Zwyrodnialcy wepchnęli rowerzystę pod autobus - zdjęcie
12.12.14, 09:13fot. sxc.hu

Zwyrodnialcy wepchnęli rowerzystę pod autobus

29

Prokuratura Rejonowa w Pabianicach wszczęła wczoraj śledztwo w sprawie zabójstwa 31-letniego rowerzysty. Został on w bestialski sposób wepchnięty pod nadjeżdżający autobus przez pasażerów samochodu prowadzonego przez 19-latka.

Jak poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania, z dotychczasowych ustaleń wynika, że 31-letni rowerzysta był najprawdopodobniej goniony przez mężczyzn jadących samochodem renault megane. Znajdujący się w aucie mężczyźni wygrażali rowerzyście. Kiedy zdołali go dogonić i wyprzedzić, zaparkowali samochód po prawej stronie jezdni. - Kiedy 31-latek znajdował się na ich wysokości, siedzący z tyłu pasażer auta wybiegł z samochodu i z dużą siłą uderzył go w głowę. Rowerzysta wpadł pod nadjeżdżający z naprzeciwka autobus, ponosząc śmierć na miejscu - wyjaśnił Kopania.

Po tym zabójstwie, sprawcy odjechali samochodem. Trwa ich identyfikacja. 

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców proszone są o kontakt z KPP w Pabianicach przy ulicy Żeromskiego lub telefonicznie pod nr (42) 2253300.

mod/Polskie Radio/Onet

Komentarze (29):

anonim2014.12.12 9:25
Czekam teraz na próby obrony sprzeciwu wobec kary głównej.
anonim2014.12.12 9:46
Nie czekał Pan długo. Jestem przeciwniczka kary śmierci, podobnie jak bestialskiego sposobu zabijania bydła, a noszącego dla niepoznaki nazwę uboju rytualnego. Dodam tez, ze jestem przeciwniczka działalności mafijnej oraz przestepczosci niezorganizowanej. Opisywany przypadek jest zbrodnią zabójstwa z premedytacją. Sprawców należy zidentyfikować, wytoczyć im proces i odizolować na zawsze od społeczeństwa, a nie mordować z premedytacja i w aureoli prawa, bo jest to powtórzenie tego, czego się dopuścili.
anonim2014.12.12 9:48
Redakcjo Jeśli chcecie pomóc (podajecie nr tel.), to podajcież czas i miejsce zdarzenia !!
anonim2014.12.12 10:09
Właśnie do tego prowadzi ateizm.
anonim2014.12.12 10:17
@campbell To nie jest to samo i różnica jest diametralna. Oni ZAMORDOWALI osobe niewinną a ja jestem za ZABICIEM osób winnych. po logicznym rozwoju twojej wypowiedzi rozumiem, że jesteś przeciwko trzymaniu w więzieniu kogoś kto 20 lat więził w piwnicy niewinną osobę ? Na pewno tak bo przecież powtarzamy to czego on się dopuścił!
anonim2014.12.12 10:32
Pewnie ich zirytował, bo musieli przez niego wolniej jechać. Nie wiem jaka jest sprawiedliwa kara dla ludzi, którzy z premedytacją wpychają człowieka pod autobus. To, że on nie żyje, to jedno. Ale np. jeśli miał rodzinę, to jego dziecko będzie sierotą, żona wdową, a rodzice do końca życia będą po nim płakać. Jaka jest sprawiedliwa kara dla sprawców?
anonim2014.12.12 10:48
"Zwyrodnialcy" - rozumiem, że teksty na tym portalu piszą chrześcijanie?
anonim2014.12.12 10:57
Sprawiedliwa kara ? Ten co wepchnął - wyspowiadać i na sznur. A ci co się temu przyglądali do końca życia praca w kamieniołomie 100% wypracowanego dochodu na rzecz rodziny zamordowanego.
anonim2014.12.12 11:01
@Legioner Podobieństwo obu czynności jest pozorne. Celem naszym jest odizolowanie przestępcy od społeczeństwa. Można to zrobić stosując metode eliminacji fizycznej zwanej "kara śmierci", można człowieka zamknąć na reszte zycia. Owo zamkniecie nie jest równoznaczne, a przynajmniej nie powinno być, z uniemożliwianiem temu skazanemu jakiejkolwiek aktywność zyciowej, co często wystepuje w przypadku porwań w celu wykorzystywania seksualnego. Skazani w cywilizowanych więzieniach mogą pracować, zarabiać, ksztalcic się, czytać i komunikować się z rodziną i przyjaciółmi. Wiec proszę nie przesadzać.
anonim2014.12.12 12:13
>> campbell, "Skazani w cywilizowanych więzieniach mogą pracować, zarabiać, ksztalcic się, czytać i komunikować się z rodziną i przyjaciółmi." Świetnie. Zważ jednak, że ów zabity nie będzie mógł robić ŻADNEJ z tych rzeczy. Uważasz to za sprawiedliwe? I jeszcze jedno pytanie, na które przeciwnicy kary śmierci nie chcą zwykle odpowiadać: Izolacja dożywotnie nie oznacza, że osadzony nie kontaktuje się z innymi ludźmi bezpośrednio. Jest to konieczne choćby na wypadek tych wszystkich miłych czynności, które chciał(a)byś mu zapewnić. Co zrobić w sytuacji, kiedy taki osadzony zabije współwięźnia lub pracownika więzienia, a w kodeksie nie ma kary śmierci? Tylko nie pisz, proszę, że można mu odebrać te różne przywileje (bo to SĄ przywileje), ponieważ oczywiste jest, że to zwyczajnie nie będzie sprawiedliwe. Jak skutecznie takiemu osadzonemu wtedy odpłacić? (A kara nie jest niczym innym, jak odpłatą społeczeństwa). Pozdrawiam
anonim2014.12.12 12:35
@Campbell Ja od dziecka mam ogromna awersję do ludzi, którzy mówią za mnie MY bez mojej zgody. Otóż TWOIM celem jest "odizolowanie przestępcy od społeczeństwa". Moim celem jest sprawiedliwość. To takie zapomniane słowo. Zamordowanemu i jego rodzinie zabrano wszystko i on tych wszystkich wspaniałych rzeczy jakie za nasze pieniądze robią więźniowie w tych namiastkach więzień robią nie wykona już nigdy. Co więcej Ty masz zamiar aby jego rodzina ze swoich podatków płaciła kolejne kilkadziesiąt lat na utrzymanie mordercy swojego krewnego i zapewnienie mu tam komfortu i BEZPIECZEŃSTWA. tego samego bezpieczeństwa, które państwo mu zagwarantowało w imię uczynienia z niego niewolnika (na przykład pozbawiając go prawa do posiadania broni). Państwo zawiodło a teraz jedyne co uda mu się wymusić to płacenie na przestępcę przez rodzinę zamordowanego. Pomijam już to, że ty oprócz sprawiedliwości całkowicie zapominasz o odstraszającym działaniu kary śmierci.
anonim2014.12.12 12:38
i jak tu nie być za karą główną? niedługo naprawdę jak powiedział Berkowicz z KNP u Gozdyry morderców będziemy sadzali na karnym jeżyku. to coraz bardziej realne. żegnaj cywilizacjo!
anonim2014.12.12 12:44
@swojski_lewak Z tymi 95% to trochę przesada, do kościoła chodzi 39%, w dużych miastach jeszcze mniej.
anonim2014.12.12 13:30
@campbell - a gdyby tak zrobić referendum i posegregować obywateli na 2 kategorie: przeciwników KS i zwolenników. Ci pierwsi byliby zwolnieni z obowiązku opłacania "dożywocia" takim osobom, a drudzy nie, przy czym ten 31-latek byłby Pani mężem/bratem/tatą. Postulat zniesienia kary głównej jest tak idiotyczny, że - jak to Ferdek Kiepski powiadał - klękajcie narody. A to są tego skutki, gdy dla zabawy wpycha się człowieka pod autobus. Wyobraźmy sobie jaka musiała być siła uderzenia, skoro głową rozbił przecież mocną szybę w autobusie.
anonim2014.12.12 13:39
>> swojski lewak, Dlaczego piszesz nie na temat, kompletnie od (nomen omen) czapy? Dlaczego w ogóle umieszczasz to w kontekście wyznania? Czy dowiadując się o brutalnym morderstwie np. w Indiach, zaczniesz od rozważania, czy morderca był hinduistą, muzułmaninem, chrześcijaninem itd.? Zakładam, że jednak nie. Skąd więc to bredzenie tutaj, pod tą informacją? Pozdrawiam
anonim2014.12.12 13:54
kara śmierci dla tych osobników bo zabiją jeszcze kogoś
anonim2014.12.12 14:24
@campbell - proszę bardzo, facet lepiej to wytłumaczy http://mp-korwinowiec.blog.onet.pl/2012/02/10/kara-smierci-s-michalkiewicz-dobry-zlyliberalizm-s-166-174/ A ten z kolei, zresztą stary bezbożnik https://www.youtube.com/watch?v=byuIL6VmU5o wytłumaczy, iż w tym wypadku najważniejsze nie są ustalenie biurokratów, tylko podstawowe ludzkie poczucie SPRAWIEDLIWOŚCI. Skoro większość ludzi chce KS, powinna być przywrócona. Proszę zwrócić uwagę na jakość argumentów p.Wolniewicza i jego oponentów. W tym drugim przypadku, z powodu ich braku aż czekałem, żeby zaczęli gadać o dyskryminacji "gejów", tolerancji, demokracji i "integracji europejskiej".
anonim2014.12.12 14:26
A co do rytualnego zabijania zwierząt też jestem przeciwnikiem. Jakakolwiek zgoda na ten barbarzyński proceder będzie oznaczała, że Żydzi robią już w tym kraju co chcą.
anonim2014.12.12 14:32
@Legioner - popieram.
anonim2014.12.12 14:36
@grzechol - humanitarna kara śmierci.
anonim2014.12.12 16:21
@wszyscy moi oponenci Powołuja sie Panstwo na mityczna "sprawiedliwość". Po czym okazuje sie, ze pod tym slowem rozumiecie wyłąvcznie swoja wykladnie:)) A dla mnie "sprawiedliwość" to jest postepowanie zgodne z prawem. Poniewaz prawo w Polsce nie przewiduje kary smierci, a zostala ona zlikwidowana na skutek m. in. apeli papieza Jana Pawla II, kara dozywotniego wiezienia dla sprawcy zabojstwa jest kara jak najbardziej sprawiedliwa. Co do wykorzystywania placonych przez Panstwo podatkow - ja je place rownież. A moje podatki ida byc moze na leczenie schorzeń, na ktore cierpia pan "legioner" i inni moi oponenci lub ich rodziny. Tak wiec nasze podatki ida do wspolnego worka, a ich dzieleniem zajmuja sie wybrani przez nas w demokratycznych wyborach poslowie do Sejmu. Ci sami poslowie, ktorzy znieśli w swoim czasie kare smierci. O takim drobiazgu, jak ten, ze kara smierci jest przejawerm barbarzyństwa obyczajowego i bynajmniej nie działa odstraszajaco, juz nie wspomne.
anonim2014.12.12 18:18
@Jack_Holborn Szczerze mówiąc to nigdy nie mogłem wyrobić sobie jednoznacznego zdania o karze śmierci. Jak czytam o zwyrodnialcu, który z premedytacją wepchnął chłopaka pod autobus, to nóż mi się w kieszeni otwiera i chętnie widziałbym go na stryczku (o ile oczywiście wina jest bezsporna). Wiem jednak, że to jest opinia wyrażona pod wpływem emocji.
anonim2014.12.12 18:46
Droga Pani campbell. Skoro dla Pani sprawiedliwość to działanie wyłącznie w zgodzie z prawem, to coś mi się widzi, iż ci panowie, którzy po wyrokach w Norymberdze zawiśli na sznurku też działali zgodnie z prawem. Jeśli Tobie prawo pozwoli na - powiedzmy - zabijanie rudych, to uznasz to za postulat reprezentatywny dla większości, czy jakąś totalniacką fanaberię?
anonim2014.12.12 19:00
@AirWolf - miałem do Ciebie się nie odzywać, no ale skoro coś tam zaświtało w Twoim orzeszku, który nosisz w głowie, to Ci odpowiem: jest motywowany tylko współczuciem dla zwierząt. Poglądy żydów mnie g...o obchodzą. Żyjemy jeszcze w Polsce, a nie w Judeopolonii.
anonim2014.12.12 19:02
@grzechol - nie przejmuj się, mam to samo.
anonim2014.12.12 19:41
Chłopak powinien natychmiast zawisnąć.
anonim2014.12.12 20:52
@grzechol - emocjami zasłaniają się lewacy chcący szanować takich młodocianych świrów. Powiesić, zakopać, zapomnieć.
anonim2014.12.12 22:39
@Jack_Holborn Cóż mogę powiedzieć, moje odczucia są podobne.
anonim2014.12.13 9:07
@campbell Droga Pani ja wypowiadam się za siebie i nie twierdzę, że moja wykładnia poczucia sprawiedliwości jest jedyna. Słowo "my" nie zostało użyte. Kara śmierci została zniesiona żeby przypodobać się UE. Najciekawsze jest to, że wpierw ogłoszono na nią bezprawne moratorium i do dziś nie udało się ustalić kto o to wnioskował! (proszę o tym poczytać to szalenie ciekawe). Martwi mnie to, że nie odróżnia Pani dobra od zła. Mordowanie niewinnych i zabijanie winnych to to samo dla Pani. Tak samo leczenie ludzi ze wspólnych podatków i utrzymywanie morderców z podatków. Ale ma Pani rację powinniśmy mieć państwo minimalne i zniesienie przymusu ubezpieczeń zdrowotnych - tylko że to nie jest argument przeciwko moim poglądom. Co do braku odstraszającego przykładu kary śmierci to jest on nieprawdziwy. Jest to typowa lewacka propaganda. Pozwolę sobie pokazać Pani argumentacje "ad absurdum". Skoro uważa Pani, że wysokość kary nie ma wpływu na ilość popełnianych przestępstw a ma ją tylko nieuchronność kary to proszę sobie wyobrazić, że ustalamy karę za morderstwo w postaci grzywny 1 grosz. Oczywiście ilość morderstw drastycznie wzrośnie ale wszyscy będą się zgłaszać i po osądzeniu uiszczać karę - wykrywalność 100%. Co do tak przez Panią chwalonej demokracji to przypomnę tylko, że główne władze UE nie są wybierane w sposób demokratyczny (cała komisja UE wraz z szefem) a co do wyborów w Polsce to ostatnie chyba najlepiej pokazują kuriozum demokracji. Pomijam fakt, że obecna władza od 7 lat odrzuciła wszelkie wnioski obywatelskie o referendum.