Hipermarkety zaleją Polskę? Gowin: To gorsze niż Afera Rywina - zdjęcie
05.09.15, 10:06

Hipermarkety zaleją Polskę? Gowin: To gorsze niż Afera Rywina

2

Jarosław Gowin w rozmowie z portalem „wPolityce.pl” mówił o ustawie dotyczącej hipermarketów, która wydaje się być, wedle słów Gowina, „zwielokrotnioną Aferą Rywina”.

„W Aferze Rywina chodziło o niecałe 20 mln dolarów. W tym przypadku chodzi o korzyści, bądź straty, rzędu setek milionów złotych! Takie korzyści mogą mieć hipermarkety, w większości zagraniczne, straty będą miały małe sklepy, w stu procentach polskie. W sposób niezauważony przez Sejm i Senat, poprzez poprawkę skutkującą zmianami w ustawie o zagospodarowaniu przestrzennym, jesteśmy bliscy sytuacji, w której hipermarkety mogą powstawać całkiem poza kontrolą samorządów i bez ograniczeń. Jest jeszcze pora by naprawić ten błąd. Trzeba zaprzestać procedowania nad tą ustawą, należy ją zdjąć z porządku dziennego Sejmu. A jeśli koalicja rządowa nie przychyli się to tego wniosku, Klub Zjednoczonej Prawicy zaapeluje do prezydenta Dudy o zawetowanie tej ustawy” – powiedział szef Polski Razem, w wyborach idącej pod wspólnym sztandarem Zjednoczonej Prawicy.

Jego zdaniem należy nie wprowadzać ustawy w ogóle do porządku obrad podczas najbliższego głosowania w Sejmie.

Gowin wskazuje, że jeżeli ta ustawa zostałaby przyjęta, to konsekwencje będą niezwykle poważne. „Obecnie samorządy mają instrument ochrony, zarówno ładu przestrzennego w centrach miast, jak i ochrony interesów lokalnych kupców, czy rzemieślników. Gdyby ustawa weszła w życie w obecnym kształcie, bylibyśmy całkowicie bezbronni wobec dalszej ekspansji hipermarketów” – powiedział Gowin.

Polityk dodał też, że na szczęście to sami kupcy zauważyli, że ustawa została w niezwykle groźny sposób popsuta. Gowin przyznaje, że parlamentarzyści w ogóle tego nie dostrzegli. Na etapie ustalania poprawek ktoś doprowadził po prostu do przepchnięcia poprawki w interesie hipermarketów. Teraz trzeba to jak najszybciej naprawić.

kad/wpolityce.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ

POLACY NIE ROBIĄ ZAKUPÓW W BIEDRONCE !!! OGŁASZAMY BOJKOT!

BOJKOT BIEDRONKI: JERONIMO TRAKTUJE POLSKĘ JAK KOLONIĘ W AFRYCE

POLSKI "WARZYWNIAK DRZYMAŁY" KONTRA "BIEDRONKA" KOPACZ I BRONKA

Pytanie do ABW: Czy to Biedronka lobbowała w Senacie?


Komentarze (2):

anonim2015.09.5 10:25
Jesteśmy już w dobrych rękach i nowe antypolskie ustawy antypolskiej mafii PO/PSL nie mają już szans na uchwalenie.
anonim2015.09.5 11:03
//Na etapie ustalania poprawek ktoś..// Czemu politycy nie mówią 'kto' po nazwisku? Są tak rozpuszczeni bylejakością klasy politycznej że nie dochowują standardów rzetelnej informacji i standardów prawnych. Ten ''ktoś'' powinien natychmiast być wskazany i objęty dochodzeniem. Ale Gowin jest ponad tym, bo leming wszystko kupi- niecierpię tego chama.