Sudan: Dżihad czy rasizm?
Obecna potęga Arabów w Sudanie jest efektem tego, czym przez wieki się zajmowali, czyli handlu niewolnikami – przekonuje ks. Santino Morokomomo, sekretarz Konferencji Episkopatu Sudanu.
Kategoria
Sekcja: Wiadomości
Obecna potęga Arabów w Sudanie jest efektem tego, czym przez wieki się zajmowali, czyli handlu niewolnikami – przekonuje ks. Santino Morokomomo, sekretarz Konferencji Episkopatu Sudanu.
Podczas wizyty minister edukacji Katarzyny Hall w jednej z włocławskich szkół zasłonięto krzyż. Mimo wcześniejszych zapewnień, okazało się, że krzyż własnoręcznie zasłonił rzecznik prasowy minister, Grzegorz Żurawski.
Niemiecka stacja telewizyjna Pro Sieben nie będzie pokazywać odcinków serialu animowanego the Simpsons, w których poruszany jest temat katastrof atomowych. Wszystko ze względu na tragedię w japońskiej Fuushimie.
W najbliższych dniach – niemal rok po katastrofie smoleńskiej – ma być gotowa analiza zapisów z tzw. skrzynki szybkiego dostępu rządowego Tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku.
Grecki rząd chce, żeby zarówno całe prawosławie, jak i Autonomiczna Republika Góry Athos brały większy udział w walce z kryzysem finansowym w kraju.
Władze Sudanu wydały zgodę na dalsze działanie w tym kraju organizacji Catholic Relief Services, amerykańskiego odpowiednika Caritas. Darfur wycofał się ostatecznie z nakazu opuszczenia regionu przez tę organizację.
Nowy szef niemieckiego MSW po raz kolejny naraził się społeczności muzułmanów w Niemczech. Na wtorkowej konferencji jego największą uwagę przyciągnął problem zwalczania terroryzmu islamskiego.
Zdjęcie Jana Pawła II nieznane do tej pory zostanie odsłonięte na fasadzie bazyliki świętego Piotra w chwili beatyfikacji papieża 1 mają. Fotografia ma pochodzić z 1989 roku. Zrobiona została w Rzymie.
Gerald Connolly – kongresmen z Wirginii – upomniał się o prawa Polaków, mieszkających na Litwie. W liście do Departamentu Stanu USA informuje on o problemach polskiej mniejszości.
Dobry humor zawsze w cenie. I dlatego chciałbym podziękować „Polityce” za przywrócenie debacie publicznej Barbary Labudy, która dostrzegła w Polsce przymus spowiedzi nakładany na urzędników państwowych. Jak zwykle zabawna jest także Janina Paradowska. A na drugą nóżkę Wojciech Wencel i jego felieton w „Gazecie Polskiej”.
Ostatni dzień bycia marszałkiem Sejmu Bronisław Komorowski świętował przyznaniem nagrody samemu sobie. "SuperExpress" ujawania, że Komorowski nagrodził się 22 tysiącami złotych.
Barack Obama być może złoży kwiaty na grobie Lecha Kaczyńskiego oraz odda hołd tragicznie zmarłemu polskiemu prezydentowi. Wizyta na Wawelu ma być częścią oficjalnej podróży prezydenta USA do Polski.
Beatyfikacja Jana Pawła II powinna być dla wiernych "chwilą wzrostu wiary i poznania jego nauczania" - zachęca abp Maria Claudio Celli, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Środków Społecznego Przekazu. Niebawem ruszy oficjalny portal informacyjny przed beatyfikacją.
Aż 64 proc. Polaków wierzy w cuda. - Już dawno udowodniono, że modlitwa ma też funkcję terapeutyczną i może pomóc choremu - komentuje socjolog religii, ks. prof. Sławomir Zaręba.
Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewnia, że w rocznicę katastrofy smoleńskiej będzie można palić znicze na Krakowskim Przedmieściu. W programie Moniki Olejnik wyznaje też, że nie rozumie zarzutów "gaszenia pamięci".