Zatankuj i odbierz przesyłkę  - zdjęcie
30.03.15, 11:09Polski Koncern NaftowyOrlen SA (fot.Wikipedia)

Zatankuj i odbierz przesyłkę

0

"Poczta Polska z największą siecią placówek nadawczo-odbiorczych w kraju i operator Stacja z Paczką podpisali strategiczną umowę na odbiór przesyłek Poczty Polskiej na stacjach paliw należących do partnera projektu, firmy PKN Orlen. Dla klientów operujących w segmencie e-commerce oznacza to dostęp do przesyłek 7 dni w tygodniu oraz finalnie możliwość doręczenia e-zakupów w 24 godziny od nadania" - czytamy w komunikacie.

Już w przyszłym miesiącu klienci biznesowi Poczty Polskiej będą mogli nadawać przesyłki z możliwością ich odbioru na około 900 stacjach paliw Orlen. Usługa wkrótce będzie również dostępna dla klientów indywidualnych Poczty Polskiej wysyłających paczki za pośrednictwem aplikacji Elektroniczny Nadawca bezpośrednio w placówkach pocztowych. Do końca roku sieć odbioru przesyłek nadawanych Pocztą Polską w ramach Stacji z Paczką ma obejmować  łącznie ok. 1100 stacji paliw Orlen.

"Głównym celem współpracy między Pocztą Polską i operatorem Stacji z Paczką jest zapewnienie jak najbardziej dogodnego dla klientów - w skali kraju i jednocześnie w Europie Środkowo-Wschodniej - systemu odbioru przesyłek, szczególnie w odniesieniu do branży e-commerce. Już dziś Poczta Polska, oprócz dostaw kurierskich 'door to door', oferuje w blisko 4200 placówkach pocztowych usługę 'odbiór w punkcie' przesyłki paczkowej lub kurierskiej. Dzięki podpisanej umowie operator narodowy znacząco zwiększy potencjał korzystania z usług paczkowych, rozszerzając sieć punktów odbioru przesyłek dla e-kupujących o dodatkowych około 900 lokalizacji na stacjach paliw PKN Orlen. W pierwszym etapie sieć będzie obejmowała łącznie ponad5100 punktów (placówki Poczty Polskiej i stacje paliw PKN Orlen), spośród których niemal 18% będą stanowiły placówki całodobowe" - czytamy dalej.

Poczta Polska podkreśla, że dzięki nawiązaniu współpracy z operatorem Stacja z Paczką udostępnia największą w kraju sieć nadawczo-odbiorczą, która jest prawie pięciokrotnie większa niż sieć alternatywnego operatora pocztowo kurierskiego, działającego na polskim rynku. Kolejnym efektem współpracy ma być też wzrost wolumenu przesyłek doręczanych przez Pocztę Polską oraz Stację z Paczką.

Sab/Forsal.pl