończyły się obrzędy religijne w Leżajsku to można wprowadzać całkowity lockdaawn ale tylko do 9 IV . w państwach gdzie wprowadzono lockdawn przypadków coovid bezobjawowych czy z objawami jest 8,5% a tam gdzie lockdawnu nie ma 8,3% to gdzie tu logika. stworzono covid i rozdmuchano sztucznie pandemię aby było nas łatwiej okradać narody bo terror i strach jest największym sojusznikiem złodzieja.
lon2021.03.26 9:57
Ty facet jestes normalny ?
Art2021.03.26 15:58
Człowieku, Ty nie pytaj o logikę. Ty się zapytaj sam siebie, gdzie się podział Twój mózg.
Ala2021.03.25 22:44
Wstyd mi, że KUL skończyłam...
Ksiądz Grizzly2021.03.25 23:12
A po co tam lazła? Nie wiedziała ze KUL opanowany przez bolszewików?
Grizzly2021.03.26 9:10
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
trzaska2021.03.26 8:18
Podejrzewam że tak skończyłaś jak skończył go Wałęsa.
Ala2021.03.26 8:34
Źle Pan podejrzewa- dyplom z oceną bardzo dobrą.
ect2021.03.26 10:02
Jeśli z oceną bardzo dobrą Pani KUL skończyła to wstyd dla Pani, że wstydzi się słusznej wypowiedzi prof. Guza
lon2021.03.26 9:59
nie wstydz się to nie twoja wina, skąd mogłaś wiedzieć , że idioci tam wykładają .
man.of.Stagira2021.03.25 22:07
DOSKONALE mogę zmieścić pogląd księdza profesora w doktrynie teologicznej w dziedzinie której jako teolog jest znawcą. Natomiast DOSKONALE nie rozumiem SKĄD biorą swoją postawę i poglądy cielęta Brauna-Clowna?! // UZASADNIENIE; jako TEOLOG sam ksiądz profesor wie lepiej ode mnie, że to co święta wiara katolicka niesie w swoim Credo i co zostało zapisane dogmatycznie w doktrynie Kościoła Rzymskiego jako chrześcijańska doktryna 'Świętej Księgi' pozostaje NIEZMIENNICZE względem nawet t y s i ą c a WIRUSÓW tego Świata. // KSIĄDZ Profesor NIE potrzebuje "obrony". Potrzebuje MODLITWY jak każdy kapłan. // KSIĄDZ Profesor zwyczajnie ma łaskę wiary. // JEDNAKOWOŻ, NIE jestem w stanie, odpowiedzieć sobie na pytanie..SKĄD Konfederacja, Lewica PO-Grobowa, POKO, Strach Kobiet, Senat US (ONZ czy Rzecznik Obywatelski Gazety Wyborczej etc etc) biorą treści poparte ŁASKĄ a pochodzące od Ducha Świętego w Kościele Katolickim? // Z rynsztoka?.. Przecież czymś takim jak WIARA od was tutaj na tym portalu to nawet gdyby ktoś tu 24/7/55 tygodni przesiadywał -nie uświadczy w komentarzach STALKERÓW // Powołujecie się na sumienie!? Wy Obłudne su*kinsyny Z Konfederacji! Wy farbowane roboty z planety Małp Sorosa! KIEDY i GDZIE ktoś z Was WYZNAWAŁ, że żyje zasadami i Duchem którego nauczał Jan Paweł II? Kiedy sobie przypominacie o sumieniu i prawach religijnych? Kiedy Ś*wińskie Ryje Wy! Gdzie i kiedy powoływaliście się ostatnio na naukę KK jako prinicipium moralne wiodące? KIEDY i gdzie manifestowaliście przywiązanie do Polskiego Katolickiego domu i rodziny? Wtedy kiedy pisaliście o ZDRADZIE Episkopatu! Kiedy wyzwiskami oczerniacie Biskupa RZYMU! Bez przerwy uprawiacie MANIPULACJĘ na tym portalu! Instrumentalizujecie Ojca Świętego, Katolicyzm, Liberalizm zamieniliście w liberatarianizm! Śmierdzi od Was ATEIZMEM tramwajowym rodem z deskorolki. I teraz chcecie powoływać się na "sumienie" gdy JEDEN sprawiedliwy KAPŁAN upomina się o DUCHA w człowieku wierzącym wtedy WY, już po łokcie w waszych KŁAMSTWACH -co nazywacie 'pracą na rzecz partii'- nadstawiacie Wasze PIERSI niczym do orderu, żeby Was też podkuli bo przecież koniu podkowę kują. Na PoHYBEL Wam Psy Michnika! Na POHYBEL! ...Wszawi, bezideowi, cyniczni, MURZYNI i epuzerzy LGBTQRWiści -tak, mam nadzieję, że odbierzecie swoją część tej prostej biologicznej prawdy i zostaniecie bohaterami ewolucji jako materiał który się nie sprawdził.// OBY WAM wtedy gdy staniecie przed Stwórcą przynajmniej w i a r y nie zabrakło...
Mejer2021.03.25 21:16
"Obmyj mnie Panie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego" mówi kapłan przy polewaniu wodą rąk... a kiedy obmywają sie ci co biorą Pana Jezusa na ręce ? czy aby jest to forma godziwa przyjęcia :/?
katolik2021.03.25 21:37
ci co przyjmuja na ręke, to nie wiedzą, ale wszystkie bakterie i wirusy ze swoich czystych rak zjadaja, takie coś na opak
Ala2021.03.25 22:45
Przyjmując na rękę chwilę wcześniej odkażam dyskretnie swoje dłonie. Proste.
BieS2021.03.25 23:51
Ta moda brania w rękę nawet katolikom weszła w krew. W brudną rękę, bo najpierw wyświechtają tymi rękami pulpity ławek. Już ponad połowa podaje łapę, nie zauważyłem aby ktoś się przejmował odkażaniem. To jest profanacja Hostii Świętej. Ten bezmyślny pęd za modą przeraża.
trzaska2021.03.26 8:25
Nie pieprz przyjacielu kościół naucza; można tak i tak, i nie ma w tym grzechu, ja osobiście nie na rękę. Nieposłuszeństwem wobec własnego biskupa jest bredzić po swojemu.
Ala2021.03.26 8:32
Do około X wieku Komunię Świętą brano na rękę, zgodnie z wezwaniem Pana Jezusa "BIERZCIE i jedzcie...", tak jak się chleb bierze w dłonie, a nie przyjmujcie. Dopiero wraz z umasowieniem chrześcijaństwa, kiedy chrzczono całe narody , w dodatku barbarzyńskie, w obawie przed profanacją niezdających sobie często do końca sprawy z tego czym jest Eucharystia masowo chrzczonych ludzi zmieniono formę na Komunię do ust.
Baśka2021.03.26 11:32
Prawdą jest, że Komunia święta była przyjmowana „na rękę” w pierwszych wiekach (od II do V) Kościoła. Były to jednak jak mówi św. Bazyli (Epistola 93) czasy prześladowań, a więc warunki nadzwyczajne, kiedy nie były jeszcze dość rozwinięte odpowiednie dla wiary formy i obrzędy (Memoriale Domini, 1969, s. 541). Jednakże nawet wtedy nie przyjmowano Komunii Świętej bezpośrednio na rękę, ale na specjalną chustę zwaną dominikale. Wierni nie dotykali więc Hostii świętej samą ręką. Św. Bazyli Wielki – Doktor Kościoła (330-379), mówi wyraźnie, że otrzymanie Komunii św. do ręki jest dozwolone jedynie w czasie prześladowań. Św. Bazyli w warunkach normalnych uważa te praktykę za tak poważne nadużycie, że nie wahał się traktować jej jako ciężkie przewinienie. Gdy prześladowania ustały, zwyczaj ten, który utrzymywał się jeszcze tu i ówdzie, był jednak traktowany jako nadużycie, które należało wykorzenić, ponieważ uważano je za sprzeczne ze zwyczajem przekazywanym przez Apostołów (!) Kościół jednak z czasem, na skutek nadużyć osłabiających wiarę doszedł do wniosku, że najlepszym zabezpieczeniem wiary w obecność Chrystusa pod cząsteczkami postaci eucharystycznych jest forma przyjmowania Komunii świętej z ręki kapłana wprost do ust. „Niech nikt nie spożywa tego Ciała zanim Go nie uczci” (św. Augustyn). Papież Pius XII wymaga adoracji, kultu zewnętrznego przed przyjęciem Komunii świętej: „Konieczne jest bowiem, aby obrządek zewnętrzny Ofiary z natury swej wyrażał kult wewnętrzny” (por. encyklika Mediator Dei, 30 i 37). Dlatego też już od V -VI wieku wydawano zakazy udzielania Komunii Świętej do ręki. Jedynie na niektórych terenach zwyczaj Komunii świętej na rękę, tzn. na specjalną chustę utrzymał się do IX w. W 839 r. Synod w Kordobie odrzucił jednoznacznie udzielenie osobom świeckim Komunii świętej na rękę uzasadniając to niebezpieczeństwem zbeszczeszczenia Ciała Pańskiego. Ostatecznie w 878 r. Sobór w Ruen w kanonie 2 wyraźnie zabronił udzielania Komunii świętej na rękę uważając tę formę za ubliżającą Bogu i obraźliwą i zarządzając za to karę odsunięcia od służby ołtarza. Chociaż, jak twierdzi Gamber powszechną praktykę udzielania Komunii świętej do ust należy datować na VI wiek, czyli wcześniej niż dotychczas mniemano. Zwyczaj, zgodnie z którym kapłan celebrujący Msze św. udziela Komunii św. sam sobie, własnymi rękami, a świeccy wierni otrzymują ją od niego, wywodzi się z Tradycji apostolskiej - tak nauczał św. Sobór Trydencki. Tak samo jak uważali ojcowie Kościoła (m.in. św. Bazyli Wielki) od Apostołów pochodzi praktyka Komunii św. do ust, nie na rękę (co potwierdza mistyka).
Ala2021.03.26 8:40
To nie moda, ale potrzeba wymuszona nadzwyczajnymi okolicznościami, w których przez pandemię się znajdujemy.
Baśka2021.03.26 11:37
To nie moda ale przesąd/opinie nie potwierdzony badami naukowymi, wśród lekarzy na powyższy temat są podzielone zdania są podzielone... Ale ludziom wciska się jako prawdę objawioną
asia2021.03.25 20:52
cytat „Weźmy pod uwagę dwa stany - Florydę i Kalifornię. Stany bardzo popularne turystycznie, o podobnym klimacie. Różnica między nimi jest taka, że Kalifornia jest całkowicie zamknięta i ma bardziej dotkliwy lockdown, niż my w Polsce. Natomiast Floryda żyje praktycznie bez żadnych ograniczeń. A co mówią dane? W Kalifornii zachorowało 8,8 proc. mieszkańców, na Florydzie 8,3 proc. mieszkańców. '' '' Art. 53. Zasada wolności sumienia 6. Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.
Marian2021.03.25 20:17
Ksiądz Guzik zawsze musi chlapnąć jak chora krówka o beton. Trzy wiaderka !
AAAtomek2021.03.25 20:10
E tam, lepsze rzeczy dzieją się w KK, np. "Ojciec Paweł M. wykorzystywał seksualnie siostrę zakonną. Tłumaczył, że "Pan Jezus tego chce""
Qantum2021.03.25 21:19
czy twój zerwany gwint z odbytu to też wola niebios ?
pytanie2021.03.25 21:22
on twoim zdaniem spotkał na swojej drodze wkład paetza?
Saki Faki2021.03.25 23:13
Qantum ja go zerwałem.
Gryf2021.03.25 20:01
Życzyć wszystkim księżom, żeby potrafili wzbudzać takie "kontrowersje" jak Ks. Guz. Wspaniały kapłan - pokorny, ale odważny. tylko czemu Fronda widzi w takich kazaniach 'kontrowersję"?...
Andrzej2021.03.25 21:53
bo fronda płynie z prądem jak zdechłe ryby !!!
To może2021.03.25 19:54
by tak poszedł trochę popracować przy zakażonych w szpitalu. Jak taki konsekrowany to nic mu nie grozi i wtedy każdy w tą konsekracje uwierzy.
matis892021.03.25 22:08
Jest zakaz by nie wyszło że urzędasy z pustych urzędów poszli robić za statystów.
wkrw2021.03.26 8:15
Ty jesteś nienormalny. Jesteś niezbitym dowodem na to, że można być aż tak tępym idiotą.
Anonim2021.03.25 19:52
Zapytuję się tylko, skąd wśród nas tyle antymaseczkowych świrów? ( Świr=Queer - dziwny) /stp
Wredny2021.03.25 20:33
Wiara, że maseczka zabezpiecza przed jakimkolwiek wirusem to płaskoziemstwo w klasycznej postaci. Zatem waż słowa.
Leon Zet2021.03.26 7:45
Popracuj 8h w masce (najlepiej ffp2 albo ffp3 ) a potem sprawdź saturację
admin2021.03.25 19:39
Zobaczcie jak szatan działa, zobaczcie co zrobił z Terlikowskim. Ten facet za chwilę wyzwie Pana Boga aby z PISem się nie mieszał. Facet oszalał, bardzo źle skończy, bo robi to dla kasy.
MVD2021.03.25 19:46
Terlikowskiego bardzo szanuję! to jedyny rozsądny gościu! ale jak chcecie. Ten kolos na glinianych nogach się wali! a tylko świeccy uratują ten bigos!
admin2021.03.25 19:36
Prof Guz nie ma sobie równych w Polskim kościele. Smutne to, że hierachowie potracili wiarę w imię dobrobytu i kasy. Opętani złem, jedynie co mozemy to modlić się za nich.
tretka2021.03.25 21:33
HYMN EPISKOPATU (W OBLICZU PANDEMII) Niech Duch Święty nie przyłazi Bo kowidem się zarazi Patrz w Wielkanoc w telewizor Bo w kościele jest rewizor Możesz mieć duchowość krowy Byleś był na ciele zdrowy Po co Boga czcić na krzyżu? Dla nas ważna micha ryżu U nas rządzą wierni ćpacze Każdy kocha z nas inaczej Po co święta Wielkiej Nocy Byleś z nami była - Mocy! Jest pandemia - zamykamy Każdą kruchtę - kasę mamy Tak to Szatan cwanie trzasnął W ten nasz biedny Epidiaskop
tretka2021.03.25 21:39
głupawa poetka
Leon Zet2021.03.26 7:49
Mogę udostępniać ?
jle_ffm2021.03.25 19:36
To co głosi ten ksiądz to herezja i wystawianie Pana Boga na próbę.
MVD2021.03.25 19:49
Dokładnie! ale się widać jarają tym, ze przecież twardo walczy! to niech idzie do szpitala pomagać! albo niech zastrzeże - w razie problemów, żadnego leczenia! Takich pyszałków opałków szczególnie nam w kościele nie potrzeba! Macha szabelką, a później sruu. Kozak z Czudca ( podkarpackie) już się ze ścianą zderzył!
Głupotę mierzymy w debilach2021.03.25 19:23
Skoro już uzgodnilismy ponad wszelką wątpliwość, że Duda to debil, to jaki jest poziom głupoty Guza?
poPO=kurw..złodzieje, mordercy2021.03.25 22:50
z kim to pedale uzgodniłeś ???!!! z nitrasem , szpurel, locho-lesba lempart, budka czy też inna antypolska kurw..., bo z Polakami na pewno nie psie!!!
Pomiar2021.03.26 8:45
1,2 debila...
BieS2021.03.26 0:04
Z kim to uzgadniałeś? To może być brane pod uwagę przy prośbie o łagodny wyrok.
Pomiar2021.03.26 8:44
Ciebie oceniam na jakieś 0,8 debila...
Meg2021.03.25 19:22
"Chrystus jest święty w swojej Boskości i w swoim Człowieczeństwie, dlatego nie jest skażony żadnym wirusem i nie musimy się obawiać, że Eucharystia jest nośnikiem choroby"- mówi duchowny i stwierdza w tej samej rozmowie, że ksiądz, odmawiając wiernemu udzielenia Komunii św. do ust, nawet w czasie epidemii, zaciąga karę. cyt. "Ksiądz Guz mówi na łamach dziennika m.in., że władze państwowe nie mogą ingerować w życie Kościoła i nie mogą wymagać od niego, by ograniczał życie sakramentalne wiernych. Podkreśla również, że prawo do udzielania sakramentów dał sam Bóg, dlatego nawet Kościół powszechny nie może ograniczać wiernym dostępu do nich." W świetle tej analizy teologicznej, ks. prof. Tadeusz Guz zapewne MA RACJĘ.
Anonim2021.03.25 19:21
"Oddajcie tedy, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co jest bożego Bogu" To było w kontekście tego, że na monecie był obraz cesarza, więc należało ją oddać cesarzowi. A czyj obraz nosi w sobie człowiek ? Oddajcie więc cesarzowi, co cesarskie, a Bogu to, co należy do Boga czyli całe życie człowieka.
Ty antoni.s...Po11... kurwo żydowska2021.03.25 19:17
Twój śmyerdziel żydowski ziomal Jan Hartman jest absolwentem KUL, na który m.in. moi katole dziadek i ojciec robili spore dotacje. A ty żydzie Hertrich-Woleński uważasz, że twoje bolszewickie tytuły z UJ-u coś znaczą? Think again.
antoni.s2021.03.25 19:32
Przykład czarnka dobitnie pokazuje że się nie mylę, choć kilku zacnych ludzi stamtąd wyszło, ale to wyjątki, i nie jestem tym za kogo mnie bierzesz.
Nadajesz z "Cape Town"2021.03.25 19:47
czy Gdańska, śmyerdzielu żydowski, bezwstydny parchu?
antoni.s2021.03.25 20:02
Piszesz jak prostak.
antoni.s.2021.03.25 20:19
A tak lepiej CYT.: "Kochany wirusie. Wyrżnij to stare, głupie katolickie bydło co głosuje na PiS ..."?
antoni.s2021.03.25 20:47
Nigdy bym tak nie napisał, co najwyżej, otwórz im oczy..., i nie próbuj tak robić.
hanns2021.03.25 19:12
Społeczeństwo nie istnieje, państwo to byt fikcyjny, prawo to przesądy i bajki. Tylko prawdziwa Wiara się liczy!
antoni.s2021.03.25 19:09
Kul to takie kościelne kiejkuty, szkoła kościelnych agentów.
Roman2021.03.25 18:27
żywa wiara
admin2021.03.25 18:19
Chodzę do kościoła, przyjmuję komunię świętą przez cały okres czyli ponad rok. Nic mi nie jest jak również moim znajomym, starszym też niektórym osobom. I to jest kilkadziesiąt osób znajomych i nic, nikt nie był chory. I to jest fakt, w kościele przy komunii, nie ma moźliwości zarażenia się. Ludzie bez wiary nie się boja.
kaka2021.03.25 18:47
No tak, ale ty nie jestes marksista.Natomiast na uczelniach kroluje marksizm a wiec postulowana przez marksa EMANCYPACJA OD BOGA----no jak oni maja to zrozumiec co piszesz????
hanns2021.03.25 19:14
Powinno się powrócić do śpiewania przed Mszą św., po łacinie: "Asperges me hyssopo, et mundabor..."
kaka2021.03.25 18:12
Jeden z wybitnych duchownych i naukowcow---nie dorastaja mu kundle do piet. A co mysleliscie ze bedziecie nap..........ks tadeusza a on bedzie cicho siedzial???????????? Juz od dluzszego czasu episkopat prubuje go uciszyc ---za to innych liberalnych otaczaja troska jak Gurzynski czy inni.
kaka2021.03.25 18:16
Stan Kosciola a raczej debilizmu i morderczych knowan biskupow pokazuje to ze zasluzony Vigano musi sie ukrywac przed watykanem bo go ukatrupia.
Anonim2021.03.25 17:59
Tacy i podobnej maści świry nie powinni reprezentować nauki Kościoła. //stp
Anonim2021.03.25 17:57
Takie wypowiedzi ks. Guza i innych "autorów" nazywam świrowaniem! Przypominam: Świr = Queer z języka praindoeuropejskiego: dziwny, pokręcony, dziwak! /stp
matis892021.03.25 17:53
Brawo dla ks. Guza. Episkopat zdradził Polaków i Polskę. Episkopat dla Antychrysta stwierdził że szczepionki na bazie dzieci zamordowanych w aborcji nie są złem i grzechem, więc Bogu się podobają i katolicy mogą je przyjmować. Antychrysta i jego dzieła nazywają bogiem.
tretka2021.03.25 21:35
HYMN EPISKOPATU (W OBLICZU PANDEMII) Niech Duch Święty nie przyłazi Bo kowidem się zarazi Patrz w Wielkanoc w telewizor Bo w kościele jest rewizor Możesz mieć duchowość krowy Byleś był na ciele zdrowy Po co Boga czcić na krzyżu? Dla nas ważna micha ryżu U nas rządzą wierni ćpacze Każdy kocha z nas inaczej Po co święta Wielkiej Nocy Byleś z nami była - Mocy! Jest pandemia - zamykamy Każdą kruchtę - kasę mamy Tak to Szatan cwanie trzasnął W ten nasz biedny Epidiaskop
BieS2021.03.26 0:19
Ten Guz to jest z Konfederacji? Tak tylko pytam.
Anonim2021.03.25 17:34
Czy ks. prof. Guz spędził na oddziale covidowym choć parę dni, niosąc kapłańską posługę? Dobrze jest się mądrzyć dopóki to nas nie dotyczy.
matis892021.03.25 18:11
Jest zakaz by nie wyszło że urzędasy z pustych urzędów robią za statystów.
MVD2021.03.25 19:26
I jeszcze takich wybitnych intelektualistów można spotkać jak ty? brawo, czuję się wyszczycony jak nic!
katolik2021.03.25 17:34
Polacy najwyzej złożą się na karę którą poniesie proboszcz
Styki2021.03.25 17:22
Bog chaosu- coronawirus. Wszystko zmierza do apokaliptycznego chaosu, a z niego wyjdzie bestia.. On stoi juz w progu.
Glaudiusman2021.03.25 17:17
Wielki ks. prof. Tadeusz ma w pełni rację. Państwo nie ma żadnego prawa do mieszania się w sprawy Kościoła. Przepędzić starą miotłą tych typów, którzy chcą zabrać nam wolność.
hanns2021.03.25 19:15
Miotłę ukradły czarownice. Nigdzie jej nie ma.
Jacek2021.03.25 17:11
Byle by prof. ks. Guz nie wyrósł na następnego ks. dr Natanka........!
Cierpliwy2021.03.25 17:10
Jego Ekscelencję Arcybiskupa Carlo Marii Viganò dla „Deutsche Wirtschaftsnachrichten” Z jaką surowością zostaną osądzeni ci, którzy świadomie zabronili leczenia i przepisali rażąco błędne protokoły terapii w celu uzyskania tak wysokiej liczby zgonów, która legitymizowałyby ciągłe alarmowanie społeczeństwa i absurdalne metody powstrzymywania [liczby "zakażeń"]?Jaka kara czeka tych, którzy świadomie stworzyli warunki dla globalnego kryzysu gospodarczego i społecznego, aby zniszczyć małe i średnie przedsiębiorstwa i spowodować wzrost międzynarodowych korporacji;którzy zbojkotowali lub zakazali dostępnych lekarstw, aby faworyzować firmy farmaceutyczne; którzy przedstawili preparaty genetyczne jako szczepionki, poddając populację eksperymentowi z wciąż nieznanymi wynikami i skutkami ubocznymi, które z pewnością są poważniejsze niż objawy COVID;kto opowiadał się za apokaliptyczną narracją w siedzibach narodowych parlamentów i redakcjach mediów? A na koniec dodajmy do tego najwyższe szczeble hierarchii katolickiej, które brały udział w tej groteskowej farsie: w jaki sposób usprawiedliwią się przed Bogiem, kiedy pojawią się w Jego obecności, aby zostać osądzeni? Chyba jednak ks. prof. Guz jest z tych co głoszą prawdę, a nie z tych zwanych" synami zatracenia". To apel o przebudzenie się wierzących Polaków i pozbycie się niszczącego ducha i ciało strachu, wywoływanego przez media zaprzedane deep state i deep church, dla ich realizacji planów zniszczenia moralnego i fizycznego ludzi.
man.of.Stagira2021.03.25 16:43
DOSKONALE mogę zmieścić pogląd księdza profesora w doktrynie teologicznej w dziedzinie której jako teolog jest znawcą. Natomiast DOSKONALE nie rozumiem SKĄD biorą swoją postawę i poglądy b a r a n y Browna-Clowna?! // UZASADNIENIE; jako TEOLOG ksiądz profesor wie lepiej ode mnie, że to co święta wiara katolicka niesie w swoim Credo i co zostało zapisane dogmatycznie w doktrynie Kościoła Rzymskiego jako chrześcijańska doktryna 'Świętej Księgo' pozostaje NIEZMIENNICZE względem nawet t y s i ą c a WIRUSÓW tego Świata. // Jakoś NIE jestem w stanie, odpowiedzieć sobie na pytanie..SKĄD Konfederacja, Lewica PO-Grobowa, POKO, Strach Kobiet, Senat US (ONZ czy Rzecznik Obywatelski Gazety Wyborczej etc etc) biorą treści poparte ŁASKĄ a pochodzące od Ducha Świętego w Kościele Katolickim? // Z rynsztoka?.. // Wy Obłudne su*kinsyny Z Konfederacji! Wy podrabiani ludzie z planety Małp Sorosa! Ś*wińskie Ryje Wy! Na PoHYBEL Wam Psy Brauna i Michnika! Na POHYBEL! ...Wszawi, bezideowi, cyniczni, MURZYNI i epuzerzy LGBTQRWiści -NA Pohybel!..
antoni.s2021.03.25 17:29
Uważaj żeby ci żyłka nie pękła.
BieS2021.03.26 0:25
Ty chyba jesteś też od nich.
Marek2021.03.25 16:30
gdzie prof. Guz naruszył ewangelie, może ten ksiądz to wykaże. stwierdzenie naruszył nauczanie kościoła ale gdzie.
podzielam2021.03.25 16:28
podzielam opinię ks. prof. T.Guza, albo mamy wiar e albo nie !!!!!
Anonim2021.03.25 16:22
Chrystus mówił, że nie przyszedł, aby znieść prawa, również fizyki, chemii, czy biologii. Może uczmy się pokory?
Srul Morgenbaum2021.03.25 19:45
Ale znosił je całkiem skuteczniej i mocno zachęcał do tego swoich uczniów, zapowiadając, że jak tylko uwierzą, to na ich rozkaz będą się przenosiły góry. Jednak czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na Ziemi, gdy przyjdzie ponownie? Póki co ostał się ksiądz Guz...
Meg2021.03.25 16:19
"Chrystus jest święty w swojej Boskości i w swoim Człowieczeństwie, dlatego nie jest skażony żadnym wirusem i nie musimy się obawiać, że Eucharystia jest nośnikiem choroby"- mówi duchowny i stwierdza w tej samej rozmowie, że ksiądz, odmawiając wiernemu udzielenia Komunii św. do ust, nawet w czasie epidemii, zaciąga karę. cyt. "Ksiądz Guz mówi na łamach dziennika m.in., że władze państwowe nie mogą ingerować w życie Kościoła i nie mogą wymagać od niego, by ograniczał życie sakramentalne wiernych. Podkreśla również, że prawo do udzielania sakramentów dał sam Bóg, dlatego nawet Kościół powszechny nie może ograniczać wiernym dostępu do nich." W świetle tej analizy teologicznej, ks. prof. Tadeusz Guz zapewne MA RACJĘ.
Moly2021.03.25 16:11
Kontrowersje...? To za powazne slowo w tym kontekscie , sugerujace intelektualna debate Ta produkcja wywoluje przecieranie oczu moze. Lub odruch wymiotny. P. Morawicki mowil o obecnej wydolnosci szpitali ktore jest na 70 %.
jasko2021.03.25 16:08
Skoro ktoś wierzy że Eucharystia sprowadza zło to po co jest na mszy ?
ks. emeryt2021.03.25 16:05
"Parcie na szkło" - bardzo groźna przypadłość wielu ludzi - również duchownych. Tym groźniejsza, że ofiary tego nie czują
katolik2021.03.25 17:02
przekazywanie ludziom prawdy, tym bardziej o Bogu nie jest parciem na szkło.Raczej parcie mają ci co nic madrego nie mówia, natomiast obecnie szerzy się ludobójstwo, więc chyba lepiej wiedzieć niż nie! Ale wielu ciemnych nie wie, więc poddaje sie smiercionosnym szczepionkom, szatanowi!
antoni.s2021.03.25 15:55
Siewcy niezgody, dlaczego nie zostawią nas w spokoju?, co im ten umęczony kraj zrobił że tak go niszczą?.
Franek2021.03.25 15:54
Może szanowny ksiądz, skoro mu covid nie straszny, pójdzie pomagać chorym w szpitalach? Tam się na pewno przyda!!!
anonim2021.03.25 16:14
A to to nie. Sądząc po tuszy wolontariat mu obcy.
M.2021.03.25 15:37
Brawo Szanowny Księże Profesorze ! Locdaunowe ludziki u korytka niszczą Polskę.
Oko2021.03.25 15:18
Tabletki nie pomagają.
kolejny prorok2021.03.25 15:17
któy zachłysnął się SWIOM "krasomówstwem"
Guz od dawna2021.03.25 15:15
powinien sie leczyc w psychiatryku
moly2021.03.25 16:12
Powiniem dostac duza finansowa kare
Srul Fickenloch2021.03.25 19:47
... którą z chęcią spożytkujemy dla opracowania kolejnej wersji kowida.
x2021.03.25 15:01
Ciekawe, czy więcej księży teraz mówi, że Kaczyński jest sługą szatana, czy więcej za PRL krytykowało władzę?
katolicka deratyzacjka Polski2021.03.25 15:01
Niestety,chodzi o guz na mozgu. Ten szaman twierdzi ,ze rece ksiedza nie przenosza wirusow. Jest to herezja antykatolicka,czysto poganska. Niedlugo zacznie bredzic o Swiatowidzie.
antoni.s2021.03.25 16:02
Światowida czcili nasi przodkowie, na długo przed inwazją katolicyzmu, to są nasze korzenie, nasza prawdziwa, rdzennie słowiańska tradycja, a nie jakieś bliskowschodnie, obce kulturowo ideologie.
tu-du2021.03.25 17:47
Właśnie, trzeba koniecznie "zderatyzować" i poukładać ci klepki w tej lewackiej łepetynie, to może przestaniesz judzić na tym forum !?
katolicka deratyzacja Polski2021.03.25 14:57
Jeszcze niedawno dalbym sobie za niego reke obciac,a dzisiaj ??? Masoni znalezli sposoby ,zeby uwiesc glupich i naiwnych !
katolik2021.03.25 14:57
Episkopacie nawróć się, bo wszyscy Polacy zginą z rak morderców. Szczepionki będą roznosić zakażenia, tak wielkie, że Biskupi dopiero zobaczycie, że oddaliście sprawę szatanowi!
katolicka deratyzacja Polski.2021.03.25 14:59
Konfederacja Rosyjska przeciwko Kosciolowi i przeciwko zyciu Polakow. Wszystlko dla lesbijki Putina.
pet2021.03.25 14:55
" My chcemy Polski niebiańskiej, bożej". My, czyli kto? Może nie należy się wypowiadać za wszystkich.
Ludzie2021.03.25 14:51
bardzo lubią jak im ktoś mówi jak mają myśleć, postępować bo bardzo nie chcą być odpowiedzialni za siebie. Zawsze można potem powiedzieć: no ksiądz tak mówił. Tak jakby on był z jakiej racji niewiadomego pochodzenia mądrzejszy a to tylko dlatego, że ludzie ze zwykłego lenistwa przestają myśleć samodzielnie.
Niech pokaże co trzyma na pendrajwach2021.03.25 14:48
j.w.
"nigger is a nigger"2021.03.25 14:57
RASIZM KÖREWSKI pospolitego düp Polskich Panów - - - Jest to rasizm przykladowo rasizm zakompleksionego ludzika żyjącego w nano-światku. I taki to ludzik, ze Szczecina dodam, popisując się swym "angielskim" napisał: "nigger is a nigger". Nigdy na co dzień nie przebywał z czarnymi, z nimi nie pracował, takich sąsiadów nie ma i nie miał, jego dzieci z czarnymi się nie kolesiuja... itp., itd. I taki chüjek pisze; "nigger is a nigger", a w tym samym czasie prezentuje się obrońca jako homos, atakuje KK ...za rasizm, Polaków za ...rasizm... - - - - I to jest RASIZM KÖREWSKI, bezinteresowny, prymitywny, zapełniający szeregi bolszewizmu.
Katolik2021.03.25 14:41
Ksiądz Guz to bardzo mądry człowiek. Szkoda że nie jest biskupem i prymasem Polski.
katolicka deratyzacja Polski2021.03.25 14:51
Ten pseudo-katolik to smiertelny wrog moralnosci katolickiej ,i lajdak z Konfederacji Rosyjskiej. Kosciol ZAWSZE popieral nauke,medycyne i szczepionki,ty ruska szujo za ruble. Kosciol to ROZUM i prawo naturalne,ty zydowski przybledo z Konfederacji.
katolicka deratyzacja Polski2021.03.25 14:25
Wielu znanych ksiezy wstapilo do loz masonskich,i teraz nawoluja,zeby zapychac koscioly,bedzie wiecej katolickich trupow.
tu-du2021.03.25 15:02
Wszyscy bez wyjątku - szanowny "deratyzatorze"- to "żywe trupy", bez względu z jakiej nacji społecznej pochodzą, skoro wstąpili do masonerii i są - POWIERNIKAMI SZATANA ?! I NA POHYBEL IM !!!
Bożena2021.03.25 14:13
WSZYSTKIM BEZ WYJĄTKU POLECAM https://www.youtube.com/watch?v=9T0Y0zX94RM&list=RDGMEMMib4QpREwENw3_jAc0YgNw&index=4
Anonim2021.03.25 14:38
tozamiast maseczki? maryjeczka antycovideczka?
naftalyn I coronny2021.03.25 14:11
Swieta prawda prosze ksiedza !!!!
katolicka deratyzacja Polski2021.03.25 14:52
Pan ksiadz jest heretykiem protestanckim i mowi to samo co protestanci i heretycy w Niemczech.
Bożena2021.03.25 14:10
MIŁOŚĆ
Bożena2021.03.25 14:10
zło Dobrem zwyciężaj. Amen. A największa z nich jest MIŁÓŚĆ. Amen
Böno2021.03.25 14:09
I kogo tu słuchać. Jednak bardziej wiarygodny wydaje się być ks. Guza, niż jakiś tam biskup, o którym pierwszy raz słyszę i jeszcze argumentuje to jako katolicka nauka o przeistoczeniu. A co ma przeistoczenie do wirusa. Jeżeli Chrystus w Eucharytii jest lekarstwem, to przecież nie może nas zarazić. Albo wierzymy, albo nie wierzymy. Ten biskup to znowu taki jakiś malowany małej wiary. Co się z tym polskim kościołem dzieje?
katolicka deratyzacja Polski2021.03.25 14:55
Zydzi z Konfederacji morduja katolikow z ruble i za szekle. KOSCIOL SWIETY zawsze popieral medycyne,nauke i szczepionki,a nie czarna magie zydowska.
Moly2021.03.25 14:03
Nareszcie jestem oczyszczona z zludzenia ze KUL to normalna uczelnia. Dobrze wiedziec
Böno2021.03.25 14:11
Nie tak całkiem. Tacy jak ks. Guza to wyjątki.
Moly2021.03.25 16:05
HMmm...? Czy byl protest innych? Czy sie odcieli? Mam nadziej ze ludzie musza podawac z jakiej sa uczelni sa ich tytuly jesli oferuja bezposrednie uslugi dla spoleczenstwa
podatnik2021.03.25 16:20
Guza to wyjątki? A cała metafizyka która dostała 1,6mln zł z pieniędzy podatników od ministranta Czarnka? Wystarczy zobaczyć czego oni tam uczą. Guza to nie wyjątek a norma.
toWarzysz piwo ??? w radiu Erewan2021.03.25 14:14
... obywatelu ... najsampierw trza wam przedskole zaliczyc ... i tak dalej ... pejsy wam POPOrosly a .... ze smoczkiem chodzicie ... szalom
Böno2021.03.25 14:34
Ty z Erwań nie pij tyle piwa, bo ci się coś pierniczy i uważaj, bo jeszcze prawo jazdy na traktor ci odbiorą, a wtedy to ci tylko pozostanie kozy na stepie doić.
toWarzysz piwo ????2021.03.25 15:12
... obywatelu ... jak nie do waszego wpisu komentarz .... ocknijcie sie i nie piepscie bez sensu ... szalom
w kościele2021.03.25 13:59
zakreśl wokół siebie okrąg o promieniu 2,5 m
OOO..k2021.03.25 13:54
Dobrze że Bóg daje nam takich kapłanów...konkretnie powiedział. A wszyscy debile obs....ni ze strachu, bierzcie przykład....
Anonim2021.03.25 16:23
Szkoda że Guza nie słuchali ks. dr Zygmunt Nabzdyk, ks. Ryszard Michalik oraz ks. Józef Wojtasek.
Krakus2021.03.25 13:53
Zawsze mówiłem i powtarzałem; dlaczego ten PIS-i rząd nie jest przygotowany na kolejną falę pandemii. ZA MAŁO szpitali tymczasowych, nie ma lekarzy a ludzie z bólem w düpie NIE MAJA gdzie się leczyć.
Krakus2021.03.25 14:12
To nie ja napisałem słowa powyżej, tylko jakiś ruski troll
Szkoda, że odszedł, ciekawie prawił.2021.03.25 13:53
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.
Ela2021.03.25 13:53
Biada biada, tak katolicy lubią mówić. Guz biadoli. Kto jeszcze wierzy w te brednie starego pryka, który nawet ledwo po polsku mówi.
Krakus2021.03.25 13:53
Zawsze mówiłem i powtarzałem; na chüj komu szpital na stadionie w W-wie, na chüj komu tymczasowe szpitale po całej Polsce. Stoją puste a lekarze i pielęgniarki zarabiają sto razy więcej niż moja emeryturka. I balują w luksusowych hotelach. No i miałem racje na chüj to komu.
zakopiańczyk2021.03.25 14:04
Jak puste, skoro pełne? Wszystkie krakusy takie puste?
Krakus2021.03.25 14:14
Tylko te, które sie pode mnie podszywają, jak ten troll :) pozdrawiam ;)
Krakus2021.03.25 13:42
Ten idiota powinien za te słowa trafić do pierdla, bo to podżeganie do przestępstwa
Emeryt2021.03.25 13:40
Myślę, że tydzień wystarczy i będziemy mieli pełny dowód. Ja rozumię , że na KUL nie trzeba udowadniać swoich teorii bo wszystko przyjmuje się apriori ale w życiu jest trochę inaczej - albo życie udowadnia teorie albo wygłaszane teorie potwierdzają rzeczywiste fakty. Zaufanie mistycyzmowi to kiepski pomysł na sprawy życia przedwiecznego.
Foster2021.03.25 13:43
Rozsądna wypowiedź, ale KUL - u byś nie ukończył.
Albert2021.03.25 14:15
Pewnie nie. Do ukończenia KUL-u wymagane jest ciężkie upośledzenie intelektualne. Normalnie myślący ludzie nie mają szans się aż tak odkleić od rzeczywistości.
JaR2021.03.25 13:38
Brawo ksiądz Guz - prawdziwy kapłan, który jest z wiernymi zgodnie z nauką Naszego Pana. Episkopat zaprzedał swoje dusze - biada Kościołowi.
Bożena2021.03.25 13:38
Święty Potężny Michale Archaniele Broń Nas i wszystkich Kapłanów w walce a przeciw niegodziwości i zasadzką złego ducha bądź nam obroną oby go Bóg pogromić raczył pokornie o to prosimy a Ty Wodzu Niebieskich Zastępów szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich i Kapłańskich po tym świecie krążą Mocą Bożą strąć do piekła Amen. Wszyscy Święci , Święty Franciszku z Asyżu Święty Józefie Święty Janie Pawle II, Święty Maksymilianie Kolbe Módlcie się za nami. Królowo Korony Polskiej Maryjo módl się za nami i strzeż Polskę od każdego zła. Dziękuję. Amen
Czarek2021.03.25 13:41
Amen
Jacek Kaczmarski2021.03.25 13:37
Kto uzna władzę oszalałych szamanów?
Jaś2021.03.25 13:40
Jacek Kaczmarski, świętej pamięci, przed śmiercią przyjął chrzest. Warto pamiętać też że cała jego twórczość ot poszukiwanie Pana Boga i rozmowa z Nim. Trochę buntownicza rozmowa ale piękna i poruszająca, przejmująca do szpiku kości.
Ateiści2021.03.25 13:34
A my nie chcemy Polski niebiańskiej, bożej. I nie chcemy również, aby poplecznicy Guza z powodu swoich wierzeń zarażali nas później we wspólnej przestrzeni.
Artur2021.03.25 13:35
Jak nie chcecie to się zamknijcie. Polska istnieje tylko wtedy gdy jest z Panem Bogiem.
Ateiści2021.03.25 13:36
To nieprawda.
wkrw2021.03.25 14:00
Większych bredni próżno szukać. Szkodliwi społecznie idioci.
Z Panem2021.03.25 15:29
Guzem.
MVD2021.03.25 13:33
Jak by był naprawdę naukowcem, to by takich andronów nie głosił!
Artur2021.03.25 13:38
To nie naukowcy stworzyli Pana Boga ale Pan Bóg stworzył naukowców. A naukowcy jak wiemy obecnie nie zajmują się tematami związanymi z wiarą chociaż przecież stąd właśnie jest jej rodowód. Współczesna nauka wywodzi się z tradycji chrześcijańskiej, matką wszystkich nauk jest filozofia, która zajmowała się tematyką egzystencjonalną - stąd się wzięła fizyka, matematyka czy chemia.
MVD2021.03.25 13:41
A to może cuda też będziemy łykać jak pelikany, czy może proces kanonizacyjny oprzemy o dowody anegdotyczne? czy chcemy niezbitej pewności. To jakie szkody robią tacy ludzie jak cytowany ksiądz, trudno określić! wzywają do kuszenia Pana Boga! że oni przez wiarę są lepsi niż inni! niech bo są "wybrani" a niech głupi plebs się martwi covidem. Takiej buty Bóg jak widać nie aprobuje! inaczej ks z Czudca by nie leżał w szpitalu w stanie ciężkim.
Pana Boga2021.03.25 13:47
to stworzył strach przed nieznanym i cwaniacy, którzy ten strach wykorzystywali i wykorzystują.
Emeryt2021.03.25 14:36
Chyba trochę przesadzasz. Wiara nie może byc przedmiotem nauki bo nie spełnia podstawowego wymogu dotyczącego dowodzenia postawionych hipotez.badawczych. Historycznie ujmując to prawie cała nauka starożytna została zaorana przez wieki średnie ( mocnego rozwoju religii katolickiej). Rozwójnauki nastąpił dopiero po soborze trydenckim , który był odpowiedzią na ruchy luterańskie a następnie kalwinistyczne, które opierały swoje ideały jedynie na Biblii a nie na sakramentach ( spowiedź). Kolejny okres to Oświecenie. Patzrąc historycznie na rozwój nauki był on odwrotnie proporcjonalny do rozwoju religii katolickiej ( to sa tylko gfakty a nie insynuacje). Ciekwawa sprawa , że ta tendencja nie dotyczyła innych religii ( Egipt, Mezopotamia, działalność narodów kalwinistycznych)
Frondo !!! jakie kontrowersje ???2021.03.25 13:32
tak nazywacie w redakcji prawdę ??? kontrowersję ??? co za głupcy u was pracują !!!
Foster2021.03.25 13:28
Dokładnie mówi to samo co ojciec Tadeusz z Torunia.
Artur2021.03.25 13:34
I tylko takie podejście jest słuszne. Co by było gdyby podczas II wojny światowej ludzie bali się tak bardzo że nie uczęszczaliby na Msze Święte? Im większy ucisk i zagrożenie tym bardziej powinniśmy wychwalać Pana Boga naszego.
Foster2021.03.25 13:47
Prawie zacytowałeś premiera Mateusza, który kiedyś powiedział że on (znaczy się ten wirus) jest już w odwrocie i już nie trzeba się go bać.
Nic2021.03.25 13:48
by nie było.
Grizzly2021.03.25 13:20
Pewnie o tym nie wiedziałeś, że są "grizzly" w Płd. Afryce i nazywają się vandermerwe, Aha, jeszcze jedno, wszystkie one są obrzezane.
Grizzly2021.03.25 13:21
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
Artur2021.03.25 13:20
Trzeba zachować rozsądek ale trzeba też wystrzegać się lęku. W Piśmie Świętym jest mowa o tym aby ci, którzy czują lęk przeszli na tyły i nie brali udziału w walce. Pandemia nie może być ważniejsza niż oddawanie czci i wychwalania Boga. Każdego dnia jesteśmy czymś zagrożeni i nie można z tego powodu chować się po kątach. W imię Boga trzeba robić to do czego zostaliśmy powołani czyli do oddawania chwały Panu Bogu.
Grizzly2021.03.25 13:18
Chciałbym się onanizować, ale mi nie stoi bo mi rabin przy obrzezaniu jaja wyciął.
Grizzly2021.03.25 13:22
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
Grizzly2021.03.25 13:14
Ks. Guz jest kretem w szeregach kościoła. Dzięki jego postawie kolejni ludzie uświadomią sobie WIELKIE KŁAMSTWO KOŚCIOŁA i będą stygnąć, a w konsekwencji opuszczać szeregi wiernych.
Grizzly2021.03.25 13:17
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
Bożena2021.03.25 13:09
Panie Boże Błogosław Mu w każdym dniu Jego posługi Kapłańskiej. Matko Boża opiekuj się Księdzem Guzem i Wszyscy Święci. Dziękuję. Amen. Potężna Niebios Królowo módl się za nami i strzeż nas od każdego zła. Amen.
Grizzly2021.03.25 13:22
Wypier dalaj wariatko
gryźli jesteś kołtun!!!2021.03.25 13:34
won do ruskich do israela!!!
Grizzly2021.03.26 9:11
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
Emeryt2021.03.25 14:25
Dobrze, że się Pani modli za księdza przy jego podejściu do bliźnich ( narażanie ich na śmierć przez pochopne wypowiedzi) czas aby Bóg wpłynął na jego myślenie. Pozwoli Pani , że ja też się za to pomodlę.
T.2021.03.25 13:08
Upadek Kościoła przyjdzie ze środka i to widać, słychać i czuć
cyprian2021.03.25 13:04
No i tak trzeba, otwartym tekstem nazywać rzeczy po imieniu. Albo służymy Bogu albo diabłu. Bóg jest gwarantem wszelkiego pradziwego dobra, nie szatan. Ten ostatni jest patronem zła. Bóg pomaga człowiekowi wszechronnie się rozwijać ku pełni dobra, zgodnie z Bożym planem. Szatan działa w przeciwnym kierunku. My mamy wybór: dobro albo zło.
MVD2021.03.25 13:39
Ta już tak kozaczył ksiądz z Czudca, bo mu nie pasowało- to czy tamto, a parafianie tego kto donosił że za dużo ludzi na Mszy Świętej, chcieli powiesić i grozili śmiercią! Tak przecwaniakował! teraz pod respiratorem leży! Bóg pierwsze człowiekowi dał rozum! jak wszystko się dopełniło z ludzkiej strony, ok Bóg uzdrawia z covid'a, ale nie takich pyszałków.. którzy mają w du czyjeś życie, tylko epatuja szabelką wiary! bo jak by można było inaczej, a no inaczej - pierwsze nie kusić Boga i wystawiać Go na próbę. Taka polaryzacja, ze jak ktoś zachowuje zdrowy rozsądek, to służy diabłu, typowa narracja która ma wzbudzić strach, nic więcej.
Emeryt2021.03.25 12:59
Patrząc po siwych włosach księdza bardziej liczy na szybki biznes wynikający z ilości pogrzebów niż na ten długoterminowy związany z chrztami.
MaxFiend2021.03.25 12:42
Może swoje przekonania łatwo udowodnić: proponuję posługę w szpitalu covid'owym bez środków ochronnych.
stary dziad2021.03.25 12:54
Mój reksio walił twoją starą
Emeryt2021.03.25 13:39
Myślę, że tydzień wystarczy i będziemy mieli pełny dowód. Ja rozumię , że na KUL nie trzeba udowadniać swoich teorii bo wszystko przyjmuje się apriori ale w życiu jest trochę inaczej - albo życie udowadnia teorie albo wygłaszane teorie potwierdzają rzeczywiste fakty. Mistycyzm to kiepski pomysł na sprawy życia przedwiecznego.
MVD2021.03.25 13:46
Dokładnie, tak by trzeba było zrobić, inaczej szkodnictwo które uprawiają takie osoby będzie trwało! Bo pyszni się swoją wiarą magiczną, że nagle zapomniał, że Pan Jezus jest w czasie Przeistoczenia na Krzyżu ! bezbronny ! każdy z Niego szydzi, - tak też i oczekuje postawy refleksji, a spełniania życzeń księdza! lub też na magiczne zaklęcia - nagle covid pójdzie sobie. Tak to nie działa, bo i to nie jest Wolą Bożą wspierać pychę!
Aldona2021.03.25 12:32
Ksiądz Guz ma rację dłonie kapłana powinny być konsekrowane!! Z drugiej strony jak poczytać pana Terlikowskiego Czy księdza Isakowicza-Zalewskiego to wiele rąk zbrukanych jest tak że sama nie wiem ale jeśli dłonie zostały odkażone w płynie antybakteryjnym po konsekrowaniu to oczywiście nie zakażają . Można by jeszcze na wszelki wypadek potrzymać dłonie pod lampą UFV wtedy będzie pewność czystości duchowej i fizycznej/
Typek2021.03.25 12:22
I dobrze mówi. Przecież każdy średnio rozgarnięty człowiek widzi, że obostrzenia nic nie dają oprócz niszczenia gospodarki.
Obostrzenia są po to, aby wywołać Wojny2021.03.25 12:43
Domowe, aby wywołać Rewolucję Światową. Nad którą stery przejmą Starsi w Wierze, ukryci chwilowo jako dobroczyńcy.
Albert2021.03.25 12:21
Dobry klient. Nie dość, że członek mafii zboczeńców, złodziei, oszustów i pedofili, to jeszcze na dodatek zwyczajnie ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏l͏n͏ię͏t͏y. No i tylko KUL przyznaje tytuły profesorskie osobnikom upośledzonym intelektualnie.
Bydlo2021.03.25 13:00
Won teczowa pajacu !!!
RODO2021.03.25 12:18
Ks Guz to jeden z nielicznych kapłanów którzy wierzą i mówią jak jest. Nie będzie Mu lekko ale jeżeli Bóg jest z Nim to któż przeciwko niemu ?
MVD2021.03.25 13:49
Niech idzie na odział, niech pociesza pacjentów bez niczego, niech przejdzie covida i wtedy zobaczymy jak będzie śpiewał ! na razie kozaczy, bo nie przeszedł tej choroby!
Po 11 ...2021.03.25 12:16
Wybaczcie mu. To prostak bez wykształcenia. Zajmuje się samymi bzdurami .... główne kierunki działalności to: filozofia prawa; prawo naturalne; metafizyka; antropologia; etyka; filozofia Boga; filozofia gospodarki; historia filozofii; filozofia religii, filozofia postmodernistyczna, filozofia lewicy. Najbardziej rozbawiła mnie filozofia gospodarki :))
Bo jesteś DEB!L2021.03.25 12:46
Trochę się doucz.
Albert2021.03.25 12:49
Argumentacja na poziomie typowego katoprawaka. Naprawdę nie masz NIC więcej do powiedzenia?
stary dziad2021.03.25 12:55
Mój reksio walił twoją starą
Jenny2021.03.25 12:11
Juz tam jakis w koloratce mowil,ze Covid to kara za LGBT,a pare dni pozniej kopnal w kalendarz.
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2021.03.25 12:09
profesor ksiądz a taki PRYMITYW!!!!??? ten jego bełkot wręcz uwłacza EUCHARYSTII!!!
jakób2021.03.25 12:59
milcz nieuku ! zajmij się komentowaniem wieczorynki ,to twój poziom ,na temat rzeczy których nie jesteś wstanie zrozumieć nawet nie myśl ,ale nie martw się to nie twoja wina po prostu taki już się urodziłeś
Foster2021.03.25 13:34
Jest profesorem na uczelni katolickiej - niczemu się nie dziwię. Nauka na KUL to trochę tak jakby to była wiedza nadprzyrodzona, a więc taka która wykracza ponad rozsądek.Dlatego Prawdziwi Polacy są z tej uczelni tacy dumni. Najtęższe umysły wywodzą się z tej uczelni. np. minister prof. Czarnek.
Jacuś2021.03.25 12:09
Wzywam Frondę do rzetelnego przekazu informacji, a nie wyrwane z kontekstu zdania. W pełni popieram ks. prof. Guza, dziękuję za głoszone konferencje, za wielce pouczające wykłady i gratuluję odwagi. Potrzeba prawdziwych patriotów i Polaków.
Agnieszka2021.03.25 12:08
A gdzie tu nauczanie o Eucharystii? Przecież mówił o prawie do pracy, zarabiania, utrzymania się i przeżycia w oparciu o nią, którego rząd ludzi niezgodnie z jakimkolwiek prawem pozbawia?
wkrw2021.03.25 12:08
"Jak wy pełnicie wolę diabła, to pełnijcie, to pogrążycie siebie w piekle i państwo polskie w piekle” Klecho, takimi słowami już pogrążacie ten kraj w piekle niewydolności służby zdrowia. Proponuję tym chojrakom, kiedy dopadnie ich wirus, leczyć się u plebana, jego "konsekrowanymi" dłońmi. A potem napiszcie jak było :D :D Zidiocenie do granic absurdu, chcecie się zakażać, wasza wola, czy tez krzyż na drogę, tylko wasza głupota wyrządzi krzywdę niewinnym ludziom, to wasz ciężki grzech.
MVD2021.03.25 13:51
Dokładnie! konsekrowane dłonie - brzmi magicznie! to nie dłonie które leczą! a dobry Bóg sprawia swoją mocą cuda, to ufność Bogu sprawia cud, a nie pęcina niczym różdżka u czarodzieja.
Grizlly2021.03.25 12:05
Kolejny konsekrowany idiota..!
trudna polszczyzna2021.03.25 12:03
„Burza po słowa”