Izba Lordów wzywa Polskę by oddała mienie żydowskie! - zdjęcie
28.02.14, 10:01fot. sxc.hu

Izba Lordów wzywa Polskę by oddała mienie żydowskie!

33

Wczorajsza dysputa w parlamencie brytyjskim dowodzi jednego: brytyjczycy mają ewidentnie jakiś problem z naszym państwem. Brytyjska Izba Lordów opowiedziała się wczoraj za restytucją mienia żydowskiego przez Polskę.Brytyjscy parlamentarzyści uznali, że nasz kraj jest największym spośród tych, które nie uregulowały kwestii mienia wobec spadkobierców Holokaustu i zapowiedzieli nacisk na Warszawę.

Takie wtrącanie się w sprawy naszego kraju jest po prostu mało dyplomatyczne, wręcz komiczne. Na reakcję polskiej strony nie musieliśmy czekać długo. Dziś rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że "nacisk na Polskę w sprawie Holokaustu zbędny". I dodała, że w Polskim Radiu, że "Polska uregulowała już większość wymienionych przez Brytyjczyków kwestii, także poza naszymi granicami".

Kidawa-Błońska rozmawiała w tej sprawie z ministrem spraw zagranicznych, Radosławem Sikorskim, który uznał te roszczenia za bezzasadne. "Polska zrobiła wiele dla ofiar Holokaustu i nie ma sobie nic do zarzucenia. Nasz kraj dba między innymi o miejsca pamięci Żydów, prowadzi szeroką działalność edukacyjną na temat Zagłady, ponadto otworzyliśmy Muzeum Historii Żydów Polskich" – dopowiedziała Kidawa-Błońska.

W najbliższym czasie Radosław Sikorski ma wydać specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Trzeba przyznać, że coś niedobrego zaczyna kiełkować w głowach brytyjskich polityków. Coś co można nazwać "uprzedzeniem ws Polski". Skąd taka zmiana nastawienia? Nie wiem, jedni mówią, że to gra pod publikę społeczności brytyjskiej, która z miesiąca na miesiąc staje się bardziej wroga w stosunku do naszych rodaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich. Z drugiej strony, są głosy, że grupa Żydów, chce za wszelką cenę wydobyć z Polski więcej niż się im należy, dlatego dążą do stworzenia międzynarodowej grupy nacisku.

Kor/Polskie radio/dziennik.pl

Komentarze (33):

anonim2014.02.28 10:08
Cóż gdyby Fronda dalej przedukowywała komentarze Stanisława Michalkiewicza, to jej czytelnicy mogliby się dowiedzieć, dlacze izba lordów wystepuje z takimi "komicznymi" wezwaniami. Niestety nie ma w tym nic komicznego, te wezwania z różnych stron robią się coraz bardziej poważne. Stanisław Michalkiewicz chyba jako jedyny publicysta pisze o tym od lat. Teraz sprawa staje się juz na tyle czytelna, ze nawet Fronda zaczyna to zauważać.
anonim2014.02.28 10:10
To ta samo co izba co nas sprzedała po wojnie komuchom!!To niech om odda!!! A najlepiej jeszcze ich weźmie do siebie!! Niech mieszają ale w swoim kraju!!
anonim2014.02.28 10:10
Zawsze przecież możemy sobie z nimi prowadzić dialog :)
anonim2014.02.28 10:16
@częstochowski Bezzasadne z prostego powodu. Mienie które należało do różnych wspólnot żydowskich jest oddawane. Tu chodzi o czym się często nie pisze o mienie osób fizycznych. Byli oni obywatelami Polski i ich spadkobiercy jeżeli takowi są powinni się zwrócić do sądu. Oni jednak "proponują" inną drogę. W skrócie wygląda to tak. My ( czyli wszelkiego rodzaju organizacje żydowskie) policzymy ile tego minia było i oddajcie nam je hurtem. To tak samo jakby np polski rząd zwrócił się do USA o przekazanie jakiegoś majątku obywatela USA, który kiedyś tam wyemigrował z Polski bo np. nie można ustalić spadkobierców.
anonim2014.02.28 10:17
Nikt nam za wojne nie zapłacił!! Ponieślismy największe straty. Niech Niemcy płacą Żydom. Ile razy możemy cierpieć za wojnę! 50 lat komuny wytarczy!!
anonim2014.02.28 10:18
Profesorze (?) z Częstochowy - Twoja indolencja sięga szczytu. Właśnie że Żydom zapłacono za pozostawione mienie. Zrobił to jeszcze Gomułka. Z drugiej strony nie dziwię Ci się. WybGazeta o tym nie napisała, w TVN nie powiedzieli, skąd miałbys wiedzieć ?
anonim2014.02.28 10:19
@częstochowski, chyba mycka cię uciska. Żydzi dostali, to co stacili i jeszcze więcej. Przekręty z podstawionymi spadkobiercami są dość powszechne.
anonim2014.02.28 10:27
@częstochowski Kolejna sprawa. W moim mieście które przed IIWŚ leżało w granicach III Rzeszy istniała synagoga. W czasie Kryształowej Nocy synagogę spalono a to co z niej zostało i plac znacjonalizowano- przeszło na własność III Rzeszy. Teraz ten plac oddano gminie żydowskiej!!! Z tego co wiem to nie ma ciągłości prawnej między III Rzeszą a RP. W takim wypadku gmina powinna zwrócić się o odszkodowanie do Niemiec. Swoją drogą jestem niemal pewien, że to odszkodowanie dostała. Zarobili na tym dwa razy!!!
anonim2014.02.28 10:28
Przed gmachem Knesetu w Jerozolimie stoi okazała menora - dar Anglików dla Żydów. Jak głosi plotka Anglicy zdobyli się na niego z wdzięczności że udało im się odsyłać statki z żydowskimi emigrantami ze swoich portów. Może by tak zarozumiałe angolstwo tym się zajęło ?
anonim2014.02.28 10:54
Prof. CzęstochowskiPoeta napisał: " Jest tak samo zasadne jak oddawanie majątku Kościołowi, ba, nawet bardziej, bo Żydom za ukradzione mienie nie zapłacono nawet grosza, zaś Kościół w zamian za nie ma fundusz kościelny." *** "Najwięcej wniosków o rewindykację złożono do Komisji Regulacyjnej ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich – 5504. Jest ich niemal dwukrotnie więcej niż w przypadku Kościoła rzymskokatolickiego – 3063. (...) Do Komisji Regulacyjnej ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich zostało złożonych 5504 wniosków. Wszczętych zostało 5504 postępowań, odbyło się 5103 rozpraw. 1770 postępowań zostało całkowicie lub częściowo zakończonych. W tym 424 postępowania zakończono ugodą, 329 postępowań zakończono orzeczeniem, 631 postępowań umorzono, 340 postępowań zakończono orzeczeniem o oddaleniu, odrzuceniu wniosku, w 56 postępowaniach nie uzgodniono orzeczenia, a 14 postępowań zostało zawieszonych. Ugody zawarte przed komisją regulacyjną przewidują dla Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich i gmin wyznaniowych żydowskich rekompensatę pieniężną w wysokości 26 mln 848 tys zł. Ponadto wnioskodawcom przyznano odszkodowania w wysokości 27 mln 47 tys. zł." http://www.diecezja.pl/archidiecezja/aktualnosci/jakie-dobra-zwrocono-kosciolom-i-zwiazkom-religijnym.html W lewicowym tygodniku "Przegląd" czytamy: Polska już zapłaciła http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/polska-juz-zaplacila Poza tym - jak wyglądało "zagospodarowanie" mienia żydowskiego, które zostało zwrócone Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, możemy przeczytać tutaj: Kadisz za milion dolarów http://m.onet.pl/biznes/prasa,kxmx0
anonim2014.02.28 11:17
Okazuje się, że Anglicy to rdzenni Żydzi, którzy udawali do tej pory Anglików. Kto by się spodziewał?
anonim2014.02.28 11:34
@pasikonik dzięki za wyjaśnienie, zastanawiałem się właśnie, o co chodzi, dlaczego nie chcemy oddać prawowitym właścicielom ich własności. Teraz rozumiem.
anonim2014.02.28 11:47
Filosemityzm jest grzechem. Niech Judejczycy oddadzą zagrabione mienie. Ograbili Polskę od 1944 roku.
anonim2014.02.28 11:54
Chyba nie lali. Przewoźnicy niewolników, zagładzający Irlandczyków i tworzący obozy koncentracyjne w Afryce będą nas pouczać, komu mamy zadośćuczynić! Paradne.
anonim2014.02.28 12:00
Niech Izba Lordów Przeprosi Polskę za zdradę w Jałcie i nie tylko.............
anonim2014.02.28 13:11
My też wzywamy Izbę Lordów aby mienie po Polakach zmarłych w Anglii przekazywała na konto Stowarzyszenia Polaków w Anglii!
anonim2014.02.28 13:12
Pieniądze z Niemiec się przejadło ... kogo by tu oszukać i zaszantażować?!
anonim2014.02.28 13:37
a to "lordów" nie zmieciono w czasie II wojny światowej ?
anonim2014.02.28 13:49
Zwyczajna wymiana złośliwości - jak Wy uważacie, że Waszym obywatelom należą się zasiłki w GB, to oddajcie Żydom co ich. Chora logika, ale to Brytole.
anonim2014.02.28 14:13
"Ale czemu bezzasadne? Jest tak samo zasadne jak oddawanie majątku Kościołowi, ba, nawet bardziej, bo Żydom za ukradzione mienie nie zapłacono nawet grosza, zaś Kościół w zamian za nie ma fundusz kościelny." Ale oddawać powinno się właścicielom, a nie organizacjom żydowskim lub udającym żydowskie!
anonim2014.02.28 14:17
"Zwyczajna wymiana złośliwości - jak Wy uważacie, że Waszym obywatelom należą się zasiłki w GB, to oddajcie Żydom co ich. Chora logika, ale to Brytole." Nie chora logika, tylko podstawowe zasady dyplomacji i polityki. To my zaczęliśmy.
anonim2014.02.28 14:22
@grund Jeszcze raz. Mienie będące własnością organizacji żydowskich jest oddawane ( ponad 300 mln) w ciągu kilu lat pisał o tym Forbs. A mienie prywatne będące kiedyś własnością obywateli polskich narodowości żydowskiej powinno być oddawane zgodnie z obowiązującym prawem spadkowym. I tyle.
anonim2014.02.28 14:24
Komu oddawać ? Organizacjom żydowskim? Gdzie ich tytuł własności?
anonim2014.02.28 14:33
No niestety ale staje się to czego obawiałem się przez dłuzszy czas, mianowicie żydowskie lobby używa swoich wpływów na całym świecie aby uzyskać odzszkodowanie powojenne od Polski. Filmy typu "Pokłosie" temu absolutnie pomagają a anglicy jeszcze raz okazali się ludźmi bez honoru.
anonim2014.02.28 14:54
@ Che-stochowski bys nadrobil braki w wiedzy z dziedziny umow miedzynarodowych i historii zwlaszcza czasow powojennych. Poza tym Zydom nic nie ukradziono - ich mienie zniszczyli niemcy i rosjanie i to oni sa winni odszkodowan,bo to co zostalo zbudowane na tym miejscu wysilkiem narodu powojnie nalezy do narodu - logiczne. Natomiast angole pewnie boja sie rosnacej liczby posiadaczy nieruchomosci pochodzenia zydowskiego w WB - wystarczy im ze uniwersytety sa zdominowane ze zydokomune pokroju bandyctwa wolinskiego albo skad wiedza,ze w Hiszpanii nie starczy miejsca dla wszystkich jak Iran zdobedzie bombe atomowa. Kto wie.
anonim2014.02.28 15:00
"Jeszcze raz. Mienie będące własnością organizacji żydowskich jest oddawane ( ponad 300 mln) w ciągu kilu lat pisał o tym Forbs." Z tego co wiem tym organizacjom nie chodzi o mienie, które kiedyś było ich....
anonim2014.02.28 15:45
Żydy chcą od nas otumanić to jest ich sposób na życie! Precz z tą bandą!! To nie my zaczęliśmy wojnę !!Po co nam ludzie którzy nie chcą walczyć za naszą ojczyznę!!Wymagać to i możemy!!!
anonim2014.02.28 15:46
wzywam Wielką Brytanię, żeby oddała mienie zagrabione w Egipcie, Iranie i Indiach!
anonim2014.02.28 20:23
Imperium Brytyjskie powstało na mordach grabieży. Oni śmią nas pouczać, niech oddadzą zagrabione skarby podbitym w przeszłości narodom.
anonim2014.02.28 20:28
@RationalismusXXI Polacy ciezko pracują w Anglii! I nalezy im sie to co wszystkim pracujacym!!Żadna łaska !! A dlaczego żydów były miliony i nie stawali zbrojnie przeciw faszystom , tylko prowadzili swoje dzieci na śmierć!!
anonim2014.02.28 21:23
A ja wzywam izbę lordów i brytyjski rząd, żeby oddali polskie złoto skarbowe z odsetkami za wszystkie lata przechowywania, od dnia zdeponowani go przez rząd II Rzeczpospolitej w 1939 r.
anonim2014.02.28 21:41
Czy minister (zd)Radek Sikorski wystosował już odpowiedni protest? za co mu do cholery płacimy...???
anonim2014.03.1 2:27
Jak ktoś kogoś upomina to niech najpierw sam jest bez skazy! Czy Anglia oddała zrabowane po całym świecie dobra, nie mówiąc o zamordowanych w czasie tego rabunku dobr, za wywiezionych w kajdanych niewolników, ect. Albo czy wypłaciła jakiekolwiek odszkodwanie z tego tyt. Nie! + To niech nie udaje dobrego wójka jak A. Hitler po zamordowaniu swojej siostrzenicy!