Cela Plus: Wprowadzili na rynek pół tony dopalaczy. Jest akt oskarżenia - zdjęcie
18.06.20, 13:50Fot. P. Tracz/ KPRM

Cela Plus: Wprowadzili na rynek pół tony dopalaczy. Jest akt oskarżenia

3

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował o złożeniu aktu oskarżenia ws. grupy przestępczej, która wprowadziła na rynek ponad pół tony dopalaczy. Dodał, że u członków grupy zatrzymano kolejne 130 kg podobnych środków.

W czasie konferencji w Prokuraturze Krajowej minister Ziobro zwrócił uwagę na fakt, iż rząd PO – PSL nie radził sobie w kwestii nielegalnego handlu dopalaczami. Przywołał słowa premiera Tuska, który rzekomo kontrolował sytuację. „My od słów przeszliśmy do czynów” – zaznaczył Ziobro.

Ziobro podkreślił, że oprócz zmian w prawie uruchomiono śledztwa, których zadaniem było rozbicie nielegalnych gangów handlujących zakazanymi środkami. „Dopiero co do sądu trafił akt oskarżenia (…) w sprawie prowadzonej przez lubelski wydział Prokuratury Krajowej do walki z przestępczością zorganizowaną przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej składającej się z 25 osób” – zaznaczył prokurator generalny.

Minister podał także informację, że łączna ilość dopalaczy wprowadzonych na rynek przez grupę to ponad pół tony, rozdysponowana przez 20 tys. potwierdzonych transakcji na łączną kwotę 14 mln złotych.

ks/PAP

Komentarze (3):

.2020.06.18 15:18
5 lat mu to zajęło. Rychło w czas. W tym kraju chyba niczego nie idzie załatwić od ręki. No chyba,że posady dla polityków albo ich rodzin i znajomych, ale to się tyczy wszystkich partii. Dlatego właśnie w tym kraju zawsze będzie syf.
Zatroskany2020.06.18 14:45
Dla wszystkich takich handlarzy, kula u nogi, i niech budują autostrady.
verizanus2020.06.18 14:20
A handlarze dobrem narodowym Polski? Zwłaszcza zadłużacze i oszczercy