Zbigniew Kuźmiuk: mocne posunięcie prezydenta Dudy - brawo! - zdjęcie
22.03.20, 09:00fot. Jakub Szymczuk KPRP

Zbigniew Kuźmiuk: mocne posunięcie prezydenta Dudy - brawo!

50

1. Trwają intensywne prace rządowe nad ostateczną wersją specustawy nazwanej przez premiera Morawieckiego Tarczą antykryzysową, która ma na celu zarówno wsparcie ochrony zdrowia jak i gospodarki w związku z pandemią koronawirusa.W tych pracach bardzo aktywnie uczestniczy też prezydent Andrzej Duda, który konsultuje jego kolejne wersje nie tylko z szefami poszczególnych resortów ale także przedstawicielami związków zawodowych, organizacji pracodawców oraz przedstawicielami poszczególnych klubów parlamentarnych.

Wczoraj przed upublicznieniem projektu ustawy, prezydent Andrzej Duda spotkał się z premierem  Mateuszem Morawieckim ale także prezes ZUS Gertrudą Uścińską i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) Beatą Daszyńską-Muzyczką.

2. Po ponad 3 godzinnych rozmowach w Pałacu Prezydenckim, na krótkim briefingu Andrzej Duda ogłosił, że uzgodnił z premierem wprowadzenie do projektu ważnego uzupełnienia, którego jak podkreślił wręcz domagali się mali przedsiębiorcy.

Chodzi o uzupełnienie dotychczas proponowanych rozwiązań o zwolnienie osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a także mikroprzedsiębiorców (a więc zatrudniających do 9 pracowników) ze składki ZUS na 3 miesiące.

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej będzie to dotyczyło osób, których obroty w marcu tego roku spadną o co najmniej 50% w stosunku do lutego 2020, w przypadku mikroprzedsiębiorców to zwolnienie nie jest niczym uwarunkowane.

To zwolnienie jest powszechne i będzie dotyczyć między innymi około 2 mln osób zatrudnionych w mikrofirmach. Łącznie oznacza to obniżenie wpływów ZUS o około 13 mld zł miesięcznie, sumarycznie więc ta utrata wpływów przez ZUS sięgnie blisko 40 mld zł. 

To bardzo mocne posunięcie prezydenta Andrzeja Dudy, który wsłuchał się głosy osób samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorców i przekonał do tego rozwiązania premiera Morawieckiego mimo tego, że będzie wymagało to wyraźnego zwiększenia dotacji budżetowej do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

3. Przypomnijmy, że zaprezentowana wcześniej Tarcza antykryzysowa, w odniesieniu do pracowników zawierała już instrumenty wsparcia dla przedsiębiorstw, które poniosły straty w związku z epidemią koronawirusa, między innymi współfinansowanie przez 3 miesiące płac pracowników etatowych w wysokości 40% (do wysokości średniej krajowej), albo w przypadku samozatrudnienia, umów zleceń i umów o dzieło przez 2 miesiące wypłata wynagrodzenia w wysokości 80% najniżej płacy czyli ok. 2 tys. zł miesięcznie.

Dla firm małych do 9 osób zatrudnionych, będzie także możliwość uzyskania pożyczki przez właściciela w wysokości 5 tysięcy zł, która będzie umarzana w sytuacji kiedy taki przedsiębiorca nie zwolni zatrudnionych pracowników przez najbliższe 6 miesięcy.

4. Pakiet rozwiązań antykryzysowych zawiera także gwarancje dla przedsiębiorstw w wysokości ponad 74 mld zł w całości znajdą się w Banku Gospodarstwa Krajowego i mogą one sięgać aż 80% wartości kredytu, co powinno ułatwić przedsiębiorcom zaciąganie kredytów.

Z kolei zakupy sprzętu medycznego i wyposażenia szpitali i przeznaczenie na ten cel ponad 7 mld zł w tych warunkach jest oczywistością i zapewne taki zastrzyk finansowy poprawi znacząco bazę materialną polskiej ochrony zdrowia.

Wreszcie przeznaczenie dodatkowych 30 mld zł na inwestycje publiczne jest znaczącym sygnałem dla rynku, że w sytuacji kiedy mogą spadać wydatki na inwestycje prywatne w ich miejsce wchodzą dodatkowe inwestycje publiczne.

5. Uzupełnienie dotychczasowych rozwiązań Tarczy antykryzysowej o propozycje prezydenta nt. zwolnienia na 3 miesiące samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorców ze składki ZUS wprawdzie znacząco podniesie koszt przedsięwzięcia z dotychczasowych 212 mld zł na ponad 250 mld zł ale nie ulega wątpliwości, że to właśnie na takie rozwiązanie czekała największa część małych przedsiębiorców. Są oni ważną częścią polskiej gospodarki, mogącą nie przetrwać konsekwencji zamrożenia ich działalności gospodarczej spowodowanej pandemią koronawirusa.

W najbliższy poniedziałek cały pakiet rozwiązań ma być skonsultowany z opozycją na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego zwołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę i jeżeli uda się przeprowadzić je przez Sejm piątek, a przez Senat w następnym tygodniu, to wejdą one w życie już od 1 kwietnia.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (50):

Jan Radziszewski2020.03.29 21:20
Gdyby Rząd i Episkopat w sposób należyty przeprowadził Moją Intronizację, zło nigdy nie dotknęłoby Polski.” Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce. Ofiarujcie się Jej całymi rodzinami, noście Jej poświęcone wizerunki, zawieszajcie obrazy z Matką Boską Ostrobramską w domu. Pan pouczenia Orędzia sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails/ Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On Poniedziałek, 23 marca - Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest. Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. - A Twój przekaz [Panie] przeze mnie nic nie zmieni we Włoszech? - Teraz nie zmieni. Przyjdzie jednak czas iż odniesie skutek. - Dziękuję Ci Panie za wszystko dla Polski, za zatrzymanie chemtrails, a ściśle za zatrzymanie coronawirusa w nim i w ogóle wiele chemtrails w Polsce. po to aby 3.000.000 Polaków zmarło na tego wirusa - zredukowane do 200 osób do czerwca i w czerwcu 85 .000 ludzi oraz potem 30.000 Ukraiców Za niewielką ilość zgonów do końca maja, za przypomnienie o spowiedzi generalnej, za to przede wszystkim, że jesteś naszym Królem na nowych zasadach od 20 lutego i za wiele innych rzeczy. Uwaga - to niech nam odpowie expert - skąd miały żydki tyle tj ogromne ilości -tj dosłownie tony tego wirusa by zrzucać go z samolotów w strugach szatańskiego chemistrails
Foster2020.03.22 20:10
Ten Kuźmiuk ma coś takiego w sobie, że każda jego wypowiedź wywołuje u mnie sprzeciw. Czy to normalne ?
JanP2020.03.29 13:54
Mnie mdli, jak czytam jego wypociny.
anonim2020.03.22 15:15
https://pl-pl.facebook.com/BakunWojciech/
Jarek2020.03.22 12:50
Duda już się nie kryje, że walczy z Polakami.
anonim2020.03.22 11:55
Żenująca propaganda... Pan Długopis robi kampanię w najlepsze. Od takich pomysłów jest rząd... a "Pan Długopis" i tak podpiszer wszystko, co mu podstawią. Jak jest "słowny" pokazał fakt braku pomocy frankowiczom.
Sex portal2020.03.22 11:38
Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! www.zwiaz24.pl
anonim2020.03.22 11:21
@Dell a może jednak anonimowy nie jest kłamcą? "Jednakże do ostatniego wczorajszego pociągu nie udało się wsiąść około 200 obywatelom Ukrainy, którzy chcieli dostać się do domów. Jeżeli myślicie Państwo, że ktokolwiek z "organizatorów" zaopiekował się tymi osobami to jesteście w błędzie. Te osoby zostały zostawione same sobie, żadnego Ambasadora, konsula, służb... Udało nam się zorganizować transport około 120-150 osób do granicy w Korczowej, gdzie służby ukraińskiej straży granicznej zorganizowały transport przez granicę dla tych osób. Dzięki temu na dworcu PKP noc spędziło około 50-70 osób." Źródło: Facebook @BakunWojciech
Dell2020.03.22 13:18
usuńcie ten komentarz! link "a może jednak anonimowy nie jest kłamcą"? Napisałeś: "Dlaczego, gdy wszystkie państwa zamykają granice i swobodne przemieszczanie to Polska otwiera połączenie kolejowe Przemyśl – Kijów"? To sugeruje, że Polska otwiera regularne połączenie. To jest kłamstwo. To połączenie istniało i zostało zawieszone po zamknięciu granic. Jeśli powyższe jest kłamstwem to ten kto to napisał jest kłamcą. Albo manipulatorem jeśli kłamał w celu narobienia ludziom bałaganu w głowach. Sprostuj to kłamstwo we wszystkich wpisach, które zamieściłeś, przeproś i nie kłam więcej, a będziesz mógł pracować na swoją opinię od nowa.
Dell2020.03.22 11:15
Anonimowy komentator 22.3.20 o 9:13 pisze: "Dlaczego, gdy wszystkie państwa zamykają granice i swobodne przemieszczanie to Polska otwiera połączenie kolejowe Przemyśl – Kijów"? To kłamliwa sugestia. Jak można się dowiedzieć, z pierwszej napotkanej strony: "Ukraińskie ministerstwo infrastruktury poinformowało w środę, że w celu przewiezienia oczekujących w Polsce na ewakuację Ukraińców uruchomione będzie połączenie kolejowe Przemyśl-Kijów. Specjalne pociągi mają też przewieźć obywateli Ukrainy z Niemiec i Czech" (https://forsal.pl/artykuly/1461552,w-celu-ewakuacji-ukraina-uruchomi-polaczenie-kolejowe-przemysl-kijow.html). Chodzi o pociągi specjalne nie regularne. Połączenie Przemyśl Kijów, uruchomione przez PKP Intercity 23 grudnia 2016 (dwa tysiące SZESNASTEGO)roku (https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/nowe-miedzynarodowe-polaczenie-z-przemysla-do-kijowa.html) obecnie jest zawieszone. Nie można go znaleźć ani na stronie https://rozklad-pkp.pl/pl/ ani na https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/wyszukiwarka-polaczen.html Powyższe oznacza, że: a) regularne połączenie Przemyśl - Kijów nie ma nic wspólnego z korytarzem humanitarnym dla Ukraińców powracajacych do kraju w związku z epidemią koronawirusa. b) Anonimowy komentator który to sugeruje 22.3.20 o 9:13 jest zwykłym kłamcą.
kibic2020.03.22 10:38
Panie Premierze,dla Pana wielki podziw za wiedzę,charakter i dobro,którego doswiadczamy za Pana rządu.Modlę sie o cierpliwoąć dla Pana w momentach tej "bufonady".Tylko i aż 5 lat trzeba jakoś wycierpieć,aby w Polsce było lepiej.
Walter2020.03.22 10:38
Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński wiedzą, że na jesieni tysiące firm zbankrutują i wtedy mogą przegrać wybory. Dlatego upierają się przy dotychczasowych terminach, tj. 10 i 28 maja, nawet kosztem życia i zdrowia wyborców. Kiedyś Władysław Gomułka powiedział: "władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy". Dla Jarosława Kaczyńskiego władza również jest najważniejsza.
Dell2020.03.22 11:23
"Kiedyś Władysław Gomułka powiedział" Gomułka to twój ulubieniec? "Walter" to na cześć Świerczewskiego, "polskiego generała", który wspierał marksistów w Hiszpanii w 1936, i który tak "wspaniale" dowodził drugą armią LWP pod Dreznem, że mało kto ocalał? (Do drugiej armii byli wcielani ci, którzy walczyli w AK, Powstaniu Warszawskim i "inny niepewny albo wrogi politycznie element").
Walter2020.03.22 18:39
Czy twoim ulubieńcem jest Stanisław Piotrowicz? W czasach PRL-u będąc prokuratorem oskarżał opozycjonistów. Teraz dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu jest sędzią w Trybunale Konstytucyjnym. Na najwyższych stanowiskach jest 28 byłych członków PZPR-u powołanych z nadania PiS-u. Teraz PiS cofa nas do PRL-u, a Jarosław Kaczyński, to ktoś taki jak Pierwszy Sekretarz KC PZPR. Nawet konwencja PiS-u przypominała zjazdy PZPR-u.
Grizzly2020.03.22 9:58
Gdyby PO sprawowało dzisiaj w Polsce nierządy to mielibyśmy sytuację taką jak we Włoszech i Hiszpanii! Precz z takimi partaczami, oszustami i złodziejami! DUDA 2020 - MAJ - początek kolejnej kadencji dobrego prezydenta - na szczęście dla Polaków - dla dobrej i odpowiedzialnej władzy!
Walter2020.03.22 10:41
Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Jego prezydentura jest niesamodzielna i polega na posłusznym wykonywaniu poleceń Jarosława Kaczyńskiego. To jest najgorszy Prezydent Polski od 1989 r.
anonim2020.03.22 9:53
Działania antykryzysowe trzeba połączyć z opracowywaniem działań dotyczących nowego początku. Wielu mówi, że świat sprzed epidemii już nie wróci, Wyborcza ponownie oferuje nam Balcerowicza, czyli plany Banku Światowego, czy wypracowaliśmy już własny model?Ludzie w wielu krajach już o tym myślą i nad tym pracują, nie dajmy się zaskoczyć!
Pisowiec2020.03.22 9:54
U nas zgodnie z linią partii będzie, bądź spokojny. Pierwszy sekretarz i biuro polityczne trzymają rękę na pulsie i na bieżąco podejmują działania!
Urszula2020.03.22 9:40
Zagadka Środa: " Przygotowania do zwiększonej liczby przypadków koronawirusa przebiegają codziennie. Rozpoczęliśmy te przygotowania parę miesięcy temu, kiedy usłyszeliśmy, bodaj 9 stycznia, o przypadkach koronawirusa. Później te przygotowania rosły, czy były coraz bardziej zaawansowane, z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień – powiedział premier Mateusz Morawiecki w TVP w środę. Czwartek: " - Musimy radzić sobie z okolicznościami, których nikt się jeszcze miesiąc temu nie spodziewał, dwa miesiące temu nikt o tym nie wiedział. Żadne państwo nie ubezpiecza się na okoliczność uderzenia, nie wiem, meteorytu w Ziemię i koronawirus był tego rodzaju meteorytem, czymś bardzo niespodziewanym." I teraz pytanie: kiedy Morawiecki mówi prawdę?
zamknąć granicę2020.03.22 9:36
https://www.cda.pl/video/4869569f2
Won z PiSem2020.03.22 9:35
Pisowcy uwielbiają takie klimaty. To partia nekrofilów, jak ryby w wodzie czują się wśród nieboszczyków i trumien, podkręcają nastroje, ekshumują, przenoszą nieboszczyków z kąta w kąt ze zbolałymi minami grając cynicznie pod publiczkę. Wyjątkowa partia wyjątkowych kryształów.
fdf2020.03.22 9:32
Ciekawe walczą z korna ale wybory stadne muszą być.
Matwiej Bej2020.03.22 9:26
Ruch DOBRY,ale Koszty w ramach tzw,solidarności" poniesie tzw Siła wytwórcza.Czyli rolnik,Robotnik,Emeryt ,Rencista. Nie jestem zwolennikiem tego.Ale trudno.
Sex portal2020.03.22 9:18
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.zwiaz24.pl ======= Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Cogito ergo sum2020.03.22 9:17
Zaczyna się orwellowski seans nienawiści w wykonaniu lewackich trolli.
bogdanus2020.03.22 9:16
Działania PAD, Morawieckiego mają na celu ochrony społeczeństwa, gospodarki, oraz szybkiego powrotu do wysokiego wzrostu gospodarczego, po epidemii.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.22 9:14
Robienie kampanii przez PADalca na trupach i wirusie jest żenujące. On zadecydował o ZUSie? Jakie on ma pojęcie o ZUSie? Jakie ma uprawnienia do decydowania o ZUSie? Czy my mamy system prezydencki w Polsce,że ten błazen tak się produkuje?
janek2020.03.22 9:56
witam hejtera:) tak, tak. Jarkacz stworzył wirusa na Żoliborzu potem przewiózł do Wuhan, żeby było na Chiny... weź się ogarnij, bo rzygać się chce jak się czyta takie głupoty
anonim2020.03.22 9:13
KURIOZUM! „Rozmawiałem przez telefon z premierem Polski Mateuszem Morawieckim o powrocie do domu ukraińskich obywateli. Porozumieliśmy się w sprawie utworzenia tzw. humanitarnego korytarza dla Ukraińców. Którzy będą mogli od granicy Niemiec tranzytem przez Polskę wrócić do ojczyzny” – napisał Szmyhal na swym koncie w serwisie Telegram. Wyraził również wdzięczność polskiej stronie za włączenie Ukraińców do programu „Lot do Domu”. „Dzięki niej Ukraińcy, którzy przebywają w innych krajach, będą mogli wykorzystać rejsy linii lotniczych LOT do przylotu do Polski” – dodał. Źródło: nczas.com/2020/03/21/w-polsce-powstanie-korytarz-humanitarny-dla-ukraincow-chodzi-o-koronawirusa/ Korytarz humanitarny? A co to w Niemczech wybuchła wojna? Giną na ulicach ludzie? Skoro jest tak, jak to media podały (TVP Info), że otworzono połączenia kolejowe Przemyśl - Kijów, to jest i tak, że od dnia 19 marca br. na kolejowy dworzec w ścisłym centrum Przemyśla ściągną obywatele Ukrainy z Niemiec i innych krajów, których stan zdrowia może budzić uzasadnione wątpliwości, i którzy stanowią zagrożenie dla mieszkańców Przemyśla. Ukraińcy są wyrzucani z terenu Niemiec przez niemieckie władze. Ukraińcy nie mają badań testem na obecność koronowirusa i wpuszcza się ich do Polski i pozwala się na swobodne przemieszczanie się po terenie Polski. Ukraińcy nie są wyposażeni w środki ochronne, nie stosują się do zaleceń polskich władz! Natomiast polskich obywateli powracających do kraju obejmuje się kwarantanną (!). Ostatnio TVP Info informowało, że do Przemyśla ściągnęło 300 obywateli Ukrainy i korzystając z pociągu relacji Przemyśl-Kijów opuściło Polskę. TVP manipuluje i ukrywa prawdę przed opinią publiczną. Dlaczego TVP nie ostrzega mieszkańców Przemyśla przed bezpośrednimi kontaktami z Ukraińcami z pobytem w krajach o szalejącym wirusie i możliwym zakażeniu koronawirusem? Kto szykuje mieszkańcom Przemyśla centrum zakażeń koronowirusem? Dlaczego rząd RP naraża zdrowie Polaków? Dlaczego, gdy wszystkie państwa zamykają granice i swobodne przemieszczanie się, to Polska otwiera zachodnią granicę (południową) i otwiera połączenie kolejowe Przemyśl – Kijów? Dlaczego Ukraińców nie konwojuje się na teren Ukrainy tak, jak choćby Estończyków? Czy Ukraina nie posiada swoich autobusów i swoich linii lotniczych, aby zabezpieczyć powrót swoich obywateli? Min. Łukasz Szumowski stwierdził, że: "mamy wybór - albo zamknięcie państwa, albo setki zmarłych" Czy ten logiczny wybór, zamknięcie granicy, albo setki zmarłych, nie dotyczy Podkarpacia, nie dotyczy mieszkańców Przemyśla?
Pawlo2020.03.22 9:19
Człowieku nie panikuj. Siedź w domu , nie wychodź, a jak musisz to unikaj skupisk ludzi, i myj ręce gdzie sie tylko da. I nie chodź na dworzec kolejowy.
anonim2020.03.22 9:37
a jak ktoś korzysta z dworca kolejowego tj. z połączenia kolejowego w drodze do pracy w szpitalu, Pogotowiu Ratunkowym? a jak ktoś musi kupić bilet na pociąg w kasie dworcowej? a jak ktoś żyje na dworcu kolejowym? a jak ktoś korzysta z WC na dworcu kolejowym? jak korzysta ze śmietnika na dworcu lub przy dworcu kolejowym? a jak ktoś mieszka przy dworcu kolejowym, robi zakupy na lub przy dworcu kolejowym? dlaczego na dworcu kolejowym mam nieświadomie kupić sobie, i moim bliskim, koronowirusa?
Dell2020.03.22 11:36
Zrób to co ja (jeśli, tak jak ja, nie znasz Przemyśla) 1. Otwórz: www.gogle.pl/maps; 2. Wpisz: Przemyśl, dworzec PKP; 3. Przełącz tryb na: Satelita; 4. Przyjrzyj się dworcowi z góry i w "street view". Nie trzeba być specjalnie bystrym żeby zauważyć, że transport dla Ukraińców może być całkowicie oddzielony od zwykłego ruchu pasażerskiego i że nie musi się odbywać przez główną halę. Dostęp do dworca jest możliwy i od południa (główny budynek) i od północy - ten za wszystkimi peronami. A jeśli się uprzeć to można ten ruch tranzytowy przenieść całkowicie poza obręb dworca. Jeśli jesteś z Przemyśla to wybierz się tam na spacer i obejrzyj wszystko w realu. :) Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i w porze, która gwarantuje minimalne ryzyko wystawienia się na infekcję.
Dell2020.03.22 11:17
Piszesz : "Dlaczego, gdy wszystkie państwa zamykają granice i swobodne przemieszczanie to Polska otwiera połączenie kolejowe Przemyśl – Kijów"? To kłamliwa sugestia. Jak można się dowiedzieć, z pierwszej napotkanej strony: "Ukraińskie ministerstwo infrastruktury poinformowało w środę, że w celu przewiezienia oczekujących w Polsce na ewakuację Ukraińców uruchomione będzie połączenie kolejowe Przemyśl-Kijów. Specjalne pociągi mają też przewieźć obywateli Ukrainy z Niemiec i Czech" (https://forsal.pl/artykuly/1461552,w-celu-ewakuacji-ukraina-uruchomi-polaczenie-kolejowe-przemysl-kijow.html). Chodzi o pociągi specjalne nie regularne. Połączenie Przemyśl Kijów, uruchomione przez PKP Intercity 23 grudnia 2016 (dwa tysiące SZESNASTEGO)roku (https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/nowe-miedzynarodowe-polaczenie-z-przemysla-do-kijowa.html) obecnie jest zawieszone. Nie można go znaleźć ani na stronie https://rozklad-pkp.pl/pl/ ani na https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/wyszukiwarka-polaczen.html Powyższe oznacza, że: a) regularne połączenie Przemyśl - Kijów nie ma nic wspólnego z korytarzem humanitarnym dla Ukraińców powracajacych do kraju w związku z epidemią koronawirusa. b) jesteś zwykłym kłamcą.
anonim2020.03.22 11:19
a może jednak anonimowy nie jest kłamcą? "Jednakże do ostatniego wczorajszego pociągu nie udało się wsiąść około 200 obywatelom Ukrainy, którzy chcieli dostać się do domów. Jeżeli myślicie Państwo, że ktokolwiek z "organizatorów" zaopiekował się tymi osobami to jesteście w błędzie. Te osoby zostały zostawione same sobie, żadnego Ambasadora, konsula, służb... Udało nam się zorganizować transport około 120-150 osób do granicy w Korczowej, gdzie służby ukraińskiej straży granicznej zorganizowały transport przez granicę dla tych osób. Dzięki temu na dworcu PKP noc spędziło około 50-70 osób." Źródło: Facebook @BakunWojciech
Dell2020.03.22 12:57
"a może jednak anonimowy nie jest kłamcą"? Napisałeś: "Dlaczego, gdy wszystkie państwa zamykają granice i swobodne przemieszczanie to Polska otwiera połączenie kolejowe Przemyśl – Kijów"? To sugeruje, że Polska otwiera regularne połączenie. To jest kłamstwo. To połączenie istniało i zostało zawieszone po zamknięciu granic. Jeśli powyższe jest kłamstwem to ten kto to napisał jest kłamcą. Albo manipulatorem jeśli kłamał w celu narobienia ludziom bałaganu w głowach. Sprostuj to kłamstwo we wszystkich wpisach, które zamieściłeś, przeproś i nie kłam więcej, a będziesz mógł pracować na swoją opinię od nowa.
Cogito ergo sum2020.03.22 9:13
Gdyby w Polsce nie było żadnej ofiary śmiertelnej, to także byłaby to wina Prezydenta i PiS a szczególnym winnym byłby Kaczyński, ze nie umarł. Ludzie nie ściągajcie na siebie przekleństwa.
Pawlo2020.03.22 9:37
Ale Ci ludzie którzy rzucają klątwy sa już w łapach rogatego Oni są już po ciemnej stronie wiecznej otchłani.
adam2020.03.22 9:09
Najmocniejszym posunięciem pana Dudy będzie zaakceptowanie przeprowadzenia wyborów w maju. Baaardzo odważne posunięcie w celu reelekcji za wszelką cenę..
Pawlo2020.03.22 9:28
Lepszego Prezydenta i Prezydentowej Polska nie miała od czasów II -ej wojny. A do wyborów pójdą ludzie spontanicznie bez obaw o wirusa - To będą prawdziwi Polacy.
Agnieszka Dz. 2020.03.22 9:37
Prawdziwi i odpowiedzialni Polacy zostaną w domach, żeby nie rozprzestrzeniać epidemii, żeby nie ryzykować życia starszych i chorych, żeby nie narażać tych nieszczęsników w komisjach wyborczych. Do wyborów pójdą ci, dla których polityka i władza jest ważniejsza od ludzkiego życia.
Pawlo2020.03.22 9:46
Jak by wszyscy Polacy myśleli tak ja ty , to nie było by Powstania Styczniowego ,Listopadowego, Armii Krajowej, "Solidarności", . Najlepiej to podwinąć ogon pod siebie i tylko narzekać, narzekać, narzekać . Jak by tak Polacy myśleli jak Ty to Polski by już dawno nie było na mapach świata. JA PÓJDĘ na wybory, a bo jestem POLAKIEM z dziada pradziada z dawnej Galicji.
Agnieszka Dz. 2020.03.22 10:03
Co rano wstaję, zostawiam w domu swoje dzieci i jadę do pracy, bo sumienie i zwykła ludzka przyzwoitość nie pozwala mi zostawić chorych dzieci, z którymi pracuję, bez pomocy. Ryzykuję, bo warto, bo trzeba. Ale porównywanie wyborów, które rownie dobrze mogą odbyć się jesienią, do powstań to nawet śmieszne nie jest. Jak jesteś takim bohaterem to zapraszam do szpitali, ośrodków, hospicjów. Tam potrzebne są każde ręce do pracy.
janek2020.03.22 9:53
a może to chłodna kalkulacja opozycji, która widzi, że rząd robi co może i robi to dobrze w czasach pandemii. Im też chodzi o władzę, za wszelką cenę
Agnieszka Dz. 2020.03.22 10:06
Wszystko co robi dobrze i oby skutecznie może zaprzepaścić 10 maja. Bo jeśli po tym dniu drastycznie wzrośnie liczba zachorowań i zgonów to ludzie wywiozą Dude razem z Kaczyńskim na taczkach.
adam2020.03.22 10:32
To nie będą "prawdziwi Polacy..To będą najprawdziwsi idioci..
POKOjeb2020.03.22 9:08
Pani Kidawa juz to mowila ale przed epidemia. Zaufajmy jej.
Pawlo2020.03.22 9:22
Ta Pani nie mówi tylko czyta z kartki.
Czes\\\\\\202aw2020.03.26 13:08
Jak ob. Błońska mówi, to "kidawi"...
BOGAnieMA2020.03.22 9:08
Lepiej niech szykują doły z wapnem na te trupy wielkanocne.
Pawlo2020.03.22 9:23
A na kim już wypróbowałeś taki dół, że masz takie doświadczenie?