Zdjęcia Pary Prezydenckiej stają się hitem sieci. "Polacy są dumni" - zdjęcie
20.10.15, 06:12(fot. twitter)

Zdjęcia Pary Prezydenckiej stają się hitem sieci. "Polacy są dumni"

6

Tylko kilka godzin potrzeba było,by #zdjęciaParyPrezydenckiej zostały liderem trendów na Twitterze. Zdjęcia Agaty i Andrzeja Dudy robią furorę w internecie

Hasztag #zdjęciaParyPrezydenckiej został utworzony po tym, gdy spotkanie pary prezydenckiej z parą królewską z Belgii zostało zupełnie przemilczane przez główne telewizje.

- Klasa sama w sobie. Nie potrzebna większego komentarza Jestem dumny z Pary Prezydenckiej – pisał jeden z internautów.
Inny dodał, "po tylu latach w końcu znowu ktoś godnie reprezentuje naszą kochaną Polskę".

Autorami #zdjęciaParyPrezydenckiej są twórcy zamkniętego, już profilu na Twitterze @TVN48.

– Polacy są dumni ze swej pary prezydenckiej – uważa Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, rzecznik prezydenta.

Jak uważa politolog prof. Rafał Chwedoruk "średnie i starsze pokolenie nie zdaje sobie sprawy jak dużą rolę wśród pokolenia 20- i 30-latków odgrywają nowe środki komunikacji, które są proste w korzystaniu i przekazują zwięzłe komunikaty."

– Przekaz dla tych ludzi musi być zwięzły i barwny w formie, a niekonieczne istotny w treść – tłumaczy politolog. Jego zdaniem dlatego polityk, musi przekroczyć bariery bycia „zwykłym politykiem", a stać się elementem popkultury.

– Dotyczy to zwłaszcza polityków młodszego pokolenia – mówi prof. Chwedoruk.

– Także nasz prezydent Andrzej Duda jest z generacji na pograniczu dwóch pokoleń i przez młodszych jest poznawany za pośrednictwem takich portali jak Twitter – tłumaczy politolog.


KZ/rp.pl

Komentarze (6):

anonim2015.10.19 10:54
Eee tam... barbara zara fuknie jadem. Na odcinku Prezydent Duda niezastąpiona.
anonim2015.10.19 11:21
@arbiter Zapewniam Cię, że PO wyborach Twoja ciekawość zostanie zaspokojona na miliard procent...Jak mawiał pewien reżyser.
anonim2015.10.19 11:39
@arbiter Błagam...Czytam Cię od lat i powiem krótko. Żałosne. Jeszcze kilka dni musisz wytrzymać...A jak nie dasz rady - popuść. Ps. Obejrzyj na YT, jak Lasek spieprza przed inż. Jorgensenem, który zadał proste pytanie o wyliczenia skąd się wzięło przeciążenie 100 G. Bardzo proste pytanie. Kończyłem budowę płatowców i takie zadania były na klasówkach z aerodynamiki.
anonim2015.10.19 17:57
A jak to się ma do przeciążenia 100G?
anonim2015.10.25 9:04
Niektórzy jak do tej pory nie mogą się utulić w żalu po Bredzisławie-DDD
anonim2015.10.27 6:00
jestem już w podeszłym wieku. Od ponad 30 lat mieszkam za granicą, ale nieopodal Polski. Myślałem, że już nie doczekam się politycznych wzruszeń. Ale serce zaczęło mi teraz tak bić jak w 81 i 89 roku. Jak patrzę i jak słucham naszego Prezydenta Dra. Dudy to mało nie pęknę z dumy