Od ponad pięciu miesięcy Krzysztof Ziemiec i Kamila Drecka jeżdżą po Polsce i rozmawiają z wybitnymi ludźmi, którzy wpływali na nasze patrzenie na rzeczywistość. Owoce ich pracy możemy oglądać w TVP Info, w każdą sobotę o godz. 20:00. Gościem najbliższego wydania będzie s. Małgorzata Chmielewska ze Wspólnoty Chleb Życia, która żyje z - jaka sama mówi - swoimi siostrami i braćmi, którym po ludzku się nie powiodło. Portal Fronda.pl zapytał Krzysztofa Ziemca, kim dla niego jest s. Chmielewska. 

 

S. Małgorzata Chmielewska to bardzo twarda osobowość. Jest kobietą stanowczą, zdecydowaną, potrafi być bardzo ostra. Broni swojego zdania i mało komu udaje się ją wytrącić z równowagi. Potrafi być ostra, ale wtedy, kiedy jest pewna swojego zdania, a ja to szanuję. Podobną osobowością jest Wanda Półtawska, która niczego nie musi udawać i do nikogo niepotrzebnie się przymilać. Jest na takim poziomie rozwoju duchowego i osobowego, że wie, do czego dąży, wie, co chce osiągnąć. Nie musi na siłę nikomu się przypodobać.

 

S. Chmielewska to osoba, która jako kobieta ma – w sensie pozytywnym – wiele cech męskich. Doskonale radzi sobie z zarządzaniem ludźmi. Na własne oczy widziałem, jak rozdaje ludziom zadania – niemal jak w wojsku (śmiech). Ma w sobie zakodowane funkcje menadżerskie i bardzo dobrze jej to wychodzi. Do perfekcji opanowała sztukę, która pozwala jej – dysponując naprawdę niewielkim budżetem – świetnie prowadzić placówkę, którą zarządza. Jestem dla Niej pełen podziwu – to osoba, która bardzo trzeźwo myśli i twardo stąpa po ziemi.

 

Ciekawe jest też to, że siostra Chmielewska wstąpiła dość późno do zakonu – mając ponad czterdzieści lat. Być może dlatego teraz, niejako próbuje odrobić stracony czas, pracując za dwie, czy nawet trzy osoby.

 

Not. eMBe