Z widocznym tatuażem trudniej o pracę  - zdjęcie
15.07.15, 09:48

Z widocznym tatuażem trudniej o pracę

10

Jak wynika z sondażu serwisu Workopolis, który jesienią minionego roku objął ponad 300 pracodawców w USA, większość firm podchodzi na razie z rezerwą do wytatuowanych kandydatów do pracy. Niemal co siódmy (14 proc.) badany zdecydowanie twierdzi, że mają oni u niego mniejsze szanse na pracę. Pozostali są tu mniej stanowczy, co jednak nie oznacza pełnej akceptacji dla widocznych tatuaży u potencjalnego pracownika.

Na pytanie o podejście do takiego kandydata najczęściej (35 proc.) odpowiadali, że to zależy od stanowiska, które miałby on objąć, a spora grupa (28 proc.) uzależniała swoje podejście od liczby i miejsca rozmieszczenia tatuaży. Mniej, bo 23 proc., badanych twierdzi, że w ogóle nie zwraca nie uwagi, oceniając kandydata do pracy.

Rezerwę ze strony pracodawców potwierdzają sami kandydaci – w ankiecie Pew Research Center, która objęła 2,7 tys. osób, aż 76 proc. z nich stwierdziło, że tatuaże i kolczyki pogarszają szanse kandydata na rozmowie rekrutacyjnej. Dwie piąte badanych zaś uznało, że widoczne rysunki na skórze są nie są odpowiednią ozdobą w miejscu pracy.

Podobne wyniki przyniosło niedawne badanie przeprowadzone na szkockim University of St Andrews – według niego wytatuowani kandydaci byli gorzej oceniani niż inni o tych samych kwalifikacjach, ale bez widocznego tatuażu.

MT/Rp.pl

Komentarze (10):

anonim2015.07.15 9:58
Bieńkowska też ma tatuaż i jaką suczką się okazała.
anonim2015.07.15 10:16
To prawda tatuaże odstraszają pracodawców. Kto chce mieć pracownika, który ma źle w głowie?!
anonim2015.07.15 11:14
Stary Testament zabrania tatuaży.
anonim2015.07.15 11:49
Tak jak pisze janko74 - w IT zjawisko niechęci pracodawców do wytatuowanych jeśli występuje to niezmiernie rzadko. Myślę, że w większości wolnych zawodów jest podobnie. Czasem odnoszę też wrażenie, że takie 'ozdoby' nawet pomagają.
anonim2015.07.15 15:09
sa ludzie, ktorym sie wszysko wybacza nawet jesli by mieli tatuaz na twarzy i na mozgu i jest druga grupa ludzi, ktorzy tyle urody nie maja i po zrobieniu sobie kilku tatuazy wygladaja jeszcze glupiej, moge nawet powiedziec odrazajaco. Tak ich tez widza pracodawcy.
anonim2015.07.15 15:17
Nic dziwnego. Każdy psycholog to powie,że tatuowanie się wynika z problemów emocjonalnych danego człowieka. Nikt normalny, o w pełni stabilnej psychice, nie ma takiej potrzeby. Dlatego od dawien, dawna osoby z tatuażami są dyskwalifikowane podczas prób dostania się do rozmaitych służb.
anonim2015.07.15 15:50
@ Discharge Co ma tatuaż do dowartosciowania? To tylko ozdoba. "najpiękniejsze jest to, co podobało się Stwórcy" Robiąc tatuaż nie ucinasz sobie ręki tylko ozdabiasz skórę. To tak jakby powiedzieć, że Bóg chciał żeby kobieta miała siwe włosy wiec nie powinna ich farbować.
anonim2015.07.15 17:34
@Romek_Atomek Raczej wątpię, żeby każdy psycholog coś takiego powiedział. Chodziłam nawet do terapeuty, który sam miał tatuaże. To tylko ozdoba. @Discharge Rozumiem, że jesteś też przeciwny makijażowi, farbowaniu włosów, depilacji i tego typu rzeczom. W końcu to też ingerencja w naturę.
anonim2015.07.16 0:06
Nawet gdyby człowiek wytatuował sobie Rembrandta, i tak ciało ludzkie jest wiele piękniejsze niż jakikolwiek obraz. Tatuaże są zresztą kiczem, jak kalkomanie na kafelkach w łazience czy kuchni. Obsrywanie własnego ciała rysunkami jest wyrazem głupoty.
anonim2015.07.16 6:47
Znalazłem kiedyś ciekawa informację. Legia Cudzoziemska nie przyjmuje w swoje szeregi osób z tatuażami. Uznają tam bowiem, że takie osoby mają zaniżoną samoocenę a więc jest większe prawdopodobieństwo, że w sytuacjach kryzysowych nie zareagują prawidłowo.