Zbigniew Kuźmiuk: Lewica wyszydza kolejną spełnioną przez PiS obietnicę! - zdjęcie
17.07.19, 05:58(fot. Twitter/PiS)

Zbigniew Kuźmiuk: Lewica wyszydza kolejną spełnioną przez PiS obietnicę!

11

1. Wczoraj rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy dotyczący podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), który przewiduje nie tylko obniżenie stawki tego podatku ale także podwojenie kosztów uzyskania przychodów z tego tytułu. 

To jest już druga propozycja obniżenia stawek podatku CIT, w sytuacji kiedy coraz więcej przedsiębiorstw, uważa ,że obniżenie stawek podatku dochodowego jest niewystarczające. 

2. Przypomnijmy, że pod koniec poprzedniego miesiąca Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zerowej stawce PIT dla osób do 26 roku życia zatrudnionych na podstawie umowy o pracę albo umowy zlecenia dla dochodów nie przekraczających wysokości I progu podatkowego, czyli dochodów nie wyższych niż 85 528 zł rocznie. 

Jeżeli dochody podatnika będą przekraczały ten poziom, to opodatkowane one zostaną dopiero powyżej kwoty 85 528 zł według skali podatkowej obowiązującej obecnie w podatku PIT. 

Według wstępnych szacunków ministerstwa finansów, zerową stawką podatkową w PIT zostanie objęte około 2 mln podatników, a koszt dla budżetu państwa wyniesie około 2,5 mld zł rocznie co oznacza, że taka kwota dodatkowo trafi do kieszeni pracujących młodych ludzi ( jeżeli projekt wejdzie w życie przed 1 sierpnia, to już w tym roku w kieszeniach młodych podatników zostanie z tytułu tej ustawy około 1 mld zł). 

3. Rząd zakłada ,że projekt będzie tak procedowany w Parlamencie aby mógł wejść w życie od 1 sierpnia tego roku, co oznaczałoby ,że dochody osiągane przez młodych pracowników do 26 roku życia przez 5 ostatnich miesięcy tego roku do kwoty 35 636 zł, będą już objęte stawką zerową. 

Co więcej, już w 2019 roku pracodawca nie będzie miał obowiązku pobierania comiesięcznych zaliczek na podatek dochodowy jeżeli młody pracownik złoży mu oświadczenie, ze jego dochody od sierpnia do grudnia tego roku , nie przekroczą wspomnianej kwoty 35 636 zł. 

Premier Morawiecki prezentując projekt, zapowiedział, że w następnym roku, rząd będzie chciał rozszerzyć preferencje podatkowe także na młodych przedsiębiorców i pracowników miedzy innymi poprzez przynajmniej podwojenie kosztów uzyskania przychodów a także zwiększenia kwoty wolnej od podatku. 

Przypomnijmy, że projekt ustawy o zerowej stawce PIT dla ludzi młodych do 26 roku jest jednym z elementów tzw. piątki Kaczyńskiego ogłoszonej na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości pod koniec lutego tego roku. 

4. Teraz następuje dopełnienie propozycji programowych Zjednoczonej Prawicy i jeszcze w te kadencji rząd chce ;przeprowadzić w Parlamencie Europejskim projekt ustawy obniżającej stawki w podatku PIT ale także podwojenie kosztów uzyskania przychodów. 

Okazuje się , że te zaproponowane rozwiązania mają dotyczyć dochodów nie od 1 stycznia 2020 roku ale dochodów wcześniejszych datowanych na 1 października tego roku, co oznacza, że część dochodów tegorocznych zostanie objętych niższym podatkiem. 

Ta rządowa decyzja dotycząca obniżki stawek podatku PIT jest pierwszą od roku 1989 i chyba dlatego środowiska liberalne i lewicowe, tak bardzo ją krytykują, a nawet wyszydzają. 

Przyjęte rozwiązania oznaczają, że już dochody z tego roku od 1 października będą objęte niższa stawką podatku dochodowego, co więcej wyższa będzie także kwota wolna od podatku za cały rok 2019 ,a t oznacza , znacznie niższe obciążenia podatkiem dochodowym osób fizycznych podlegających obciążeniem tym podatkiem. 

 

Zbigniew Kuźmiuk/salon24.pl

Komentarze (11):

Urszula2019.07.17 13:21
"Wielkie hamowanie. Wzrost średniej płacy poniżej wszelkich oczekiwań." - podaje GUS Zaczyna się spadanie? No bo kiedyś to musiało pieprznąć.
twitter:@PromocjaPWS2019.07.17 7:34
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki.com.pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , GENDER: historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW historiasztuki.com.pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
bezlitosny internauta2019.07.17 7:16
Jeden podatek obniżony o 1%, w to miejsce wprowadzono dwadzieścia nowych podatków. "Stypendyści" 500+ to kupią, oni i tak nie płacą podatków, wątpliwe więc by odróżniali PIT od VAT
małowyklęty2019.07.17 20:50
dopiero po wyborach się zacznie
qwerty2019.07.17 7:06
Co to za Schrek z otwarta gębą ?
JONASIK2019.07.17 7:11
To akurat wiadomo. Ciekawe kim jest ten za Shrekiem i Fioną? Ten dokładnie po środku miedzy nimi. Obstawiam, że to Teloniusz bez kaptura?
Tomek2019.07.17 7:04
A kiedy obietnica zakazu aborcji? Jeśli tego nie będzie to niestety PiS okaże się sługami Lucyfera. Bo diabeł był kłamca i mordercą od początku.
Cogito tego sum2019.07.17 6:27
Dotrzymywanie słowa jest cechą PiS. Inne partie słów używają dla kamuflażu. Wyborcom to nawet nie przeszkadza, bo jaki pan, taki kram.
andrzejhahn32019.07.17 6:20
A co może lewica=lgbt robić innego jak zastosować stara metodę żydowska! W wyśmiac wykpić Trzeba zdelegalizowac Lewactwo POKO LGBT UW GW TVN POLSAT zabrać im media cała szczujnie i raz na zawsze pogonić tą Zydo-komune!
jozef2019.07.17 6:34
Hitler też miał takie pomysły jak ty biedny katoliku.
andrzejhahn32019.07.17 7:18
Dlaczego mówisz mi katolik? Ty protestancie! No właśnie Hitler był żydem i protestantem😛