Zanim powiesz „tak” muzułmaninowi - zdjęcie
26.03.12, 11:41

Zanim powiesz „tak” muzułmaninowi

253

Czytelniczka magazynu "Miłujcie Się" pisze: „Niedawno poznałyśmy kolegów pochodzących z krajów arabskich. Trzeba przyznać, że są bardzo mili i gościnni, mają jednak zupełnie inne obyczaje niż Polacy i – jak się później okazało – co drugi zażywa jakieś prochy. Zrozumiałam, że moje wcześniejsze złe doświadczenia z pewnym chłopakiem były mi potrzebne, aby teraz nie dać się tak łatwo zwieść następnemu, który nalega i – jak to określił – chce, żebym »choć na chwilę« była jego dziewczyną. Tłumaczy mi, że to tylko gra: »No sex, only play!«. (…) Ja mam swoje zasady, on swoje; ja nie wyrzeknę się swojej wiary (katolickiej), on prawdopodobnie swojej (islam) też nie”. 
Inna nasza czytelniczka, Dorota, która również wycofała się ze związku z muzułmaninem – dużo poważniejszego już – opisuje swoją historię następująco: „Basen i Basam... W nich jestem zakochana. To nie błąd w druku. Basam to imię mojego chłopaka. Jest muzułmaninem. Razem zwykliśmy szaleć w basenie: pływać, nurkować. Do czasu..."


Po 2 latach znajomości zaczął odkrywać przede mną swoją prawdziwą osobowość, ukształtowaną przez Koran. Z wesołego, serdecznego dla wszystkich chłopaka zmienił się nie do poznania. Zabrania mi wielu rzeczy, między innymi pływania, które wcześniej wspólnie tak uwielbialiśmy. Nie możemy chodzić na żadne zabawy, nie pozwala mi się spotykać z wieloma moimi znajomymi, chociaż wcale ich nie zna (i nie chce poznać). Nie mogę jeść wieprzowiny i robić wielu innych rzeczy, których lista jest bardzo długa. Doszło nawet do tego, że nie szanuje w ogóle mojej wiary (jestem chrześcijanką). Zmartwychwstanie Jezusa uważa za bzdurę, kopie Biblię, pluje na krzyż. Jeszcze parę miesięcy temu był wspaniałym chłopakiem, który poszedł ze mną na pasterkę w święta Bożego Narodzenia. Dziś nie szanuje mnie i mojej rodziny. Tłumaczy to tym, że teraz „traktuje mnie poważnie”, planując ślub... a i po ślubie sytuacja jeszcze bardziej ulegnie zmianie. Piszę to ku przestrodze wszystkim tym dziewczynom, które tak jak ja zakochały się w muzułmaninie. Oni na początku są naprawdę inni. Ukrywają swoje wychowanie według Koranu. Ukrywają swoje przekonanie o wyższości nad kobietami (są świetnymi aktorami). A gdy już zdobędą ich serca, stają się nagle zupełnie innymi ludźmi... Pełnymi nienawiści, gdy tylko ktoś zrobi coś niezgodnego z Koranem. Dlatego proszę: nie dajcie się zwieść, tak jak ja.


Ciągle jednak mam nadzieję, że Chrystus wskaże Basamowi drogę do siebie. Są momenty, gdy poznaję w nim dawnego Basama, pełnego miłości dla wszystkich. Wystarczy jednak, że przejdziemy koło sklepu mięsnego, a pała nienawiścią do wszystkich ludzi na ziemi, którzy jedzą wieprzowinę. Proszę więc o modlitwę za nawrócenie mojego Basama, aby uwierzył, że Chrystus umarł też dla niego, aby i on mógł być zbawiony. Proszę, módlcie się do Jezusa o cud. Mimo wszystko wierzę w dobre serce Basama. On nie zgadza się z niektórymi zasadami Koranu, jednakże nie próbuje ich podważać, bo tak został wychowany. Godzi się na zło, bo myśli, że są to słowa Boga. Dlatego proszę jeszcze raz o modlitwę za niego. Niech Jezus otworzy jego serce na miłość Boga. Wierzę, że dobre serce Basama potrzebuje tylko przewodnika, którym jest Jezus”.

Co ma wspólnego światło z ciemnością?


Katoliczki rozważające możliwość wyjścia za mąż za muzułmanina (rzadko zdarza się sytuacja odwrotna) powinny wziąć pod uwagę zamieszczone poniżej wskazówki, które spisał ks. Zakaria Butros, duszpasterz Kościoła koptyjskiego w Egipcie, doświadczony w pracy duszpasterskiej i ewangelizacyjnej.

Ksiądz Butros często ma do czynienia z małżeństwami mieszanymi, zarówno w Egipcie, jak w Europie i Ameryce. W każdym z tych małżeństw, niezależnie od miejsca, powtarzają się te same problemy. Jedyna różnica polega na tym, że w kraju islamskim, jakim jest Egipt, wobec żon niemuzułmańskich stosuje się więcej przemocy – zarówno przed ślubem, w celu przymuszenia ich do małżeństwa, jak i po ślubie, by zmusić je do przejścia na islam.

„On proponuje Ci małżeństwo, a Ty jesteś zakochana w jego wschodniej urodzie. Jest inteligentny, bogaty, wykształcony i uprzejmy. Czego jeszcze może oczekiwać kobieta? Ale okazuje się, że ten doskonały kandydat do małżeństwa jest muzułmaninem.
On powie Ci: »Z religią nie będzie problemu. Możesz zachować swoją, a ja zachowam swoją«. Jest, oczywiście, prawdą, że muzułmański mężczyzna może poślubić niemuzułmankę, ale czy jest prawdą, że w tym małżeństwie nie będzie problemów?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, kobieta powinna się dowiedzieć, co oznacza pojęcie »żona muzułmanina«.

Twój status:

Islam naucza, że »mężczyzna przewyższa kobietę« (Koran, sura 2:228).

Islam naucza, że kobieta ma połowę tych praw, które ma mężczyzna – w sądzie (2:282) i w dziedziczeniu (4:11).

Islam traktuje żonę jako własność męża. Na przykład werset 3:14 mówi: »Dobrze jest dla mężczyzny kochać swoje rzeczy: żony i synów, złoto i srebro, i konie...«.

Islam nakazuje kobietom zasłaniać twarz, kiedy wychodzą z domu: »I powiedz wierzącym kobietom, by zasłaniały twarze i nie eksponowały swojego piękna« (24:31).

Jednocześnie Mahomet uczy, że kobiety są ułomne intelektualnie oraz duchowo. Al-Bukhari (2:541) przekazuje słowa Proroka: »Nie spotkałem nikogo bardziej odartego z rozumu i pobożności niż kobiety«.

Twoje małżeństwo. Islam zezwala na poligamię; mężczyzna może mieć jednocześnie nawet cztery żony: »Żeńcie się według waszego wyboru – z dwiema, trzema, czterema...« (4:3).

Mąż może rozwieść się z żoną – wystarczy jego ustne oświadczenie – żona natomiast nie może zainicjować rozwodu. »Można rozwieść się dwukrotnie« – mówi Koran (2:229). Jeżeli mąż trzykrotnie wypowiedział formułkę rozwodową, żona nie może powrócić do niego, póki nie wyjdzie za mąż za innego, który również się z nią rozwiedzie (oczywiście kobieta musi z nim również współżyć seksualnie). Nakazuje to Koran (2:230).

Islam naucza, że mąż powinien karać żonę, bijąc ją lub odmawiając jej współżycia: »Jeżeli żony okazują brak posłuszeństwa, karzcie je, nie dzielcie z nimi łóżka i bijcie je...« (4:34).

Twoje życie seksualne. Islam uważa żonę za obiekt zaspokajający pragnienia seksualne męża: »Wasze żony są dla was polem do zaorania, korzystajcie więc z nich, kiedy tylko chcecie i jak chcecie« (2:223).

Twoje dzieci. Twoje dzieci muszą być wychowane w religii ojca-muzułmanina. W przypadku rozwodu dzieci pozostają zawsze z ojcem, który może zabronić Ci widywać się z nimi. Szariat (prawo islamu) stanowi, że w małżeństwach mieszanych dziecko powinno być wychowywane w „lepszej z dwóch religii wyznawanych przez rodziców” – przy czym tą lepszą, oczywiście, w myśl szariatu jest islam. Koran twierdzi, że islam jest jedyną prawdziwą religią (3:19). Niemuzułmanin nie może być nawet przyjacielem muzułmanina: »Wy, którzy wierzycie, nie miejcie za przyjaciół niewierzących, tylko wiernych« (4:144).

Twoja przyszłość. Jeżeli twój muzułmański mąż umrze przed Tobą, a jego majątek znajduje się w kraju islamu, zostanie zastosowane prawo muzułmańskie. Żona muzułmanina, która nie przeszła na islam, nie dostanie nic z majątku swojego zmarłego męża. Ta, która przeszła na islam, dostanie bardzo małą część. Według Koranu, muzułmańska żona nie przejmuje majątku po mężu. Jeżeli mąż umrze, nie zostawiając dzieci, żona otrzymuje jedną czwartą jego majątku, natomiast pozostałą część dzielą między siebie jego rodzice, bracia, wujowie i dalsi krewni. Jeżeli natomiast zmarły mąż miał dzieci, żona dostanie tylko jedną ósmą majątku, a resztę przejmują dzieci – przy czym synowie dostaną dwa razy więcej niż córki. Takie prawo ustanawia sam Koran (4:12): »Z tego, co zostawicie, wasze żony otrzymają jedną czwartą, jeżeli umrzecie bezdzietni; jeżeli natomiast są dzieci, żony dostaną jedną ósmą«.

Zanim powiesz „tak”. Zanim zdecydujesz się wyjść za muzułmanina, powinnaś poznać powody, dla których on chce się z Tobą ożenić. Jeżeli Twoją motywacją jest miłość, jego decyzja może być wywołana chęcią uzyskania prawa do pobytu w Twoim kraju. Wiem, że »miłość jest ślepa«, a jednak wierzę, że te moje uwagi pomogą Ci otworzyć oczy i ujrzeć prawdę. Być może powiesz, że Twój narzeczony jest niepraktykującym muzułmaninem, jednak nie wolno Ci zapominać, że islam jest czymś więcej niż religią. Jest to cały system religijno-prawny, któremu muszą się podporządkować zarówno muzułmanie, jak i niemuzułmanie w kraju islamskim. W przypadku jakiejkolwiek niezgody pomiędzy Tobą a Twoim muzułmańskim mężem jemu wystarczy znaleźć się na terenie islamskim, by mieć całkowitą przewagę nad Tobą. Jeżeli masz nadal wątpliwości, proponuję Ci obejrzenie filmu Not without my daughter, ukazującego prawdziwą historię Amerykanki, która wyszła za muzułmanina. Są też inne: Princess, Dreams of Trespass oraz The Stoning of Soraya M. Obejrzenie któregoś z tych filmów może Ci pomóc uratować życie. I nie tylko Twoje, ale też życie Twych przyszłych dzieci.

»Nie wprzęgajcie się w jedno jarzmo z niewierzącymi. Cóż bowiem ma wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością?« (2 Kor 6, 14). Stolica Apostolska wydała instrukcję Erga migrantes caritas Christi, w której ostrzega katolików przed zawieraniem małżeństw z wyznawcami islamu.

autor: Mirosław Rucki


Komentarze (253):

anonim2012.03.26 12:16
<p>Tak, udają bardzo miłych, jak są w pojedynkę. Jak jest ich więcej i czują się pewnie, odkrywają swoją twarz.&nbsp; Ważne by nie wspierać ich ekspansji, wspierając ich małe gastronomie, kebaby etc. To są dla nich punkty zaczepienia także w Polsce.</p>
anonim2012.03.26 12:25
<p>O matko ! Nie można chyba sobie wyobrazić gorszego związku niż europejka i arab. Oczywiście dla tej pierwszej.</p>
anonim2012.03.26 12:32
<p>\"<span \" : verdana,geneva; font-size: small;\">Jeszcze parę miesięcy temu był wspaniałym chłopakiem, kt&oacute;ry poszedł ze mną na pasterkę w&nbsp;święta Bożego Narodzenia.\" - HA HA HA HA HA!!!</span></p> <p><span \" : verdana,geneva; font-size: small;\">Takie panienki - \"katoliczki\" - to można określic tylko w taki spos&oacute;b w jaki Adaś Miauczyński określił panienki, kt&oacute;re jechały z nim w przedziale (w \"Dzniu świra\"). Nie zacytuję bo to portal poświęcony :) </span></p> <p><span \" : verdana,geneva; font-size: small;\">Wcale ich mi nie żal a nazywanie siebie katoliczkami to są jakieś jaja! </span></p>
anonim2012.03.26 12:34
<p>@FFrugiperd</p> <p>Dokładnie. Wolę chodzic głodny niż zjeśc kebaba u \"kosmatego\".</p>
anonim2012.03.26 13:34
<p>Czytelniczka \"Dorota\" jest po prostu zaślepiona miłością. Zachowanie tego chłopaka, niedopuszczalne r&oacute;wnież w sytuacji, gdyby on nie był muzułmaninem, jest objawem naiwności, albo braku wiedzy na temat islamu. To nie jest przecież zwykła religia, ale system religijno-prawny, kt&oacute;ry organizuje nie tylko zachowania religijne wyznawc&oacute;w, ale r&oacute;wnież ich życie społeczne. W tym systemie nie ma \"rozdziału\" funkcjonowania państwa od religii, bo jedno z drugim jest ściśle powiązane sztywnymi zasadami opisanymi w Koranie. Ten chłopak Doroty, nawet gdyby chcial sie inaczej zachowywać to nie jest w stanie tego uczynić, chociażby z takiego względu, że za odstępstwa od zasad wiary m&oacute;głby zostac obłożony fatwą i skończyć w swym raju. Ze zwykłego strachu o swoje życie (nie wszyscy wśr&oacute;d nich sa wszak terrorystami-męczennikami) będzie sie więc zachwywal tak, jak mu nakazuje tradycja oparta na Koranie.&nbsp;</p>
anonim2012.03.26 15:19
<p>Jesteście niesamowici w swojej nieobiektywności: <span class=\"text\">\"Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatr&oacute;w.\" (św. Tomasz z Akwinu) </span><span class=\"text\">\"Kobiety są przeznaczone gł&oacute;wnie do zaspokajania żądzy mężczyzn.\" </span><span class=\"text\">(Jan Chryzostom, 349-407, gr.) </span><span class=\"text\">\"Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych\" (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275) </span><span class=\"text\">\"Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ni otrzymywać list&oacute;w\" (Synod w Ewirze, IV w. n.e.) </span></p>
anonim2012.03.26 15:32
<p>dobry kebab nie jest zły; ale odradzałbym chrześcijankom związki z muzułmanami ze względu na zagrożenie swojej wiary i wiary swoich dzieci; w og&oacute;le małżeństwo, w kt&oacute;rym z g&oacute;ry nie zakłada się jednolitości wyznaniowej jest skazane na niepowodzenie; w przypadku ateisty jest jakaś nadzieja, że się nawr&oacute;ci; w przypadku innowiercy np. muzułmanina, jeśli to nie nastąpi przed małżeństwem, z 99.9999% nie nastąpi to po małżeństwie; należy sobie zadać pytanie - co jest dla mnie ważniejsze - miłość Boga czy miłość innowiercy? jedno z drugim bardzo ciężko pogodzić</p>
anonim2012.03.26 15:33
<p>@KonradZ.</p> <p>Niech Kolega weźmie głęboki oddech i ochłonie trochę. Po kolei. Piszę \"katoliczki\' a nie katoliczki ponieważ uważam, że zawieranie małżeństwa z kimś kto wyznaje fałszywą religię (skoro muzułmanie negują chocby boskośc Jezusa i Jego smierc krzyżową to trzeba nazwac rzecz po imieniu - jest to kłamstwo a kto jest ojcem kłamstwa? Niech Kolega poszuka w internecie. Albo lepiej w Biblii) w imię tzw. \"miłości\" ma głęboko w nosie Pana Boga. Jak Kolega wyobraża sobie wychowanie dzieci w takim małżeństwie? Tato m&oacute;wi, że Jezus może wiązac Mahometowi rzemyki u sandał&oacute;w a mama, że Jezsu jest Synem Bożym a Mahomet kłamcą bądź wariatem.</p> <p>***</p> <p>A jak muzułmanin się nawr&oacute;ci na chrześcijaństwo i weźmie ślub z katoliczką? To pięknie! Chwała Panu! byleby to nawr&oacute;cenie było prawdziwe. Czymś pięknym jest jak ktoś z fałszywej religii nawraca się na religie prawdziwą!</p> <p>***</p> <p>Kwestia kebaba. Wydaję mi się, że jesteśmy wolnymi ludźmi (jeszcze) i mamy prawo wybierac co i u kogo jemy, kogo wspieramy finansowo itp. Ja osobiście nie bardzo mam ochotę na to aby Europę zalało morze \"kosmatych\" więc konsekwentnie nie wspieram ich biznes&oacute;w. Tyle. A znam kilku muzułman&oacute;w i szanuje ich jako ludzi (właśnie dlatego, że jestem chrzescijaninem) ale uważam, że nasza kultura i religia nie jest do pogodzenia z ich kulturą i fałszywą religią. Nie piszę więc tutaj jako teoretyk ale mam trochę praktyki w kontaktach z muzułmanami. Mało tego, jakiś czas temu byłem w kraju, w kt&oacute;rym muzułmanie są obecni od około 500 lat (Bośnia), gadałem miejscowymi i co ciekawe oni sami m&oacute;wili, że mio tego, że muzułmanie są tu od 500 lat to o żadnej asymilacji mowy byc nie może.</p> <p>A może Kolega chciałby wiedziec jak miejszkańcy np. Sarajewa określają dziewczyny, kt&oacute;re zakochały się w \"kosmatych\"? Generalnie podobnie jak zrobił to Adaś M. :)</p> <p>Oczywiście mowa tu o dziweczynach z kraj&oacute;w zachodnich lub kraj&oacute;w, w kt&oacute;rych społecznośc muzułmańska jest mała. W Bośni żadna dziewczyna niemuzułmanka nie zakochuje się jakoś w muslimskich chłopakach. Coś w tym chyba Kolego musi byc? Czy nie?</p> <p>&nbsp;</p>
anonim2012.03.26 15:39
<p>@Antek</p> <p>Nie narzekaj tylko bierz się do roboty. Ja też się biorę.</p> <p>@Madziar</p> <p>Zgadzam się prawie ze wszystkim co napisałeś. Szczeg&oacute;lnie z ostatnim zdaniem. A kebab? Dobry jest tylko...nie u muslima. No chyba, że za darmo. Kiedyś moja żona dostała w pracy od pacjenta (muslima) zaproszenie do restauracji dla dw&oacute;ch os&oacute;b. Poszliśmy, najedlismy się do syta, zagryźliśmy baklawą i popiliśmy mocną słodka herbatą i wyszliśmy grzecznie dziękując. Oczywiście nie musieliśmy płacic :) W taki spos&oacute;b moge się stołowac u musilma :)</p>
anonim2012.03.26 16:08
<p> <p class=\"MsoNormal\"><span \"font-size: 9pt; line-height: 115%; : Verdana, sans-serif; background-image: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-color: white; background-position: initial initial; background-repeat: initial initial;\">@</span><a name=\"komentarz_469488\"></a><a href=\"http://www.fronda.pl/users/dane/login/chomick\"><cite><span \"font-size: 10.5pt; line-height: 115%; : &quot;Arial&quot;,&quot;sans-serif&quot;; color: #928b6e; background: white; text-decoration: none; text-underline: none;\">Chomick</span></cite><span \"font-size: 10.5pt; line-height: 115%; : &quot;Arial&quot;,&quot;sans-serif&quot;; color: #928b6e; background: white; text-decoration: none; text-underline: none;\">&nbsp;</span></a><span \"font-size: 9pt; line-height: 115%; : Verdana, sans-serif; background-image: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-color: white; background-position: initial initial; background-repeat: initial initial;\">... </span></p> <p class=\"MsoNormal\"><span \"font-size: 9pt; line-height: 115%; : Verdana, sans-serif; background-image: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-color: white; background-position: initial initial; background-repeat: initial initial;\">W studiowaniu dzieł katolickich zatrzymałeś się na wczesnym średniowieczu? Na więcej ochoty i czasu nie starczyło? Może jednak sięgniesz po wsp&oacute;łczesne opracowania na ten temat, kt&oacute;re opierają się na wsp&oacute;łczesnej wiedzy? Bo teraz to jest tak jakbyś podważał sensowność teorii heliocentrycznej, bo Kopernik zrobił błąd zakładając, że planety krążą po orbitach kołowych. &nbsp;Od czasu Keplera wiadomo, że tak nie jest, ale to nie znaczy, że przestajemy składać hołd geniuszu Kopernika. </span></p> <p class=\"MsoNormal\"><span \"font-size: 9pt; line-height: 115%; : Verdana, sans-serif; background-image: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-color: white; background-position: initial initial; background-repeat: initial initial;\">Tak samo jest z tymi świętymi i Ojcami Kościoła, kt&oacute;rych cytujesz - korzystali ze wsp&oacute;łczesnej im wiedzy oraz opierali swe uwagi na obserwacji &oacute;wczesnego społeczeństwa, kt&oacute;re rządziło się innymi prawami niż wsp&oacute;łczesne. Mieli zatem prawo do złej, z dzisiejszego poziomu wiedzy, interpretacji czy ocen niekt&oacute;rych zjawisk. </span></p> <p class=\"MsoNormal\"><span \"font-size: 9pt; line-height: 115%; : Verdana, sans-serif; background-image: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-color: white; background-position: initial initial; background-repeat: initial initial;\">Na marginesie - ciekawe, że z jednej strony ciągle się zarzuca Kościołowi Katolickiemu, że nie idzie z \"duchem czasu\" i najchętniej cytuje się dzieła jego średniowiecznych myślicieli, a z drugiej strony, gdy wsp&oacute;łcześni przedstawiciele Kościoła korzystają w swych opracowaniach na ważne tematy z najnowszych osiągnięć nauki, to się je &bdquo;dyskretnie&rdquo; przemilcza, albo dyskredytuje wtrącając wątek: &bdquo;a w średniowieczu&hellip;&rdquo;. Czyli &ndash; wszyscy mają prawo do rozwoju i korzystania z osiągnięć nauki, tylko Kości&oacute;ł nie?</span></p> <p class=\"MsoNormal\"><span \"font-size: 10pt; line-height: 115%; : Arial, sans-serif; background-image: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-color: white; background-position: initial initial; background-repeat: initial initial;\">Jakieś dziwne myślenie.</span></p> </p>
anonim2012.03.26 16:30
<p> <p>Trzeba jasno powiedzieć- wyznawcy islamu - to z reguły, prymitywna dzicz a Koran to książka podżegająca do przemocy i terroryzmu. Dżihad to nie bajka, a realna nienawiść islamist&oacute;w, przekładająca się na czyny &nbsp;- to fakt.</p> <p>Znam 2 apostat&oacute;w islamu - ojciec i syn, kt&oacute;rzy po 16 latach pobytu w UK -nadal boją się własnych &nbsp;rodak&oacute;w i zemsty islamskich fanatyk&oacute;w.&nbsp;</p> <p>Przed świętami leciałam z East Midlands na Lublinek, w por&oacute;wnaniu do ubiegłych lat, duuużo &nbsp;więcej widać polsko- pakistańskich par. Generalnie 1/3 Polek ciągnęła jakichś śniadolicych, leniwych fagas&oacute;w, &nbsp;do naszego kraju.Jak dalej tak p&oacute;jdzie, to za parę lat - każdy w rodzinie mahmuda będzie miał. I bynajmniej nie krytykuję islamu dlatego, że jestem katoliczką i uważam tę pseudoreligię za konkurencję, &nbsp;ale dlatego że gołym okiem widać postępującą degenrację osiedli, gdzie muzułmanie się mnożą. Tam normalny człowiek nie może mieszkać, bo w ciagu jednego tygodnia (przykładowo) policja może mu 5 razy wyłamać drzwi, rzucić skutych lokator&oacute;w na podłogę i rozpirzyć mieszkanie w poszukiwaniu narkotyk&oacute;w. Z takich ulic porządni ludzie uciekają i zostają tam &nbsp;śniadolicy. Po kawałku zabierają miastu domy, ulice, dzielnice i przekształcają w przestępczy syf. Tak przynajmniej dzieje się w mieście, kt&oacute;re jest mi bliskie i &nbsp;za kt&oacute;rym tęsknię. Nie chcę tego samego widzieć w Polsce.&nbsp;</p> </p>
anonim2012.03.26 17:30
<p>Mogę przywołać przykład odwrotny od tego, co opisuje pan Rucki: Irakijczyka, kt&oacute;ry mieszkał w Polsce od czasu studi&oacute;w medycznych w latach 70., ożenił się z Polką i spłodził syna, zgodził się go ochrzcić i w ramach poszanowania polskich obyczaj&oacute;w chodził do kościoła (będą muzułmaninem), z wielkim oddaniem pracował jako internista, czuł się w dużej części Polakiem. Wiem, bo poznałem człowieka. Nie powiem o nim złego słowa. Niestety, zmarło mu się kilka lat temu na zawał. Oby muzułmańscy emigranci nad Wisłą potrafili się zachowywać tak tolerancyjnie jak on.</p>
anonim2012.03.26 17:49
<p>Kropelka: No dobra, jesteś po prostu sensownym prawicowcem. Oczywiście, że m&oacute;j komentarz był trochę kabotyński. Ale mimo to, fatwy wydawane przez islamskich duchownych, w zależności od odłamu kraju i duchownego przyw&oacute;dcy, też r&oacute;żnią się skrajnie; tutaj ktoś r&oacute;wnież wybi&oacute;rczo zacytował Koran, tak jak ja zacząłbym przytaczać kącik panopticum Starego Testamentu. Masz też rację z tym przemilczaniem. Winni jesteście niestety Wy (generalnie), tworząc kipiące jadem, antysemityzmem i chorą nienawiścią do wszystkiego co obce pseudokatolickie portale i wypisujący pod artykułami na nich radiomaryjne brednie. Piszecie o męczęńskiej roli pielgrzymstwa polskiego. A potem głos rozsądku m&oacute;wi: ej, ale my też jesteśmy postępowi, też używamy osiągnięć nauki i idziemy z duchem czasu. Tylko komu się to będzie chciało sprawdzać? Ilu jest naprawdę sensownych katolickich dziennikarzy w Polsce? Czy uważasz pana Rafała Andrzeja, albo Macieja T, albo Jana Pospieszalskiego za głos katolik&oacute;w? I tym ich bełkotem chcesz nas, liberał&oacute;w, przekonać do racji Kościoła? Krytykujecie tutaj Islam, jako fałszywą, radykalną religię niosącą przez sw&oacute;j radykalizm cierpienia kobietom, innowiercom, a sami jaki model katolicyzmu propagujecie?</p>
anonim2012.03.26 18:04
<p>@Sandra102: Twoje poglądy to rasizm. Nie mam ochoty cechować tego słowa tutaj pejoratywnie; nie mniej jednak uważam, że bardzo kategorycznie tworzysz tutaj jeden worek islamist&oacute;w, do kt&oacute;rego wrzucasz po prostu przestępc&oacute;w. Kwestia jest antropologicznie bardzo bardzo złożona, i bardzo mało wygodna: nauka od pewnego czasu trzyma się z daleka od choćby rzetelnych badań na ten temat; Faktyczna jest degradacja i patologizacja dzielnic zajmowanych przez śniadolicych emigrant&oacute;w; niestety jednak tak samo dzieje i działo się to w USA - zar&oacute;wno w przypadku latynos&oacute;w jak i ciemnosk&oacute;rych. Latynosi - fanatyczni katolicy, Czarnosk&oacute;rzy zaś - zazwyczaj katolicy lub najdalej idąc chrześcijanie. Napewno zaś faktem nie jest to, że to właśnie wiara w Muhammeda jest gł&oacute;wną przyczyną tej patologizacji - z danych, kt&oacute;re zbiera się oficjalnie można wyciągnąć szczątkowe wnioski, kt&oacute;re prowadzą jednak do eugeniki, a tą drogą pr&oacute;bował p&oacute;jść Adolf H. Osobnymi kwestiami są r&oacute;wnież powody, dlaczego tacy lub inni imigranci spływali do kraj&oacute;w, kt&oacute;re obecnie \'brudzą\'. Inną kwestią jest to, że idziemy demograficznie w takim kierunku, że w Polsce za parę lat mniej chciane i słabiej płatne zawody przejmną imigranci. i ZAPEWNIAM cię, nie będą to katolicy, tylko znienawidzeni przez prawicę ROSJANIE (lub inne rosyjskojęzyczne nacje, prawdopodobnie r&oacute;wnie mocno znienawidzeni) lub tak, siak czy inaczej, Islamiści. Ot, problem jest, będzie narastał, ale jeżeli ludzie będą wierzyć, że wynika on ze względu na wiarę imigrant&oacute;w, to napewno zbyt daleko nie zajdziemy</p>
anonim2012.03.26 18:07
<p>nie należy popadać w paranoję; jeśli jest faktyczne prześladowanie, to samoobrona jest uzasadniona, ale wcale nie konieczna - przykład Jezusa i ludzi świętych nigdy nie odwołuje się do agresji, ani nawet do samoobrony, tylko do poświęcenia swojego życia w imię prawdy i miłości bliźniego; tak więc samoobrona jest metodą uzasadnioną (ale nie idealną, gdyż ideałem jest nieagresja) w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia, wolności lub własności ludzi; dop&oacute;ki konkretny muzułmanin faktycznie mnie nie dyskryminuje lub moich bliźnich (wszystko jedno jakiego wyznania), nie mam zamiaru nie jeść jego lub jego wsp&oacute;łwyznawc&oacute;w kebab&oacute;w na zasadzie \"zapobiegawczej\", tylko dlatego że jest muzułamaninem, kt&oacute;ry jako muzułmanin świadomie lub nieświadomie uczestniczy w światowym dżihadzie; ostatnio w ten spos&oacute;b uzasadnia się także prowadzenie wojen na Bliskim Wschodzie; nie muszę walczyć z islamem w taki czy inny spos&oacute;b by zapobiec islamizacji mojej rodziny; prawdziwa wiara sama&nbsp;się obroni mocą i metodami samego Boga - wystarczy do niej tylko poważnie podchodzić i dawać dobry przykład swoim dzieciom; nie jestem bynajmniej święty i jak by miało dość co do czego, to mam broń w domu i jestem got&oacute;w jej użyć w obronie życia, wolności i własności</p>
anonim2012.03.26 18:20
<p><span \" : verdana, geneva; text-align: justify; font-size: small;\">\"Ukrywają swoje przekonanie o&nbsp;wyższości nad kobietami (są świetnymi aktorami)\" Chrześcijańscy mezczyzni sa dokładnie tacy sami&nbsp;</span></p>
anonim2012.03.26 18:33
<p>@Camra To też wiem, że Stary Testament ma rolę poboczną. Nie chce mi się szukać, ale zapewniam Cię, że od ręki znajdę Ci parę fatw, kt&oacute;re będą kategorycznie przeciwstawiać się pomiataniem kobietami oraz innymi przytoczonymi tutaj zbrodniami Islamu. Nie uważam r&oacute;wnież, mimo dostrzegania konsekwencji płynących z napływu śniadolicych imigrant&oacute;w, że wszystkich można wrzucić do wora p.t \"Islamiści\" i dopisać, jak to czesi piszą&nbsp; \"POZOR\". Osobiście poznałem Egipcjan, Turk&oacute;w kt&oacute;rzy pomimo wiary wykazywali się znacznie bardziej nowoczesnym i liberalnym podejściem do niekt&oacute;rych kwestii niż o. Rydzyk lub prawie-wniebowzięty J. Pospieszalski. Wiem co oznacza antysemityzm. Dyskusja na temat przyczyn doprowadzenia do sytuacji, w kt&oacute;rej mogłyby pojawić się antyjudaistyczne poglądy, przerasta mnie, Ciebie, nas i Was. Oczywiście że z poprawności poliytycznej, tak samo jak wobec czarnosk&oacute;rych, niekt&oacute;rych gasi się u podstaw i ośmiesza. Ale my, liberałowie, nie chcemy słuchać, jak prawicowcy narzekają na kolejną grupę społeczną, etniczną, religijną i nie widzą tylko winy w sobie, bo a to Pielgrzymstwo Polskie, a to Kr&oacute;lestwo Chrystusa. Nie rozumiem Twojej uwagi dotyczącej komentarzy i \"GW\". Jako osoba uważająca się za światłą, coraz mniej przepadam za GW. A za co? Za jawną ostatnimi czasy walkę z Kościołem Katolickim, mimo że osobiście za nim też nie przepadam. Nie mniej jednak, gdyby komentarze mieli pisać tylko zwolenniki opcji jaką popiera portal na kt&oacute;rym się aktualnie znajdują, to po co by to było?</p>
anonim2012.03.26 18:41
<p>Zabawne w komentarzach tutaj jest nastawanie na swoją własną cywilizację łacinską w celu obrony \"ucieśnionych\" ludzi kt&oacute;rzy w wiekszości stoją w całkowitej do niej opozycji.</p> <p>Jak się na to pospolicie m&oacute;wi? \"Sranie we własne gniazdo\"?</p>
anonim2012.03.26 18:46
<p>@Katee14 - dowiedź jak przekonanania i praktyka religijna chrześcijan uzasadniają tezę, iż katolicy, podobnie jak muzułmanie wymienieni w tym tekście(chodzi o jednostki) mogą mieć \"dwie twarze\" tj jedną przyjazną a drugą stojącej w opozycji do podstawowych praw i wolności opracowanych przez nasża cywilizację.</p>
anonim2012.03.26 19:40
<p>@Camra Zważ, że moje pojęcie światłości nie r&oacute;wna się ateizmowi. Lekturze filozoficznych rozważań nad możliwością istnienia takiego czy innego boga poświęciłem dużo nocy. Mi wszystko tam jedno, szanuję Waszą wiarę, nawet to, że uważacie że Wasza jest jedyna słuszna, bo inaczej jakżeby to miało wyglądać. Z tymże wcale nie musicie, a ja nie chcę, utożsamiać tego z pojęciem narodu, zresztą tutaj też musielibyśmy dojść do wsp&oacute;lnych ustaleń, czym jest państwo, czym nar&oacute;d, czym narodowość, czym obywatel a czym społeczeństwo.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Tak, siak, czy owak, gdzieś jest ta granica, kt&oacute;rą każdy katolik powinien postawić. Nie uważam, że ksiądz, kt&oacute;ry uczył mnie w LO jest heretykiem, bardziej bardzo intelgientnym człowiekiem, a nie zgodziłby się z większością z was. Tą granicą jest nawoływanie do ksenofobii, brak poszanowania dla kogoś tylko dlatego że wyznaje jakąś religię, głoszenie fałszywych tez o religii, jak każda inna, kt&oacute;ra też powstała i przejęła kontrolę nad państwem, bo odwoływała się w pewnym stopniu do tych samych wartości, do kt&oacute;rych odwołuje się judaizm i chrześcijaństwo (chociaż wcale nie nawołuje tu do ekumenizmu) - do oddzielenia dobra od zła. To już lepiej m&oacute;wcie o śniadolicych \'ciapaci\', \'kebaby\', ale nie utożsamiajcie ich negatywnych cech jedynie z religią, bo na to całe ich lenistwo, brud i inne przywary składa się jeszcze dużo innych czynnik&oacute;w - może genotyp, może przynależność etniczna, może szerokość geograficzna, odrębność antropologiczna, czynnik społeczny, bieda? Zresztą, założe się że wystarczyłoby do Polski sprowadzić chrześcijańskich Rumun&oacute;w a stałoby się prawdopodobnie to samo o czym m&oacute;wi Sandra102</p>
anonim2012.03.26 19:43
<p>@Camra: Nie dodałem, do tego wersu o lekturze filozoficznych rozważań tego, że po tym wszystkim&nbsp; ja sam naprawdę nie jestem tego pewien, broń Boże nie chcę tu postawić się jako autorytet, bardziej jako ktoś kto wie że nic nie wie</p>
anonim2012.03.26 19:45
<p>Koran to nic w por&oacute;wnaniu do hadis&oacute;w. Mahomet miał wprost powiedzieć, że \"nie zna głupszego stworzenia niż kobieta\" i że kobieta jest niższa w stosunku do mężczyzny, bo... miesiączkuje. Gdyby Mahomet dziś żył każdy normalny człowiek uznałby go za seksualnego zboczeńca i psychopatę a nie proroka.</p> <p>Book 008, Number 3428: Zainab daughter of Abu Salama reported: I heard Umm Salama, the wife of Allah\'s Apostle (may peace be upon himy, saying to \'A\'isha: By Allah, I do not like to be seen by a young boy who has passed the period of fosterage, whereupon she (\'A\'isha) said: Why is it so? Sahla daughter of Suhail came to Allah\'s Messenger (may peace be upon him) and said: Allah\'s Messenger, I swear by Allah that I see in the face of Abu Hudhaifa (the signs of disgust) on account of entering of Salim (in the house), whereupon Allah\'s Messenger (may peace be upon him) said: Suckle him. She (Sahla bint Suhail) said: He has a heard. But he (again) said: Suckle him, and it would remove what is there (expression of disgust) on the face of Abu Hudhaifa. She said: (I did that) and, by Allah, I did not see (any sign of disgust) on the face of Abu Hadhaifa. Sahih Muslim <a href=\"http://www.cmje.org/religious-texts/hadith/muslim/008-smt.php\" target=\"_blank\">Center for Muslim-Jewish Engagement</a> Dla niezorientowanych: Mahomet każe kobiecie karmić piersią brodatego mężczyznę. </p> class=\"bbcode_container\"> class=\"bbcode_quote\"> class=\"quote_container\">Narrated Ikrima: Ali burnt some people and this news reached Ibn \'Abbas, who said, \"Had I been in his place I would not have burnt them, as the Prophet said, \'Don\'t punish (anybody) with Allah\'s Punishment.\' No doubt, I would have killed them, for the Prophet said, \'<strong>If somebody (a Muslim) discards his religion, kill him.</strong>\' \" <p>Sahih Bukhari, , 4.52.260 <a href=\"http://www.cmje.org/religious-texts/hadith/bukhari/052-sbt.php\" target=\"_blank\">Center for Muslim-Jewish Engagement</a> Dla niezorientowanych: \"Jeżeli ktokolwiek (Muzułmanin) porzuca swoją religię, zabić go\". </p> class=\"bbcode_container\"> class=\"bbcode_quote\"> class=\"quote_container\">Book 11, Number 2142: Narrated Umar ibn al-Khattab: The Prophet (peace_be_upon_him) said: A man will not be asked as to why he beat his wife. <p>Sunaan Abu Dawud, 11.2142 <a href=\"http://www.cmje.org/religious-texts/hadith/abudawud/011-sat.php\" target=\"_blank\">Center for Muslim-Jewish Engagement</a> Dla niezoorientowanych \"Prorok (pok&oacute;j z nim) rzekł: Mąż nie będzie pytany dlaczego bije swoją żonę.</p>
anonim2012.03.26 19:47
<p>A i jeszcze się wtrące, z nowego Testamentu, ale korzystam z literatury przedmiotu: Jezus siedzący koło studni rozkazuje samarytańskiej kobiecie podać sobie wodę (Jan 4:6). Kobiety nie powinny zabierać głosu w&nbsp;kościele (Listy Pawła do Koryntian I&nbsp;14:34-35). Nie powinny też mieć żadnej władzy nad mężczyznami, być posłuszne i&nbsp;siedzieć cicho (Tymoteusz 2:11-12).</p>
anonim2012.03.26 19:48
<p>Volume 1, Book 6, Number 301: Narrated Abu Said Al-Khudri: Once Allah\'s Apostle went out to the Musalla (to offer the prayer) o \'Id-al-Adha or Al-Fitr prayer. Then he passed by the women and said, \"O women! Give alms, as I have seen that the majority of the dwellers of Hell-fire were you (women).\" They asked, \"Why is it so, O Allah\'s Apostle ?\" He replied, \"You curse frequently and are ungrateful to your husbands. I have not seen anyone more deficient in intelligence and religion than you. A cautious sensible man could be led astray by some of you.\" The women asked, \"O Allah\'s Apostle! What is deficient in our intelligence and religion?\" He said, \"Is not the evidence of two women equal to the witness of one man?\" They replied in the affirmative. He said, \"This is the deficiency in her intelligence. Isn\'t it true that a woman can neither pray nor fast during her menses?\" The women replied in the affirmative. He said, \"This is the deficiency in her religion.\" Sahih Bukhari</p> <p> Volume 1, Book 6, Number 301: Narrated Abu Said Al-Khudri: Once Allah\'s Apostle went out to the Musalla (to offer the prayer) o \'Id-al-Adha or Al-Fitr prayer. Then he passed by the women and said, <strong>\"O women! Give alms, as I have seen that the majority of the dwellers of Hell-fire were you (women).\"</strong> They asked, \"Why is it so, O Allah\'s Apostle ?\" He replied, \"You curse frequently and are ungrateful to your husbands. <strong>I have not seen anyone more deficient in intelligence and religion than you.</strong> A cautious sensible man could be led astray by some of you.\" The women asked, \"O Allah\'s Apostle! What is deficient in our intelligence and religion?\" He said, \"Is not the evidence of two women equal to the witness of one man?\" They replied in the affirmative. He said, \"This is the deficiency in her intelligence. Isn\'t it true that a woman can neither pray nor fast during her menses?\" The women replied in the affirmative. He said, \"This is the deficiency in her religion.\" Sahih Bukhari <a href=\"http://www.cmje.org/religious-texts/hadith/bukhari/006-sbt.php\" target=\"_blank\">Center for Muslim-Jewish Engagement</a></p> <p> 1. Mahomet twierdzi: Większość mieszkańc&oacute;w piekła to kobiety. Trafiają tam za niewdzięczne traktowanie swoich męż&oacute;w. 2. Mahomet twierdzi, że nie spotkał nikogo bardziej ułomnego w inteligencji i religijności niż kobiety.</p>
anonim2012.03.26 19:53
<p>Chomick</p> <p>Kobietom nie wolno nauczać, a nie \"nie mieć żadnego głosu w Kościele\". Ten cytat tyczy się kazania a nie nauczania w og&oacute;le. Oczywiście, że kobiety mają być posłuszne mężom, ale mężowie mają szanować żony, a nie tak jak powiedział Mahomet \"Muzułmanin nie będzie pytany dlaczego bije swoją żonę\".</p> <p>&nbsp;</p> <p>Poczytaj sobie święte księgi Islamu, to będziesz wtedy wiedział jaka przepaść istnieje między nim a chrześcijaństwem. Jezus przeinterpretował cały ST. Mahomet natomiast głosi rzeczy o wiele bardziej drastyczne niż prorocy ST.</p>
anonim2012.03.26 21:51
<p>No właśnie dlaczego żony mają być posłuszne mężom a mężowie żonom nie? I tutaj jest dyskyminacja</p>
anonim2012.03.26 21:52
<p>Z resztą czemu jeśli dwoje ludzi kocha się nawzajem to jedno musi być posłyszne drugiemu? To jest chore</p>
anonim2012.03.26 23:26
<p><span \"font-size: 12pt; : &quot;Times New Roman&quot;;\">A czego się spodziewać można... kogo takie dziewczyny mają sobie znaleźć na męż&oacute;w??? Moja koleżanka wyszła za muzułmanina przy moim bardzo radykalnym sprzeciwie, ale ja nic nie mogłem zrobić, bo nie jestem ani bratem ani ojcem. Tylko brat lub ojciec może kawalerowi wytłumaczyć, że dziewczyna nie będzie jego. Dlaczego? Bowiem oni żyją w kluczu swej religii i uważają, że ojciec lub brat jest właścicielem tej niewiasty. A jak oni powiedzą - nie! - to znaczy \"nie stać cię koleżko\" słownie - \"nie masz tyle kasy\". I o dziwo to działa!!! Dziewczyna nie wyjdzie za mąż, jeśli nie będzie miała \"kwitu\" od ojca lub brata z podpisaną zgodą. M&oacute;wię tu oczywiście o muzułmańskich ślubach. Więc ja nie wierze w te bajki o zakochanych bezbronnych z miłości \"katoliczkach\", kt&oacute;re wychodzą za muzułman&oacute;w nieświadome. Ja się pytam wtedy, kto ją sprzedał temu innowiercy. Tak... to nie jest żart... m&oacute;wię tu o transakcji handlowej. Przyznajmy się szczerze, jeśli rodzina ma taką w d... to, kto ma nie mieć. Ja nie wiem jak na to reagują księża w parafiach, ale bym wyklął takich rodzic&oacute;w na zbity pysk. Jeśli ojcowie katoliccy przehandlowują swoją c&oacute;rki muzułmanom to nie są to już katolicy. Takie jest moje zdanie na ten temat. </span></p>
anonim2012.03.27 7:32
<p>Zanim powiesz tak muzułmaninowi: 1 - zrzeknij się polskiego obywatelstwa, tak aby nie m&oacute;gł zaintalować się u nas i całe swe życie poświęcić na walce z katolicyzmem;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 2 - zapomnij o swoim katolicyzmie bo prędziej czy p&oacute;źniej zostaniesz o tego przymuszona;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 3 - zapomij o katolickim wychowaniu dzieci;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 4 - zapomij o niezależności, swoim zdaniu i partnerskim traktowaniu w małżeństwie;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; 5 - naucz się hierachii - mąż - jego matka - dzieci - kumple - pies -........ - TY żona.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Życzę powodzenia na nowej drodze życia!</p>
anonim2012.03.27 12:37
<p><span \"color: #333333; : \'lucida grande\', tahoma, verdana, arial, sans-serif; font-size: 11px; line-height: 14px; text-align: left; background-color: #edeff4;\">&lrm;\"Zabrania mi wielu rzeczy, między innymi pływania\" - ile ta laska ma lat, 6? Od kiedy mozna doroslej osobie czegos zabraniac w Europie?</span><br \"color: #333333; : \'lucida grande\', tahoma, verdana, arial, sans-serif; font-size: 11px; line-height: 14px; text-align: left; background-color: #edeff4;\" /><span \"color: #333333; : \'lucida grande\', tahoma, verdana, arial, sans-serif; font-size: 11px; line-height: 14px; text-align: left; background-color: #edeff4;\">\"kopie Biblię, pluje na krzyż\" - kop Koran, pluj na niego:)</span><br \"color: #333333; : \'lucida grande\', tahoma, verdana, arial, sans-serif; font-size: 11px; line-height: 14px; text-align: left; background-color: #edeff4;\" /><span \"color: #333333; : \'lucida grande\', tahoma, verdana, arial, sans-serif; font-size: 11px; line-height: 14px; text-align: left; background-color: #edeff4;\">\"Dlatego proszę: nie dajcie się zwieść, tak</span><span class=\"text_exposed_show\" \"display: inline; color: #333333; : \'lucida grande\', tahoma, verdana, arial, sans-serif; font-size: 11px; line-height: 14px; text-align: left; background-color: #edeff4;\">&nbsp;jak ja.\" - wnioskuje, ze nadal jest z gosciem, wiec dlaczego innym to odradza? \"Proszę więc o modlitwę za nawr&oacute;cenie mojego Basama\" - nawroc sie Ty i bedzie po sprawie. Nadal bedziecie wierzyc w bzdury, ale tylko jednej religii... \"On nie zgadza się z niekt&oacute;rymi zasadami Koranu, jednakże nie pr&oacute;buje ich podważać, bo tak został wychowany.\" - zapewne zupelnie tak samo jak Ty, wiec jednak sporo Was laczy!-.- \"Jedyna r&oacute;żnica polega na tym, że w kraju islamskim, jakim jest Egipt, wobec żon niemuzułmańskich stosuje się więcej przemocy\" - swietne spostrzezenie ksiedza Butros, wynika z niego, ze przejscie na islam zony muzulmanina zmniejszy ilosc przemocy stosowanej wobec niej, hurrah. Pamietajmy, ze z Europie kobiety tez nie mialy kiedys praw. Dajmy krajom muzulmanskim kilka wiekow i tez bedzie luzik... \"Jest, oczywiście, prawdą, że muzułmański mężczyzna może poślubić niemuzułmankę, ale czy jest prawdą, że w tym małżeństwie nie będzie problem&oacute;w?\" - koles jest ksiedzem, wiec chyba stad wynika jego stwierdzenie, ze sa zwiazki bez problemow, no rozbawil mnie:) Wow, jak zgrabnie przytaczaja te \"cudowne\" cytaty z Koranu, ciekawe czy sa tak samo dokladni jesli chodzi o Biblie? \"islam jest czymś więcej niż religią. Jest to cały system religijno-prawny, kt&oacute;remu muszą się podporządkować zar&oacute;wno muzułmanie, jak i niemuzułmanie w kraju islamskim\" - czy nie to chce osiagnac kazda inna religia wlaczajac chrzescijanstwo, coz za ironia... Jejku, wystarczy pozamieniac kilka slowek i artykul moze przestrzegac przed kazda inna religia, czyz to nie wspanialem ze wierzenia sa tak do siebie podobne? Moze i by bylo gdyby byly podobne z dobrej strony...</span></p>
anonim2012.03.27 12:50
<p>@Nou</p> <p>Jejku, to pozamieniaj Pan te kilka sł&oacute;wek i się przekonamy. Tak, to łatwo powiedzieć, a daj Pan jakiś konkret.</p>
anonim2012.03.27 13:06
<p>@KonradZ.</p> <p>Nie wiem czemu cię zatkało. Skoro ktoś uważa, że nie jest czyms dobrym aby muzułmanie masowo do nas ściągali to chyba naturalna rzeczą jest, że nie chce ich biznes&oacute;w wspierac finansowo. A jedną z gł&oacute;wnych dziedzin, w kt&oacute;rych oni działają jest gastronomia. Gdyby \"ludożerka\" nie jadła ich jedzenia to ich biznesy by upadły. Nie rozumiesz dalej?</p> <p>I jakoś nie odniosłeś się do innych kwestii, kt&oacute;re do Ciebie skierowałem. Teoretyzowac to łatwa sprawa. Gorzej jak nabierzesz trochę praktyki w kontaktach z muslimami.</p> <p>Dyskusja jak najbardziej ma sens. To Ty od niej uciekasz.</p>
anonim2012.03.27 13:09
<p>A analogia z WOSP jest \"z czapy\". Prawdopodobnie nie masz wyboru pod jaki sprzęt trafisz jak coś Ci się stanie. Z wyborem restauracji jest inaczej. Masz wyb&oacute;r i możesz życ bez stołowania się u muslim&oacute;w. Tak więc dostajesz kota Zonka :)</p>
anonim2012.03.27 13:57
<p>@Konrad</p> <p>Ty nic nie rozumiesz: nie mam wyboru w kwestii tego pod jaki sprzęt w szpitalu trafię. A wybierac knajpę mogę. Mogę przeżyc życie świadomie bojkotując restauracje prowadzone przez muslim&oacute;w. A o WOSP nie wpomniałem. Analogia jest jednak nie trafna.</p> <p>***</p> <p>A gdzie ja narzekałem na jedzenie u kosmatego? Wręcz przeciwnie - było bardzo dobre! Dlaczego jedzenie za darmo to brak honoru? Chodzi mi o to żeby on na mnie nie zaraniał a jak ma dobrą wolę mnie poczęstowac to pieknie! Podzięuję, zjem i wyjdę.</p> <p>***</p> <p>Konrad - Koran generalizuje. Poczytaj sobie. Muzułmanin, kt&oacute;ry jest według Ciebie normalny, nie stosuje się po prostu konsekwentnie do wymagań Koranu. I rzeczywiście, chwała mu za to. Jednak w przeważającej większości sprawa wygląda inaczej.</p> <p>***</p> <p>I na koniec pytanie: jesteś katolikiem (ewentualnie chrześcijaninem)? Jeśli tak to jak np. rozumiesz słowa z 1 Listu św. Jana (2, 22-23)? Dalej uważasz, że małżeństwa zawierane z muslimami nie są conajmniej kontrowersyjne?</p> <p>&nbsp;</p>
anonim2012.03.27 14:20
<p>Aż trudno uwierzyć w taki brak tolerancji, jaki został na Frondzie zademonstrowany przez niekt&oacute;rych. A komentarze Marka2200 mnie zupełnie poraziły. Może tylko kilka sł&oacute;w komentarza. Oczywiście uważam, że jeśli ktoś wchodzi w stały związek z osobą z innego kręgu kulturowego to musi mieć świadomość rozmaitych komplikacji. Ale to jego sprawa i ryzyko. Miałbym natomiast dużo więcej do powiedzenia nt. bronionych tu Polek, kt&oacute;re w wakacje wyjeżdżają do kraj&oacute;w basenu Morza Śr&oacute;dziemnego. Nie chcę&nbsp;jednak podnosić temperatury tej dyskusji. Ludzka głupota, czasem r&oacute;wnież w kobiecym wydaniu, nie zna granic.&nbsp;</p>
anonim2012.03.27 14:42
<p>Czytając wiele waszych wypowiedzi, (zwłaszcza Kropelki, Chomicka, Marka2000) przychodzi na myśl teza o ewolucyjnym charakterze religii (Eliade, Tylor, trochę r&oacute;wnież wiedeńska szkoła etnologiczna). Islam jest o około 600 lat młodszy od chrześcijaństwa, ale r&oacute;wnież rozwijał się i rozwija w specyficznych warunkach społeczno-kulturalnych. Chrześcijaństwo jest na o wiele dalszym etapie rozwoju. Przyglądając się relacji człowieka z sacrum w kontekście r&oacute;żnych uwarunkowań historyczno-kulturowych w obu religiach, znajdujemy jednak pewne elementy wsp&oacute;lne. Jednym z nich jest status mężczyzny i kobiety (w tym artykule męża i żony). Chomick i Kropelka wspomnieli o wypowiedziach Ojc&oacute;w Kościoła pochodzących ze starożytności i wczesnego średniowiecza. W&oacute;wczas status kobiety chrześcijańskiej był bardzo podobny jak we wsp&oacute;łczesnym islamie. Ale do dziś pozostały pewne ograniczenia r&oacute;wnież w chrześcijaństwie (np kapłaństwo czy funckcja nauczania w Kościele). Mało kogo dziwi dzisiaj, że np głos decydujący w Kościele brzmi w tonacji bas-tenor, a zupełnie milczy sopran-alt. Może Duch Świety z definicji nie działa poprzez pośrednictwo płci pięknej? Przypatrzmy sie np obradom ostatniego soboru. Decydujący głos mieli oczywiście kardynałowie i biskupi, więc w 100 % Duch Świety dochodził do głosu poprzez \"męskie\" pośrednictwo. Nawet wśr&oacute;d świeckich obserwator&oacute;w soboru, czy też doradc&oacute;w, kobiet zdaje się w og&oacute;le nie było (może ktoś mnie poprawi). Ale ktoś powie \"hola, hola m&oacute;j Panie - a gdzie Maryja, Matka naszego Pana, Święci Doktorzy Kościoła ze św. Katarzyną ze Sieny, św. Teresą z Avila i św. Teresą z Lisieux, założycielki zakon&oacute;w, wielkie święte?\". No tak, ale przypatrzmy się ich roli i działaniu. Zawsze szła ona w kierunku służby i ... posłuszeństwa wspomnianym męskim pośrednikom Ducha Świetego. Tak naprawdę nie ma transparencji, symetrii i r&oacute;wności w Kościele do dzisiaj. Opr&oacute;cz tego że jest sklerykalizowany jest też totalnie zmaskulinizowany. Dla wyznawcy islamu tak samo niepodlegające dyskusji jest stosowanie praw szariatu wobec kobiet, jak dla ortodoksyjnego katolika, że kobieta nigdy nie będzie kapłanem, biskupem, kardynałem (o papieżu nawet nie piszę) i nigdy nie będzie miała jakiejkolwiek roli decyzyjnej w strukturach Kościoła. Może co najwyżej żyć i pracować w zakonie, czy odtw&oacute;rczo wykładać teologię na uniwersytecie. To sam szczyt jej \"kościelnej\" kariery. Pozdrawiam</p> <p>PS. Prosiłbym, aby unikać obraźliwych określeń typu: \"kosmaty\". Chyba to dobrze o nas nie świadczy. Tym bardziej, że wiekszość z wyżej wypowiadających się powinna się kierować miłością bliźniego czy też miłością nieprzyjaci&oacute;ł. Taka rada zepsutego agnostyka.</p>
anonim2012.03.27 14:51
<p>Marku, nie powstrzymasz dżihadu nie kupując kebab&oacute;w, jeśli te kebaby będą dobre - prawa rynku są nieubłagane, Twoja indywidualna postawa jest jak igła w stogu siana, a co ważniejsze, jest postawą <strong>dyskryminacji</strong>, kt&oacute;ra powinna być obca chrześcijanom; to ile będzie w danym kraju \"turban&oacute;w\" zależy nie tylko od rynku, ale r&oacute;wnież od polityki imigracyjnej i od dynamiki społeczno-kulturowej \"kosmatych\", kt&oacute;ra obecnie wygrywa z kulturą śmierci w Europie; dżihad powstrzymasz mocą i przykładem swojej wiary i jej nakaz&oacute;w, z kt&oacute;rych najważniejsza jest miłość Boga i bliźniego jak siebie samego, pokładając nadzieję w Bogu w Tr&oacute;jcy Jedynym, i Jego \"master-planie\"</p>
anonim2012.03.27 15:44
<p>@Etanim - zwaliło mnie z n&oacute;g Twoje zestawienie \"oczywistości\" szariatu z niemożnością pełnienia posługi kapłańskiej wśr&oacute;d kobiet w kościele katolickim i szukanie przez to zrozumienia dla Islamu. To jest absurd do potęgi. Szariat jest systemem kt&oacute;ry wymusza pewne postawy i zachowania na kobietach, prawem bezwzględnie obowiązującym od kt&oacute;rego kobieta nie może się uwolnić i to jest z punktu widzenia Europejczyka sprzeczne z podstawowymi wolnościami Natomiast członkowstwo w KK jest dobrowolne, każdy jest świadomy jakie kwestie regulują to jak daleko będzie m&oacute;gł w nim zajść i może to zaakceptować lub nie.</p> <p>Czy to słuszne czy nie rozprawiać nie będę.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Dodam jeszcze tylko, że całkowita dominacja mężczyzn w historii chrześcijaństwa nie ma podłoża religijnego lecz jest uwarunkowane społeczeństwami w jakich przyszło chrześcijaństwu się rozwijać. W każdej jednej kulturze mężczyzna miał pozycję dominującą. Rzym, państwa hellenistyczne, państwa barbarzyńc&oacute;w, wszędzie dominował mężczyzna chociaż na początku chrześcijaństwo było im obce.</p>
anonim2012.03.27 16:49
<p><span \" : Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px;\">Niemniej kobiety mają problem z posłuszeństwem a mężczyźni z miłością. W każdym razie jeśli mężczyzna nie kocha to kobieta może swobodnie wypowiedzieć posłuszeństwo, a jeśli kocha to posłuszeństwo jest radością. Czyż nie? Ale to jest zrozumiałe w świetle bożym. Poza nim wszystkie te zasady są ciężarem nie do zniesienia. Piszesz bzdury. Zastan&oacute;w się zanim coś napiszesz. Kobieta NIE JEST JAKIMŚ PSEM ABY MIAŁA BYC POSŁUSZNA. &nbsp;</span></p>
anonim2012.03.27 16:54
<p>@Artur Leśnodorski</p> <p>Ciekawy jestem co Cię poraziło w moich komentarzach. M&oacute;głbyś mi powiedziec? Z checią bym się odni&oacute;sł do Twoich uwag.</p> <p>Pozdrawiam</p>
anonim2012.03.27 16:59
<p>@Etanim</p> <p>Z punktu widzenia agnostyka możesz sobie takie analizy przeprowadzac. Niestety (albo stety), z punktu widzenia chrześcijanina nie. Z naszego punktu widzenia nawet jak minie 1000 lat, islam nie stanie się nagle religią prawdziwą. Dla nas zawsze będzie religią opartą na pseudo objawieniu. Czy Mahomet był zapowiadany? Czy wni&oacute;sł coś nowego do tego co zostało nam objawione w osobie Chrystusa? Nie - wręcz przeciwnie, negując boskośc Chrystusa musimy islam uważac za kłamstwo. A z tym rozowjem to podejrzewam, że i za te 1000 lat nic sie nie zmieni.&nbsp;</p> <p>***</p> <p>Kwestia \"kosmatych\" - ok, zaprzestaję używania tego słowa. Masz rację.</p> <p>Pozdrawiam</p> <p>Pozdrawiam</p>
anonim2012.03.27 17:08
<p>@Etanim: Bardzo podoba mi się Twoje wyważone podejście, zresztą pogląd o ewolucji religii wydaje się mieć tutaj sens; W końcu jednak trzeba trochę przyznać racji tym, kt&oacute;rzy uważają, że Islam jest mniej humanitarny i ludzki od KK -&nbsp; jeżeli generalizujemy. @Wjtk: To teraz brzmisz jak rasowy hipokryta. Zapewniam cię, że przed pojawieniem się Islamu w rejonie bliskiego wschodu też dominował mężczyzna. I tak samo jak w przypadku chrześcijaństwa, ktoś dorobił do tego ideologię, z tymże trochę bardziej radykalną. @Camra: \"Jak zęby zabolą, albo żołądek wywali to człowiek leci nawet do przysłowiowego diabła, ale diabeł pozostaje diabłem\". I tu wychodzi cała prawicowa dwulicowość. Jeżeli chodzi o komentarz dotyczący ksenofobii: Ja obawiam się, i to obawiam się bardzo,&nbsp; że gdyby ci \'Kosmaci\' byli katolikami, to i tak nie kupowalibyście u nich kebab&oacute;w. Napewno do gardzenia innymi nacjami, wam, narodowcom wystarczy odmienność na innym polu niż religia.&nbsp; Bez komentarza pozostawiam podejście \"Jestem katolikiem, więc to co mi się nie podoba jest brzydkie, a to czego nie rozumiem - głupie\". Moje osobiste zdanie jest takie: Niewielki procent pro-frondowc&oacute;w wypowiadających się w tym wątku ma w og&oacute;le w tym temacie coś do powiedzenia. Tym zacytuję rodzimego wykonawce: \"Właściwie możesz mnie nie lubić, tak jak ja nie lubię ludzi kt&oacute;rzy m&oacute;wią by m&oacute;wić\'. Na koniec wyrażę jeszcze nadzieję na rychłą prywatyzację służby zdrowia, oraz na to, że z wyboru lub braku wyboru traficie kiedyś do szpitala, gdzie akurat WOŚP nie zakupiła aparatury ratującej ludzkie życie, bo banda skretyniałych słuchaczy RM wolała przelać p&oacute;ł swojej renty na alufelgi do rydzykowozu. Albo niech każdy z was w portfelu sobie wstawi karteczkę z adnotacją, że jeżeli mają was ratować taką aparaturą, to wy sobie tego nie życzycie.&nbsp; To nie jest trochę tak, jakby oddać duszę diabłu?</p>
anonim2012.03.27 17:12
<p>@Madziar</p> <p>Lubię Cię ale piep.... androny (pozwalam sobie na mocne słowo bo wiem, że się nie obrazisz :).</p> <p>1. Może i nie powstrzymam dżihadu ale przyznasz, że jako chrześcijanie mamy prawo bojkotowac (unikac) rzeczy sprzecznych z chrześcijaństwem np. nie doprowadzę do upadku firmy Pepsi nie kupując Pepsi ale uważam, że czymś jak najbardziej rozsądnym i racjonalnym jest bojkot tego napoju jeśli racją jest to co o Pepsi piszą. A czy chodzi o sukces? Chrześcijaństwo ma byc znakiem sprzeciwu i tyle. M&oacute;j sprzeciw jest moim wysiłkiem a że \"ludożerka\" będzie jadła kebaby to co poradzę? Nie mam na to wpływu. A muzułman&oacute;w finansowo nie będę wspierał.</p> <p>***</p> <p>2. Dyskryminacja??? To nie mam już prawa decydowac co chce kupowac i u kogo jeśc? Upadłeś na głowę z krzesła? Może jeszcze użyjesz słowa \"nietolerancja\"? Przypominam, że słowo \"toerancja\" nie jest kluczowym dla chrześcijaństwa słowem. Najbardziej nietolerancyjny to był chyba sam Jezus. Myślałem, że jestes człowiekiem, kt&oacute;rego charakteryzuje umiłowanie wolności ale widac, że skażony jesteś polityczną poprawnością. Dyskryminacja? Wiesz gdzie to mam? Dop&oacute;ki szanuję każdego napotkanego muslima jako człowieka (co nakazuje mi moja wiara) to takie hasła mam głęboko w nosie.</p> <p>***</p> <p>Z ostatnim Twoim zdaniem zgadzam się w pełni. Praca u podstaw. Przede wszystkim nad sobą. Pamiętaj tylko, że w rozmowach z innowiercami nie możemy \"zagłaskiwac\" r&oacute;żnic. Oni tego nie robią i za to ich szanuję. Nie szanuje za to chrześcijan, kt&oacute;rzy za wszelką cenę unikają m&oacute;wienia np. o tym, że Jezus jest Bogiem (w rozmowie z muslimem). A że będzie konfrontacja? Musi byc. Z wrogiem się walczy ale jednoczesnie się go szanuje. Kogoś kto zdradza swoją wiarę nie szanuje się w og&oacute;le.</p> <p>Pozdrawiam</p> <p>P. S.</p> <p>A, że nasza kultura zachodnia więcej ma wsp&oacute;lnego z masońskimi projektami niz z chrześcijaństwem to racja. Z tym g.... też musimy walczyc. To jest nasz gł&oacute;wny wr&oacute;g.</p> <p>&nbsp;</p> <p>#</p>
anonim2012.03.27 17:23
<p>Marku, wrogiem jest szatan, nie islam; w każdej wielkiej religii są ziarna prawdy, i każdą wielką religię można praktykować jako religię miłości; upieram się przy tym, że dyskryminujesz kogoś przypadkowego swoim wyborem ze względu na religię, a nie ze względu na jego osobiste przewinienia; nie powinieneś tego robić jako chrześcijanin, ale masz do tego prawo, tak samo jak masz prawo po cichu w domu m&oacute;wić sobie przed snem codziennie \"roz**bałbym tych kosmatych, gdybym tylko m&oacute;gł\", tylko czemu to służy? budowaniu sztucznych podział&oacute;w między ludźmi, niczemu więcej; pozdrawiam; z wrogiem się walczy, ale wrogiem nie jest islam, tylko szatan</p>
anonim2012.03.27 17:28
<p>@Madziar</p> <p>A! jeszcze coś. Piszesz, że moja walka z dżihadem w postaci bojkotu muzułmańskiej gastronomii to igła w stogu siana. A czy uważasz, że \"przykład mojej wiary\" to nie igła? Ja uważam, że tak. Ty się pewnie też z tym zgodzisz. Trochę więcej konsekwencji i sp&oacute;jności. ;)</p> <p>&nbsp;</p>
anonim2012.03.27 17:28
<p>@Chomick - zanim zarzucisz mi hipokryzję lepiej dokłądnie sprawdź teść wypowiedzi kt&oacute;a komentowałem. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.</p> <p>Pr&oacute;ba postawienia w jednym szeregu chrześcijaństwa z Islamem tez wychodzi ci marnie. Miejsce kobiety jest wyraźnie w księdze napisanej przez tw&oacute;rcę Islamu opisana, poziomu draństwa tam zawartego nie trzeba komentować, jest to ponadto system obowiązujący w wielu krajach. Teraz idź i znajdź w Nowym Testamencie i w słowach Jezusa stosując twoje kryteria \"nieco mniej radykalne\" postulaty i podejście do tej kwestii.</p> <p>Potem spr&oacute;buj znaleźć &gt;oparte bezpośrednio na Nowym Testamencie&lt;(podkreślam te słowa) prawa na podstawie kt&oacute;rych traktowało się w obrębie naszej cywilizacji kobiety w spos&oacute;b zbliżony do tego w Islamie.</p> <p>Do czego zmierzam? Do tego iż religia w przypadku Europy i chrześcijaństwa nie miała wpływu&nbsp; na miejsce kobiety w społeczeństwie, wręcz przeciwnie było w Islamie kt&oacute;ry pewne zwyczaje ugruntował, a pewne zradykalizował.</p> <p>A tak swoją drogą Hitler wg ciebie też był \"trochę bardziej radykalny\" od Hansa-sklepikarza kt&oacute;remu nie podobało się że Żyd ze sklepem z naprzeciwka zabierał mu klient&oacute;w i powinien się stamtąd wynieść ;)?</p>
anonim2012.03.27 17:39
<p>Marek, nie demonizowałbym masonerii; masoneria stworzyła Stany Zjednoczone, kt&oacute;re p&oacute;ki co są (jeszcze) ostoją wolności na świecie; masoneria ma (miała) wiele ryt&oacute;w i wiele oblicz, nie wszystkie są (były) lewacko-satanistyczne - w obecnych czasach jej wpływ na państwo i politykę jest już raczej znikomy, nie podzielam Twoich obaw - myślę że gł&oacute;wne zło tkwi w moralnym upadku kultury euroatlantyckiej, wynikającym z pr&oacute;by oderwania jej od fundamentu chrześcijańskiego - a za to jest odpowiedzialny każdy z nas</p>
anonim2012.03.27 17:46
<p>Marku, przykład Twojej wiary to nie igła, gdyż będzie w tym wspierał Ciebie sam B&oacute;g; to tak jakbyś nazwał ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa i męczeńską śmierć pierwszych chrześcijan czymś zgoła bezsensownym, a tak oczywiście nie jest; jeśli ziarno nie obumrze, to nie wyda plonu!!! pokładaj nadzieję w Bogu i Jego nakazach, a On na pewno Cię nie zawiedzie</p>
anonim2012.03.27 17:48
<p>tak więc lepiej jest zamiast bojkotowania kebab&oacute;w, ubrać koszulkę \"Jezus Cię kocha\" i w niej udać się na kebaba!</p>
anonim2012.03.27 17:59
<p>Tak! Masz rację! To będzie już ze 150 lat, jak nie palicie heretyk&oacute;w i czarownic na stosie. Teraz chcecie tylko, żeby kobieta siedziała w domu, czekała na męża w z obiadem i kapciami i rodziła mu jedno dziecko za drugim. W tym kontekście jednak KK traktuje kobiety JUŻ lepiej niż Islam. Nie jest jednak zabiegiem retorycznym przytoczenie ogromu zła i terroru kościelnego w średniowieczu i czasach inkwizycji. Islam jest tylko dalej, ale tak naprawdę jesteście siebie warci. Nie przeszkadzałoby mi, jeżeli naprzeciwko mnie sklep otworzył Żyd, murzyn, Arab, cyklista, mason albo Francuz. Mamy wolny rynek, Hans też miał; Żyd prawdopodobnie sprzedawał lepiej, taniej albo szybciej - inaczej Hans nie straciłby klient&oacute;w. Poza tym na moją argumentacje odpowiadacie bardzo wybi&oacute;rczo, może to z braku czasu na dogłębną analizę każdego zdania Dodam na końcu, że jeśli będę miał c&oacute;rkę, to nie będę jej chcial wydac jej za Araba czy Egipcjanina.</p>
anonim2012.03.27 18:04
<p>@Madziar</p> <p>Wrogiem jest szatan - to oczywiste. Wytłumacz mi tylko chocby co św. Jan miał na myśli (1 list, drugi rozdział) pisząc, że każdy kto uważa, że Jezus nie jest Bogiem jest...Antychrystem. Wytłumaczysz? To nie moje słowa.</p> <p>***</p> <p>Owszem, \"zaiarna prawdy\" są w islamie (istnienie Boga, piekło, niebo itd.). Ale pamiętaj, że to są tylko ziarna a islam jest czymś co powstało po objawieniu się Boga w Jezusie. Uważasz, że przy tych ziarnach mamy pozostac? Nie. Otwarcie trzeba m&oacute;wic w co wierzymy.</p> <p>***</p> <p>Powtarzam: islam nie jest religią miłości. wystarczy sięgnąc po Koran. Podobała mi się wypowiedź Walida Shoebata (w tym filmie: Islam, co zach&oacute;d powinien wiedziec? -podsyłałem Ci go): czego właściwie Zach&oacute;d nie rozumie w słowach - \"zabijajcie ich\"? I to m&oacute;wi człowiek, kt&oacute;ry był muzułmanienm, zna arabski (odpada argument pt. błąd w przekładzie) i podkałdał bomby. Pamiętasz?</p> <p>***</p> <p>Podejście do konkretnych muzułman&oacute;w. Oczywiście trzeba ich szanowac tak jak ludzi. Jako chrześcijanie musimy szanowac każdego. Innowierce też ale nie mozemy zaprzestac m&oacute;wienia prawdy i \"zagłaskiwac\" r&oacute;żnice. Oni nie mają z tym problemu.</p> <p>***</p> <p>Raszid al-Maghribi, były muzułmanin, autor książki \"Czy Koran jest Słowem Bożym?\" porzucił islam pod wpływem dogłębnych studi&oacute;w nad chrzescijaństwem i islamem. Tak jak pisał Jean Alcader (w wywiadzie, kt&oacute;ry Ci podsyłałem pt. Islam nie jest nową religią), islam nie wytrzymuje krytyki. Sypie się i dlatego muzułmanie mają utrudniany dostęp do wiedzy o chrześcijaństwe. Potwierdza to zar&oacute;wno Alcader jak i al-Maghribi.</p> <p>Al - Maghribi nazywa muzułamn&oacute;w OFIARAMI ISLAMU. A ofiarom należy się szacunek ale i trzeba pr&oacute;bowac ich z tego wydobyc. Czyli po prostu głosic Chrystusa jako Boga.</p> <p>Naprawdę nie ma przypadk&oacute;w kiedy to świadom swojej wiary chrześcijanin porzuca chrześcijaństwo na rzecz islamu. Jeśli kiedyś o czymś takim słyszałes to daj mi przykład.</p>
anonim2012.03.27 18:10
<p>@Madziar</p> <p>Nikogo nie dyskryminuję. Uważam, że islam jest fałszywą religią. Uważam, że nie jest czymś dobrym aby zbyt duż&oacute; muzułman&oacute;w napływało do Europy. Uważam, że wobec sytuacji w wielu krajach muzułmańskich (zabijanie i dyskryminacja chrześcijan) dialog z islamem (potworek w KK pt. \"dni islamu\") dialog z islamem przynosi nam tylko straty. Oni mają go w nosie.</p> <p>***</p> <p>A kebabb&oacute;w jeśc nie muszę. I powtarzam: mam kilku znajomych muzułman&oacute;w. Otwarcie im m&oacute;wię, że ich religia jest według mnie religią przemocy a oni mi m&oacute;wią, że Jezus nie był Bogiem i nie umarł na krzyżu. A w dodatku Matka Boska jest jedną z os&oacute;b Tr&oacute;jcy Świętej. Jesteśmy przynajmniej uczciwi.</p> <p>***</p> <p>Sztuczne podziały? One są rzeczywiste. Podstawowy podział dla nas chrześcijan wystepuje w momencie kiedy ktos m&oacute;wi, że Jezsu nie jest Bogiem. Czy uważasz, że jest to sztuczny podział?</p> <p>***</p> <p>Wrogiem jest szatan. to jasne. Ale także jego wymysły czyli np. fałszywe religie, kt&oacute;re negują boskośc Chrystusa (św. Jan: każdy kto m&oacute;wi, że Jezus nie jest Bogiem jest antychrystem).</p>
anonim2012.03.27 18:13
<p>@Madziar</p> <p>Zgoda co do jednego. Kultura zachodu upada. Ale musze się z Tobą nie zgodzic. Nie upada sama z siebie. Jest tak projektowana chociazby poprzez stanowienie diabelskiego prawa (\"małżeństwa\" homo, aborcja, eutanazja, relatywizm w kulturze - uniwersytety, media itp.). Jakoś muzułmanie mają zdrowszą kulturę - uważasz, że ich mniej dotknęły konsekwencje grzechu pierworodnego?</p>
anonim2012.03.27 18:14
<p>trzeba m&oacute;wić prawdę, nie zagłaskiwać - pełna zgoda; islam nie jest religią miłości - to zależy od wyznawcy; istotnie jest dużo nawoływania do zabijania w Koranie, i bardzo łatwo o nienawistny wobec innowierc&oacute;w fundamentalizm oparty o dosłowne traktowanie sł&oacute;w; ale są też pokojowi muzułmanie, kt&oacute;rzy interpretują to tak, by można było praktykować islam jako religię miłości; nie ulegaj pokusie obarczania pewnej grupy ludzi zbiorową odpowiedzialnością, bo czegoś takiego nie ma w oczach Boga; w oczach Boga jest tylko odpowiedzialność indywidualna; nie zapominaj też o nakazie Jezusa Chrystusa, kt&oacute;ry dotyczy <strong>wszystkich</strong> ludzi, w tym ateist&oacute;w i muzułman&oacute;w: <em \"color: #500000; : \'Times New Roman\'; background-color: #ffffef; font-size: medium;\">Daję wam nowe przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali; jak Ja was umiłowałem, tak miłujcie się i wy nawzajem. Po tym poznają wszyscy, że jesteście moimi uczniami, jeżeli miłość mieć będziecie jedni do drugich</em><span \"color: #500000; : \'Times New Roman\'; background-color: #ffffef; font-size: medium;\">&nbsp;(por. J 13,34).</span>&nbsp;&nbsp;</p>
anonim2012.03.27 18:16
<p>@Madziar</p> <p>W koszulce chrześcijańskiej paradowac mogę. \"Jezus Cię kocha\"...po arabsku :) Na kebaba nie p&oacute;jdę bo tak jak pisałem, nie chcę ich wspierac finansowo. Nie jest to zło moralne.</p>
anonim2012.03.27 18:18
<p>\"<span class=\"werset\" \"font-weight: bold; font-size: 15px; : tahoma; line-height: 20px; text-align: justify;\">3&nbsp;</span><span \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\">Po tym zaś poznajemy, że Go znamy,&nbsp;</span></p> <p><span \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\">jeżeli zachowujemy Jego przykazania.&nbsp;</span><br \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\" /><a \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\" name=\"W4\"></a><span class=\"werset\" \"font-weight: bold; font-size: 15px; : tahoma; line-height: 20px; text-align: justify;\">4&nbsp;</span><span \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\">Kto m&oacute;wi: \"Znam Go\",&nbsp;</span><br \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\" /><span \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\">a nie zachowuje Jego przykazań,&nbsp;</span><br \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\" /><span \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\">ten jest kłamcą&nbsp;</span><br \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\" /></p> <p><span \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\">i nie ma w nim prawdy.</span><span \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\">&nbsp;</span>\" tak interpretuje słowa świętego Jana z tego samego rozdziału</p>
anonim2012.03.27 18:20
<p>@Konrad</p> <p>Ojej, dobra - przykład z Pepsi nie jest dobrą analogią z bojkotem kebaba. Chodziło mi o to, że moge decydowac kogo wspierac a kogo nie. W przypadku Pepsi rzeczywiście masz rację, jeśli bojkotuje ją ze względ&oacute;w moralnych to nawet za darmo nie powinienem jej pic. Tu zgoda. A restauracja? Chodzi tylko o wspieranie finansowe. Uważam, że nie jest czymś dobrym kiedy jest u nas w Europie za dużo muslim&oacute;w (patrz chocby Francja) i tyle.</p> <p>***</p> <p>Guzik mnie obchodzi wyraz twarzy jakiegoś sprzedawcy. Nie jestem idiotą i nie p&oacute;jdę do gościa powiedziec mu, że nie kupię u niego bo jest ciemnosk&oacute;ry.</p> <p>Chyba celowo przeinaczasz.</p>
anonim2012.03.27 18:21
<p>Marek, no nie wiem czy nie jest to zło moralne - jeśli uważasz, że tak nie jest to powiedz to kolesiowi sprzedającemu kebaby, i sprawdź jego reakcję; pewnie będzie udawał, że mu to zwisa, ale w głębi ducha uzna, że go nie lubisz ze względu na coś, czemu nie jest winien (religię), a to już jest krzywda wyrządzona bliźniemu swemu</p>
anonim2012.03.27 18:24
<p>@Konrad</p> <p>Piszesz, że miłośc jest najważniejsza. Widzisz, dochodze do wniosku (zresztą nie odpowiedziałes mi na to pytanie), że nie jesteś chrześcijaniem. Owszem, B&oacute;g jest miłością ale...miłośc nie jest Bogiem. Masz prawo do swojej postawy. Uważam jednak, że dzieci w takim małżeństwie są narażone na religijną i światopoglądową schizofrenię. Ja bym nie m&oacute;gł ozenic się z muzułmanka. No bo co? Ona do meczetu w piatek a ja do kościoła w niedzielę? Nasze relacje musiałyby byc dosc płytkie. A slub? W meczecie? Kościele? A sakramenty? Nie widzę tego. Taka Twoja \"miłośc\" szybko natrafia na problemy jak zauroczenie minie.</p>
anonim2012.03.27 18:24
<p>\"<span \" : Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px;\">Jakoś muzułmanie mają zdrowszą kulturę - uważasz, że ich mniej dotknęły konsekwencje grzechu pierworodnego?</span>\" czyny wskazują na to (po owocach ich poznacie), że muzułmanie są bliżej Boga niż niejeden chrześcijanin; co z tego, że jesteś ochrzczony, jeśli się Boga nie boisz?</p>
anonim2012.03.27 18:26
<p>@Konrad</p> <p>O WOSP nie wspominałem więc nie komentuję. To Ty wspomniales.</p> <p>\"Ciekawe zasady\" - czego jeszce nie rozumiesz? nie wspieram ich finansowo i tyle. Uzasadniłem? Jakby wiekszośc ich bojkotowała to by się szybko zwinęli i w&oacute;cili do siebie.</p>
anonim2012.03.27 18:31
<p>@Madziar</p> <p>M&oacute;wiłeś, że oglądałeś ten film. Czego nie rzoumiesz w słowach: \"zabijajcie ich\"? Wklep sobie Koran on line. Znajdziesz łatwo. Przestań mi tu m&oacute;wic o mozliwości rozmaitych interpretacji! Walid Shoebat m&oacute;wił wyraźnie (a on jest ode mnie mądrzejszy bo jest Arabem i był muslimem): jesli ktoś z muzułman&oacute;w uważa, że islam to religia pokoju to albo kłamie (taquija) albo nie zna Koranu. Tertium non datur.&nbsp;</p> <p>***</p> <p>Czy ja obarczam kogos zbiorową odpowiedzialnoscią? Nie! Zgadzam się z autorem książki \"Czy Koran jest Słowem Bożym?\", że muzułmanie są OFIARAMI islamu. Jakbym się urodził w Omanie to bym myslał, że Matka Boska jest osobą Tr&oacute;jcy Świętej, że Tr&oacute;jca Swięta to tryteizm, że Jezus uciekła od smierci krzyżowej a w og&oacute;le chrześcijaństwo = Bush i wojna w Iraku. byłbym ofiarą islamu. I tak nalezy na nich patrzec. Z miłością. Ale nie unikac prawdy!</p> <p>&nbsp;</p>
anonim2012.03.27 18:33
<p>@Madziar</p> <p>Nie za bardzo rozumiem dlaczego wrzucasz tutaj cytat z listu św. Jana. Nie rozumiem kontekstu. Ja Ci wrzuciłem wcześniejszą częśc ponieważ św. Jan jasno m&oacute;wi, ze ten kto neguje boskośc Chrystusa jest Antychrystem.</p> <p>Przykazania? Owszem. Staram się zachowywac? O co więc chodzi?</p>
anonim2012.03.27 18:37
<p>@Madziar</p> <p>Spokojnie bo sie pogubimy. Nie chcę wspierac muzułman&oacute;w finansowo (mam swoje powody). Byłem raz w kraju, w kt&oacute;rym jest sporo muzułman&oacute;w (Bośnia) i starczy. Sfinksa nie muszę widziec na żywo.</p> <p>Czy bojkot gastronomii muzułmańskiej jest złem moralnym?</p> <p>***</p> <p>Pisałem juz Konradowi - nie jestem idiotą i nie p&oacute;jdę do muslima m&oacute;wiąc mu: \"a kuku, nie kupie u ciebie kebaba boś muslim\".</p> <p>Po co?</p> <p>Z drugiej strony oni nie mają problemu w tym żeby omijac restauracje nie muslim&oacute;w. Chodzą tylko do swoich. Cos w tym złego?</p>
anonim2012.03.27 18:42
<p>@Madziar</p> <p>Czy muzułmanie są bliżej Boga (zdrowsza kultura)? Nie wiem. Na pewno traktują swoją religie poważnie. A jesli chodzi o naszą zachodnią cywilizacje to trzeba odr&oacute;żnic dwie rzeczy:</p> <p>1. Rzeczywistych chrześcijan (kt&oacute;rzy upadają ale wracają nieustannie do Boga). W tym wypadku oni są bliżej Boga bo są bliżej Jezusa. I oczywiście boja się Boga (bojaźń).</p> <p>2. Tzw. kultura (antykultura?) Zachodu, kt&oacute;ra przez muzułman&oacute;w jest utożsamiana z chrześcijaństwem (oni mają problrm z odr&oacute;żnieniem kultrury od religii). Oczywiście jest to kultura śmierci (Ty uważasz, że staje się ona sama - ja, że jest świadomie projektowana i wspierana przez siły antchrześcijańskie).</p>
anonim2012.03.27 18:44
<p>1) ja to rozumiem tak jak Ty - jest to znak fałszywej religii, ale weź to wytłumacz muzułmaninowi, to od razu Ci zacznie m&oacute;wić o interpretacjach - takie są fakty - zagadaj swojego kolegę z pracy na ten temat, to się przekonasz o tym, że takowe interpretacje istnieją; 2) zgoda - są ofiarami fałszywego objawienia, ale są też ludźmi, a każdy człowiek ma sumienie dane bezpośrednio od Boga, i każdy jest w stanie osądzić zgodnie ze swoim sumieniem co jest dobre a co złe, i według tego osądu postępować, i wreszcie - każdy zostanie osądzony indywidualnie według swoich czyn&oacute;w, a nie zbiorowo, i to też jest napisane w Koranie; 3) muzułmanin, kt&oacute;ry chce być dobrym człowiekim musi zmagać się z dziwactwem przekaz&oacute;w Koranu, i to jest dobry punkt wyjścia do nawr&oacute;cenia na chrześcijaństwo 4) z miłością, ale nie unikać prawdy - pełna zgoda</p>
anonim2012.03.27 18:49
<p><span \" : Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px;\">\"Z drugiej strony oni nie mają problemu w tym żeby omijac restauracje nie muslim&oacute;w. Chodzą tylko do swoich. Cos w tym złego?\" </span>to nieprawda, chodzą do swoich, bo mogą tam jeść mięso \"hallal\"; a nawet jeśli niekt&oacute;rzy z nich omijają nasze knajpy (nie mięsne dania), to my mamy zniżać się do ich poziomu? oko za oko? zbiorowa odpowiedzialność przez Ciebie przemawia na kilometr; a co jeśli kebabiarz ma rodzinę i ledow wiąże koniec z końcem - czy Twoim celem jest wywalenie go na ulicę razem z rodziną, żeby żebrał, dzieci kradły, a żona się prostytuowała?</p>
anonim2012.03.27 18:53
<p>18:42 - nic się nie staje samo; za złem stoją konkretni ludzie i szatan, za dobrem - też konkretni ludzie i B&oacute;g - w zasadzie m&oacute;wim to samo, tylko Ty szukasz na siłę jakiegoś zorganizowanego spisku, a ja patrzę na wybory każdego człowieka z osobna</p>
anonim2012.03.27 19:04
<p>Marek, a propos św. Jana;&nbsp;jeśli ktoś poznał Jezusa i odwr&oacute;cił się od niego, ten jest Antychrystem; jeśli Go świadomie nie poznał (jako Boga), ale&nbsp;zachowuje Jego przykazania - może być zbawiony; jeśli zaś twierdzi, że Go poznał, ale nie zachowuje Jego przykazań - ten jest kłamcą i nie wejdzie do kr&oacute;lestwa niebieskiego (ten jest Antychrystem jak wyżej): class=\"miedzytytul1\" \"font-weight: bold; color: #0099cf; text-align: center; font-size: 14px; : tahoma; line-height: 20px;\">Łudzenie samego siebie <br \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\" /><a \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\" name=\"W21\"></a><span class=\"werset\" \"font-weight: bold; font-size: 15px; : tahoma; line-height: 20px; text-align: justify;\">21&nbsp;</span><span \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\">Nie każdy, kt&oacute;ry Mi m&oacute;wi: \"Panie, Panie!\", wejdzie do kr&oacute;lestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, kt&oacute;ry jest w niebie.&nbsp;</span><a \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\" name=\"W22\"></a><span class=\"werset\" \"font-weight: bold; font-size: 15px; : tahoma; line-height: 20px; text-align: justify;\">22&nbsp;</span><span \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\">Wielu powie Mi w owym dniu: \"Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duch&oacute;w mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cud&oacute;w mocą Twego imienia?\"&nbsp;</span><a \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\" name=\"W23\"></a><span class=\"werset\" \"font-weight: bold; font-size: 15px; : tahoma; line-height: 20px; text-align: justify;\">23&nbsp;</span><span \" : tahoma; font-size: 14px; line-height: 20px; text-align: justify;\">Wtedy oświadczę im: \"Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, kt&oacute;rzy dopuszczacie się nieprawości!\"&nbsp;</span>&nbsp;&nbsp;[Mt 7]</p> <p>&nbsp;</p>
anonim2012.03.27 19:14
<p>@Madziar</p> <p>1. Powtarzam: \"czego zach&oacute;d nie rzoumie w słowach - zabijajcie ich?\". Widzisz, m&oacute;wisz, że istnieją jakieś pokojowe interpretacje ale ich nie znasz bądź nie dzielisz się nimi. Mnie też to ciekawi. Dop&oacute;ki ktoś mi nie pokaże owych pokojowych interpretacji, będę trzymał się swojego (jest to postawa bardziej racjonalna anizeli m&oacute;wienie, że \"na pewno one istnieją\").</p> <p>***</p> <p>2. Nie osądzam nikogo zbiorowo. Jedyne co osądzam to islam. Oczami chrześcijanina. Kryterium oceny jest sam Chrystus jako B&oacute;g.</p> <p>***</p> <p>3. Zgoda! Muszą doknywac ekwilibrystyki interpretacyjnej :)</p> <p>***</p> <p>4. Też zgoda.</p> <p>***</p> <p>5. Knajpy. A czy jest obowiązek jedzenia w restauracjach muslim&oacute;w? czy jak je omijam to cierpią przeze mnie biedę? Nie. Ludożerka i tak tam chodzi a jakby nawet wszyscy zaczęli bojkot to co w tym zlego? Jest wiele innych miejsc, w kt&oacute;re można przenieśc sw&oacute;j gastronomiczny biznes. A teksty typu: żona na ulicy, kradnące dzieci są śmieszne. Jest wiele innych możliwości zarobku bądź można biznes przenieśc. Z głodu nie zginą. Nie wiem o co Ci ciągle chodzi z tą \"zbiorową odpowiedzialnością\".</p> <p>To jest kwestia fakt&oacute;w. Nigdzie gdzie przyjęto dużą liczbę muzułman&oacute;w nie jest \"fajnie\". Patrz: Francja. Z tego wynika m&oacute;j bojkot.</p>
anonim2012.03.27 19:15
<p>Muzułmanie mają prawo do nieufności. Niewiele społeczności, może poza tymi, kt&oacute;re zamieszkują Afrykę, jest przedmiotem tak wielkiego wyzysku. Kolonializm przepoczwarza się w kolejne swoje wcielenie. Co można zasugerować - dajcie tym ludziom żyć, przynajmniej u siebie - tzn. w ich własnych krajach.</p>
anonim2012.03.27 19:17
<p>@Madziar</p> <p>Nie wiem, czasem wydaje mi się, że niekt&oacute;rzy na siłę tej zorganizowanej akcji pt. dehumanizacha kultury nie chca widziec. Ot, dzieje się samo. Albo może - to suma złych wybor&oacute;w ludzi. Dobrze piszesz, wszystko widzisz \"osobno\". A jak widzisz osobno to nie widzisz przyczyn. Np. prawo samo się stanowi? Chore pomysły wprowadzane do edukacji same się tam wprowadxają? Biznes antykoncepcyjno-aborcyjno-pornograficzno-hedonistyczny sam się kręci?</p> <p>No ale odł&oacute;żmy rozmowę na ten temat na kiedy indziej.</p>
anonim2012.03.27 19:21
<p>@Madziar</p> <p>Każdy kto twierdzi, że Jezus nie jest Bogiem jest Antychrystem. Proste. Zauważ, że islam uważa Jezusa za proroka. Owszem. Ale za Boga? Nieee. Tak samo burzyli się Żydzi jak Jezsu chodził po ziemi. Człowiek Bogiem? To niemozliwe! WSZYSCY, kt&oacute;rzy uważają, że Jezus nie jest Bogiem chcąc nie chcąc m&oacute;wią nieprawdę. A na nieprawdzie zalezy ojcu kłamstwa. Tyle.</p>
anonim2012.03.27 19:24
<p>@Artur L.</p> <p>Zgoda. Tak jak pisałem Madziarowi - muzułmanie niestety utozsamiają chrześcijaństwo z kulturą (antykulturą) Zachodu oraz z Bushem i wojną w Iraku. Dostep do wiedzy o chrześcijaństwie mają utrudniany.</p> <p>\"Dajcie tym ludziom życ we własnych krajach\" - dobrze. Fajnie by też było gdyby oni dali życ nam - chrześcijanom - u siebie w spokoju. No ale to niemożliwe - nienawiśc do chrześcijaństwa jest wpisana w islam. Nawracaj się bądź giń.</p> <p>&nbsp;</p>
anonim2012.03.27 19:32
<p>Z polskiego punktu widzenia jest to zupełnie wymyślony, zastępczy temat. Mamy natomiast inny kłopot na własne życzenie. Czerwone pająki od Kwaśnego, ale jeszcze nie sfermentowanego, urządziły w Klewkach twarde lądowanie talibom. Co jest skandalem za kt&oacute;ry powinni odpowiadać (25 lat i na gołą d). Kompletnie nie mam zrozumienia, panie Marek, dla Pana poglądow nt. muzułman&oacute;w. Madziar zaś, ze swoją tolerancją od Sasa do lasa tylko mnie śmieszy, jako człek naiwny.</p>
anonim2012.03.27 19:34
<p>@Marek, rozumiem Twoje motywacje, ale środk&oacute;w - nie; o wiele więcej zdziałasz <em>dobrego</em> w stosunku do wyznawc&oacute;w islamu, żyjąc zgodnie z Ewangelią, niż bojkotując ich działalność gospodarczą, na zasadzie zbiorowej odpowiedzialności, co zgodne z Ewangelią nie jest; to czy islam prowadzi do zła zależy tylko od jego wyznawc&oacute;w; jeśli staniemy w obliczu realnych prześladowań ze strony muzułman&oacute;w - w&oacute;wczas samoobrona będzie usprawiedliona; Jezus Chrystus (i chrześcijańscy męczennicy) jednak poszedł dalej niż zwykły śmiertelnik taki jak ja czy Ty, kt&oacute;rey w potrzebie sięga po broń&nbsp;- On się nie uciekał do samoobrony; On dał się wyniszczyć by zło mogło zostać ostatecznie pokonane, bo tylko ziarno obumarłe daje plon!</p>
anonim2012.03.27 19:35
<p>Nie komentując dzisiejszych informacji na temat Cimoszki rozumiem, że Panowie pochwalacie bliskowschodnie prawo dintojry.</p>
anonim2012.03.27 19:36
<p>@Madziar</p> <p>\"a co jeśli kebabiarz ma rodzinę i ledow wiąże koniec z końcem - czy Twoim celem jest wywalenie go na ulicę razem z rodziną, żeby żebrał, dzieci kradły, a żona się prostytuowała?\"</p> <p>Zazwyczaj zgadzałem się z Panem, Panie Madziar, ale teraz Pan odjechał. M&oacute;wiąc delikatnie ten argument jest bez sensu. Gdyby pan Marek chciał podpalić w nocy budkę kebabiarza, to by było złe. Tu natomiast chodzi o to, że pan Marek zamiast zjeść kebaba u \"muslima\", p&oacute;jdzie na pierogi do pani Haliny. Pani Halina prawdopodobnie też ma dzieci.</p>
anonim2012.03.27 19:42
<p>zanim zaczniesz popadać w coraz głębszą paranoję zadaj sobie pytanie co Ci (lub bliźniemu Twemu) ten kebabiarz z budki na rogu konkretnie zrobił, żebyś przeciwko niemu występował?</p>
anonim2012.03.27 19:45
<p>@ArturL.</p> <p>Czego nie rozumiesz w moich poglądach? Ciekawi mnie to.</p>
anonim2012.03.27 19:47
<p>@Lech_Ryś chodzi o to, że Marek lubi kebaby, ale w imię \"walki z islamem\" będzie ich sobie odmawiał u przypadkowego kebabiarza - muzułmanina; na pewno Marek by się ucieszył, gdyby robili tak wszyscy - w&oacute;wczas by to miało sens, ostatecznie efekt takiego solidarnego bojkotu gospodraczego byłyby taki, że kebabiarze wylądowaliby z rodzinami na marginesie społecznym; jak wiadomo jednak, zgodnie z prawami rynku, takie działanie jest bezsensowne, bo większość ludzi lubi dobre kebaby i ma gdzieś tak pojętą \"wojnę z islamem\" - Marek, gdzie tu sens?</p>
anonim2012.03.27 19:50
<p>@Madziar</p> <p>Wydaje mi się, że piszę jasno ale widzę, że to złudzenie. A czy mogę życ zgodnie z Ewangelią (praca nad sobą) i nie kupowac w muzułmańskich restauracjach jedzenia? Czy jedno wyklucza drugie? Czy nie jedzenie w ich knajpach jest czymś nie ewangelicznym? Jeśli tak to pokaż mi gdzie.</p> <p>***</p> <p>\"jeśli staniemy w obliczu realnego zagrożenia...\" - he he - wtedy będzie już za p&oacute;źno. Obejrzyj sobie proszę jeszcze raz \"co zach&oacute;d powinien wiedziec o islamie\". Oni sa mili jak są mniejszością. Jak jest ich więcej i więcej to sytuacja sie zmienia. No ale jak uważasz, że chrzescijanin = frajer to co ja na to poradzę?</p>
anonim2012.03.27 19:52
<p>Artur, ja i tolerancja? mam chłopie w domu broń i chętnie jej użyję jak dżihad pojawi się na mojej ulicy</p>
anonim2012.03.27 19:52
<p>@Madziar</p> <p>Islam (konsekwenty) jest religią przemocy. Zobacz co dzieje się w Nigerii, Egipcie, Sudanie, Pakistanie itp. Otw&oacute;rz oczy. I nie szukaj na siłę pokojowych interpretacji Koranu.</p>
anonim2012.03.27 19:54
<p>@Lech Ryś</p> <p>To się nazywa racjonalne myślenie. Mam się czuc winny, że nie jem u wszystkich? Nie zjem u Haliny a nie u muslima. Mam wyb&oacute;r? Mam. Tyle.</p> <p>&nbsp;</p>
anonim2012.03.27 19:56
<p>Nie mam zrozumienia, Panie Marku, dla Pana szowinistycznych, rasistowskich pogląd&oacute;w. Nie spodziewałem się, że są one aż tak intensywne.</p>
anonim2012.03.27 19:57
<p>@Madziar</p> <p>Gdyby zobaczyli, że biznes im nie idzie to by tu nie przyjeżdżali. Proste. A z głodu nie umrą. Jest wiele miejsca na świecie do prowadzenia biznesu. Daj mi prawo do wyboru - taki z Ciebie niekonsekwentny obrońca wolności. Spluwa w szufladzie to nie wszystko.&nbsp;</p> <p>***</p> <p>Większośc (bardzo duża częśc) ludzi w og&oacute;le ma gdzieś chrześcijaństwo w naszej zachodniej cywilizacji.</p>
anonim2012.03.27 19:59
<p>@Marek r&oacute;żnica między mną a Tobą jest taka, że Ty chcesz ich wywalić z kraju, a ja - nie; o ile się integrują, mam gdzieś to, do czego dążą; my też dążymy do czegoś; pozw&oacute;lmy ludziom dążyć do tego co chcą, o ile nie narusza to wolności drugiego człowieka</p>
anonim2012.03.27 20:00
<p>Strzelaj Madziar do dżihadu, poczujesz się lepszy.</p>
anonim2012.03.27 20:01
<p>@Madziar</p> <p>Jesteś naiwny. Jak się pojawi dzihad na Twojej ulicy to będzie już za p&oacute;źno i taki samotny kowboj jak Ty będzie m&oacute;gł sobie powywijac swoim koltem przed lustrem chyba...</p> <p>Jak m&oacute;wił Arytoteles: mały błąd na początku (wpuszczanie muzułman&oacute;w do nas bez ograniczeń) okazuje się wielki na końcu.</p>
anonim2012.03.27 20:02
<p>spluwa i pompka (shotgun) - jeden pocisk robi 2cm dziurę; Marek - w Europie spieprzono imigrację; w Ameryce wygląda to dużo lepiej - muzułmanie się integrują, a nie izolują w slamsach</p>
anonim2012.03.27 20:02
<p>@ArturL.</p> <p>Konkrety proszę Pana, konkrety...:)</p>
anonim2012.03.27 20:03
<p>@Madziar</p> <p>Gdzie się integrują? Jak to wygląda?</p>
anonim2012.03.27 20:04
<p>a jak się nie integrują, to się ich wysyła do Guantanamo</p>
anonim2012.03.27 20:05
<p>Żart?</p>
anonim2012.03.27 20:07
<p>integrują = 1) nie izolują w slumsach; 2) tworzą klasę średnią w tych samych proporcjach co biali albo hindusi; 3) czują się Amerykanami</p>
anonim2012.03.27 20:08
<p>@Marek nie do końca - wielu fundamentalist&oacute;w islamskich zostało \"znikniętych\" przez władze</p>
anonim2012.03.27 20:11
<p><span \" : Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px;\">&nbsp;\"Teraz chcecie tylko, żeby kobieta siedziała w domu, czekała na męża w z obiadem i kapciami i rodziła mu jedno dziecko za drugim.\" &nbsp;Zgadzam się !!!</span></p>
anonim2012.03.27 20:14
<p>@Madziar</p> <p>Jeśli się integrują (wciąż nie wiem co to znaczy) to nie postępują zgodnie z Koranem. \"Czują się Amerykanami\" - to mnie rozbawiłeś. No pewnie, że się czują! Do czasu...&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p>
anonim2012.03.27 20:17
<p>Marek2200 - co drugie zdanie świadczy o tym, że jesteś Pan zwykłym rasistą. Madziarowi, &nbsp;kt&oacute;ry pisze na katolickim blogu,&nbsp;że...&nbsp;\"pompka (shotgun) - jeden pocisk robi 2cm dziurę\" radzę, zeby w takim razie pr&oacute;bowal nadmuchać koła w swoim rowerze ustami. I koniecznie zdjąl kask, gdyż ten swym uciskiem już poczynil nieodwracalne szkody.</p>
anonim2012.03.27 20:20
<p>Marek, nie martw się na zapas - jak trza będzie, to p&oacute;jdziemy na wojnę - pytanie tylko z kim, i czy przypadkiem nie będziesz walczył na tej wojnie ramię w ramię z muzułmaninem</p>
anonim2012.03.27 20:21
<p>@ArturL.</p> <p>Proszę o przykład Panie Arturze. Inaczej dalej będę obstawał przy swoim i twierdził, że nie jestem rasistą itp. :)</p>
anonim2012.03.27 20:21
<p>@Madziar</p> <p>Panie Madziar, jakieś zaćmienie na Pana dzisiaj przyszło? Nie zrozumiał Pan chyba w og&oacute;le tego, co napisałem. Więc powt&oacute;rzę.</p> <p>Pani Halina, kt&oacute;ra gotuje pierogi, też ma dzieci i też chce zarobić. Zał&oacute;żmy, że Pan, Panie Madziar, chodzi na kebaby. To ja mam Panu powiedzieć, że przez Pana, pani Halina musi iść się prostytuować, a dzieci wysłać na żebry?</p> <p>Ja nie mam czasu włączać się w całą tę dyskusję. Mi chodzi tylko o ten jeden argument. On jest bez sensu, panie Madziar!</p>
anonim2012.03.27 20:22
<p>@Madziar</p> <p>Ramię w ramię z muzułmaninem? Hmmm...z kim?</p>
anonim2012.03.27 20:23
<p>Artur, co byś zrobił, gdyby ktoś chciał Cię zabić? bronił byś się, czy pozwolił się rozjechać czołgiem jak na placu Tienanmen</p>
anonim2012.03.27 20:23
<p>np. z Talibanem</p>
anonim2012.03.27 20:23
<p>Camra: Mężczyzna nie jest hierarhicznie wyżej. Wszyscy ludzie są r&oacute;wni. Może i kobieta jest bardziej emocjonalna a to nie znaczy że od razu jest wariatką i potrzebuje faceta ( rozumu) ponieważ kobiety r&oacute;wnież mają rozum i umieją się nim posługiwać. A jeśli chodzi o zakony to przecież siostry zakonne nie mają męż&oacute;w. Są poddane samemu Panu Bogu a także swoim przełożonym. Z tego co wiem księża też muszą być posłuszni biskupom. Uwazam że kobieta powinna być poddana przede wszystkim Panu Bogu nie jakimuś facetowi. Owszem jestem samotną osobą i dobrze mi z tym. Nie mam meża i ciesze sie że przynajmniej nikt mi nie marudzi i nie każe mu usługiwać ( sprzątanie gotowanie prawowanie itd )</p>
anonim2012.03.27 20:24
<p>@Lech Ryś</p> <p>Madziarowi chodzi o to, że mogę zjeśc u Haliny a nie u muslima pod warunkiem, że bedzie to przypadek (bar Haliny będzie bliżej) bądź nie kieruje mną bojkot muzułmańskiej restauracji (piszę restauracji bo w budach w og&oacute;le nie jadam). Madziar jest do tego obrońcą wolności...</p>
anonim2012.03.27 20:25
<p>Lech_Ryś - ok, trochę wyrwane z kontekstu, ale rozumiem Pana linię obrony, argument jest bez sensu o ile jest to działanie jednostkowe, tak jak w przypadku Marka</p>
anonim2012.03.27 20:25
<p>@Madziar</p> <p>Eeee...nie rozumiem.</p>
anonim2012.03.27 20:27
<p>@Lech Ryś</p> <p>No właśnie. Ale jak bojkotuję muzułmańską restaurację bo jest muzułmańska to jestem według Madziara zły, niemoralny, dyskryminuję biedną rodzinę muslimską i jest to niezgodne z Ewangelią...</p>
anonim2012.03.27 20:28
<p><span \" : Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px;\">\"A niedługo w ramach tzw. postępu być może będzie można wejść w związek małżeński z żabą. Życzę szczęścia. Może jaki kr&oacute;lewicz?\" Wiesz co? Patrząc na meżczyzn dochodzę do wniosku że to byłby nawet dobry pomysł</span></p>
anonim2012.03.27 20:29
<p>@Madziar</p> <p>Lektura:</p> <p>&nbsp;</p> <p>http://www.truechristianity.info/index_polish.html</p>
anonim2012.03.27 20:40
<p>@Madziar</p> <p>Ech, cos Ci nie mogę dziś spokoju dac. Zerknij sobie na listę kraj&oacute;w. Większośc jakoś dziwnym trafem to kraje muzułmańskie:</p> <p>http://www.opendoors.pl/przesladowania/opisyekrajow/</p>
anonim2012.03.27 20:41
<p>@Antek2003</p> <p>\"Religia nie jest zjawiskiem rozwijającym sie liniowo. Powoływanie się na jakiś ograniczonych myslowo pozytwistycznych doktryner&oacute;w nic w tej materii nie zmieni\"</p> <p>Wspomniałem m.in o wiedeńskiej szkole etnologicznej. Wsr&oacute;d nich był o. Wilhelm Schmidt, werbista, katolicki zakonnik. Dziś kontynuatorem jego badań są m.in. o. prof. Andrzej Bronk, o. prof. Henryk Zimoń, obaj pracownicy KUL-u. Ten ostatni jeśli się nie mylę jest załozycielem słynnego etnologiczno-religioznawczego Instytutu Anthropos. To tyle o \"ograniczonych myslowo\".</p> <p>\"Ot&oacute;ż, na obecnym etapie wiedzy psychologowie i psychiatrzy zgadzają się , w oparciu o setki eksperyment&oacute;w i badań, przeprowadzanych na tysiącach os&oacute;b, że kobiety i mężczyźni r&oacute;żnią się predyspozycjami\"</p> <p>Nie pisałem o pracy na kopalni. Chodzi mi o najbardziej elementarne podstawy w sferze wolności, wybor&oacute;w ludzkich, decyzji życiowych. Czy kobiety mają w tych sferach inne (niższe) prawa? Proszę czytać uważnie moje wypowiedzi.</p> <p>@Wjtk</p> <p>\"zwaliło mnie z n&oacute;g Twoje zestawienie \"oczywistości\" szariatu z niemożnością pełnienia posługi kapłańskiej wśr&oacute;d kobiet w kościele katolickim i szukanie przez to zrozumienia dla Islamu. To jest absurd do potęgi\"</p> <p>Nie szukam zrozumienia ani islamu, ani katolicyzmu. Pisałem jedynie o punktach widzenia ortodoksyjnego muzułmanina i ortodoksyjnego katolika. Dla takowegoż islamisty szariat jest czymś oczywistym. Dla Ciebie, jako katolika, brak kobiet wśr&oacute;d elity decydującej o zmianach w Kościele jest też oczywisty. Dla mnie, agnostyka, żadna z tych rzeczy nie jest oczywista. Proszę, nie przeinaczaj moich sł&oacute;w.</p> <p>W XIII w. członkostwo w Kościele Katolickim też nie bylo dobrowolne. Wbij w wyszukiwarkę takie słowo jak Besiers (1209) albo pogrom w Sewilli (1391). To kwestia ewolucji religii :)</p> <p>@Marek2200</p> <p>\"Z punktu widzenia agnostyka możesz sobie takie analizy przeprowadzac. Niestety (albo stety), z punktu widzenia chrześcijanina nie. Z naszego punktu widzenia nawet jak minie 1000 lat, islam nie stanie się nagle religią prawdziwą\"</p> <p>To nie moja sprawa zgadywać, kt&oacute;ra religia jest prawdziwa. I ty, i Hasan macie prawo pisać o nieomylnej prawdziwości swojej religii. Dziękuję za zaprzestanie pisania o \"k..\"</p> <p>PS. Co ciekawe, tak jak się spodziewałem pojawiły się tłumaczenia \"zmaskulinizowania\" elity decyzyjnej Kościoła podstawami biologiczno-psychologicznymi lub też jakimiś wpływami tradycyjno-kulturowo-historycznymi (Wjtk i jego Arka Noego oraz Antek2003). A jak myślicie - czym tłumaczą szariat ortodoksyjni islamiści? Być może podobnie. Pozdrawiam i dalej z uwagą przysłuchuję się waszym krzykom. Muszę przyznać - bardzo interesujące:-)</p>
anonim2012.03.27 20:45
<p>Marek2200. Skoro Pan nie rozumie to znaczy, że jest Pan skończonym rasistą i powinien zwr&oacute;cić się do Millera&nbsp;lub Cimoszewicza, kiedy bowiem nasili się walka z terroryzmem będzie Pan m&oacute;gl włączyć się w nią czynnie, na samiuśkim odcinku w Klewkach. Madziar niewątpliwie też nadaje się do kompanii wartowniczej, choć zdradza zainteresowanie ranami postrzałowymi i m&oacute;głby być świetnym świetnym chirurgiem za drutami. Na początek moglibyście panowie zacząc od wywr&oacute;cenia kiku budek z kebabami, pomalowania witryn \"muslimskich\" fast-foodow i ogoleniu łb&oacute;w paru kosmatym. Na koniec wypadaloby uwolnić ich zony od kwefow, czarczaf&oacute;w, jaszmakow. I zrobić swoje. Bye.</p>
anonim2012.03.27 20:46
<p>@Antek</p> <p>No to się dogadaliśmy mniej więcej.</p>
anonim2012.03.27 20:47
<p>Marek, wniosek prosty: najbardziej nam po drodze z Żydami i demokratycznymi ateistami; reszta świata (komuniści i muzułmanie)&nbsp;nas za bardzo nie lubi</p>
anonim2012.03.27 20:48
<p>(a także co bardziej radykalni hinduiści)</p>
anonim2012.03.27 20:50
<p>@Artur - ja dalej obstaje przy swoim - dobry kebab nie jest zły; ale dżihadowiec - tak, jest zły, i trzeba się przed nim bronić</p>
anonim2012.03.27 20:52
<p>budki z kebabami przed obozem dla dżihadowc&oacute;w mogą stać :)</p>
anonim2012.03.27 20:56
<p>O tym kto jest dzihadowcem, decyduję Ja, a Pan możesz sobie strzelać, jako pożyteczny idiotą, do celu kt&oacute;ry Panu wskażę. AL, Klewki, 2012</p>
anonim2012.03.27 21:05
<p>zdałbym się na Pana światowe doświadczenie... dobry dow&oacute;dca to połowa sukcesu, druga - dobry kebab</p>
anonim2012.03.27 21:16
<p>@Madziar</p> <p>Tw&oacute;j wniosek dla mnie nie jest wcale prosty. Nie wiem gdzie nam po drodze z Żydami? dla nich (tzn. wyznawc&oacute;w judaizmu rabinicznego) chrześcijanin jest wrogiem. Demokratyczni ateiści? Broń nas Panie Boże przed ich totalitaryzmem!</p>
anonim2012.03.27 21:28
<p>Na koniec, w pakiecie, Madziar pr&oacute;buje nam opędzlować jakąś swoją pseudo-ideologię.</p>
anonim2012.03.27 21:29
<p>@Marek ja tylko patrzyłem na mapę prześladowań chrześcijan, kt&oacute;rą mi zalinkowałeś - Żyd&oacute;w na niej ni ma, ani koleg&oacute;w ateist&oacute;w z naszych stronych; może tendencyjna?</p>
anonim2012.03.27 21:34
<p>@Madziar</p> <p>A, na podstawie tylko i wyłącznie tej mapy to ok.</p>
anonim2012.03.27 21:35
<p>Panie Arturze! Czemu Pan milczy? Proszę o przykłady (ponoc co drugie zdanie) rasistowskich wypowiedzi!</p>
anonim2012.03.27 21:39
<p>Pies jest zwierzeciem nieczystym w Islamie. moze raczej kot Kriss66 (kot ulubieniec Mahometa)</p>
anonim2012.03.27 21:59
<p>Wyłożyłem to b. dokładnie o 20.45, zbierając Pana poglądy do kupy. Są bardzo bliskie rasistowskim, żeby gorzej nie powiedzieć. To, że jesteś Pan wsp&oacute;łczesnym Polakiem (dla niekt&oacute;rych Polaczkiem), może oznaczać dla innych mieszkańcow tego kraju&nbsp;z dziada-pradziada, że&nbsp;mają z dużym prawdopodobieństwem do czynienia z&nbsp;pijaczyną, nieudacznikiem, brudasem,&nbsp;zawistnikiem, niewiernym (dla muzułmanina), albo bałwochwalcą (dla&nbsp;żydowskiego ortodoksa). Z takim podejściem daleko nie zajedziemy.</p>
anonim2012.03.27 22:04
<p>Madziar jest szczęśliwie wolny od bałwochwalstwa. Może wierzyć w moc swojego pompkowego peacemakera. To człowiek przyszłości. Jeden z wielu.</p>
anonim2012.03.27 22:18
<p>panie Arturze, sam Pan wie, że gdyby Jan III Sobieski <strong>11 września</strong>&nbsp;AD 1683 nie skopał kosmatych tyłk&oacute;w pod Wiedniem, to wiele wskazuje na to, że dzisiaj byśmy wszyscy jedli kebaby zamiast bigosu... czasami trzeba użyć siły, by m&oacute;c jeść bigos, a nie tylko kebaby</p>
anonim2012.03.27 22:34
<p>http://www.youtube.com/watch?v=of1-OcwrVNg&amp;feature=related</p>
anonim2012.03.27 22:38
<p>Pan ma bardzo szczeg&oacute;łową wiedzę na temat tureckich tyłk&oacute;w pod Wiedniem. I tak pijemy dzis kawę i jemy kababy. Osobiście nie lubię potraw, kt&oacute;rymi się można uszlachcić (tzn. wysmarować.) Mam kilku arabskich przyjaci&oacute;l w Krakowie (pozdr. Cię Omar F. - niegdyś w OWP), kt&oacute;rzy prowadzą knajpy. Już ślina mi leci&nbsp;na myśl o arabskich zapachach, przyprawach i warzywach.&nbsp;Mam też same pozytywne skojarzenia ze Stambulem, Bejrutem i Jerozolimą. Smuci mnie sytuacja w Syrii. I krew mnie zalewa, jak czytam takie napastliwe, głupie teksty.</p>
anonim2012.03.27 22:47
<p>I to. Wyemitowane w islamskiej telewizji...</p> <p>&nbsp;</p> <p>http://www.youtube.com/watch?v=O8dxR4ksiPs</p>
anonim2012.03.27 23:08
<p>Aha, chciałam jeszcze dodać, że bardzo miło wspominam pewną rodzinę polskich muzułman&oacute;w - nauczycielkę rosyjskiego w mojej szkole i jej dw&oacute;ch syn&oacute;w.</p>
anonim2012.03.27 23:09
<p>Nie zależy mi na przekonywaniu wszystkich. Tym bardziej tych, kt&oacute;rzy nie lubią np. Polak&oacute;w, Arab&oacute;w czy muzułman&oacute;w i chrześcijan... Np. takich Breivik&oacute;w.</p>
anonim2012.03.27 23:13
<p>Damaris - daj adres Madziarowi_Breivikowi pod pompkę. Albo Markowi2200 niech im skopie kosmate tyłki :). :(</p>
anonim2012.03.27 23:13
<p>Damaris - daj adres Madziarowi_Breivikowi pod pompkę. Albo Markowi2200 niech im skopie kosmate tyłki :). :(</p>
anonim2012.03.27 23:15
<p>@ArturL.</p> <p>O 20:45 znalazłem jakieś bezpodstawne pom&oacute;wienia i ironiczny bełkot. Nie wiem w kt&oacute;rym miejscu nawoływałem do przemocy. Wydaje mi się, że nie dostrzegasz zagrożenia jakie niesie ze sobą zalewanie nas przez muzułman&oacute;w.</p>
anonim2012.03.27 23:17
<p>@Damaris</p> <p>Dzięki za linki. Śmieszą mnie ci, kt&oacute;rzy m&oacute;wią o pokojowej interpretacji Koranu.</p>
anonim2012.03.27 23:18
<p>Mam nawet pewność, że nie dostrzegam.</p>
anonim2012.03.27 23:18
<p>@Artur L.</p> <p>Tak, tak - wmawiaj sobie dalej to, że pałam nienawiscią do muzułman&oacute;w i chciałbym ich wszystkie kebabownie podpalic. Z rozumienia słowa pisanego - dw&oacute;ja :)</p>
anonim2012.03.27 23:19
<p>@Artur</p> <p>A! Czyli nie widzisz problemu? A to przepraszam...</p>
anonim2012.03.27 23:20
<p>A może też nie dostrzegasz problemu przesladowania chrześcijan w większości kraj&oacute;w muzułmańskich?</p>
anonim2012.03.27 23:41
<p>Cały czas rozmawialiście o Polsce. Nie widzę powodu, żeby nagle zmieniać optykę. Nie dalej jak w niedzielę bylem w Krakowie u o. Salezjan&oacute;w i widzialem wystawę m.in. ze zdjeciami ok. 500 pomordowanych i spalonych w&nbsp;Nigerii chrześcijan. Mimo to nie będę patrzył na drugiego człowieka inaczej niż uczy nas nasz Nauczyciel. Mam zrozumienie dla obrony koniecznej itp. Ale pola walki nie będę wytwarzał tam, gdzie go w moim przekonaniu nie ma.&nbsp;</p>
anonim2012.03.27 23:49
<p>Albo tam, gdzie pole to budowali nasi serwilistyczni lewicowi politycy.&nbsp;</p>
anonim2012.03.28 0:09
<p>Tak, Marek&nbsp;bezpardonowo walczy z \"kosmatymi\".</p>
anonim2012.03.28 1:31
<p>I obie \"ofiary\" w tym przypadku byly czytelniczkami \"Milujcie sie\"... moze warto sie zastanowic nad tym - i na jakiego rodzaju Chrzescijanki poluja Muzulmanie stosujacy \"Dzihad milosny\". Czy na takie bardziej-liberalne? Czy na gleboko-wierzace i przekonane w swojej wierze?</p> <p>I dlaczego??</p>
anonim2012.03.28 1:39
<p>@KonradZadworzanski - Jesli lubi Pan tak bardzo Muzulmaninow i uwaza ich za niegroznych, to moze Pan zawsze wydac swoja corke (jesli Pan ma) za jakiegos - najlepiej takiego jak w artykule, i opisany przez Marek2200 w komentarzu ktory Pan tak krytykowal - taki ktory chodzi z dziewczyna na pasterke, po czym nie szanuje jej ani jej rodziny i ich przekonan. W koncu nie ma nic dziwnego w tym ze z religii gdzie Muzulmaninka chodza z nie-Muzulmaninem to jedna z NAJGORSZYCH rzeczy ktora moze sie zdarzyc, wychodzi najwiecej mezczyzn \"polujacych\" na kobiety z innych religii - i w statystykach w Zachodniej Europie najczestrzymi obcokrajowcami bioracymi slub z lokalnymi kobietami. Prawda?</p>
anonim2012.03.28 1:49
<p>@Marek2200 @KonradZadworzanski - co do kebabow prowadzonych przez \"kosmatych\"... O to niektore przyklady stosunku Muzulmaninow do kupowania rzeczy od \"niewiernych\": Przy otwarciu nowej fabryki jedzenia \"Halal\" w Walii, Muzulmanie wyrazali sie na forach bardzo pozytywnie... az ktos skomentowal, ze fabryka jest prowadzona przez Hindusa. Po czym Muzulmanie zachecali, zeby tam nie kupowac. W Turcji. sklepikarz mial dobry interes... az przy ktorejs okazji, okazalo sie, ze jest Chrzescijaninem. Po czym stracil 2/3 jego klientow. Podobna historia w Palestynie. Sa tez stosowane bojkoty roznych krajow: Izrael, Dania, i inne. Na stronie islamicfinder.com - mozna znalesc w \"niedalekich miejscach Muzulmanskich\" nie-tylko Meczety i \"centra kulturowe\", ale tez Muzulmanskich informatykow, innych specjalistow, sklepy miesne... Wyzej-opisane przypadki to te o ktorych czytalem przez lata. Jest pozno (nie komentuje tu podczas pracy) - ale jesli ktos chce to moge sprobowac linkow poszukac. \"Bojkot kebabow\" omawiany na Frondzie jest mowione to mala kropelka w porownaniu z \"bojkotami niewiernych\" stosowanych przez Muzulmanow. Ale dobrze ze temat poruszony :)</p>
anonim2012.03.28 2:01
<p>co do sklepow z kebabami (i pizzami) uzywanych jako miejsca do \"zaczepki\" dziewczyn - niedawno lecial program, miedzy innymi o tym, na Angielskim BBC - \"Exposed: Groomed for sex\". Niestety zdjety z youtube - ale linki w Google do programu BBC pod tym haslem.&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>Anglia - to oczywiscie kraj gdzie w duzej ilosci miast na Polnocy, byly (i trwaja) duzo spraw o molestowanie seksualne i zmuszanie do prostytucji bialych Angielskich dziewczyn przez mezczyzn glownie-Pakistanskiego pochodzenia. Jesli dalej bedzie trwala \"kebab-mania\" w Polsce, moze ten fenomen i przyjsc tutaj. Wraz z masa znikajacych 12/14-letnich dziewczyn w \"niewiadomych okolicznosciach\"... I juz slyszalem o takich zaczepkach w kekbabie niedaleko mojej pracy w Warszawie. Zatem jedzenie ma znaczenie. Zycze smacznego kebaba!</p>
anonim2012.03.28 2:29
<p>@AL: 23:13 :)))))) 23:41 - zgadzam się z tym podsumowaniem szanownego uczestnika rozmowy</p>
anonim2012.03.28 10:33
<p>Moja koleżanka mieszkająca obecnie za granicą wyszła za muzułmanina. Mają dwie c&oacute;rki. W tajemnicy przed mężem ochrzciła je w Polsce...</p>
anonim2012.03.28 14:51
<p>@Artur L.</p> <p>Mam wrażenie, że ile bym nie tłumaczył o co mi chodzi to i tak za bardzo Cię to nie interesuje bo Ty już \"swoje wiesz\" na m&oacute;j temat. Nigdzie nie pisałem o tym, że mam ochotę podpalic budę z kebabem i skopac muzułmaninowi d.... To tylko Twoje projekcje wynikające ze złej woli w dyskusji.</p> <p>***</p> <p>Wyobraź sobie, że ja tez staram się patrzec na drugiego człowieka ze świadomością tego, że jest człowiekiem. Wciskasz mi cały czas tani rasizm. Sztuczne wytwarzanie pola walki? Obudź sie chłopie. Obejrzałes wystwę i co? I nic. Generalnie nie zawężał bym dyskusji tylko do Polski. Siedzę za granicą i widzę co to znaczy islam w praktyce. W Polsce tego jeszcze nie mamy bo nie ma po co w Polsce się zatrzymywac jak można osiedlic się we Francji, Anglii czy Irlandii.</p>
anonim2012.03.28 14:52
<p>@Anglopolak</p> <p>Dzięki za informacje. Artur L. I Madziar i tak problemu nie widzą.</p>
anonim2012.03.28 14:54
<p>@Madziar</p> <p>Jeśli zgadzas się z tymi tekstami, kt&oacute;re zaznaczyleś to dochodzę do wniosku, że nie ma sensu marnowac czasu i z Tobą gadac. Beton. A po drugie zar&oacute;wno ja jak i Ty siedzimy za granicą więc nie wiem czemu zgadzas się z Arturem (23:41). Groch o scianę.</p>
anonim2012.03.28 14:56
<p>@Damaris</p> <p>No ale panowie A. i M. problemu nie widzą. Panu M. pukawka w szufladzie wystarczy żeby czuł się wolny i bezpieczny.</p>
anonim2012.03.28 14:58
<p>@Martax</p> <p>Ale o czo chodzi? Co to za chłam?</p>
anonim2012.03.28 15:03
<p>Marek, nikt tu nie twierdzi, że islam nie jest niebezpieczny; ale jak to @Artur ładnie ujął \"wytwarzanie pola walki tam gdzie go nie ma\" jest postawą niewiele mającą wsp&oacute;lnego z chrześcijaństwem; niech sobie wytwarzają pole walki terroryści i fundamentaliści, ale nie ludzie, dla kt&oacute;rych ideałem jest Jezus Chrystus</p>
anonim2012.03.28 15:20
<p>@Madziar</p> <p>Albo ja po \"polskiemu\" już nie m&oacute;wię albo znalazłeś się w intelektualnym dołku chłopie!</p> <p>Gdzie ja wytwarzam pole walki? Ono samo się wytwarza. Wynika to z samej natury islamu. Tam nie ma czegos takiego jak neutralnośc, tolerancja religijna i pokojowe wsp&oacute;łistnienie religii i kultur. Wbrew temu co m&oacute;wisz, dżihad już trwa. I trwa on już od początku islamu, kt&oacute;ry dzieli świat na świat islamu i swiat wojny. Twoje dziwne pr&oacute;by znalezienia pokojowych interpretacji tzw. phrases of sword jak na razie kończą się niczym.</p> <p>***</p> <p>Odpowiedz mi na jedno pytanie: czy nie widzisz zagrożenia w tym, że nasi poprawni politycznie politycy pozwalają przyjeżdżac do Europy i Ameryki muzułmanom z całymi wioskami i klanami? Uważasz, że wszystko jest ok? Weź pod uwagę także prześladowania chrześcijan w WIĘKSZOSCI kraj&oacute;w muzułmańskich. To nie są jakieś ekstrema, fundamentalizmy - to jest po prostu natura islamu.</p> <p>***</p> <p>I na koniec: ja tego pola nie wytwarzam. Ono jest. Niezależnie od tego czy Ci się to podoba czy nie. Możesz oczywiście udawac, że problemu nie ma i prawic androny, że jak dzihad przyjdzie na Twoją ulicę to Ty wyciagniesz swoją pukawkę. Nie bądź śmieszny.</p>
anonim2012.03.28 15:37
<p>zagrożenie jest, ale tylko wtedy kiedy nie ma integracji, a zamiast integracji pojawia się fundamentalizm; jeśli jest integracja lub warunki do integracji, to nie widzę zagrożenia; jeśli muzułmanin odcina się od fundamentalizmu, to chwała Bogu i niech sobie przyjeżdża do mojego kraju, praktykuje w nim swoją religię, szuka w nim szczęścia i sprzedaje kebaby; nie będę wytwarzał pola walki wok&oacute;ł jego budki z kebabem; pole walki jest tam gdzie są faktyczne prześladowania np. w Nigerii - jak chcesz FAKTYCZNIE walczyć ze złem, to jedź do Nigerii, a nie bojkotuj kebaby, bo to jest śmieszne i bezsensowne</p>
anonim2012.03.28 15:56
<p>@Etanim: Bardzo podoba mi się to, o czym piszesz, i przede wszystkim sposob w jaki to robisz. Niestety, zdążyłem zauważyć, że nawet ci \'najrozsądniejsi\' prawicowcy z tego portalu, kt&oacute;rzy odnoszą się racjonalnie do argument&oacute;w racjonalist&oacute;w ( ;] ) prowadzą dysputę od pewnego poziomu w d&oacute;ł. Te argumenty, kt&oacute;re wydają się za trudne do zbicia, po prostu zostawiają w samopas, wystarczająco duże panuje tu zamieszanie, żeby wyglądało to naturalnie. A to jest żałosne :/</p>
anonim2012.03.28 15:57
<p>@Madziar</p> <p>Uważasz się za lepszego znawcę islamu od samych byłych muzułman&oacute;w? Obejrzyj sobie jeszcze raz ten film. Tam naprawdę ciekawie prawią. Sam powiedziałeś, że dobry. Może zapomniałeś?</p> <p>Nie ma czegos takiego jak INTEGRACJA muzułman&oacute;w. Nie ma czegoś takiego jak FUNDAMENTALIZM islamski. Jest islam. I jeśli spotykasz \"normalnego\" muzułmanina to albo kłamie albo nie zna dobrze Koranu. A wielu jest \"normalnych\" bo człowiek z natury jest tak skonstruowany, że chce dobra drugiego. Islam jest po prostu diabelstwem. Nawołuje do zabijania. Muzułmanie są ofiarami religii fałszywej.</p> <p>***</p> <p>Moja walka z islamem polegac może na otwartym m&oacute;wieniu o tym co mysle o islamie a także na bojkocie kebab&oacute;w. Tyle moge zrobic. A Ty wciągaj kebaby i szukaj tych \"zairen prawdy\" pomijajac jednoczesnie r&oacute;żnice. To jest dopiero śmieszne. Nie wiem co jest śmiesznego w osobistej decyzji bojkotu islamskich interes&oacute;w i wspierania miejscowych. Jeszcze trochę a mi tego zabronisz, miłośniku wolności.</p>
anonim2012.03.28 16:00
<p>Problemem nie jest religia ale mentalność. W Biblii też znajdziemy pełno passus&oacute;w na r&oacute;żne okropne rzeczy - w Prawie Mojżeszowym. Teoretycznie katolicy powinni tak jak Żydzi nie spożywać skorupiak&oacute;w itd. Rzecz w tym że katolicy są dużo mniej ortodoksyjni i zrozumieli że nie wszystką Biblię B&oacute;g napisał.&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>Nadal utrzymujemy chociażby takie posty, ale nie utrzymujemy ich w najściślejszej formie. Są oczywiście katolicy kt&oacute;rzy konsekwentnie odmawiają sobie nie posiłk&oacute;w, żyjąc na chlebie i wodzie, ale prawdziwych przyjemności i chwała im za tą konsekwencję. (chociaż może nie za umartwianie się)</p> <p>&nbsp;</p> <p>@Marek2200 \"Wbrew temu co m&oacute;wisz, dżihad już trwa. I trwa on już od początku islamu, kt&oacute;ry dzieli świat na świat islamu i swiat wojny. Twoje dziwne pr&oacute;by znalezienia pokojowych interpretacji tzw. phrases of sword jak na razie kończą się niczym.\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>Są muzułmanie kt&oacute;rzy zmienili mentalność znajdując się pod wpływem Zachodniej kultury, (a dokładniej raczej p&oacute;łnocnej, bo to gł&oacute;wnie Marokanie i inni idą na p&oacute;łnoc, do Francji i Wlk. Brytanii) a kt&oacute;rzy zostali odcięci od islamskiej mentalności zewsząd. Tak jest np. w Wlk. Brytanii, gdzie po protestach skrajnych fundamentalist&oacute;w zdążyli nieco ochłonąć i przyjąć konsensus, tj. szariat oparty na prawie cywilnym, zgodny z prawem lokalnym i konstytucją. (kt&oacute;ry polega w zasadzie na tym samym co nasze prawo Kościelne, kt&oacute;re nie skazuje na więzienie/odcięcie ręki, tylko na pokuty i odosobnienie, wyłączenie ze społeczności).</p> <p>&nbsp;</p> <p>Innym dobrym przykładem są młodzi obywatele Teheranu, mający w nosie restrykcyjne prawo kt&oacute;re zakazuje im się nawet całować, publicznie.</p> <p>&nbsp;</p> <p>\"Odpowiedz mi na jedno pytanie: czy nie widzisz zagrożenia w tym, że nasi poprawni politycznie politycy pozwalają przyjeżdżac do Europy i Ameryki muzułmanom z całymi wioskami i klanami? Uważasz, że wszystko jest ok?\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>To jest problem. Jednak jeżeli nie pozwolimy części z nich emigrować i adaptować się do naszych warunk&oacute;w i zostawimy młodzież oraz innych przeciwnik&oacute;w owej mentalności samych, zdanych na siebie w swoim kraju pośr&oacute;d zbiorowej mentalności - nie wsk&oacute;rają nic.</p> <p>&nbsp;</p> <p>\"I na koniec: ja tego pola nie wytwarzam. Ono jest. Niezależnie od tego czy Ci się to podoba czy nie. Możesz oczywiście udawac, że problemu nie ma i prawic androny, że jak dzihad przyjdzie na Twoją ulicę to Ty wyciagniesz swoją pukawkę. Nie bądź śmieszny.\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>Dlaczego więc nie atakujesz Korei P&oacute;łnocnej tylko muzułman&oacute;w? Przecież Korea ma broń nuklearną. Pole walki przecież istnieje. A muzułmanie? Mają tylko część z całego ekstremizmu kt&oacute;ry nie jest tylko ich domeną. IRA, Czeczeńcy, Baskilijczycy...</p> <p>&nbsp;</p> <p>Wiesz do czego doprowadza wdawanie się w pole walki z terrorystami? Dokładnie to co widzieliśmy w Irlandii P&oacute;łnocnej i o czym śpiewa Cranberries w \"Zombie\". I nie m&oacute;w mi że chodzi tylko o zabijanie samych terroryst&oacute;w. Irlandczycy, cywile, byli tak samo wściekli i pełni nienawiści jak muzułmanie... i jak chrześcijanie. Skończyło się to ich rzezią, skończy się teraz tak samo, od dw&oacute;ch dekad Amerykanie i Zach&oacute;d są wyklinani przez zwykłych cywil&oacute;w, za wojny w kt&oacute;rych większe straty mieli w Afganistanie cywile niż terroryści. To nie jest wizerunek dzięki kt&oacute;remu możemy im pokazać że ich świat jest gorszy, skoro nasz jest nie lepszy.</p>
anonim2012.03.28 16:04
<p>@Anonymous</p> <p>Bzdury. Co mają tutaj do rzeczy skorupiaki. Weźmy na warsztat założycieli obu religii. Znajdź mi fragment, w kt&oacute;rym Jezus nawołuje do przemocy i zabijania niewiernych. Mahomet sam ścinał głowy niewiernym.</p>
anonim2012.03.28 16:04
<p>Problemem jest religia (pseudoreligia) z kt&oacute;rej wynika ich mentalnośc.</p>
anonim2012.03.28 16:08
<p>Jest wielu \"normalnych\" muzułman&oacute;w bo islam jest sprzeczny z naturą ludzką, z naturalnym ludzkim pragnieniem dobra dla drugiego ale jest wielu muzułman&oacute;w, kt&oacute;rzy naprawdę stisują się/chca się stosowac do zaleceń Koranu. Te zmiany mentalności o kt&oacute;rych m&oacute;wisz są śmieszne. Owszem, zmienili (zawiesili na razie) swoje postulaty ale nie z wyboru tylko z musu. Na razie więcej ugrac się nie da.</p> <p>***</p> <p>http://www.youtube.com/watch?v=rhUE2tg9igg</p>
anonim2012.03.28 16:10
<p>[email protected]</p> <p>\"Bardzo podoba mi się to, o czym piszesz, i przede wszystkim sposob w jaki to robisz...\"</p> <p>Dziękuję. I vice wersa... Podobała mi sie Twoja wymiana zdań z Kropelką. Argumenty bardzo celne. I odpowiednia riposta.</p> <p>Co do poziomu, niestety masz rację. Ale traktuję bycie tutaj, trochę jak oglądanie bardzo egzotycznych gatunk&oacute;w w zoo. Może niekt&oacute;re zwierzaki mają jedynie mniej zamglone oczy nienawiścią. Ale przecież świat jest taaki r&oacute;żnorodny. Pozdrowienia</p>
anonim2012.03.28 16:11
<p>Dlaczego nie \"atakuję\" Korei? A jak mam to zrobic? A według Ciebie \"atakuję\" islam? Nie. Stwierdzam fakty na podstawie og&oacute;lnie dostępnej wiedzy: islam sam w sobie nawołuje do przemocy, jego załozyciel sam dopuszczał się mord&oacute;w, islam z punktu widzenia chrześcijanina jest fałszywa religią (nie uznaje Jezsua jako Boga), zbyt duża liczba muzułman&oacute;w w Europie i Ameryce grozi chocby zamieszkami czy przeforsowaniem ichniejszych praw a na dłużsża metę opanowaniem terenu (tutaj akurat sami jesteśmy sobie winni bo nasza cywilizacja ma mentalnośc antykoncepcyjną - oni nie) itp.</p>
anonim2012.03.28 16:12
<p>Tak na marginesie. Oglądałem ostatnio film o pierwszych misjonarzach, kt&oacute;rzy z Anglii i Irlandi szli do Frankow i Got&oacute;w z Dobrą Nowiną. A nie z mieczem. Ludzie Ci w mig przeobrazili Europę! To co piszesz to jest czyste, azjatyckie &nbsp;barbarzyństwo, rodem z ST i Babilonu.</p>
anonim2012.03.28 16:13
<p>Dodam: Korea Płn. jest też dla mnie \"be\". R&oacute;żnica tylko taka, że nie włażą nam oni tutaj do \"domu\".</p>
anonim2012.03.28 16:16
<p>@Anonymous</p> <p>Zgoda. Nasz swiat nie jest lepszy bo nie jest...chrześcijański. Muzułmanie myślą prosto: chrześcijaństwo=Bush i wojna w Iraku. A co ma Bush, masoński rząd amerykański i nasze europejskie elity polityczne, kt&oacute;re zezwalają na zabijanie nienarodzonych i starych z chrzescijaństwem? Niewiele. A muzułmanie maja utrudniony dostep do informacji o tym czym jest chrześcijanstwo. Według nich Matka Boska jest osobą Tr&oacute;jcy Świętej. Śmieszne? Trochę tak a trochę nie...</p>
anonim2012.03.28 16:20
<p>Panie Marek, z Pana blogu wynika, że nie jesteś Pan niekumaty i nawet z DoktorUlą udaje się Panu prowadzić sensowne dyskusje. Nie mam uwag. Bądź Pan tylko chrześcijaninem i nie gadaj o \"kosmatych\" jak podtopiciel z Klewek :).</p>
anonim2012.03.28 16:23
<p>Marek, przykro mi to stwierdzić, ale w kwestii bojkotu kebab&oacute;w jesteś paranoikiem - widzisz zło tam gdzie go nie ma - w budce z kebabem; jeszcze raz powtarzam, szukaj zła tam gdzie ono faktycznie jest, a nie z założenia; jak najbardziej m&oacute;w o fundamentaliźmi i o szatańskich wersetach, ale zostaw kebabiarza zza rogu w spokoju, pozw&oacute;l mu żyć; do podobnych bojkot&oacute;w wzywał Hitler wobec Żyd&oacute;w, obarczał zbiorową odpowiedzialnością całą grupę społeczną, bo sobie a priori ubzdurał, że każdy Żyd jest zdolny wyłącznie do zła (bo jest Żydem) i musi być wyeliminowany z życia społecznego; podstaw sobie za \"Hitler\" samego siebie, a za Żyda muzułmanina - co to ma wsp&oacute;lnego z Ewangelią? sam sobie przeczysz twierdząc, że jako chrześcijanin szanujesz kebabiarza, jednocześnie promując postawę bojkotu wobec niego</p>
anonim2012.03.28 16:23
<p>@Artur</p> <p>Do kogo te słowa? Do mnie? Jeśli tak to znowu nie chwytam. Uprzedzam - nie nawołuję do nawracania mieczem ani w og&oacute;le do przemocy (no chyba, ze w obronie). wystarczy wprowadzic restrykcyjne prawo emigracyjne i bojkotowac na ile się da muzułmańskie biznesy dop&oacute;ki oni nie zaprzestaną zabijac i przesladowac ludzi tylko dlatego, że sa wyznawcami Chrystusa (przykład: Asia Bibi).</p> <p>Piszesz o głoszeniu Dobrej Nowiny. Zgoda. Trzeba to robic a naszym największym wrogiem jest wr&oacute;g na naszym podw&oacute;rku w postaci wszelkiej maści lewactwa i masońsko-satanistycznych projekt&oacute;w kultury. Gdybyśmy (jako cywilizacja) byli naprawdę chrześcijańską cywilizacją to oczywiście nie stracilibyśmy statusu wroga w oczach muzułman&oacute;w ale przynajmniej nie mieli by oni zabużonego obrazu chrześcijaństwa. Wszystko byłoby jasne. A tak to mamay z jednej strony lewactwo a z drugiej islam.</p>
anonim2012.03.28 16:27
<p>@Artur</p> <p>Nie no? To co? Jakoś sie zrozumieliśmy mniej więcej? Fajnie by było. Dajmy juz spok&oacute;j z tymi \"kosmatymi\". Z drugiej strony - czy nie może to byc pieszczotliwe określenie? ;)</p>
anonim2012.03.28 16:30
<p>Kosmaty to jest w Polsce określenie dla diabła. Pieszcztliwe, to prawda, ale zawszeć chodzi o Szatana. Niech Pan mi tylko wytlumaczy skąd Pan wie, że Turcy mają kosmate tyłki :).</p>
anonim2012.03.28 16:34
<p>Kosmate nogi - to jeszcze mogę zrozumieć.</p>
anonim2012.03.28 16:35
<p>@AL \"kosmate tyłki\", to akurat moje określenie; rzeczywiście niepoprawne politycznie; ale przy odrobinie dobrej woli, można to potraktować na wesoło, nie miałbym nic przeciwko muzułmaninowi, kt&oacute;ry by mnie określił podobnie</p>
anonim2012.03.28 16:43
<p>@Madziar</p> <p>Upadłeś na ten czerwony kask? ;) Dlaczego zabraniasz mi bojkotowac kebaba? Uważam, że gdyby nasi politycy dbali o nasze dobro to stworzyliby bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące przyjazdu muzułman&oacute;w do Europy i Ameryki. Wtedy muzułmanie byli by zdecydowaną mniejszością i wszystko byłoby \"cacy\". Wtedy może bym i zjadł od czasu do czasu kebaba choc nie sądzą. Wolę wspierac rodzimy biznes. A za kuchnią arabską nie przepadam.</p> <p>***</p> <p>Czy pozwolisz mi bojkotowac kebaba? Wolę wspierac panią Halinę (czy aktualnie panią O\'Connor). Mam wyb&oacute;r? Mam. To dziękuję, do widzenia! Ty jedz co chcesz. Wolnosciowiec...phi!</p> <p>***</p> <p>He he - \"zostaw kebabiarza w spokoju\" - ale ja to właśnie robię!!!;)</p> <p>***</p> <p>Ostatnie zdanie świadczy o tym, że niestety masz chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem albo ja mam problem z polszczyzną. Powtarzam: szanuje KAŻDEGO człowieka bo jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże ale bojkotuję jego \"budę\" bo uważam, że za dużo muzułman&oacute;w w Europie nie jest niczym dobrym. Nie podoba mi się także to, że w większości kraj&oacute;w muzułmańskich codziennie prześladuje się i zabija chrześcijan. Po prostu nie lubię islamu - nie jest to tylko kwestia estetyczna- a muzułman&oacute;w uważam za OFIARY tego diabelskiego i nietrzymającego się kupy systemu kulturowo-prawnego udającego religię (udającego bo opartego na fałszywym objawieniu).</p> <p>***</p> <p>Czy jest coś jeszcze o co chciałbyś zapytac?</p>
anonim2012.03.28 16:49
<p>@Artur</p> <p>Rzeczywiście- kosmaty to określenie złego. Kosmate tyłki? Mało tego, zdradzę tajemnicę: ich kobiety także mają włosy np. na plecach....proszę tylko nie pytac skąd to wiem. Niemoralnych czyn&oacute;w się nie dopusciłem ale mam swoje źr&oacute;dła ;)</p>
anonim2012.03.28 16:49
<p>Nie mam nic przeciwko zawieszeniu broni. Ale to tylko rozwiązanie czasowe. Jesteście, Madziar i Marek 2200,&nbsp;co prawda młodymi chlopakami, ale macie już dośc ukształtowane poglądy, ktore przy lada okazji zapewne zn&oacute;w się ujawnią. Dla mnie każde ludzkie istnienie to nieprawdopodobny fenomen, zasługujący na&nbsp;opiekę, pomoc, ochronę.&nbsp;Nigdy nie zaakceptuję myślenia, kt&oacute;re przekreśla z jakichś ideologicznych, rasowych czy&nbsp;religijnych drugą osobę. Ci, kt&oacute;rzy z takich powod&oacute;w sięgają po broń czy&nbsp;maczetę są ostatnimi kanaliami. Usprawiedliwiam w jakimś stopniu np. krzyżowc&oacute;w. Droga do miejsc kultu powinna być otwarta dla każdego. Kto jednak wtedy i dzisiaj tak myśli?</p>
anonim2012.03.28 16:52
<p>a propos filmu; film jest dobry, bo zwraca uwagę na problemy w islamie, na ciemne strony, z kt&oacute;rych niewiele ludzi sobie zdaje sprawę i to nie tylko chrześcijanie, ale pewnie niejeden muzułmanin z nich sobie do końca nie daje sprawy; należy go obejrzeć i być czujnym na zło, kt&oacute;re ma swoje źr&oacute;dło w dosłownym traktowaniu Koranu, wyznawać i&nbsp;głosić Ewangelię w nadziei, że zgodnie z obietnicą Bożą, prawda ostatecznie zwycięży, pomimo tego, że tu na tym świecie są i będą prześladowania, i to nie tylko ze stronyh muzułman&oacute;w, bo szatan działa r&oacute;wnież przez chrześcijan, ateist&oacute;w, kapitalist&oacute;w, komunist&oacute;w itd. Jezus wzywa do miłości bliźniego, \"zło dobrem zwyciężaj\"; bojkot kebab&oacute;w nijak się nie wpisuje w wezwanie Jezusa</p>
anonim2012.03.28 16:53
<p>Marek2200. A propos włos&oacute;w na plecach. Znasz bajkę o orzeszku? O, żesz ku... Rozumiem, że jesteście mlode chłopaki, ale stanowczo brakuje Wam dojrzalości. Nie do wiary... Kard. Martini, niezmieszany i niewstrząśnięty,&nbsp;i Wy... Co się dzieje na tym portalu? ;)</p>
anonim2012.03.28 16:59
<p>@AL stuknęła mi niedawno 40cha, ale jeszcze czuję się młody; ja nie wzywam do bojkotu działalności gospodarczej muzułman&oacute;w, w odr&oacute;żnieniu do naszego kolegi Marka, kt&oacute;ry nie widzi bezsensowności swojego działania; jednostkowy bojkot jest bowiem pozbawiony praktycznego sensu, a bojkot masowy - tak; z kolei zar&oacute;wno jeden bojkot jak i drugi jest działaniem niemoralnym, ponieważ obarcza jednostkę odpowiedzialnością zbiorową za czyny innych jednostek, kt&oacute;re zostały zaszufladkowane do tego samego worka; nie mam nic więcej do dodania; w zasadzie powtarzam w k&oacute;łko to samo od samego początku; pozdrawiam Marka i Artura, do następnego</p>
anonim2012.03.28 17:00
<p>@ArturL.</p> <p>Pełna zgoda! Jako chrześcijanie znamy najpełniej tajemnicę i godnośc osoby ludzkiej dzięki Wcieleniu się Boga. Islam to system anty-personalistyczny. Tak jak każda diabelska ideologia. To, że oni jednak potrafią byc \"ludźmi\" swiadczy tylko o tym jak islam (to co jest zawarte w Koranie) jest sprzeczny z naturą ludzką. Jak B&oacute;g - a raczej \"b&oacute;g\"- może nawoływac do zabijania? To jakaś paranoja! He he - oczywiście tzw. pozyteczni idioci będą powtarzac slogany o \"innych, pokojowych interpretacjach\". Tylko niech ktos mi je wyłoży!!!</p> <p>***</p> <p>Mamy coś wspaniałego - personalizm. Człowiek jako osoba. Żadna religia tego nie ma! Generalnie jednak islam trzeba powstrzymywac a kazdego muzułmanina traktowac jako ofiarę tego systemu (bez poczucia wyższości ale ze świadomością, że my \"mamy\" Boga prawdziwego i znamy bliżej tajemnice i wartośc osoby ludzkiej).</p> <p>***</p> <p>A wyprawy krzyżowe? Zastanawiam się czy podjęcie jakiś działań zbrojnych w obronie chrześcijan w krajach muzułmańskich nie byłoby słuszne. Z nimi nie ma co negocjowac. ale kto o to dziś dba? Wszyscy płaczą nad \"przesladowanymi\" gejami....szkoda gadac.</p>
anonim2012.03.28 17:04
<p>@Madziar</p> <p>A Jezus zabraniał bojkotu kebab&oacute;w? Wolę zjeśc u Haliny, Irlandczyka bądź Włocha...Widzisz, gdybyś się dołączył do bojkotu to byłoby juz nas dw&oacute;ch...</p>
anonim2012.03.28 17:07
<p>@Artur</p> <p>A znasz fraszkę o romantyku? \"Roman ty ku....e :) Kardynał Martini \"odfrunął\"!</p>
anonim2012.03.28 17:15
<p>Taką ewentualność dopuszczam. Prawo dopuszcza możliowość tzw. misji pokojowych, służących ochronie ludności cywilnej. Chrześcijanie na nią zasługują, ale r&oacute;wnież (tak, tak)&nbsp;muzulmanie czy hinduiści. Jesteśmy chrześcijanami, czyli ludżmi trochę bardziej świadomymi etycznie niż inni. Tak to wygląda, choć może się niekt&oacute;rym nie podobać. To się oczywiście zmienia. Gdyż u steru władzy w Europie znależli się ludzie kierujący gł&oacute;wnie własnym rozumem. Czyli czym?</p>
anonim2012.03.28 17:16
<p>:)))))))))))))))) Kwestii domniemanego potępiania konsumpcji kebab&oacute;w przez Jezusa jeszcze tutaj nie rozważano :DDD</p> <p>POSOBOROWIE JAK NIC !</p>
anonim2012.03.28 18:05
<p>@Artur L.</p> <p>Misje pokojowe. No właśnie. Ale nic takiego się nie dzieje. Codziennie nas prześladują a my ich wpuszczamy do nas całymi klanami i słuchamy pozytecznych idiot&oacute;w m&oacute;wiących o \"religii miłości\". Załamac się można.</p>
anonim2012.03.28 18:06
<p>@SzEmi</p> <p>Rzeczywiście. Tego jeszcze nie było :)</p>
anonim2012.03.28 18:11
<p>Odnośnie małżeństw międzyreligijnych: nieustannie zadziwia mnie krańcowa naiwność, mentalna infantylność polskich dziewczyn wychodzących za mąż za muzułmanina.</p> <p>Prawie zawsze jest to ten sam schemat - dziewczyna z mniejszego ośrodka zafascynowana egzotycznym [znaczy lepszym, prestiżowym] śniadym chłopakiem.</p> <p>Potem oczywiście wielkie zdziwienie z powodu r&oacute;źnic kulturowych [no bo jak to, mam byc drugą żoną ?] i ucieczka do polskiego konsulatu z xxx-stanie....</p> <p>TO NAJGŁUPSZE ZE ZNANYCH MI PRZYSŁ&Oacute;W, ŻE PRZECIWIEŃSTWA SIĘ PRZYCIĄGAJĄ - gdyby tak było to gęsi poślubiałyby łabędzie...</p>
anonim2012.03.28 18:18
<p>@SzEmi</p> <p>Podoba mi się określenie \"z mniejszego ośrodka\". Ja bym nazwał to inaczej...:)</p> <p>Tak, a p&oacute;źniej opowiadają, że \"porzuciły\" katolicyzm albo, że \"nawr&oacute;ciły\" się na islam.</p>
anonim2012.03.28 18:25
<p>Errata: miało być ,,ucieczka do polskiego konsulatu W xxx-stanie....\"</p> <p>W TVN24 pokazywała się swego czasu taka pani intensywnie zachwalająca uroki bycia żoną muzułmanina [że niby oni tam bardziej o mnie dbają, nie czuję sie dyskryminowana etc..]...oczywiście mieszkająca z mężem w Polsce.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Miałem problemy z uwierzeniem w ta opowieść. Gdy ktos tysiąć razy nie pytany zaprzecza, że jest krzywdzony, to coś mi tu śmierdzi....a niekt&oacute;rzy więźniowie stalinowscy na pokazowych procesach politycznych, po usłyszeniu wyroku śmierci klaskali....</p>
anonim2012.03.28 18:41
<p>SzEmi</p> <p>Szkoda gadac. Media zachwalają \"nawr&oacute;cenia\" na islam a chrześcijaństwo jest ponoc według nich zaściankowe. Przecież islam, kolokwialnie m&oacute;wiąc, nie trzyma się kupy!</p> <p>&nbsp;</p>
anonim2012.03.28 18:49
<p>Marek, JP2 też uważasz za pożytecznego idiotę? http://religie.wiara.pl/doc/471756.Islam-w-nauczaniu-Jana-Pawla-II </p>
anonim2012.03.28 18:54
<p>http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/zanim_powiesz_tak_muzulmaninowi_,_w_odpowiedzi_na_artykul_35092</p>
anonim2012.03.28 19:12
<p>@Madziar</p> <p>Dzięki. Przynajmniej merytorycznie będzie :) Ks. Adama Wąsa uważam za szkodnika i w pewnym sensie pozytecznego idiotę. Sorry - inaczej się tego nie da nazwac. JP II a islam? Całowanie Koranu itp. Dochodzę do wniosku, że tzw. dialog między religiami to duzy błąd ze strony Kościoła. Chodzi tu zar&oacute;wno o dialog z islamem jak i judaizmem. Żeby dialogowac trzeba dobrej woli dw&oacute;ch stron. Na razie to my mamy dobra wolę a oni nie bardzo. Wiadomo, jakoś wsp&oacute;łzyc obok siebie trzeba ale dialog nie może byc kosztem prawdy.</p> <p>Nie jestem odosobnionym głosem w Kościele, wiele os&oacute;b krytycznie patrzy na tzw. dialog. Ostatecznie nie mam wyrobionego zdania na ten temat. Jestem w trakcie :)</p> <p>A jak znajdziesz p&oacute;ł godzinki wolnego czasu to posłuchaj sobie audycji. Ks. W. Chrostowski o sensie dialogu z judaizmem:</p> <p> http://www.youtube.com/watch?v=Nm19MIzszdM</p>
anonim2012.03.28 19:14
<p>Dawaj, przerzucamy się do Doktoruli :) hop!</p>
anonim2012.03.28 19:42
<p>@Madziar</p> <p>\"wsparcie uchodźc&oacute;w i prześladowanych\"? Przecież to są jakieś jaja! W Sudanie krzyzują (dzisiaj!) ludzi a tutaj \"gadki-szmatki\" o wsparciu! Sprawa bardzo mnie męczy. Jakiś czas temu poruszałem ta kwestię przy okazji czytania książki Benedykta XVI \"S&oacute;l ziemi\". Linka przeslę Ci poniżej jak temat Cię ciekawi. Nie to, że się chwalę ale ludzie pod moim wpisem ciekawe rzeczy pisali.</p> <p>&nbsp;</p> <p>***</p> <p>Podsumowujac: sprawa \"dialogu\" między religiami mnie niepokoi (i wielu ludzi w kościele też - posłuchaj ks. Chrostowskiego), jest to coś nowego i przynosi raczej straty niż korzyści. Z drugiej strony jakoś życ trzeba obok siebie no ale nie kosztem prawdy! Osobiscie bardziej (na płaszczyźnie teologiczno-doktrynalnej) interesuje mnie dialog z lefebrystami niż z judaizmem, buddyzmem, islamem itp. To jest bardziej dialog \"życia\" i miedzy kulturami a nie teologiczny. Czy muzułmanin cos przyjmie od nas? Nie. My od islamu tez nie. Tak to widzę.</p> <p>**</p> <p>No i o ile mi wiadomo - sensownosc i potrzeba dialogu międzyreligijnego nie jest jeszcze uznana w Kościele jako dogmat :)</p>
anonim2012.03.28 19:45
<p>http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/islam_religia__29386</p>
anonim2012.03.28 19:48
<p>dzięki - prześlij linka; wysłucham, przeczytam, coś za jakiś czas odpiszę</p>
anonim2012.03.28 19:52
<p>P.S. wsp&oacute;łżyć trzeba, ale nie koniecznie seksualnie; to tak w nawiązaniu do macierzystego artykułu i do JP2 zarazem</p>
anonim2012.03.28 19:54
<p>@Madziar</p> <p>Fajnie. Przejrzyj. Ludziska mądrze czasem piszą. Tak- czasem nalezy wsp&oacute;łżyc ale nie seksualnie ;)</p>
anonim2012.03.28 22:33
<p>@Marek ludziska rzeczywiście mądrze piszą, natomiast nam, chrześcijanom, należy się posłuch Ojcu Świętemu i przykładowi jego dialogu z islamem; zwał jak zwał, możesz to nazywać religią lub religią fałszywą, fałszywym proroctwem, czy wiarygodnym kłamstwem, czy wewnętrznie sprzecznym potokiem świadomości osoby chorej psychicznie, ale w dialogu z islamem powinieneś operować takim językiem, przez kt&oacute;ry przemawia szacunek do islamu jako fenomenu - XXXXX (tu podstaw co chcesz) w kt&oacute;rym uczestniczy miliard (?)&nbsp;ludzi; nikogo siłą do niczego nie nawr&oacute;cisz, a dialog ma sens jedynie, jeśli prowadzi do dobra; innymi słowy - jeśli Ty lub druga strona wychodzą z takiego dialogu wk**ni, to taki dialog jest bezsensowny i lepiej go w og&oacute;le nie podejmować, lepiej się w&oacute;wczas zdać na modlitwę; to nie znaczy, że masz kłamać, ale masz ważyć słowa, żeby nie wk**ć tylko pracować ku wzajemnemu zrozumieniu i poszanowaniu; resztę należy zostawić Bogu, bo to On nawraca, nie my</p>
anonim2012.03.28 23:02
<p>@Madziar</p> <p>Zgoda. Pytanie: jak rozmawiac? - jest ważne. Szacunek to podstawa. O tym zresztą m&oacute;i zar&oacute;wno Jean Alcader jak i ten koles co napisał \"Czy Koran jest Słowem Bożym?\".&nbsp;</p> <p>***</p> <p>Posłuszeństwo papieżowi - ok. Tyle tylko, że papież w tej kwestii może popełnic błąd. Sens dialogu międzyreligijnego nie jest oczywistością i nie jest dogmatem.</p> <p>***</p> <p>A na koniec dodam, że logika wiary podpowiada nam, że na rozwaleniu koscioła zależy diabłu. A jak najlepiej się rozwala? Oczywiście od środka. Egzorcysta Gabriel Amorth a także np. ks. Malachi Martin otwarcie m&oacute;wią (m&oacute;wili) o ludziach służących diabłu w samym sercu Watykanu. I nie tylko oni. Trzeba badac duchy.</p>
anonim2012.03.28 23:03
<p>@Martax</p> <p>\"czo\" - ;) Ten kiepski ziomalski kawałek \"muzyczny\" :)</p>
anonim2012.03.28 23:09
<p>Hmmm...możliwe. U mnie tez jest ładna pogoda...</p>
anonim2012.03.28 23:11
<p>@Marek taki kardynał Martini z całą pewnościa jest kandydatem do ekskomuniki; ale BXVI i JP2 - myślę, że ci Papieże to naprawdę Papieże przez duże \"P\" - tutaj widzę 100% działanie Ducha Świętego</p>
anonim2012.03.28 23:19
<p>@Madziar</p> <p>Kardynał Martini to po bandzie pojechał. Albo nawet za nią wypadł razem ze swoim bobslejem :)</p> <p>Ja też chce znac swoje miejsce w szeregu i nie byc mądrzejszym od papieża ale...c&oacute;ż poradzę, że obserwuję i myślę. A w dodatku nie jestem sam w swoich pytaniach i wątpliwościach. Po drugie logika wiary podpowiada nam, że najbardziej sprytne ze wszystkich stworzeń będzie pr&oacute;bowało przyjśc jako wilk w owczej sk&oacute;rze. To jego pradawna taktyka. Pod latarnią najciemniej. Papież nie jest do końca niezależny. Są tam r&oacute;zne frakcje i środowiska. Tak to jakos widzę.</p>
anonim2012.03.28 23:25
<p>@Madziar - Nie wiem jaki JP2 jest pozyteczny dla was - tez przestrzegal przed malzenstwami z Muzulmanami: http://www.freerepublic.com/focus/f-religion/1135608/posts</p>
anonim2012.03.28 23:41
<p>@Marek a propos dialogu z islamem jeszcze podoba mi się to co pisze @Ostrowski na Twoim blogu; sensowny dialog z islamem musi polegać na wzajemnym zadawaniu pytań i poszukiwaniu na nie SENSOWNYCH odpowiedzi; chodzi zar&oacute;wno o umiejętność obrony prawd własnej wiary przed muzułmaninem jak i umiejętne zadawanie pytań muzułmaninowi pobudzające go do refleksji nad sensownością tego w co wierzy, w nadziej, że sam dojdzie do tego, że wierzy w coś co jest wewnętrznie sprzeczne i stąd, fałszywe; jeśli interesuje Cię merytoryczny dialog z islamem, to polecam Ci oglądanie tego kanału&nbsp;http://abnsat.com/index.php/en/islamapologetics</p>
anonim2012.03.28 23:48
<p>@Anglopolak i za to cenię JP2 - okazywał szacunek innym religiom i człowiekowi w og&oacute;le niezależnie od światopoglądu, ale bronił Prawdy i głosił Prawdę, a Prawda jest tylko jedna i ma na imię Jezus Chrystus; dobrze że przestrzegał, bo małżeństwo z muzułmaninem stanowi poważne zagrożenie dla chrześcijaństwa jego małżonki i ich wsp&oacute;lnego potomstwa; z muzułmanami należy wsp&oacute;łżyć, ale nie koniecznie seksualnie :)</p>
anonim2012.03.28 23:55
<p>@Madziar</p> <p>Dzięki. Ostrowski polecił mi tą telewizję. Kilka program&oacute;w widziałem. Jest tam taki były łysy muzułmanin. Ma power. Wi&oacute;ry lecą jak zabiera się za por&oacute;wnywanie Biblii i Koranu :)</p> <p>&nbsp;</p>
anonim2012.03.28 23:59
<p>tak, to jest doskonały kanał, warto go oglądać by nabrać rzetelnej wiedzy apologetycznej; a propos papieży to był paru anty-papieży w hisotrii Kościoła np. taki zboczeniec o nazwie Benedykt IX; ja myślę, że po owocach ich poznamy - dobre drzewo nie może rodzić złych owoc&oacute;w</p>
anonim2012.03.29 0:01
<p>Taki dialog to rozumiem...coś podobnego do dzieła ,,Dialog z żydem Tryfonem\" albo ,,przeciw Celsusowi\"...</p>
anonim2012.03.29 14:21
<p>Ciekawe, że Kości&oacute;ł Katolicki organizuje dni dialogu z Islamem... Znam kilku pastor&oacute;w protestanckich, kt&oacute;rzy uważają (i publicznie o tym m&oacute;wią) - że Islam jest doktryną szatana. Proszę zauważyć r&oacute;wnież, że Islam twierdzi, że B&oacute;g nie ma żadnego Syna, a Jezus był jedynie prorokiem. Czyż nie jest to dokładnie duch Antychrysta?</p>
anonim2012.03.29 16:01
<p>@Rahman</p> <p>O tym już tutaj rozmawialiśmy. Oczywiście masz rację. Święty Jan pisze w pierwszym i drugim liście, że kazdy kto m&oacute;wi, że Jezus nie jest Bogiem jest Antychrystem. Islam jest doktryna szatana i to tak perfidną, że bazuje na chrześcijaństwie. Dochodze do wniosku, że stosunek Boga do islamu jest taki jak stosunek Boga do zła. Jest to jakas forma dopustu Bożego. Po co? nie wiem?</p> <p>***</p> <p>Perfidia tej szatańskiej doktryny jest jeszcze spotęgowana tym, że uderza w chrześcijan. Jak? Po prostu - nie jest trudno tak \"po ludzku\" nienawidzic muzułman&oacute;w. Dają oni nam wystarczająco wiele ku temu powod&oacute;w. Musimy jednak walczyc z nienawiścią i zwalczac, pokazywac uczciwie, że islam to kłamstwo jednocześnie uznając każdego muzułmnina za człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo Boże. Może ten Boży dopust jest po to abyśmy nauczyli się kochac i szanowac jeszcze bardziej?</p>
anonim2012.03.29 17:08
<p>@Martax</p> <p>To fajnie. Sam do końca nie wiem czy tak jest ale tak to widzę. Dobrze, że nie wrzuciłaś tym razem żadnego \"utworu\" ;)</p>
anonim2012.03.29 17:50
<p>@Martax</p> <p>Możliwe. Pytanie czy to jeszcze jest sztuka. Generalnie nie lubię \"bulgocących\" ziom&oacute;w ;)</p>
anonim2012.03.29 17:52
<p>A masz za karę:</p> <p>&nbsp;</p> <p>http://www.youtube.com/watch?v=1uZAhLupkvI</p>
anonim2012.03.29 18:10
<p>Mi uszy zwiędły. Wolę to:</p> <p>http://www.youtube.com/watch?v=rB2pOGaaHAY&amp;list=PL868345F04734AAC4&amp;index=4&amp;feature=plpp_video</p>
anonim2012.03.29 18:35
<p>No to ja muszę odwrotnie. Ziemi mam dosyc :)</p>
anonim2012.03.29 21:58
<p>Sorry za słowa ale definicja jest jedna,durne polskie ci.y.</p>
anonim2012.03.29 22:15
<p>ja wolę muppet show: http://www.youtube.com/watch?v=wkq7eHfX4wE</p>
anonim2012.03.30 1:02
<p>@Poalicjabis</p> <p>Sedno sprawy :)</p> <p>@Madziar</p> <p>:)</p>
anonim2012.03.30 13:44
<p>muppet show, czyli kosmaci atakują!</p>
anonim2012.03.30 16:06
<p>@Marek2200 \"Co mają tutaj do rzeczy skorupiaki.\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>To samo co &oacute;w muzułmanin kt&oacute;ry \"patrzył z nienawiścią na sklep mięsny\" z artykułu. Chrześcijanie powinni tak samo zajadle patrzeć na skorupiaki.</p> <p>&nbsp;</p> <p>\"Weźmy na warsztat założycieli obu religii. Znajdź mi fragment, w kt&oacute;rym Jezus nawołuje do przemocy i zabijania niewiernych. Mahomet sam ścinał głowy niewiernym.\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>W Nowym Testamencie Jezus nie powiedział ani słowa kt&oacute;re m&oacute;głbym scharakteryzować jako \"z gruntu złe\", choć z paroma rzeczami się nie zgadzam. Jest chociażby \"wyrywanie chwast&oacute;w\", usuwanie \"chorego\" ciała. Oczywiście katolik będzie bronił - to tylko przenośnia, chodzi tylko o \"wydalenie z szansą\" powrotu. Rzecz w tym Panie Marku, że tak samo można przeinaczać/interpretować słowa Koranu. A skoro postawił Pan tezę \"prorok zabijał\" to tak samo jak Pan - proszę o poparcie tezy argumentami.</p> <p>&nbsp;</p> <p>\"Problemem jest religia (pseudoreligia) z kt&oacute;rej wynika ich mentalnośc.\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>A moim zdaniem nie. To z dw&oacute;ch powod&oacute;w. Pierwszy pow&oacute;d - religia nigdy nie będzie ani nie jest doskonała. Mam całą masę przykład&oacute;w ze Starego Testamentu na rzeczywiste okrucieństwo religii Jahwe przed Chrystusem. Nawet święci uczeni przed takim buntownikiem jak ja \"odzielali ziarno od plew\". Jest pełno apokryf&oacute;w i innych przekaz&oacute;w kt&oacute;re zostały odrzucone, i chociaż nie uznajemy w Kościele Katolickim Prawa Mojżeszowego, ono nadal jest w tej Biblii kt&oacute;rą czytamy. \"Prawdziwy\" (ironicznie) chrześcijanin powinien się do niego stosować i zabijać sąsiada za nieprzestrzeganie szabatu.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Drugim powodem jest to, że islam nie jest \"pseudoreligią\". Jest religią jak każdą inną i osoba \"dobra w sercu\" może rozdzielić to co rzeczywiście jest w Koranie dobre od tego co jest złe. Niewykluczone że to kolejny przekaz od tego samego Boga, tylko dla innej kultury. W końcu to On podzielił nas po incydencie z Babilonem - czyż miałby On m&oacute;wić tym samym językiem do Indian, Japończyk&oacute;w, Arab&oacute;w i Polak&oacute;w? Przez język mam na myśli nie tylko formy sł&oacute;w i ich znaczenia, ale całą otoczkę kulturową. Przecież Jezus dorastał wśr&oacute;d Żyd&oacute;w kt&oacute;rych prawo (nadane im zresztą przez Jahwe) pozwalało na wielożeństwo. I <strong>nigdy, w żadnym cytacie nie m&oacute;wił \"nie będziesz miał wielu żon\"</strong>.</p> <p>&nbsp;</p> <p>\"Jest wielu \"normalnych\" muzułman&oacute;w bo islam jest sprzeczny z naturą ludzką, z naturalnym ludzkim pragnieniem dobra dla drugiego\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>Chcesz, znajdę Ci pełno cytaty w Koranie świadczących o tym, że jest to w istocie religia miłości i pragnienia dobra dla drugiego, nie tylko \"swojego\", ale r&oacute;wnież dla obcego, jak dobry Samarytanin.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Natura ludzka zresztą nie przewiduje tylko altruizmu. Przewiduje też zabijanie dla terytorium. Zar&oacute;wno kr&oacute;lowie islamu jak i chrześcijaństwa dopuszczali się wojen, z r&oacute;żnych powod&oacute;w.</p> <p>&nbsp;</p> <p>\"Owszem, zmienili (zawiesili na razie) swoje postulaty ale nie z wyboru tylko z musu.\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>Nigdy nie ma \"musu\". Rzecz w tym, że zaciekły chrześcijanin-misjonarz na drugim końcu świata w końcu straci własną tożsamość i zmiesza swoją kulturę z panującą. Nie ma żadnego precedensu by jakakolwiek populacja oparła się zjawisku ostracyzmu, by w końcu nie stała się jednym z tubylcami.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Wszędzie są dobrzy i gorsi ludzie, tacy kt&oacute;rzy manipulują i tacy, kt&oacute;rzy dają się manipulować. Religia to tylko narzędzie, sama w sobie zawiera zar&oacute;wno mechanizmy pozwalające ujrzeć w ludziach to co najpiękniejsze, ale zar&oacute;wno to co w nich najgorsze. Krzyżacy na p&oacute;łnocnych rubieżach Polski też \"tylko\" nawracali. Paradoksalnie tych samych zbuntowanych Pomorzan kt&oacute;rzy nie chcieli podporządkować się nam, Polakom, chrześcijanom.</p> <p>&nbsp;</p> <p>\"Dlaczego nie \"atakuję\" Korei? A jak mam to zrobic? A według Ciebie \"atakuję\" islam? Nie.\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>Nie stwierdzasz fakt&oacute;w bo opisujesz religię a nie jej wyznawc&oacute;w. Nie podajesz dowod&oacute;w morderstw ich proroka. Islam uznaje Jezusa za proroka a nie za Boga, więc wcale nie musi być niezgodny.</p> <p>&nbsp;</p> <p>\"zbyt duża liczba muzułman&oacute;w w Europie i Ameryce grozi chocby zamieszkami czy przeforsowaniem ichniejszych praw a na dłużsża metę opanowaniem terenu (tutaj akurat sami jesteśmy sobie winni bo nasza cywilizacja ma mentalnośc antykoncepcyjną - oni nie) itp.\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>Oni mają większą umieralność. W gruncie rzeczy i tak wychodzi im na plus, ale muzułmanie zaczęli przybywać masowo do np. takich Niemiec bo mają tam genialny system opieki. No i nie m&oacute;wiąc o chęci zarobku. Jeżeli przejmą nasze zwyczaje to się ustabilizują i sami zaczną stosować antykoncepcję. Jeżeli zabrania im tego religia - z czasem się zliberalizują i zaczną ją stosować tak jak na codzień korzysta z niej zdecydowana większość chrześcijan.</p> <p>&nbsp;</p> <p>\"Dodam: Korea Płn. jest też dla mnie \"be\". R&oacute;żnica tylko taka, że nie włażą nam oni tutaj do \"domu\".\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>Ale mają bombkę, kt&oacute;ra jak wskazałem, może wywołać znacznie większy bałagan niż ta drobnica ekstremist&oacute;w islamskich.</p> <p>&nbsp;</p> <p>\"Zgoda. Nasz swiat nie jest lepszy bo nie jest...chrześcijański.\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>Powinieneś jechać do Ameryki. Mają tam takie tabu na punkcie wielu rzeczy i są tak ultrakonserwatywni że nawet Obama w teście Political Compass wypada daleko w strefie konserwatyst&oacute;w. Oglądałem film \"Idy Marcowe\", w kt&oacute;rym była kochanka kandydata na prezydenta odkrywa że jest w ciąży i z powodu stresu i wielu innych czynnik&oacute;w zamiast dokonać aborcji... zabija samą siebie. Paradoks, prawda?</p> <p>&nbsp;</p> <p>\"A co ma Bush\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>Mocno konserwatywny rząd republikański kt&oacute;ry zaatakował muzułman&oacute;w, a raczej wywołał prowokację tylko po to, by się dobrać do ropy? Nic, nic nie ma do tego.</p> <p>&nbsp;</p> <p>\"masoński\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>Czy wiesz że podstawowym warunkiem bycia masonem jest wierzyć w Boga?</p> <p>&nbsp;</p> <p>\"A muzułmanie maja utrudniony dostep do informacji o tym czym jest chrześcijanstwo. Według nich Matka Boska jest osobą Tr&oacute;jcy Świętej. Śmieszne? Trochę tak a trochę nie...\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>Jakby to zmieniało ich poglądy na istotę rzeczy... Nie przeczę że mogą mieć mylne pojęcie o nas. Ale... jest tak vice versa, i najlepszym dowodem jest twoja ofensywa :)</p>
anonim2012.03.30 16:33
<p>@Anonymous</p> <p>1. Pokaż mi, w kt&oacute;rym miejscu Jezus opowiadał o kulinariach.&nbsp;</p> <p>***</p> <p>2. Ok. \"Złego\" słowa Jezus nie powiedział. Że z czymś sie nie zgadzasz to mało mnie to interesuje w tej dyskusji. \"Wyrywanie chwast&oacute;w\" - gdzie? Myślałem, że raczej czekamy na żniwa tzn. koniec świata kiedy to okaże się gdzie był chwast a gdzie roslina rodząca dobre owoce. \"chore ciało\"? Chodzi o to, że najważniejsze jest zbawienie i wszystko co je uniemożliwia trzeba usunąc...jeśli chcesz byc zbawiony. Mało tego, Jezus nawoływał do \"nienawiści\" do ojca i matki! Okropny!</p> <p>&nbsp;</p> <p>***</p> <p>3. Mahomet - morderca. Sięgnij po Koran, Hadisy. A w wolnej chwili obejrzyj sobie ten film. Co ja będę się produkował. Tam mądrzejsi ludzie m&oacute;wią. W dodatku byli muzułmanie. Oni wskażą Ci droge do odpowiednich werset&oacute;w.</p> <p>***</p> <p>4. Sorry, zabijanie sąsiada za nieprzestrzeganie szabatu - nie czytaj ST w oderwaniu od NT. Jezus chyba nie naoływał do zabijania niepraktykujących :)</p> <p>***</p> <p>5. Acha, czyli uważasz, że \"nam\"Jezus powiedział, że jest Bogiem i tylko przez Niego można dotrzec do Ojca a Arabom po 600 latach postanowił przedstawic wersję, że w sumie Jezus nie jest Bogiem a nawet dobrze jest wyrzynac niewiernych (Żyd&oacute;w + chrześcijan). Nie chodzi o język tylko o sprzeczności. B&oacute;g nie kłamie. Mahomet nie ma NIC wsp&oacute;lnego z Jezusem. Mało tego, Mahomet nie uzupełnił objawienia danego nam w Jezusie lecz całkowicie je zanegował.</p> <p>Z punktu widzenia chrześcijanina, islam jest fałszywy bo zaprzecza fundamentowi chrześcijaństwa (Jezus = B&oacute;g, Tr&oacute;jca Święta, ofiara Jezusa na krzyżu). Zajrzyj chocby do 1 listu św. Jana: \"Każdy kto m&oacute;wi, że Jezus nie jest Bogiem jest...Antychrystem - z pamięci cytuję, w każdym razie drugi rozdział). Jak jestes ateistą to w sumie każda religia jest siebie warta. Ja nie jestem więc muszę uznac, że albo Jezus kłamał albo Mahomet. Albo, że B&oacute;g ma schizofrenię.</p>
anonim2012.03.30 16:37
<p>5. Dobrze - znajdź te cytaty \"miłości\". Ja znajdę Ci tzw. \"phrases of sword\" nawołujące do zabijania niewiernych. Zresztą obejrzyj sobie ten film. Podoba mi się wypowiedź Walida Shoeba (byłego muzułmanina): \"czego właściwie Zach&oacute;d nie rozumie w słowach - zabijajcie ich?\".</p> <p>&nbsp;</p> <p>***</p> <p>6. \"Natura ludzka nie przewiduje altuizmu....wojny\". A co wojny mają wsp&oacute;lnego z naturą ludzką? Wiesz, żyjemy po grzechu pierworodnym. Gdyby nie on wojen by nie było. W każdym razie Jezus nie nawoływał do wojen i przemocy a raczej do \"altruizmu\" a nawet miłosci nieprzyjaci&oacute;ł!!!</p>
anonim2012.03.30 16:45
<p>9. dowody morderstw Mahometa - film. Islam nie uznaje Jezusa jako Boga = islam nie jest oparty na przwdziwym objawieniu (czyli jest kłamstwem). Z punktu widzenia chrześcijanina. Muzułmnaie nie mogą powiedziec, że całe chrześcijaństwo jest pomyłką bo wtedy nie byłoby podstaw do islamu. My musimy stwierdzic, że islam jest fałszem. Ateistyczny badacz religii może sobie obserwowac religie z zewnątrz i por&oacute;wnywac. Tyle. I tak musi \"na rozum\" uznac, że jednocześnie islam i chrześcijanstwo nie może byc prawdziwe.</p>
anonim2012.03.30 16:49
<p>10. Twoje przewidywania co do stosowania antykoncepcji przez muzułman&oacute;w są wr&oacute;żeniem z fus&oacute;w. Doświadczenie raczej wskazuje, że tego nie robią. I innych zych rzeczy też. Trzymają się swojej religii. Głupstwa typu\" \"większośc chrześcijan stosuje antykoncepcje\" sa niczym nie poparte a jak nawet tak by było to świadczy to tylko o utracie wiary i nie możemy m&oacute;wic o prawdziwym chrześcijaninie, kt&oacute;ry sięga po antykoncepty. Twoja wypowiedź ma charakter prognostyczno-probabilistyczno-opisowy.</p>
anonim2012.03.30 16:50
<p>11. Korea. To, że dżuma jest czymś złym nie świadczy o tym, że cholera jest czymś lepszym.</p>
anonim2012.03.30 16:51
<p>12. Obama popirea aborcję a także eksperymenty na zarodkach (pobieranie kom&oacute;rek macierzystych). To powoduje, że sam się ekskomunikuje. Może sobie opowiadac, że jest kimkolwiek.</p>
anonim2012.03.30 16:52
<p>13. Zabijając siebie będąc w ciąży kobieta zabija siebie i dziecko tzn. popełnia grzech x2. Co chciałeś przez to powiedziec?</p>
anonim2012.03.30 16:54
<p>14. Masoni wierzą w Boga. Owszem. Ale nie wierzą Bogu. Są deistami i służą szatanowi. Żeby wierzyc w diabła trzeba wierzyc w Boga. Szatan też wierzy w Boga ale nie wierzy Bogu.</p>
anonim2012.03.30 16:59
<p>15, \"Jakby to zmieniało ich poglądy na istotę rzeczy... Nie przeczę że mogą mieć mylne pojęcie o nas. Ale... jest tak vice versa, i najlepszym dowodem jest twoja ofensywa :)\"</p> <p>***</p> <p>Nie zgodze się. Wielu muzułman&oacute;w pod wpływem poszukiwań prawdziwych informacji na temat chrześcijaństwa zobaczyło, że islam nie ma podstaw racjonalnych i podaje nieprawdziwe informacje o chrześcijaństwie.</p> <p>Raszid al-Maghribi, Jean Alcader, Walid Shoeb (z filmu) + Sam Shamoun (ABN SAt) - byli muzułmanie, kt&oacute;rzy pod wpływem dogłębnych badań nad islamem i chrześcijaństwem nawr&oacute;cili się na tą drugą (prawdziwą) religię. Podaj mi jakis przykład odwrotny (opr&oacute;cz \"katolickich\" kobiet, kt&oacute;re poszły za głosem....hmm....hmmm...serca?).</p>
anonim2012.03.30 17:02
<p>Tak więc prawdziwa informacja zmienia istotę rzeczy. To, że mają błędne pojęcie o chrześcijaństwie to fakt a nie opinia.</p> <p>Uważasz, że mam fałszywe pojęcie o islamie? Wiesz, bazuję gł&oacute;wnie na źr&oacute;dle islamu jak i na tym co o islamie m&oacute;wią byli muzułmanie oraz znawcy islamu oraz na tym jakie bujdy opowiadają wierzący muzułmanie. Gdy ktoś dotrze do prawdy o źr&oacute;dłach islamu - do tego potrzeban jest dobra wola - to porzuca to kłamstwo.</p>
anonim2012.03.30 17:02
<p><em \" : \'Times New Roman\'; font-size: medium;\"><a name=\"008.082.795\">Volume 8, Book 82, Number 795:</a></em> <blockquote \" : \'Times New Roman\'; font-size: medium;\"> <p>Narrated Anas:</p> <p>The Prophet cut off the hands and feet of the men belonging to the tribe of \'Uraina and did not cauterise (their bleeding limbs) till they died.</p> </blockquote> </p>
anonim2012.03.30 17:04
<p>Polecam kanał ABN SAt - \"Jesus or Muhammad - marathon\". Szczeg&oacute;lnie warto słuchac Sama Shamouna - byłego muzułmanina.</p> <p>&nbsp;</p> <p>http://www.youtube.com/watch?v=dvoCkCSCTM0&amp;feature=relmfu</p>
anonim2012.03.30 17:05
<p>@Madziar</p> <p>No ale Anonymous powie, że Jezus też jest \"be\" bo kazał obcinac sobie ręce :)</p> <p>P. S.</p> <p>Ty też uzależniłeś się od Frondy?:)</p>
anonim2012.03.30 17:07
<p>@Martax</p> <p>16:42 - uzasadnienie jakieś? Może jakiś ziom ma cos ciekawego do wybulgotania na ten temat? ;) moim zdaniem nie pełnia prawdy a \"g..... prawda\" Uzasadniłem m. in. o 16:59 :)</p>
anonim2012.03.30 17:12
<p>@Marek - trochę tak, jak jest jakiś ciekawy temat, to warto podyskutować; trzeba uważać, żeby to jednak nie przesłoniło innych obowiązk&oacute;w :) nie mogę znaleźć fragmentu o wyrżnięciu Żyd&oacute;w przez Mahometa, spr&oacute;buję znaleźć i wkleić, ale na razie spadam się przebiec na siłownię</p>
anonim2012.03.30 17:20
<p>Jest taki fragment. W tym filmie o nim wspominali (Islam - co zach&oacute;d powinien wiedziec).</p> <p>Też spadam.</p> <p>Pozdro!</p>
anonim2012.03.30 19:03
<p>tu masz o tej masakrze na rozkaz Allaha http://www.answering-islam.org/Muhammad/Jews/BQurayza/treaty.html&nbsp;</p>
anonim2012.03.30 19:05
<p>a tu masz fajne świadectwo Walid Shoebata&nbsp;http://www.youtube.com/watch?v=yPe8NtArqiE&amp;feature=related</p>
anonim2012.03.30 21:44
<p>Dzięki Madziar. Razem możemy więcej :) Ten pierwszy link coś mi nie działa. Walida z chęcią posłucham.</p>
anonim2012.03.30 22:35
<p>http://www.answering-islam.org/Muhammad/Jews/BQurayza/treaty.html [jak nie działa, wpisz answering-islam.org/Muhammad/Jews/] strona ewangelicko-chrześcijańska nastawiona na nawracanie muzułman&oacute;w, wygląda bardzo ciekawie</p>
anonim2012.03.31 13:03
<p>Thanx</p>
anonim2012.03.31 23:41
<p>@Marek2200</p> <p>&nbsp;</p> <p>\"1. Pokaż mi, w kt&oacute;rym miejscu Jezus opowiadał o kulinariach.\"</p> <p>&nbsp;</p> <p>Chyba w żadnym. Nie zmienia to faktu że fragmenty ST je zawierają, a ST należy do kanonu chrześcijańskiego, w przeciw