Antysemityzm w UK. Dwóch Żydów pobitych przed Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu - zdjęcie
28.01.22, 07:50Screenshot Twitter - American Jewish Committee @AJCGlobal

Antysemityzm w UK. Dwóch Żydów pobitych przed Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu

16

Wielka Brytania ma spory problem z antysemityzmem. O rosnącej fali nienawiści informowaliśmy już przed kilkoma laty. W tej kwestii najwidoczniej niewiele się zmienia, ponieważ przed Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu pobito dwóch Żydów.

W sprawie aresztowany został 18-latek, który ma być sprawcą pobicia. Atak miał miejsce w środę, przed godziną 22. w londyńskiej gminie Haringey. Policja udostępniła nagranie z monitoringu ulicznego, na którym widać moment napaści.

Do ataku doszło w momencie, gdy dwóch Żydów zamykało prowadzoną przez siebie piekarnię. Najpierw w ich stronę poleciała butelka, potem napastnik rzucił się na nich z pięściami. Obaj mężczyźni ucierpieli w starciu z napastnikiem. Jeden z nich ma złamaną rękę i siniaki, drugi uraz oka oraz siniaki.

Policja poinformowała, że napaść traktuje jako przestępstwo z nienawiści. Do sprawy odniosła się nawet szefowa brytyjskiego MSW. Priti Patel podkreśliła, że to „absolutnie nikczemny atak”.

dam/twitter,PAP

Komentarze (16):

rebeliant2022.02.15 19:10
"W tej kwestii najwidoczniej niewiele się zmienia, ponieważ przed Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu pobito dwóch Żydów." - oni między sobą też rozliczają skrzywione interesy lub spapraną robotę i wtedy niezawodni są oczywiście "antysemici".
Anonim2022.01.28 11:56
a ilu w tym dniu pobito Polaków, Turków, Anglików, Włochów itd? podajmy pełną statystykę
Anonim2022.01.28 10:16
Niemcy też napadali na swoje stacje.
Anonim2022.01.28 10:15
Zawsze trzeba sprawdzać, czy nie przez opłaconych prowokatorów!
stać was na to Frondo?2022.01.28 9:33
może Frondę stać na odwagę i pojawi się artykuł do polemiki dlaczego nigdzie na świecie nienawidzą żydów i za co? jesteście tacy odważni czy tylko odwaga jest w kierunku Tuska i Putina
Homo Sapien2022.01.28 9:28
TO TYLKO CZEKAĆ JAK UISRAEL WYŚLE US BANDE BY BOMBARDOWAŁ I NIÓSŁ JEWROKRACJE TEJ NIE DOBREJ BRYTANII
julek2022.01.28 9:07
biedulki, katolycy modlcie sie za nich
Taka prawda2022.01.28 9:26
i żydki i protestanci i ewangelicy módlcie się za nich
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.28 9:03
Tak przy okazji. Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawieźć tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ. Bez dr EWY KUREK nic z tego nie będzie. Chyba, że damy się DYMAĆ tak jak do tej pory. Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga. ...........
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.28 9:13
Przy okazji spytam, CZY będą wspólne z IZRAELCZYKAMI KONFERENCJE na temat "OSZUSTWA w JEDWABNEM", na temat "NIEDOKOŃCZENIE EKSHUMACJI w Jedwabnem", na temat "JAK WSADZIĆ DO WIEZIENIA NIJAKIEGO GRONSSA"" za KŁAMSTWA i PONIŻANIE POLSKI???? Jak zabezpieczyć się przed FABRYKĄ zwaną "PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST" i jej 447??? CZY jak wymóc aby nie nazywano POLSKI naszej OJCZYZNY jakimś dziwacznym słowem POLIN, co to jest POLIN???, ponoć znaczy "MIEJSCE TYMCZASOWE" dla KOGO??? Czy Żydzi będą współpracować nad rozwiązaniem tych spraw??? Czy w końcu IZRAELCZYCY pozwolą pochować na CMENTARZU ŻYDOWSKIM, POLSKICH ŻYDÓW z TEGO DOŁU w JEDWABNEM w którym leżą WRZUCENI jeden na drugim NASI STARSI BRACIA w WIERZE, POLSCY ŻYDZI ZAMORDOWANI PRZEZ siepaczy niemieckich GESTAPOWCÓW i SS-manów??? Przecież jest cały RYTUAŁ POCHÓWKU NASZYCH BRACI POLSKICH ŻYDÓW, nie mogą leżeć we wspólnym DOLE bez POCHÓWKU. CZY JEST ZAPROSZONA do tych rozmów PROFESOR EWA KUREK??? Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawieźć tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ.
Mirek2022.01.28 9:54
Oprócz książek dr Ewy Kurek warto przeczytać EICHMANN W JEROZOLIMIE autorstwa Hannah Arendt i PIEŚŃ O ZAMORDOWANYM ŻYDOWSKIM NARODZIE autorstwa Icchak Kacenelson . Okazuje się że Żydzi obecnie żyjący są zwykłymi oszustami którzy własną winę za Holocaust chcą zwalić na nas Polaków podczas gdy to właśnie Żydzi mordowali i wysyłali na śmierć własnych braci . Najlepszym przykładem są dwa największe getta : warszawskie i łódzkie . To tam żydowskie Judenraty i żydowska policja bezlitośnie pastwiły się nad Żydami wysyłając ich na śmierć . W gettcie łódzkim Chaim Rumkowski wysłał do komór gazowych wszystkie dzieci do lat 10 !!! . Nie byłoby zagłady Żydów gdyby sami Żydzi nie poszli na kolaborację z Niemcami . W gettcie warszawskim na ponad 400 tysięcy Żydów było tylko 50 Niemców . A dzisiaj Żydzi domagają się od nas odszkodowania obarczając Polaków że uratowali za mało Żydów .
ajuwaj2022.01.28 8:30
teraz yahwe mojzesz dawidek szatan i lgbt pedofile ukarzą go srogo klątwami plagami zobaczy cały świat
Obiektywny2022.01.28 8:28
Może rozpoznał w nich pedofili ?
droma2022.01.28 8:19
sprwa wygląda tak że w angli podobnie jak arabom tak i żydom ministerstwo spraw wewnętrznych home office wyraz powiedziało że moją w anglii żyć ale nie mają brużdzić bo za frak i pa pa .żydzi długo nie wytrzymali za kasę pomagają rosji-kaput ,sieją zamęt anglicy o tym wiedzą ,odzew jest i charaszo ...
żydobandera kaput2022.01.28 8:29
tak tak upadlińska żydowska banderowska onuco tak tak ..
JO2022.01.28 8:04
Gdyby nie prowokowali to by w dziób nie dostali.