Arkadiusz Czartoryski dla Fronda.pl: Anglicy nie mają prawa upominać Polaków! - zdjęcie
28.02.14, 14:11(fot: arch. fronda.pl)

Arkadiusz Czartoryski dla Fronda.pl: Anglicy nie mają prawa upominać Polaków!

13

To jest rzecz kuriozalna bo Parlament Brytyjski jest ostatnią instytucją na świecie, która ma prawo w tej kwestii się odzywać. Wielka Brytania i jej całe imperium, potęgę zbudowała na tym, że po prostu napadała na kraje mniej rozwinięte. Przez dziesiątki, a nawet setki lat, eksploatowała Afrykę Środkową, Azję, Indie. Do dzisiaj utrzymują swoje terytoria w wątpliwy sposób, jak chociażby Gibraltar i inne miejsca. Po prostu czerpią z tego zyski. Dodatkowo wszyscy, którzy orientują się, wiedzą, że Anglicy są nazywani rabusiami.

W czasach kiedy Grecy byli w ciężkiej sytuacji, zdominowani przez Turcję, Anglicy rabowali zabytki greckie. Potem w czasach Napoleona rabowali zabytki egipskie. Do dzisiaj nie chcą tego zwrócić! To jest pewnego rodzaju wstydem i hańbą bo te kraje upominają się od wielu lat o zwrot zrabowanych dzieł sztuki, a oni się po prostu odzywają do Polski.

To jest coś niebywałego, że słynni rabusie światowi mają w ogóle czelność upominać Polskę w takich sprawach. Chcę jeszcze raz powiedzieć, że kto jak kto ale Anglicy powinni na samym końcu się w tej kwestii wypowiadać.

Dzisiaj wystarczy pojechać do Londynu, a to stella starożytna stoi nad Tamizą, a to zrabowane zabytki z Akropolu ateńskiego, które były brutalnie rozbijane młotami na oczach płaczących ateńczyków. I tacy ludzie upominają Polskę. W Izbie Lordów użyto jeszcze słowa, że na Polskę trzeba wywrzeć nacisk. Coś niebywałego!

W Polsce zginęło 6 milionów obywateli, Polska została zrównana z ziemią. Przypomnę, że wszystko to było zaakceptowane przez Anglików na różnych etapach II wojny światowej. Bo kto jak nie Anglicy przyklepali w Jałcie odebranie połowy terytorium Polski? Chociaż Polacy byli sojusznikami i oddawali życie za obronę Anglii. Ci z kolei przyklepali ze Stalinem w Jałcie odebranie połowy Polski.

Jestem tym głęboko poruszony! Jak oni w ogóle śmieli w kwestii zwrotu mienia żydowskiego wypowiadać się, samemu mając tyle na sumieniu!

Not.Ab

Czytaj również: Izba Lordów wzywa Polskę by oddała mienie żydowskie!

 

 

Komentarze (13):

anonim2014.02.28 14:31
No niestety ale staje się to czego obawiałem się przez dłuzszy czas, mianowicie żydowskie lobby używa swoich wpływów na całym świecie aby uzyskać odzszkodowanie powojenne od Polski. Filmy typu pokłosie temu absolutnie pomagają a anglicy jeszcze raz okazali się ludźmi bez chonoru.
anonim2014.02.28 14:38
Stanczyk ma absolutną rację. Oto - nomen omen - pokłosie słów Israela Singera. Anglicy po prostu dbają o swoje interesy, a w tym przypadku ich w interesie jest poświęcić polskiego Murzynka by na jakiś czas odpędzić żydowskie krokodyle.
anonim2014.02.28 15:10
jest tylko jedno ale, Żydzi nie mieli żadnego mienia w Polsce, może by ich kto poprosił o pokazanie aktów własności, wtedy okaże się że takowych nie posiadają, bo niby skąd, chyba że od cara :))) za judaszową działalność!
anonim2014.02.28 15:14
Dlaczego Anglicy nie byli tacy wspaniałomyślni kiedy mordowano Żydów w obozach ?? Ja na miejscu Żydów zwróciłbym się do Angoli o odszkodowanie. Są bogatsi.
anonim2014.02.28 15:21
Spadkobiercom oczywiście zwracać. Wszystkim . Polakom i żydom. W Polsce działa chyba prawo rzymskie a nie plemienne. Jakie mają prawa organizacje żydowskie do majątku żydów?
anonim2014.02.28 15:47
Nie sposób nie zgodzić się. Bezczelność.
anonim2014.02.28 16:15
I o mienie żydowskie upomina się państwo, które udzieliło schronienia kilku tysiącom zbrodniarzy z SS-Galizien. No szczyt bezczelności! Do dziś jeszcze sobie żyje w Wielkiej Brytanii cala masa tych, którzy Żydów mordowali na wschodzie. Może powinni z nich sobie ściągnąć należność, skoro mają ich na miejscu.
anonim2014.02.28 17:57
Bo na Polske mozna nawet napluć i tak nikt nie obejrzy !! Daje Żydom komuchom i komu jeszcze?Nie potrafimy być jednością!!!! Polska z Narodowcami!! Przelewaliśmy krew na wszystkich frontach!! Żydzi jak baranki nie sprzeciwiali sie!! Sprzedała nas Stalinowi ale co tam!!Milczy Komorowski ,milczy Tuskolandia!!!
anonim2014.02.28 19:45
No cóż... pierwsze obozy koncentracyjne stworzyli angole w czasie wojny burskiej. Może by za to coś afrykanerom popłacili?
anonim2014.02.28 19:53
@temida - no co Ty? Bul-Komorowski i Ten Od Dziadka Z Wehrmachtu nie mają żadnej realnej władzy, nie mają wpływów, a przede wszystkim nie mają za grosz honoru.
anonim2014.02.28 21:23
Zabronili żołnierzom chodzić w mundurach jak jednemu z nich ucięli głowę. Takie zuchy. Spokojnie , spokojnie muslimy nauczą ich gdzie raki zimują.
anonim2014.02.28 23:10
Nauczcie się że to nie wina antykomunisty Churcilla, tylko głupota Roosvelta doprowadził do zupełnego oddania Rosjanom wszystkiego na wschód od Łaby. Co jak co, ale oskarżanie najsłabszego gracza, jakim był Churcill o zdradę Polski jest głupotą ponieważ on w Teheranie i w Jałcie był na przegranej pozycji.
anonim2014.03.1 2:37
Lordowie niech raczej oddadzą wszystkie zrabowane dobra jakie Anglia zrabowała na całym świecie, mordując tubylców zamieszkujących te kraje w których Anglia się obłowiła. Niech nie myślą że ich przodkowie nie odpowiedzieli już, a ci co żyją odpowiedzą przed Bogiem z tego tyt.