Znamy datę wyborów prezydenckich. Jest skandaliczna - zdjęcie
04.02.15, 13:23Radosław Sikorski (fot.wikipedia)

Znamy datę wyborów prezydenckich. Jest skandaliczna

19

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski poinformował, że pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 10 maja. Wygląda to na tanią zagrywkę propagandową, bo 8 maja Bronisław Komorowski chce organizować na Westerplatte swoiste obchody rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Sprawa ta została poruszona na konferencji prasowej, ale marszałek Sikorski oczywiście odrzucił tego typu zarzuty twierdząc, że obie daty nie mają ze sobą niczego wspólnego. Mamy co do tego poważne wątpliwości: wygląda na to, że Platforma Obywatelska zrobi wszystko, by wygrać już w pierwszej turze (druga tura jest przewidziana na 24 maja).

Stosowanie podobnych metod powinno skłonić wszystkich niezdecydowanych, by wzięli udział w wyborach i poparli kandydata, który zerwie z tym niebywale cynicznym sposobem sprawowania władzy, jaki pokazuje nam PO.

bjad

Komentarze (19):

anonim2015.02.4 13:31
No na Bronka Ja głosu nie oddam to już wiem na pewno, ale choroba odkąd kandyduje Pani Ogórek to mam problem na kogo głosować, na Korwina czy na Ogórek.
anonim2015.02.4 13:35
@naos. Żadna. Komorowski powinien zrzec się prezydentury i przekazać ja na rynce Prezesa 1000-Lecia.
anonim2015.02.4 13:36
@proto. Niezły z ciebie agregat, a skoro tak, to głosuj na Korwina i Ogórek.
anonim2015.02.4 13:43
"Apeluję, aby szanować tę wolność, którą wywalczyliśmy 25 lat temu i szanować procedury i nie podważać ważności procesu wyborczego." - wypowiedź dla "w polityce" Nic już dodać , kaganiec dla opzycji zakładają . Pewnikiem coś obmyślili . Kampania krótka i nawet już chyba głosowanie nie potrzebne.?
anonim2015.02.4 14:32
Ale frondzia pisze w lidzie, że 10 maja. To w końcu kiedy?
anonim2015.02.4 14:51
Naprawdę jestem pełen podziwu dla pomysłowości, z jaką opozycja (zwłaszcza ta pisowska) potrafi czepiać się dosłownie każdego najdrobniejszego posunięcia ekipy rządzącej. Nawet losowa, wydawałoby się, data wyborów prezydenckich jest elementem wielkiego antypolskiego spisku. Na to bym w życiu nie wpadł. Nie znoszę obecnego rządu i całej rządzącej partii, ale PiS, zamiast zajmować się poważnymi sprawami, potrafi tylko czepiać się o jakieś śmieszne pierdoły, ośmieszając się tylko i tradycyjnie minimalizując swoje szanse na zwycięstwo w wyborach. Ale cóż, dla mnie nie ma większej różnice, kto te głupie wybory wygra. PO to złodzieje, a PiS - też złodzieje, tyle że w dodatku karykaturalni i groteskowi.
anonim2015.02.4 14:57
@Konkwistador: Niestety, Ziemkiewicz ma rację, że wybory w Polsce między PO a PIS to wybór między mafią a sektą. A ludzie bardziej już wolą mieć do czynienia z mafią niż sektą i to jeszcze tak karykaturalną. A wiadomo, żeby w Polsce były demokratyczne wybory to datę musi wyznaczyć Kaczyński, głosy liczyć jakaś komisja wyborcza pod przewodnictwem Macierewicza i w ogóle PISowi należy się władza dożywotnia, boć to nowa sanacja. Tylko ten nowy Piłsudski na kocie taki mało reprezentacyjny.
anonim2015.02.4 15:19
Jedni na Westerplatte świętować inni na rocznice , a my dobrze się przygotujmy i na wybory wybierajmy G Brauna!!
anonim2015.02.4 15:47
lepszym terminem byłby na pewno 17 maj. Druga tura i tak będzie wbrew pewności lemingów.
anonim2015.02.4 17:46
Nieważne i tak ten WSIok nie wygra.
anonim2015.02.4 17:53
W sondzie interii Duda-41, Komor-34, głosowało ponad 41tys.
anonim2015.02.4 21:00
Oczywistym jest, że jest data bardziej korzystna dla kandydata obozu rządowego... Wybory odbędą się bowiem w tygodniu, w którym to Pan Komorowski będzie mógł bezceremonialnie "wygrzewać" się w blasku fleszy barwy patriotycznej i zbijać poparcie na uczuciach dumy narodowej... Nie jest też tajemnicą, że Pan Komorowski dysponuje ogromną przewagą nad pozostałymi kandydatami i może już tylko to poparcie tracić, stąd w jego interesie kampania wyborcza winna być krótka i silnie skondensowana, aby z tego poparcia stracić jak najmniej na rzecz kandydatów, którzy z kolei mogą li tylko zyskiwać... Jednak nie jestem w stanie pojąć, zdaje się, powszechnego zdziwienia... Dlaczego marszałek związany bezpośrednio z konkretną opcją polityczną miałby nagle NIE być stronniczym??
anonim2015.02.4 22:07
Alfons ogłosił wybory dla pilnującego żyrandola w pałacu
anonim2015.02.4 23:00
@AirWolf Owszem, ale nie zmienia to faktu, że data, niezależnie od wszystkiego, de facto istotnie zdaje się być wpisana w kalendarz wyborczy Komorowskiego... Nieprzypadkowo będzie to niezwykle intensywny tydzień dla głowy państwa, w którym dane to głowie będzie "błyszczeć" w blasku biało-czerwonych fleszy ;)) Abstrahując już zupełnie od przyjętej względem tej decyzji postawy kandydata PiS-u nie ulega wątpliwości fakt, że data ewidentnie ma sprzyjać obecnemu prezydentowi i nie udawajmy bardziej naiwnych niż w rzeczywistości jesteśmy ;)) I naprawdę nie interesuję mnie co w tej sytuacji zrobi Pan Duda bowiem ja osobiście nie postrzegam go jako osoby kompetentnej na ten urząd. Nawet więcej - nie widzę dobrego kandydata spośród całej, dość obszernej puli ;) Jedynie stwierdziłem prosty fakt, który zresztą znajduje swe potwierdzenie w opinii większości ekspertów...
anonim2015.02.4 23:42
@AirWolf ------------------------------------------------------------------------- "urzędujący prezydent ma zawsze medialną przewagę nad kontrkandydatami. Bez względu na to jaka jest data wyborów." --------------------------------------------------------------------------------- Zgadza się i tego absolutnie nie negowałem. ;) Co oczywiście nie zmienia faktu, że trochę "pobłyszczeć" na ostatniej prostej nie zaszkodzi, a zawsze może pomóc. Naturalnie przy założeniu, iż Pan Prezydent nie będzie niczego oficjalnie wypisywał ;))))) Stąd nie zmienia to niczego w kontekście prawdopodobnych intencji marszałka... ------------------------------------------------------------------------------- "Bardzo możliwe, że tak właśnie ustalono datę, by w ten sposób Komorowski zyskał dodatkowe kilka punktów." --------------------------------------------------------------------------------- Bingoooo! I to w zasadzie byłoby na tyle :DD ------------------------------------------------------------------------------------ "wystarczy jakaś wpadka by wszystko wywrócić do góry nogami." ------------------------------------------------------------------------------------ Ale takie ryzyko obowiązuje zawsze, niezależnie od strategii politycznych... ;)) Zwłaszcza biorąc pod uwagę "skłonność" do gaf wszelkiego rodzaju, jaką możemy zaobserwować u Pana Prezydenta. A jeśli wpadka może przydarzyć się i tak w każdych okolicznościach, to cóż stoi na przeszkodzie, aby trochę "pogrzać" się w blasku fleszy na ostatniej prostej kampanii, błysnąć kilkoma wzniosłymi frazesami odwołującymi się stricte do uczucia dumy narodowej rodaków?? Zasadniczo nie powinno zaszkodzić, a jeszcze może pomóc... ;) ------------------------------------------------------------------------------ "A po drugie sztaby kontrkandydatów mogą wymyślić coś dla przeciwwagi (np. taki marsz)" ------------------------------------------------------------------------------- Niewykluczone, że tak właśnie się stanie... :DD ------------------------------------------------------------------------------------- "pieprzenie o spiskach i arogancji władzy." ------------------------------------------------------------------------------------- Nie zmienia to jednak faktu, że akurat w tej kwestii, niezależnie od tego, czy jest to strzał w kolano, czy też nie, PiS, ustami Błaszczaka, powiedział zwyczajnie prawdę... Abstrahując od tego, co wcześniej zauważyłeś i z czym się z gruntu generalnie zgadzam, nie podważyłeś, ani nie miałeś, jak sądzę, takiego zamiaru, faktu, iż najprawdopodobniej jest to taktyczne zagranie ze strony stronniczego marszałka grającego do jednej bramki z obecnych prezydentem. Ba! Sam to przyznałeś ;)) I to jest istota! Naprawę! Poza pobocznymi wątkami, o których wspomniałeś, a których ja mam pełną świadomość... ;))
anonim2015.02.4 23:44
@AirWolf Ale produkowanie się na ten temat chyba i tak nie ma większego sensu... Nie ulega przecież wątpliwości, że Komorowski te wybory wygra... W drugiej turze, ale jednak wygra. ;))
anonim2015.02.4 23:46
@Hitch Witaj, stary Druhu! ;)) Nie, nie zostałem zbanowany. Miałem ostatnimi czasy sporo spraw na głowie i byłem zmuszony nieco odseparować się od rzeczywistości Frondy... I zauważyłem, że wyszło mi to chyba jednak na dobre... ;)) Wróciłem "odświeżony", przepełniony wigorem... Nie ukrywam, że niedługo ponownie opuszczę Frondę na dłużej, wracając cyklicznie, jak teraz.
anonim2015.02.5 10:27
Na szczęście bronek popłynie w tych wyborach w siną dal, ha ha.
anonim2015.02.5 20:34
Jak zwykle Fronda miesza się w politykę. Polityka i religia - to jest ta mieszanka wybuchowa, która odrzuca młodych od religii katolickiej. Byle tak dalej, więcej wykrytych pseudo-spisków i pseudo-afer, kazań wygłaszanych z ambony a propos partii rządzącej, a kościoły będą puste.