Żałosne. Klub sportowy z Rzeszowa sprzeda... perfumy o zapachu marihuany - zdjęcie
15.06.18, 09:30fot. alex crespo, lic. CC BY-SA 4.0 via Wikipedia

Żałosne. Klub sportowy z Rzeszowa sprzeda... perfumy o zapachu marihuany

Z zupełnie niejasnych przyczyn w Polsce można produkować i sprzedawać rozmaite przedmioty, które zachęcają do zażywania narkotyków. W sklepach dostępne są koszulki, czapki czy rozmaite gadżety z motywem liścia marihuany. W ten sposób ów narkotyk staje się przedmiotem oswojonym i młodzież - a nierzadko nawet dzieci - chętnie sięgają po ,,lufkę'' czy ,,skręta'', w przekonaniu, że palenie marihuany jest rzeczą nie tylko bezpieczną, ale i modną.

To naturalnie bzdura. Państwo polskie wkłada zresztą niemały wysiłek finansowy, by z tym przekonaniem walczyć, organizując na przykład warsztaty, spotkania z policjantami i inne przedsięwzięcia, na których mówi się o zagrożeniach związanych z narkotykami. To przedsięwzięcia całkowicie nieskuteczne, bo dzieciak siedzący w koszulce z ,,trawką'' nie da się przekonać argumentom policjanta - zbyt nasiąknął wszechobecną kulturą akceptacji narkotyków. 

Teraz do oswajania narkotyków włącza się także... popularny polski klub sportowy. Brzmi to jak ponury żart. Sport, który powinien służyć umacnianiu zdrowego i moralnego trybu życia, zostaje wprzęgnięty w służbę czystemu złu. Wszystko za sprawą inicjatywy klubu żużlowego ,,Stal Rzeszów'', który wypuszcza... perfumy o zapachu marihuany.

Twórcy zapewniają, że zapach jest niezwykle mocny i będzie utrzymywać się nawet przez kilka dni. ,,To rewelacja'' - mówi prezes klubu.

Po co to robią? Klub przekonuje, że ma poważne problemy finansowe, bo rzeszowski ratusz jest wyjątkowo skąpy i klubowi po prostu nie płaci. Może i tak. A jednak próba podreperowania finansów poprzez oswajanie narkotyków musi spotykać się z najwyższą formą dezaprobaty.

A państwo polskie zachęcamy - czas położyć kres swobodnej promocji narkotyków i narkomanii. Skoro marihuana jest zakazana, to niech zakazane będą także działania zachęcające do jej palenia czy przedstawiające ją jako substancję ,,fajną''. Czas na konsekwencję! Nie idźmy śladem zdegenerowanych krajów zachodnich, gdzie palenie ,,trawki'' uchodzi niemal za cnotę. To niszczenie dzieci i młodzieży - ohydne zgorszenie. 

Na poniższym filmie widać, jak prezes Stali Rzeszów Ireneusz Nawrocki ze śmiechem zapewnia o wyjątkowej mocy zapachu marihuany w perfumach klubu:

bb