Zarząd Główny SDP gratuluje TV Republika złamania zmowy milczenia w sprawie przesłuchania prezydenta - zdjęcie
21.12.14, 20:25SDP gratuluej TV Republika złamania zmowy milczenia (fot. archiwum)

Zarząd Główny SDP gratuluje TV Republika złamania zmowy milczenia w sprawie przesłuchania prezydenta

6

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich obserwowało przesłuchanie prezydenta Bronisława Komorowskiego jako świadka w procesie Wojciecha Sumlińskiego.

SDP składa gratulacje dziennikarzowi TV Republika Michałowi Rachoniowi, który – za pomocą własnego telefonu komórkowego – przełamał zmowę milczenia wobec tego zdarzenia i pozwolił opinii publicznej na zapoznanie się z zeznaniami Bronisława Komorowskiego. Michał Rachoń rzetelnie wykonał swoją pracę. Mamy nadzieje, że takich odważnych i sumiennych dziennikarzy będzie coraz więcej.

W Pałacu Prezydenckim były kamery wszystkich polskich telewizji.  Jednak żadna z telewizji nie odważyła się przeprowadzić relacji na żywo z przesłuchania pierwszej osoby w państwie.

Takie wydarzenie byłoby szeroko komentowane i transmitowane w każdym demokratycznym kraju. Postawa przedstawicieli dużych telewizji jest, z punktu widzenia dziennikarskiego rzemiosła, zawstydzająca.

Oświadczenie podpisali: Krzysztof Skowroński, prezes SDP, Agnieszka Romaszewska-Guzy, wiceprezes SDP, Piotr Legutko, wiceprezes SDP. 

MaR/Sdp.pl

Komentarze (6):

anonim2014.12.21 20:41
Wielka szkoda że przesłuchanie B. Komorowskiego w ważnej sprawie dotyczącej bezpieczeństwa Polski zostało zepchnięte na dalszy plan bo społeczeństwo sałatką został zajęte.
anonim2014.12.21 20:50
...a zamiast rzeczowej dyskusji mogliśmy w rządowych mediach usłyszeć i obejrzeć publiczną paradę całkowitego braku kultury i agresji u posła Andrzeja Rozenka któremu przeszkadzał widok sałatki jedzonej przez innego posła. To musiało wywołać konsternacje w szerach studentów próbujących posilać się podczas wykładów. Panie pośle Rozenek, jak ktoś pracuje uczciwie to nie ma czasu na przeciągające się obiady i sute kolacje w restauracjach.
anonim2014.12.21 21:18
@arturcezary Odnosnie salatki zauważ, ze jest coś jednak takiego jak dobre obyczaje.
anonim2014.12.21 22:21
Nie tylko dobre obyczaje, ale i obowiązek zawodowy dziennikarza nakazuje, by podawał do publicznej wiadomości sprawy ważne dla społeczeństwa, a nie zabawiał publiczność sensacyjkami zamiast rzetelnej informacji.
anonim2014.12.21 23:53
@Lotus1408 "Odnosnie salatki zauważ, ze jest coś jednak takiego jak dobre obyczaje." Dobre obyczaje? Zjedzenie sałatki? No weź przestań, tam na każdym posiedzeniu są łamane dobre obyczaje. Tam już chyba jedynym godnym oburzenia złamaniem obyczaju byłby taniec go go posłanki Wandy Nowickiej przy lasce marszałkowskiej. To by nie tylko było złamaniem dobrego obyczaju ale i gwałtem dokonanym na oczach. Ja jako obywatel jeśli mam wybierać między wyczerpującą relacją spożywania sałatki a wyczerpującą relacją z głosowań ważnych dla Państwa i przesłuchania prezydenta, to jest chyba jasne i oczywiste, że wybiorę drugą opcję - pierwszą mając głęboko w d...
anonim2014.12.22 6:23
Bardzo dobrze pamiętam PRL. Miał jedną zaletę. Przekaz był prymitywny i dość łatwy do analizy. Czytelna granica między nami i nimi. I było Radio Wolna Europa...Sami sobie strzelili w kolano, ponieważ system edukacyjny był na wysokim poziomie. Szkoły uczyły myśleć...Dzisiaj te błędy zostały naprawione.