Matka Kurka: Jezu, co to będzie jak PiS dojdzie do władzy? Niestety do głosu dorwie się „rozsądna prawica”
<<< KTO SIĘ BOI PRAWDY? KTO CHCE ZNISZCZYĆ CHRZEŚCIJAŃSTWO? DLACZEGO ATEIŚCI BOJĄ SIĘ BOGA? ZOBACZ!>>>
Tag
Wszystkie artykuły powiązane z tagiem rząd.
<<< KTO SIĘ BOI PRAWDY? KTO CHCE ZNISZCZYĆ CHRZEŚCIJAŃSTWO? DLACZEGO ATEIŚCI BOJĄ SIĘ BOGA? ZOBACZ!>>>
Jarosław Gowin - typowany jako szef Ministerstwa Obrony Narodowej w rządzie Beaty Szydło - zaapelował do obecnych rządzących, by ci w ostatnich dniach kadencji nie podejmowali decyzji wiążących dla kolejnej ekipy. Odniósł się też do stanu polskiego wojska i wydatków z nim zwiazanych.
Jarosław Kaczyński mówił dziś o potrzebie powstania silnego rządu ze stabilną większością parlamentarną. Ostrzegał też, że alternastywnym scenariuszem dla kraju jest walka opozycji z prezydentem i kilkuletni chaos.
Witold Waszczykowski stwierdził, że żadna partia w historii Polski nie dostała takiej szansy, jak Platforma Obywatelska. Odniósł się też do sytuacji przed wyborami i rokowań sondażowych.
Paweł Kukiz w dzisiejszym wywiadzie przyznał, że doradzał swoim córkom, aby te wyjechały z Polski, w przypadku gdyby utrzymał się obecny system.
Sędzia Trybunału chce przerzucić obowiązek współuczestniczenia w aborcji z lekarzy na urzędników. Jeśli prawo nie pozwalałoby na zabijanie dzieci, takich problemów by nie było.
Beata Szydło pojawiła się dziś na instalacji na Zalewie Sulejowskim mającej symbolizować osiem lat rządów PO. Co powiedziała w tym symbolicznym miejscu?
Z sondażu przeprowadzonego przez CBOS (podlegające władzy rządu!) wynika, że 32 proc. Polaków to "zwolennicy rządu", 33 proc. z kolei to jego "przeciwnicy". Wreszcie 32 proc. jest wobec niego "obojętnych".
Są rządy suwerenne, takie jak na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji, które potrafią jasno walczyć o swoje interesy, ale są - jak by to powiedzieć maksymalnie łagodnie - utrzymanki Berlina, które zdradzają inne narody Europy środkowej, żeby podlizać się Niemcom. I niestety to ostatnie trzeba powiedzieć o naszym rządzie, który nie tylko zadeklarował przyjęcie imigrantów, ale też zdradził inne kraje Europy Środkowej. A wszystko to, i to jest w tej sprawie najgorsze, absolutnie za darmo. Niemcy nie obiecały Polsce nic, poza garścią paciorków i pochwał w niemieckich gazetach, a rząd naszego kraju, jak wierny piesek wykonał wszystkie niemieckie polecenia. Wbrew woli własnego narodu, wbrew interesom państwa i wbrew ustaleniom w ramach Grupy Wyszehradzkiej. I jeśli jest jakaś korzyść z tej decyzji, to chyba tylko taka, że jeśli ktoś miał wątpliwości komu służy ten rząd, to teraz nie powinien już ich mieć!
Paweł Chmielewski, portal Fronda.pl: Rząd PO-PSL poparł plany Komisji Europejskiej o rozlokowaniu w UE ponad 100 tysięcy migrantów, zdradzając zarazem Grupę Wyszehradzką, która zajmowała przeciwne stanowisko. Jak pan przewodniczący ocenia decyzję rządu?
Rząd zakazał dzieciom cukru. Tak można w skrócie opisać nową ministerialną reformę, która do góry nogami wywraca zasady żywienia w szkołach i przedszkolach. Ma być zdrowiej, bo wiadomo - służba zdrowia jest państwowa, więc będzie zdrowiej, budżet zaoszczędzi. A i w Unii człowiek się pokaże, że w awangardzie nowoczesności...
W Sejmie odbyło się dziś, na jednym z ostatnich posiedzeń, gdy posłowie zajęci są już wyborami, pierwsze czytanie rządowego projektu fundamentalnej dla polskiej gospodarki ustawy Prawo działalności gospodarczej (druk 3807). Projekt ustawy ma uchylić ustawę z 2004 roku o swobodzie działalności gospodarczej. Nie ma szans, by tak ważny projekt mógł być solidnie, jak tego wymaga regulowane zagadnienie, przedyskutowany w komisjach sejmowych i przez zainteresowane środowiska gospodarcze.
Szydło odwiedziła dzisiaj Kraków, gdzie rozmawiała z mieszkańcami o programie 500+. Projekt ten zakłada, że każda rodzina mająca więcej niż jedno dziecko, dostanie na drugie i kolejne po 500 zł miesięcznie. W biedniejszych rodzinach dofinansowanie ma obejmować też pierwsze dziecko. – To referendum zostało zwołane tylko i wyłącznie bo politycy PO uznali, ze to jest dobry pomysł w kampanii prezydenta Komorowskiego – tłumaczyła Szydło podczas konferencji prasowej. – To senatorowie Platformy – nie powiem o niej obywatelska – odmówili głosu obywateli w tym referendum. Wczoraj Polacy pokazali PO czerwoną kartkę – dodała wiceszefowa PiS. Szydło podkreśliła też, że po klęsce referendum Platforma Obywatelska za wszelką cenę stara się "przerzucić odpowiedzialność na wszystkich innych".
1. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami niespotykanej akcji w wykonaniu zagranicznych banków najbardziej zaangażowanych w udzielanie tzw. kredytów frankowych (będących tak naprawdę toksycznymi instrumentami finansowymi), którzy straszą polski parlament i rząd krokami prawnymi, które podejmą jeżeli zostanie uchwalona ustawa o ich przewalutowaniu procedowana obecnie w Senacie.