24.11.15, 12:30

ZNOWU ZAATAKOWALI! Wybuch bomby w centrum Aten!

Tuż przed wybuchem we wczesnych godzinach porannych redakcje dwóch greckich gazet odebrały anonimowy telefon z ostrzeżeniem o bombie, na który natychmiast zareagowała grecka policja.

Odcięto teren wokół siedziby Federacji i ewakuowano turystów z pobliskiego hotelu. Dzięki temu udało się uniknąć przypadkowych ofiar, ale nie udało się rozbroić ładunku.

W miejscu wybuchu powstał spory krater. Uszkodzonych zostało wiele sklepów, hotel i stacja benzynowa. Do centralnego placu Aten - Syntagma nie dojeżdża w tej chwili tramwaj. Zamknięta jest cała okolica, gdzie do rana znajdują się wzmocnione oddziały policyjne.

Z pierwszych informacji wiadomo, że sprawców było dwóch. Jeden z nich zostawił plecak z ładunkiem wybuchowym przed wejściem do biura organizacji.

Burmistrz Aten, Jorgos Kaminis oznajmił, że mieszkańcy miasta nie dadzą się zastraszyć i że stolica Grecji pozostanie bezpieczna.

mm/IAR

Komentarze

anonim2015.11.24 13:35
Co to znaczy "znowu zaatakowali" ? Przecież to z całą pewnością nie byli islamiści, gdyż nie jest to ich "modus operandi" - oni wysadziliby się w powietrze tam, gdzie jest dużo ludzi i wcześniej nie ostrzegaliby o podłożonej bombie.
anonim2015.11.24 14:54
@ enrque111 Podejrzewam greckich anarchistów. Oni już wcześniej w Grecji podkładali bomby i także zazwyczaj dzwonili z ostrzeżeniem.
anonim2015.11.24 16:14
ale bomba na pewno była muzułmanką!