W ostatni piątek zarząd TVP zdymisjonował szefową TVP 1, Iwonę Schymallę. Zaraz po ogłoszeniu tej informacji, z funkcji szefowej „Wiadomości” zrezygnowała Małgorzata Wyszyńska. Na czele programu informacyjnego stanął Karol Małcużyński, dotychczasowy kierownik działu zagranicznego Produkcji Audycji Informacyjnych.

 

Z informacji „Faktu” wynika, że Wyszyńska zrezygnowała z kierowania redakcją programu, ale dalej chce prowadzić jego wydania. Podobnie reszta pracowników „Wiadomości”.

 

Rozwój sytuacji z zaniepokojeniem śledzi Krzysztof Ziemiec, któremu niebawem kończy umowa z programem. Informator gazety twierdzi, że Wyszyńska odbyła z nim wstępne rozmowy na temat jego przedłużenia i oboje doszli do porozumienia. Nie wiadomo jednak, jaką decyzję podejmie nowy szef„Wiadomości”.

 

Sam zainteresowany w rozmowie z portalem Fronda.pl mówi, że nie ma wielkich powodów do obaw. - Jestem dobrym pracownikiem, często nagradzanym, także sympatią widzów, więc jestem dobrej myśli – zapewnia Ziemiec. Dodaje jednak, że czas pokaże, co będzie dalej z jego współpracą z TVP.

 

eMBe