Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński jest przeciwko organizacji gali MMA VIP Marcina Najmana w Wieluniu, której twarzą został były szef mafii pruszkowskiej Andrzej Zieliński pseud. „Słowik”. O swoich planach związanych z zablokowaniem gali Bocheński opowiedział portalowi wPolityce.pl.

Marcin Najman chce zorganizować w Wieluniu galę MMA VIP. Ogromne kontrowersje budzi fakt, że galę tę reklamuje były szef mafii pruszkowskiej. Sprawę nagłaśnia dziennikarz Krzysztof Stanowski z „Kanału Sportowego”, który stanowczo sprzeciwia się kreowaniu gangstera na celebrytę. Stanowski spotkał się z burmistrzem Wielunia Pawłem Okrasą, któremu zaproponował „teleturniej”. Próbował przekonać włodarza, aby zamiast wynajmować halę federacji Marcina Najmana, w tym czasie wynajął obiekt na darmowe wydarzenie dla mieszkańców. Stanowski zaproponował miastu 30 tys. zł (MMA VIP wynajęła halę za 10 tys.) i zaproszenie Marcina Możdżonka, Marcina Gortata i Tomasza Rożka. Okrasa jednak odmówił.

- „Obejrzałem @Sportowy_Kanal z udziałem burmistrza Wielunia i red. @K_Stanowski. Jestem głęboko wstrząśnięty i załamany tym, co zobaczyłem”

- napisał po publikacji rozmowy Stanowskiego z burmistrzem wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

- „Jutro odniosę się do sprawy mafijnej gali szerzej. Niestety uczestnik teleturnieju zaznaczył błędna odpowiedź”

- dodał.

O swoich działaniach wojewoda opowiedział portalowi wPolityce.pl.

- „Wysłałem pismo do burmistrza Wielunia. W pierwszej kolejności chcę skorzystać z delikatnych środków perswazji i jeszcze dać burmistrzowi szansę, żeby wycofał się z tej decyzji”

- powiedział Bocheński.

- „Żądam od niego wycofania się ze zgody na organizację gali mafijnej w Wieluniu, a po drugie żądam od niego przeprosin za to, że powiedział, iż mógłby zorganizować zlot byłych pedofilów w Wieluniu. To są dwie skandaliczne rzeczy”

- dodał.

Wojewoda zapowiedział, że jeśli burmistrz nie spełni tych żądań, podjęte zostaną kroki prawne.

kak/wPolityce.pl