Żakowski: Nadchodzi wojna religijna - zdjęcie
11.05.19, 16:34(fot. twitter)

Żakowski: Nadchodzi wojna religijna

24

Jacek Żakowski prognozuje - nadchodzi wojna religijna. - Idzie wojna. Nie wojna światowa. Nawet nie międzypaństwowa. Domowa. Konkretnie - religijna. - pisze publicysta

- Dziś w Europie trudno już sobie wyobrazić "wyrzynanie do nogi" innowierców albo skazywanie na śmierć za ateizm. Nawet więzienie za wiarę lub niewiarę jest trudne do wyobrażenia. W Polsce więzienie za wyrażanie wiary lub niewiary jest jeszcze teoretycznie możliwe w przypadku, gdyby wyraz czyjejś wiary lub niewiary inni uznali za obrazę ich wierzeń. - pisze dziennikarz na stronie opinie.wp.pl

- Na pytanie, dlaczego w Polsce - inaczej niż w większości państw zachodnich - nigdy nie doszło do nowoczesnej wojny religijnej i laickiego przełomu, możliwe są trzy odpowiedzi. - analizuje Żakowski

- Po pierwsze łatwo zauważyć, że w Polsce silniejsza jest więź religijna (poczucie przynależności do wspólnoty kościelno-narodowej), niż wiara religijna (czyli osobista relacja z Bogiem oparta na zasadach ustalonych przez Kościół). Na przykład dużo więcej osób chodzi do kościoła, niż wierzy w to, czego Kościół uczy - choćby o zmartwychwstaniu lub miłości bliźniego. - czytamy

Według niego, "nie mieliśmy swojej wojny religijnej", ponieważ byliśmy pod okupacjami. Jednak jak zaznacza, teraz się to zmienia.

- Zderzony z falą zachodnich wpływów polski katolicyzm doktrynalnie się zradykalizował. Oparcie w państwie, które daje mu PiS, sprawiło, że aktywność kościoła stała się bardziej opresyjna, niż kiedykolwiek wcześniej. - pisze Żakowski

bz/opinie.wp.pl

Komentarze (24):

gość1112019.05.12 22:25
wojna to będzie jak jutro żydki upomną się w Warszawie o kasę nienależną im!, delegacja już jedzie po mienie bezspadkowe a naród śpi w najlepsze, politycy nas oszukują!
Artur2019.05.12 10:01
Tak, czeka nas wojna religijna. Czyli nic nowego bo ta wojna trwa od kilku tysięcy lat. Toczyli ją Żydzi odkąd Pan powołał ich naród do istnienia. Toczy ją Meksyk, Portugalia, Chiny, Rosja i Francja. Polska dobrze zna jej smak. Żakowski twierdzi że wojny religijnej nie było. A bezwzględna walka komunistów z Kościołem? A niszczenie polskiego Kościoła przez Niemcy i Rosję? A zmasowana walka masonerii w czasach ciemnego Oświecenia? A królowie Leszczyński, który rozpoczął rozbiór Polski i Poniatowski, który ten rozbiór doprowadził do końca, obaj należący do masonerii? Przez tysiące lat dzieci Boga są poniżane, wyzyskiwane i zabijane. I nic nowego nas nie czeka, ta woja będzie trwała dokąd świat będzie istniał. A każdy z nas weźmie w niej udział walcząc w obronie wiary lub występując przeciw niej.
Katarzyna2019.05.12 8:25
Jesli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze.
Beno2019.05.12 1:05
Panie Zakowski. W Polsce to nie wojna religijna np. katolików z prawosławnymi, z protestantami, z muzułmanami, choć emigrantów nie chcemy do Polski wpuścić. Nawet wobec sekt nikt nie zachowuje się wrogo. To jest wojna bezbożnych z Kościołem katolickim i z chrześcijanami. to jest odradzający się bolszewizm, wojujący ateizm, profanacje świątyń i obiektów kultu. A jedna z przyczyn tej sytuacji, to mentalność niektórych ludzi jak za PRL-u. Nie doszło do rozliczenia się z przeszłością. Ranny zwierz jest niebezpieczny i tak zachowują się niektórzy bezbożni w nowej Polsce, czując się zagrożeni przez obecny rząd i społeczeństwo popierające ten rząd. Wojna lewacko-libertyńskiej opozycji z prawicowymi, katolickimi ugrupowaniami rozszerza się na wrogość do Kościoła. Szkoda, że politycy i media nakręcają spiralę nienawiści, a jaki jest tego efekt to widać: w jednym dniu zamordowanych dwóch 15 latków i coraz więcej profanacji świętości.
zatroskany2019.05.11 23:17
Jezu ratuj nas ...
Grizzly2019.05.11 19:37
Jesteś kłamcą i manipulatorem, to nie wojna religijna tylko wojna z religią! To coś zupełnie innego - chyba, że jesteś tak gwnianym dziennikarzyną, że tego nie ogarniasz!
Bibi2019.05.11 19:30
Żakowski jak Jażdzeski i Tuskodebil co chwila wyrzuca z siebie głupoty za głupotą.Nawet szkoda to komentowac
anonim2019.05.11 17:39
Dlaczego żydzi-ateusze i żydzi wyznający judaizm nigdy nie występują przeciw protestantom, bo Protestanci, wśród których 2/3 populacji to potomkowie tych przechrzczonych braci i sióstr. Jestem katolikiem, z innych wyznań jeśli chodzi o tzw ekumenię to odnoszę wrażenie, że bliżej nam do prawosławnych niż do protestantów. „Protokół Rozbieżności” jest krótszy.
anonim2019.05.11 17:35
W 2018 roku Kanadyjka Lauren Southern przeprowadziła w Luton (UK) eksperyment, którego celem było sprawdzenie reakcji muzułmanów i brytyjskich władz na obrażanie uczuć religijnych wyznawców islamu. Southern nie jest aktywistką LGBT. Dlaczego więc zorganizowała akcję „Allah to gej”? Jak sama tłumaczy, była zszokowana brakiem reakcji chrześcijan na artykuł insynuujący, że Jezus był gejem. Ilustracją do artykułu był Jezus na tle tęczowej flagi. „Nie było żadnych protestów, przywódcy religijni nie potępili tego artykułu. Oczywiście nie było żadnej reakcji w stylu ataku na pismo „Charlie Hebdo” – mówi Southern w filmie, w którym wyjaśnia dlaczego zrobiła akcję w Luton. A cel tej akcji był jeden – sprawdzić, jakie będą reakcje na homopropagandę i hasło „Allah to gej”. źródło: https://wprawo.pl/2019/05/09/grozba-wiezienia-i-zakaz-wjazdu-do-uk-za-akcje-allah-to-gej-wideo/
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.11 17:28
TYLKO NIE MÓW NIKOMU ---> 🔥 https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4 🔥 Już jest długo wyczekiwany wstrząsający dokument, który obnaża prawdę o kościele katolickim w Polsce i ostatecznie go pogrąża. Bagno po uszy !!
zatroskany2019.05.11 23:19
A twoje czyny, słowa czym są ...
Cogito ergo sum2019.05.11 17:18
POLECAM WAM NAJNOWSZY DOKUMENT SEKIELSKIEGO NA TEMAT PEDOFILII WŚRÓD KSIĘŻY KATOLICKICH. OGLĄDAJCIE, KTO WIE KIEDY KATOTALIBAN ZACZNIE ZGŁASZAĆ I ZABLOKUJĄ FILM: https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4 Zeznana świadków, nagrania rozmów ofiar z księżmi. Warto zobaczyć prawdę o kościele.
www2019.05.11 17:09
Kto ukrywa? Jeśli jakiś Sekielski ma informacje chociaż o jednym pedofilu i zamiast iść z tym na policję, robił o tym film, to on ukrył tę pedofilię, bo nie pomógł jej przerwać.
Kusy2019.05.11 19:44
Jesteś idiotą wiesz?
Jam2019.05.11 17:08
Żakowski zupełnie zapomniał o spotkaniach i rozmowach ze ś.p. Józefem Tischnerem. Jakże podówczas Katechizm Kościoła Katolickiego go inspirował, a jakże obecnie jest mu wrogi. Panie Żakowski, niech że Pan się cofnie, rozdroże nie zawsze musi być tragiczne.
Jestem w Kościele2019.05.11 17:07
To Kościół jak i Polska jedynie broni się przed nawałem pederastii. Kiedyś po cichu oddawali sie oni swej nieczystości. Teraz są już z niej dumni. Nabrali odwagi i bezczelności bo trochę się im popuściło. To był błąd. Ale już dosyć tego.
Kusy2019.05.11 17:04
W tym kurwidołku oczywiście cisza - film Sekielskiego o pedofilii jest już dostępny na YouTube. Obejrzyjcie i przejrzyjcie na oczy - ukrywacie potwory w ludzkiej skórze.
Tomasz2019.05.11 22:19
Sam głąbie ukrywasz gorsze rzeczy.
Foster2019.05.11 17:02
Ona już trwa. Wystarczy przeczytać tytuły artykułów umieszczanych na Frondzie.
anonim2019.05.11 17:45
Wystarczy przeczytać na Frondzie komentarze Imigrantów - z Gazety Wyborczej, Onetu I Krytyki Politycznej.
Inkwizycja2019.05.11 16:58
Do tego właśnie prowadzi zbrodnia bez kary - nie osądzeni i nie ukarani czerwoni wracają czkawką i wyjdą nam bokiem..
Cogito ergo sum2019.05.11 16:54
JESTEM POLAKIEM. MOIM OBOWIĄZKIEM JEST OBRONA MOICH, i MOICH BLISKICH DZIECI. Odkąd wszyscy wiedzą, że kler nie dość że wspiera pedofilii, to jeszcze ich ukrywa, i pomaga im unikać kar, musimy chronić więc dzieci przed przedstawicielami tego zawodu.
Moni2019.05.11 16:45
Teraz zapewne powstaną filmy o pedofilii w środowiskach homoseksualnych, wśród nauczycieli, znanych aktorów, trenerów i dziennikarzy. Obraz patologii będzie pełniejszy. Oczekiwanie lewackiego obłudnika Żakowskiego na wojnę religijną w Polsce potrwa bardzo długo, skończy się zapewne autodestrukcją jego i jemu podobnych.
anonim2019.05.11 16:42
A to się Pan obudził, ta wojna trwa w najlepsze i to od dawna!