Zdzisław Krasnodębski może zastąpić Ryszarda Czarneckiego - zdjęcie
08.02.18, 06:45fot. printscreen telewizja republika

Zdzisław Krasnodębski może zastąpić Ryszarda Czarneckiego

Europoseł Zdzisław Krasnodębski ma zastąpić Ryszarda Czarneckiego na stanowisku wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego - Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że takie są ustalenia w polskiej delegacji. 
 

Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować cała grupa konserwatystów, do której należy Prawo i Sprawiedliwość. Ryszard Czarnecki został dziś odwołany za słowa o szmalcownikach w wypowiedzi dotyczącej europosłanki z PO Róży Thun. 

PiS zaproponuje innego polityka na wiceszefa PE. "Nazwisko znam"

Konsultacje cały czas trwają, ale wydaje się, że to jest najbardziej prawdopodobna kandydatura. Kiedy już cała grupa konserwatystów ją zatwierdzi, wtedy zostanie oficjalnie ogłoszona. Później europosłowie na sesji plenarnej podejmą w tej sprawie ostateczną decyzję.

Europoseł Zdzisław Krasnodębski w komisji przemysłu zajmuje się sprawami energetycznymi. Tam współpracował z europosłami z różnych grup politycznych i mógłby liczyć na akceptację większości frakcji. Europoseł Zdzisław Krasnodębski jest autorem raportu, przyjętego w ubiegłym roku, w sprawie przepisów wzmacniających bezpieczeństwo energetyczne Unii.

Chodziło o to, by Komisja Europejska miała wgląd w umowy, które kraje członkowskie zawierają z dostawcami gazu spoza Unii, jeszcze przed ich podpisaniem. To wzmacnia kartę przetargową Unii w negocjacjach na przykład z Gazpromem.

mod/Polskie Radio - IAR