"Zbuduj Pomnik Żołnierzy Wyklętych". Konkurs IPN  - zdjęcie
23.02.14, 14:07Żołnierze Wyklęci (fot. archiwum)

"Zbuduj Pomnik Żołnierzy Wyklętych". Konkurs IPN

5

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie wizualizacji wirtualnego pomnika poświęconego Żołnierzom Wyklętym. Praca konkursowa może być zaprojektowana przy użyciu programów graficznych lub wykonana na papierze (wówczas na konkurs należy przesłać skan pracy).

Nagrodami w konkursie są gry edukacyjne IPN (Kolejka, Ogonek, ZnajZnak – pamięć), publikacje naukowe, roczna prenumerata miesięcznika pamięć.pl oraz koszulki z wizerunkiem Witolda Pileckiego.

Prace można wysłać jeszcze tylko do jutra, do 24 lutego 2014 roku. Najlepsze prace wybierze Komisja Konkursowa, ale też użytkownicy fanpage'a poprzez głosowanie na najlepszą wizualizację. Aplikacja konkursowa i regulamin konkursu dostępne są na fanpage'u Strefa Edukacyjna IPN, zakładka „Konkurs".

W sobotę 1 marca w stołecznym Parku Skaryszewskim będzie można pobiec w Biegu Tropem Wilczym. IPN jest patronem tej niepowtarzalnej imprezy, a organizuje ją Fundacja Wolność i Demokracja z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Więcej szczegółów na Tropemwilczym.pl

Beb/Ipn.gov.pl

Komentarze (5):

anonim2014.02.23 17:19
Dla żołnierzy walczących o niepodległość RP, II wojna światowa nie zakończyła się z chwilą opuszczenia ziem polskich przez niemieckiego okupanta. Armia Czerwona, wkraczająca na nasze ziemie w styczniu 1944 r., nie niosła Polsce wolności ani pokoju. W beznadziejnych warunkach, przy całkowitej obojętności świata, żołnierze niepodległościowego podziemia do połowy lat 50. prowadzili walkę z drugim okupantem i rodzimymi kolaborantami. Walczyli z komunistami w obronie naszej niepodległości, wiary i tradycji. Pamiętamy o Was!
anonim2014.02.23 20:37
Ja tam chcę kolejnego pomnika tzw Ognia - wyklętego który gwałcił Polki i mordował Polaków. Lech Kaczyński piał na jego imię hymny - żenada. Może Stalinowi też coś wybudować?
anonim2014.02.23 22:46
@Wojciech_Polak Marek22 Ten apel panowie nie dla maluczkich!
anonim2014.02.24 7:03
@temida Mała poprawka: Ten apel jest do Polaków.
anonim2014.02.24 23:33
Czyli pomnik ma być tylko w formie wirtualnej , czy będzie to też podstawa aby zbudować go w rzeczywistości ? Ktoś mi odpowie . Jeśli ma być zbudowany to się pytam za kogo pieniądze a po drugie czy jest on w tej chwili potrzebny może odpuście trochę z tym "onanizmem politycznym nad żołnierzami wyklętymi ". @Wojciech_Polak Popieram Cię kolejny pomnik dla Ognia się przyda oprócz tego wybudowałbym pomniki dla następujących postaci niezłomnych Romualda Rajsa - Burego ten pomnik powinien stanąć w centrum Bielska Podlaskiego i przypominać jakim to "bohaterem" był Bury i jak zasłużył się dla polski zwalczając 4 letnich radzieckich szpiegów i kolaborantów . Zuch prawdziwy harcerz . Nie powinniśmy też zapomnieć o Warszycu , Żbiku i Klindze bo to byli równi chłopcy , prawdziwe sztywne chłopaki . Wielkie monumentalne pomniki żołnierzy wyklętych powinny stanąć w każdym wojewódzkim mieście , przecież ludzie nie potrzebują przedszkoli , placów zabaw dla dzieci czy parków potrzebują kolejnych pomników największych bohaterów narodu , kult starych bohaterów trzeba zastąpić nowym starą ideologię nową . Kiedyś mówiono o sojuszu i braterstwie z ZSRR dziś powinno się mówić o braterstwie z Watykanem .