Premier Mateusz Morawiecki odwołał Anną Kornecką (Porozumienie) ze stanowiska wiceministra rozwoju, pracy i polityki społecznej.
 
Nie są znane motywy takiej decyzji. Wiadomo za to, że Kornecka parę dni temu otwarcie skrytykowała rozwiązania podatkowe zawarte w Polskim Ładzie oraz stwierdziła, że z tego powodu może rozpaść się Zjednoczona Prawica.
 
- Porozumienie bardzo jasno stawia granice i mówi, że sprzeciwiamy się tak gwałtownej podwyżce podatków. PiS mówi, "tylko dla określonej grupy przedsiębiorców". Nie, ta określona grupa przedsiębiorców świadczy usługi, sprzedaje towary każdemu Polakowi w naszym kraju. Nie ma na to naszej zgody - mówiła Kornecka na antenie TVN24.
 
Kornecka zarzuciła także Polskiemu Ładowi szkodliwość.
 
Wywołało to irytację w PiS. - Nasza cierpliwość się kończy - miał powiedzieć anonimowy polityk PiS. Ponadto parę tygodni temu Morawiecki stwierdził, że Jarosław Gowin i jego ugrupowanie powinni się czuć aż nadto doinformowani i włączeni w cały proces konsultacjii społecznych dotyczących rozwiązań podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie.
 
Morawiecki mówił, że nie może zaakceptować nieszczerego i nierzetelnego podejścia koalicjanta - więcej czytaj tutaj.

jkg/wp.pl, pap, tvn24