Zbigniew Ziobro: Będą ostrzejsze kary za przestępstwa seksualne - zdjęcie
25.07.20, 18:40screenshot youtube-TVP INFO

Zbigniew Ziobro: Będą ostrzejsze kary za przestępstwa seksualne

55

Minister Sprawiedliwości zapowiedział projekt dotyczący zaostrzenia kar za przestępstwa seksualne. Zbigniew Ziobro mówił też o tym, że Polska spełnia najwyższe standardy w kwestii ochrony kobiet przed przemocą, a także ocenił orzecznictwo sądów w Polsce.

Minister Sprawiedliwości poinformował na konferencji o tym, że w poniedziałek ma nastąpić złożenie wniosku do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ma on dotyczyć podjęcia formalnych prac nad wypowiedzeniem tzw. konwencji stambulskiej.

Ziobro dodał, że  Polska spełnia najwyższe wymogi konwencji stambulskiej w kwestii ochrony kobiet przed przemocą a "w niektórych obszarach polskie standardy są wyższe".

Zapewnił, że po wypowiedzeniu konwencji nic się w tej kwestii nie zmieni.

Zbigniew Ziobro dał też zapowiedź zaostrzenia kar za przestępstwa seksualne. Ma to dotyczyć zwłaszcza gwałtów.  Dotychczas zdaniem polityka Solidarnej Polski zagrożenie karne za takie przestępstwa było zdecydowanie zbyt niskie.

Minister odniósł się także do kwestii orzecznictwa polskich sądów. Jego zdaniem jest ono jedno z najłagodniejszych w Polsce. Zapewnił, że będzie podejmował działania, by osoby, które popełniły najokrutniejsze przestępstwa na wiele lat trafiły do więzienia.

Rr, niezalezna.pl

Komentarze (55):

Michal2020.07.26 21:50
Dziecko które uwiedzie księdza pójdzie do specjalnego domu poprawczego, A jesli będzie to dziewczynka to od razu do więzienia.
Marek2020.07.26 18:15
Panie Ministrze a kiedy będą kary za ludobójstwo na narodzie polskim
jeden_z_nich2020.07.26 11:11
Zbyszku drogi, zapomniałeś, kim byłeś dawniej. Pamiętaj, też jesteś jednym z nas. Albo udawałeś, że jesteś.
ladychapel2020.07.26 10:09
Polscy karolicy nie studiują Pisma. Gdyby tak było - filoksenia nie była by im obca...
Dam2020.07.26 9:57
Co z tego, że kary będą wyższe, skoro wykrywalność leży? Tak jak po pierwszym filmie Sekielskiego - film o tym, co robili żeby w ogóle nie dochodziło do procesu, a Ziobro o tym, że trzeba surowiej karać. Zero nie wie, że to nieuchronność kary, a nie jej wymiar sprawiają, że jest bezpieczniej.
Szybka Randka2020.07.26 7:27
Szukam miłego i kulturalnego faceta Homo na sex spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21 do 45lat. Mam na imię Adam lat 27, Zainteresowany? wiecej o mnie znajdziesz tutaj www.lexlale.com.pl Wyszukaj mnie po niku: Adams napisz do mnie i spotkajmy sie!
BogaNIEMA2020.07.26 6:42
A kiedy KATOSZARIAT?
STOP przemocy w LGTB2020.07.26 4:02
koniec bicia lesbijek przez lesbijki - koniec przemocy czarnych pedryli w stosunku do czerwonych pedryli. Gdzie jest Czaczkowski z Rabiejem - chyba nie w puszczy
Who's who part I2020.07.26 1:51
Part II jutro. Stay tune!
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.26 1:50
To jeden z tych o ktorych w USA opowiada sie dowcipy, polack jokes. Jak np.: "Did you hear about the latest polacks invention? It's a solar-powered flashlight." Piotr Nowak🖐🏻 just another dumb polack.
❤️2020.07.30 18:09
Piotr Nowak 🖐🏻🌈 🤣🤣 A chu.j ci w dziąsło! bu hahaha 🤣🤣
Jan Hertrich-Wolenski2020.07.26 1:35
80-letni stary jude tutaj jest pod conajmniej tuzinem nickow. Pozbawiony wstydu i godnosci dziala tu do spolki z innym jude Jan Hartman.
Lech Keller-Krawczyk "znany" tez jako2020.07.26 1:32
"oficer LWP" narzeka: "„Natomiast mnie odmówiono, jako że moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,…” - i dodaje, ze: "𝐉𝐞𝐬𝐭𝐞𝐦 𝐩𝐨𝐭𝐨𝐦𝐞𝐤 𝐧𝐢𝐞𝐦𝐢𝐞𝐜𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰…” - NO I PROSZE! --- "𝐩𝐫𝐚𝐤𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐜𝐳𝐲𝐬𝐭𝐞𝐣 𝐧𝐢𝐞𝐦𝐢𝐞𝐜𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐤𝐫𝐰𝐢 - 𝐩𝐨𝐭𝐨𝐦𝐞𝐤 𝐧𝐢𝐞𝐦𝐢𝐞𝐜𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰…” -- zydowska kalkulacja "oficera LWP"
jeden_z_nich2020.07.26 11:14
Ja, er ist Judeutsch.
Und du auch!2020.07.26 12:41
...
Lech Keller-Krawczyk2020.07.26 1:30
Jego wlasne slowa: "„Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,…” - Otoz jak widac "oficer LWP" jest Zydem!
Jarek2020.07.25 23:18
Walka z przestępczością ma się toczyć równolegle. Po pierwsze przestępcy popełniający wielokrotne przestęstwo mają mieć sumowane wyroki. Po drugie więzienie ma być jak w Japonii, miejscem pracy lub mozolnych zajęć min. 60h na tydzień. Jak nie mają pracy to niech polerują liście trawy, temperatura w celach 16C. Woda w kranach tylko letnia 25C a nie ciepła 40C. Więzienie ma być miejsce milczenia i zadumy nad sobą, z prawem do rozmowy 2 x30 min. Więzień nie ma prawa głosować w wyborach np. do 5 lat po opuszczeniu, by swoją skrzywioną psychiką nie wybierał skrzywionych polityków. Więźniom można puszczać muzykę poważną dla poprawy psychiki. 3. Po wyroku skazującym więzień nie wychodzi na wolność w oczekiwaniu na przydział celi. 4. Prawnicy z tego żyją że wydłużają procesy. Dlatego powinien być limit dni dla sędziego, prokuratora i obrońcy, powyżej którego zmniejsza się im wynagrodzenie przy braku wyroku. 5. Sędzia zwalniający przestępcę przed zakończeniem wyroku powinien być materialnie odpowiedzialny za szkody wyrządzone przez niego.
to może ZBYCHU2020.07.25 23:03
NAJPIERW OPUBLIKUJ MORDY PEDOFILÓW W SUTANNACH BO ICH JAKOŚ NIE WIDAĆ W OGÓLNIE DOSTĘPNYM REJESTRZE PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH, A DOBRZE BY BYŁO ABY RODZICE WIEDZIELI DO KTÓREGO KOŚCIOŁA LEPIEJ DZIECI NIE POSYŁAĆ.
meanwhile in Ireland2020.07.25 20:23
A Polish woman who kicked in a front window at a busy Italian restaurant in Cork city shouted at the owner to, “Go back to your own country.” Jolanta Koterba, 48, was jailed for five months yesterday for causing the criminal damage to Ristorante Rossini on Princes Street, Cork, on Thursday evening. Koterba pleaded guilty at Cork District Court to the charge of recklessly or intentionally causing criminal damage to the premises on the night of July 23 and engaging in threatening and abusive behaviour. https://www.irishexaminer.com/news/courtandcrime/arid-40021682.html
klimon2020.07.25 21:14
Widać , że po polsku aż zaniemówiłeś ze strachu! Tak bójcie się! Koniec tego rozpasania! Teraz będzie bardzo długa dla was "Cela" +! Minimum 15 lat!
This asshole "meanwhile"2020.07.26 1:18
and his English is only good if it is copied and pasted. NOT always. He is way, way too fuckin' stupid, half dick, dumb shit polack.
Ninel2020.07.25 20:07
Zabawne inaczej jest to, jak postempacy plują na Polskę, choć jest to kraj absolutnie najbezpieczniejszy dla kobiet. Z najróżniejszych badań wynika jedno - kraje katolickie lub z wciąż katolicką kulturą, ale i częściowo prawosławne, mają konsekwentnie NAJNIŻSZE wskaźniki przemocy wobec kobiet. Odnotowuje się tam również bardzo mało gwałtów, (nawet 30x mniej niż w krajach zlewaczonych). Ale postempacka hołota właśnie na te miejsca pluje z największą nienawiścią. Oni po prostu NIENAWIDZĄ chrześcijaństwa, i nic innego się nie liczy. Zostali nauczeni nienawiści, co nie dziwi, bo od początku nienawiść była siłą napędową lewicy, więc będą kłamać, znieważać, bluźnić, a gdy tylko historia da im szansę, popełnią ludobójstwo, tak jak zawsze popełniali, gdy tylko mogli.
Urszula2020.07.25 20:17
Pisząc "chrześcijaństwo" masz na myśli katolicyzm? To błąd. Chrześcijanami są również prawosławni, ewangelicy, zielonoświątkowcy, adwentyści, również tak znienawidzeni przez katolików świadkowie Jehowy. Nie słyszałam aby któreś z tych wyznań było znienawidzone przez, jak to nazywasz z katolicką miłością, "postempacką hołotę". Nie wiem czy ta"postempacka hołota" nienawidzi katolicyzm, wiem, że katolicka hołota nienawidzą świadków Jehowy. Belka w twoim oku wielgachna.
Ninel2020.07.25 20:36
Przecież piszę o prawosławnych. Ale nie piszę o protestantach w Europie, ponieważ kraje postprotestanckie są głęboko zlewaczone, i kultura chrześcijańska tam nie istnieje. A co do Świadków Jehowy, to jak tu lubić osoby, które doktrynalnie miotają na katolików wyzwiska? Okej, taka religia, aby wyzywać, ale dlaczego mam na to odpowiadać bezrefleksyjną przyjaźnią? Oni tego nie robią.
Urszula2020.07.26 14:03
.".., ponieważ kraje postprotestanckie są głęboko zlewaczone, i kultura chrześcijańska tam nie istnieje". Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Znasz te religie? Poznałeś dobrze ich wyznawców czy tylko tak sobie rzucasz pomówienie aby było na twoje? Bóg nie dzieli ludzi na lewaków i prawaków tylko na takich, którzy czynią dobro lub zło. Na siłę, wy katolicy, poprawiacie Boga, narzucacie mu swoje pomysły. W czym jesteście lepsi od islamistów?
Ninel2020.07.25 20:39
i żeby nie było niedomówień - Świadkowie Jehowy zasadniczo nie są chrześcijanami. Niegdyś mówili to wprost, teraz mówią o sobie "chrześcijanie ale nie pochodzący od apostołów". Okej, takie dziwactwo, wolno im.
Urszula2020.07.26 13:54
Kto jest uważany za chrześcijanina? " Chrześcijaninem jest ten, kto zrozumiał, jak bardzo poważne jest być wrogiem Boga. W jaki sposób człowiek, który żyje w grzechu, może stać się tym, w którym Wszechmogący ma swoje upodobanie? Każdy, kto to zrozumie i żałuje swojego wcześniejszego życia, może stać się chrześcijaninem. Innymi słowy, chrześcijaninem jest ten, kto się nawrócił. „Nawrócenie się” to nie tylko zwykłe wyrażenie – to coś praktycznego. Nawracamy się od czegoś do czegoś. Np. od głupoty do mądrości, od marnowania czasu do pożytecznej pracy, od samolubstwa do miłowania innych i czynienia dobra. Nawrócenie jest odwróceniem się od zła i czynienie Bożej woli." ----------------- Zatem można się urodzić w religii chrześcijańskiej, ale nie być chrześcijaninem jeśli się nie spełnia w/w wymogów. Apostołowie nie mają z tym nic wspólnego. Nie śpiesz się tak z odmawianiem świadkom Jehowy przynależności do chrześcijaństwa. Są chrześcijanami i twoje chciejstwo tego nie zmieni. Kłamiesz, twierdząc, że świadkowie Jehowy miotają na katolików wyzwiska, nawet doktrynalnie. Im nie wolno tego robić. Jeśli mówią i wskazują na wypaczenia religii katolickiej to mają do tego prawo tak jak prawo do krytykowania ich religii mają katolicy. Z tym, że to katolicy mają usta pełne wyzwisk, o które posądzasz świadków Jehowy. Nienawiść katolików nie tylko względem świadków Jehowy, ale i innych grup niekoniecznie religijnych jest powszechnie znana. BELKA!!!!! Jeśli wierzysz w Boga to wierzysz też, że wszyscy od niego pochodzimy, a więc Bóg nie dał ci prawa do oceniania i sądzenia kogokolwiek.
Karol W.2020.07.25 21:10
Mylisz się, najniższe wskaźniki przemocy są w krajach Islamskich, szczególnie tam, gdzie panuje terror. Na terenach kontrolowanych przez ISIS czy nawet w Afganistanie rządzonym przez Talibów, nie notowano w statystykach jakiejkolwiek przemocy wobec kobiet. Statystyki zgłoszonych gwałtów są też bardzo niskie w Indiach. Najwięcej się zgłasza w chrześcijańskiej RPA.
Ninel2020.07.25 21:57
To co wypisujesz to tzw bełkot. Piszę o badaniach prowadzonych przez EUROPEAN UNION AGENCY FOR FUNDAMENTAL RIGHTS, czyli badanie krajów porównywalnych i według jednolitych kryteriów, gdzie badacze uwzględnili lokalne różnice, oraz nie opierali się na oficjalnych zgłoszeniach.Poza tym rżniesz głupa i okłamujesz czytelników, ponieważ w Afganistanie nie ma żadnych statystyk, więc o jakim odnotowywaniu bredzisz? Wychodzi na to, że celowo kłamiesz, aby ukryć prawdę o względnie wysokich wskaźnikach przemocy w krajach opanowanych przez Lewicowców.
Ninel2020.07.25 22:25
Dobrze by było zapytać tzw lewaków, na jakiej podstawie opierają swoje przeświadczenie o większej "przemocy" w Polsce niż na "zgniłym zachodzie"? Badania pokazują całkiem inny obraz rzeczywistości. Wygląda na to, że lewacy opierają się na swoich katofobicznych uprzedzeniach i resentymentach, a nie na Wiedzy. Ładne kwiatki... lewactfo hołubi Uprzedzenia i Stereotypy... kto by pomyślał, tacy z nich wojownicy zwalczający stereotypy. Przyszpileni wymyślają śmieszne teorie i w zasadzie podważają Badania i Naukę jako taką. Podważają Badania, ale TYLKO te które są dla lewaków niewygodne. Cóż za OBŁUDA. Co za HIPOKRYZJA.
minus2020.07.25 19:47
kibole juz świętują wypowiedzenie konwencji na autostradzie a4. W krajach arabskich tez chronią kobiety a w Indiach nawet maja kare śmierci za gwałt. Raje dla kobiet porostu.
Szybka Randka2020.07.25 19:42
Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! www.exslove.com.pl
????2020.07.25 20:32
A będzie tam Władimir Władimirowicz ?
kapral FSB2020.07.25 22:45
Tolko w piatnicu z utra patom szabas.
Ninel2020.07.25 19:27
A co z ochranianiem przed przemocą mężczyzn, nagminnie wykańczanych przez toksyczne kobiety? Polska jest ewenementem na skalę światową - bardzo mało samobójstw kobiet, i bardzo dobrze, ale kosmicznie dużo samobójstw mężczyzn - ostro dojeżdżanych przez całkiem liczne przemocowe panie? Ten brak ochrony - nakazywany przez Konwencję Stambulską - jest odpowiedzialny za minimum 3000 zamęczonych facetów, najczęściej zmuszonych do samobójstwa - tych niechętnych przemocy, a więc kompletnie bezbronnych wobec mobbingu.
gumowa kaczka2020.07.25 19:21
to dobrze, zdzisław k. czeka
Klapaucjusz2020.07.25 19:14
A PAD nadąży z ułaskawieniami i łagodzeniem kary?
Anonim2020.07.25 19:19
klapniznow matke i siostre molestujesz ???ety hoojem w pusty leb ...
Klapaucjusz2020.07.25 20:45
Kocham Frondę za poziom dyskusji! Gdzie indziej można napawać się erudycją i ogładą anonimowych dyskutantów, których język giętki powie wszystko co pomyśli ich uczona głowa? Czy jest inne miejsce, które bardziej zionie swojską miłością bliźniego i staropolską gościnnością?
Nick2020.07.25 19:06
5 lat za spojrzenie na nastolatke, dozywocie za zlapanie za reke. Witajcie w nowym swiecie. Nie nie jestem pedofilem.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.25 18:56
zero-dyktafon twoja żonka fajnie opyerdala laskę! też bym jej podał...
kretynie...2020.07.25 19:09
...PiSda twojej matki nadaje sie tylko na spluwaczke !!!
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.25 18:44
No no... Chyba że chodzi o księży... To wtedy to nie. ... 🤮 Ziobro.... Ty wiesz co.
Anonim2020.07.25 18:48
Akurat duchowieństwo nie popiera konwencji stambulskiej, która z pedofilii robi w konsekwencji odmienność seksualną dopuszczaną prawem. Jesteś obleśnym pedofilem, który chce deprawować dzieci już niemalże od kołyski różnymi tzw. seksedukatorami, żeby oni swoimi obleśnymi łapami obmacywali już czterolatków. To niezwykle interesujące bo w Talmudzie to już seks od 3 roku życia. To Islam jest bardziej wstrzemięźliwy ale też dobierają się do dzieci, tylko że nieco starszych.
Anonim2020.07.25 18:50
To niezwykle interesujące, że całe to postepactwo od totalniaków tak zażarcie broni konwencji stambulskiej jednocześnie równie zażarcie propaguje różne pedofilskie marsze i seksedukatorów w szkołach... Cóż za "przypadkowa" zbieżność...
Anonim2020.07.25 18:52
Ps. Taki np. Jasio Hartman, prof.. uj PROF Uniwersytetu Jagielońskiego optuje za kazirodztwem... Widać współczesna profesura zwłaszcza ta totalniacka, jedynie o d... potrafi debatować.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.25 19:04
Ty po prostu jesteś głupi.............. Na bank ci to matka codziennie powtarzała. .. No ale, naprawdę nigdy nie miałeś na jakiś temat swojej opinii? Zawsze tak po najmniejszej linii oporu? - "Myśle to co mi powiedzieli że mam myśleć! I ch.uj!" ... Serio? A ubrać się sam potrafisz??? 🤣🤣🤣🤣 Aha.. Sorry ale wygląda na to że pedofilem to był twój stary. (albo cię nappierrdlał). Zgadłem?
Anonim2020.07.25 19:10
PiSda twojej matki jest jak puzon.... nadaje sie tylko na spluwaczke !!!
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.25 19:23
O qwa! To mnie zmiażdżyłeś! 😂 Jprdl. hahahaaa Co za przykurw 😅. Człowieku! Skąd wziąłeś takie porównanie?!! 🤣🤣🤣 Z pamiętniczka pradziadka?
Urszula2020.07.25 20:23
Każdy sądzi według siebie i według swoich życiowych doświadczeń. Ten anonim to biedak, strasznie go musieli w dzieciństwie doświadczać i to w każdej dziedzinie. Dlatego taki wulgarny i wściekły. Tylko, że oddaje nie tym którzy go skrzywdzili.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.25 20:34
Ciekawe że odkąd nie ma FB to tacy jak ten, nagle "cudownie się rozmnożyli"... :D Pozorna anonimowość dodaje im odwagi. ... hmm ... Chyba nie potrafię ująć słowami jak bardzo gardzę takimi ludźmi... Wyjątkowo żenujące typy. Jak to Pani mówi - "pismatoły" 😂
Saki Faki2020.07.30 18:11
Piotr Nowak 🖐🏻🌈 9 🤣🤣 A chu.j ci w dziąsło! bu hahaha 🤣🤣
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.25 20:39
Ale przynajmniej rozwiewają wszelkie wątpliwości. To trzeba docenić. 😋
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.25 22:57
Ula nawet nie próbuj im to to tłumaczyć. Oni się masturbowali jak mieli dopiero 16 lat a ja już w doktora bawiłem się jak miałem cztery lata. I co? Na dobre mi wyszło! Ten wulgarny osobnik używa takich slow bo innych nie zna!🤣🤣🤣🤣 My im nigdy tego nie wytłumaczymy 😋.
kapral FSB2020.07.25 22:59
Uljanow job waszu matieri, szto wy dilektyku zabyli? Kapiejki nie budiet, wo!