Czy zmiany w mediach odnoszą już swój pierwszy sukces? Wieczorne pasmo programów publicystycznych w TVP Info w styczniu br. zwiększyło przewagę nad nadawanymi w TVN24!

- Wieczorne pasmo programy publicystyczne w TVP Info obejmujące „Dziś wieczorem” i „Minęła dwudziesta” w styczniu br. zwiększyło przewagę nad nadawanymi w TVN24 „Kropką nad i” „Czarno na białym”. - informuje portal wirtualnemedia.pl

- Średnia oglądalność informacyjnej stacji TVP w godz. 20.00-21.00 w dni powszednie w okresie od 11 do 27 stycznia br. wyniosła 552 tys. widzów. Przełożyło się to na 3,35 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl.

W porównaniu do analogicznego okresu ub.r. (tj. od 12 do 28 stycznia 2015 roku) widownia tego pasma wzrosła o 133 tys. osób, a udział o 0,81 pkt. proc.

- Z kolei TVN24 w okresie od 11 do 27 stycznia br. oglądało między 20.00 a 21.00 średnio 423 tys. widzów przy udziale wynoszącym 2,57 proc. Rok wcześniej było to 348 tys. osób (stacja miała w tym paśmie 2,09 proc. udziału) TVN24 po 20.00 emituje „Kropkę nad i” Moniki Olejnik i magazyn „Czarno na białym”.

Tym samym przewaga informacyjnej stacji TVP nad kanałem newsowym TVN w wieczornym paśmie zwiększyła się w analizowanym okresie z 73 tys. do 129 tys. oglądających. - czytamy na portalu wirtualnemedia.pl

Odkąd Michał Rachoń zajął stanowisko zastęcy dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. publicystyki, w TVP Info zaczęło pojawiać się więcej ekspertów i publistystów o poglądach konserwatywnych. Możemy zobaczyć osoby, które dawno nie były zapraszane do telewizji publicznej.

Poza tym nastąpiły zmiany wśród prowadzących. Zniknęli Piotr Kraśko, Beata Tadla i Diana Rudnik, prowadzącymi zostali Danuta Holecka i Michał Adamczyk. Bez zmian obie audycje prowadzi Krzysztof ZiemiecZ kolei od 12 stycznia br. magazyn „Minęła dwudziesta” zaczął prowadzić Adrian Klarenbach, który zastąpił w tej roli Karolinę Lewicką.

kz/wirtualnemedia.pl