Od 1970 r. przeprowadzono ponad 20 eksperymentów laboratoryjnych, które udowodniły, iż sok z cytryny z sodą niszczy komórki nowotworowe w 12 typach nowotworów. Zapobiega również przerzutom komórek rakowych i jest 10000 razy silniejszy niż chemioterapia i typowe leki na raka.

Dlaczego sok z cytryny?

Sok mimo tego, że jest kwaśny po wypiciu tworzy zasadowe środowisko w organizmie. To łagodzi dolegliwości trawienne takie jak: zgaga, zaparcia, wzdęcia.

Sok z cytryny bogaty jest w witaminę C i B, jest naturalnym środkiem antyseptycznym, co pomaga zapobiegać kamicy nerkowej.

Dzięki zawartości fitochemikalią limonoides, ( które znajdują się w wielu owocach cytrusowych) wykazuję właściwości anty-rakotwórcze.

Wysoka zwartość witaminy C wykazuję silny efekt przeciwbakteryjny, zwalcza bakterię i grzyby. Ponadto zabija również pasożyty i reguluję poziom ciśnienia we krwi.

Dodatkowo to potężny środek przeciwdepresyjny, który skutecznie redukuję stres.

Sok z cytryny ma wiele właściwości odżywczych, w szczególności jest bardzo dobrym źródłem witaminy C. Jedna filiżanka soku z cytryny dostarcza 187% dziennego zalecanego zapotrzebowania na witaminę C. Dodatkowo zawiera potas, magnez i miedź.

Przeciwutleniacze zawarte w soku z cytryny pełnią podwójną rolę. Zwalczają wolne rodniki utrzymując świeży wygląd Twojej skóry. Dodatkowo dostarczanie odpowiedniej ilości witaminy C z soku z cytryny stymuluje Twój organizm do produkcji kolagenu, składnika niezbędnego do posiadania gładkiej i świeżo wyglądającej skóry.

Cudowny kwas cytrynowy

Prozdrowotne korzyści z picia wody z cytryną są ogromne. Od wieków wiadomo, że cytryny mają silne działanie antybakteryjne działają przeciw wirusowo i wspomagają układ odpornościowy. Świetnie „myją od wewnątrz” cały układ pokarmowy i wątrobę.

Głównym składnikiem, któremu zawdzięczamy zdumiewające działanie soku z cytryny jest kwas cytrynowy - to silny antyoksydant, który eliminuje wolne rodniki odpowiedzialne są za większość chorób i starzenie się organizmu. To także naturalny środek antydepresyjny i antyseptyczny, działa bakteriobójczo. Dlatego też sok cytrynowy jest składnikiem wielu kuracji odtruwających i oczyszczających.
Dzięki zawartości tych związków sok z cytryny obniża cholesterol oraz działała przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo. Obecna w nim rutyna zapobiega dodatkowo pękaniu naczyń krwionośnych, krwawieniu dziąseł oraz występowaniu siniaków.
 
Usuwa złogi

Przetrawiony pokarm powinien opuścić ciało w ciągu maksymalnie 24 godzin, ale niewłaściwa dieta powoduje,  że resztki pokarmowe zalęgają nawet 70 godzin, tworząc złogi i kamienie w okrężnicy. A oto przepis na bazie cytryny, który według amerykańskiego kardiochirurga Mehmeta Öz doskonale usuwa złogi.

300 ml przefiltrowanej wody
¼ łyżeczki pieprzu Cayenne
Sok wyciśnięty z ½ cytryny
2 łyżki syropu klonowego organicznego

Wymieszać wszystkie składniki i wypić miksturę w ciągu dnia, podzieloną  na 5-8 dawek. Stosować co najmniej 10 dni.

Uwaga na szkliwo!
Cytryna ma kwasowy odczyn pH. Niestety, kwasy źle działają na szkliwo zębów. Nadmierne spożywanie chociażby kwaśnych napojów może przyczynić się do erozji szkliwa, co sprawi, że zęby staną się nadwrażliwe, zwłaszcza na gorące i zimne pokarmy. Dlatego lepiej wypijać wodę z cytryną przez słomkę, co częściowo ochroni nasze zęby.