Z-ca prezydenta Gdańska: Flaga Polski to flaga UE - zdjęcie
12.05.20, 13:58Fot. via: Pixabay - SatyaPrem

Z-ca prezydenta Gdańska: Flaga Polski to flaga UE

37

Szokujące stwierdzenie padło z ust zastępcy prezydenta Gdańska, Piotra Grzelaka. W rozmowie z Magdaleną Adamowicz stwierdził on, że flaga Unii Europejskiej jest flagą Polski.

Nawiązując do obchodów Dnia Europy, europoseł Koalicji Obywatelskiej Piotr Grzelak stwierdził:

-„W ostatnim czasie pojawił się zarzut, że miasto Gdańsk bardzo istotnie zaznaczyło w przestrzeni publicznej 9 maja, iluminacją Rady Miasta, były flagi Unii Europejskiej, prezydent przed Neptunem występowała. Zawsze jak był atak to zawsze odbywa się w kontrze - flaga polska do flagi europejskiej. Z całym szacunkiem, ale flaga Unii Europejskiej to flaga Polski. To nasza flaga. Jesteśmy dumni z Polski bo jest członkiem Europy”.

Celnie słowa gdańskiego włodarza skomentował na Twitterze dziennikarz Maciej Naskręt:

-„To ja się zastanawiam w jakim ja kraju żyłem przed 2004 r.? Takie słowa trzeba natychmiast prostować. Polska ma swoją biało-czerwoną flagę i tak pozostanie”.

 

kak/Twitter

Komentarze (37):

Czes\\2aw2020.05.25 11:01
Pacjent pt. "katolicka kretynizacja polski" zbiegły z Tworek nadal nadaje...a niby gdzie Polska była od chwili powstania, czy nie w Europie? A UE pod wodzą Niemiec to przecież IV Rzesza; a jej agentura w Gdańsku pod wodzą Waginy Dulkiewicz...
Jan Radziszewski 2020.05.20 21:21
zboki Lucyfera w Gdańsku pocieszę was - kara wkrótce spadnie na Sekielskiego oby waszą elitę to samo nie spotkało ! wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
oLo2020.05.24 11:11
Ale ci mózg wypaliła sekta katolicka.
zgadnij kto - WHO2020.05.13 5:24
POLEXIT - natychmiast!
bosman2020.05.12 21:09
ZDRAJCA, a juz historia sama mowi co z takimi nalezy robic. Sa niebezpieczenstwem dla wszystkich !
Glaudiusman2020.05.12 21:04
Flaga UE to zwykła szmata. I nigdy takiej nie powieszę. Precz. Tylko sprzedawczyki niemieccy muszą klęczeć przed swoimi panami i całować to paskudztwo.
lewusy = homosovieci 2020.05.12 20:13
Arsèn Heitz, pomysłodawca flagi Rady Europy vel EU, będący podobnie jak inicjatorzy integracji europejskiej gorliwym katolikiem, wyznał przed śmiercią w 1989 r., że inspiracją do jego projektu były gwiazdy widniejące na Cudownym Medaliku znanym z paryskich objawień św. Katarzynie Labouré oraz z Apokalipsy św. Jana: "Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu." Cieszył się również, że flaga została przyjęta przez Radę Europy 8 grudnia - w dniu jednego z największych świąt maryjnych.
richpol2020.05.12 19:33
Taka wymowa moze pochodzic tylko od totalnego idioty i to w dodatku nie-polaka. Grzelak powinien jaknajpredzej zmienic kraj zamieszkania jezeli jemu przeszkadza polska flaga. Ze tez tacy ludzie istnieja w Polsce.
hrabia Potocki2020.05.12 19:23
Nie sku--wialy palancie , polska flaga jest bialo-czerwona , na zawsze szumowino
szczujnia 2.02020.05.12 19:16
I prawidłowo. Polska jest integralną częścią UE od 2004 roku. UE jest wam potrzebna tylko by ciągnąć pieniądze? Aaa....właśnie! Co tam nowego słychać w kwestii reparacji od Niemiec?
prosty2020.05.12 17:39
Jak Grzelaka słyszę albo oglądam mam nieodparte wrażenie, że jakiś kompleks głęboki go dręczy i sobie z tym nie radzi,
Hanna2020.05.12 17:01
Czym się bulwersujecie, że facet na takim stanowisku nie wie jaka jest flaga Polski. Mnie u ludzi z tego śr5odowiska nic nie zdziwi to nieuki z wyższym wykształceniem ale bez podstawowego.
pawel2020.05.12 16:13
Przeciec jego przodkowie przyjechali z Ukrainy,tak jak Dulkiewiczowie.Ta nacja nienawidzi Polski i Polakow.Dulkiewicz chwali sie ze w drugim pokoleniu jest gdanszcanka.Wiec zastanowcie sie nad postepowaniem tych tz.POLAKOW
Tipp2020.05.12 15:51
In der Nähe von Danzig befindet sich noch ein KL Stutthof. Bitte alle nicht POLEN-Danziger sich dorthin anzumelden und auch dort für immer bleiben!
Polak2020.05.12 14:57
Czy tym typem nie powinna zająć się prokuratura?
Siedzisz sam w domu jak ja?2020.05.12 14:55
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam dla ciebie oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona. You won't be disappointed!
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.12 14:54
Mam 32 lata, szukam mężczyzny w każdym wieku, z którym będę mogła spotkać się z tobą na seks. Jestem strasznie napalona ponieważ od roku jestem samotna. Nie oczekuję pomocy finansowej ani zobowiązań tylko luźnej atmosfery i higieny osobistej. Jeśli byłbyś chętny spotkać się na seks i zobaczyć więcej moich fotek odezwij się na mam tam nick Weronika88 Najlepiej dodaj mnie do znajomych na www.exslove.com.pl i napisz kiedy masz czas się spotkać i zabawić :
Niejestemrobotem2020.05.12 14:44
Raczej niefortunny dobór słów. Należałoby je jednak raczej zinterpretować jako: flagą Polski, jest oczywiście biało-czerwona, ale flaga UE jest też w pewien sposób nasza, bo jesteśmy członkami UE. I dlatego mamy prawo eksponować i używać obie te flagi. I być z obu nich dumnymi. Niż jako kwestionowanie faktycznej flagi Polski.
M.a2020.05.12 14:41
A gdzie obrońcy konstytucji przecież tam wyrażnie określono że barwami Rzeczypospolitej są kolory biały i czerwony. Czy zmieniono nam Konstytucję?
alojzy2020.05.12 14:41
w Gdańsku wisiały też kiedyś flagi niemieckie, czy ratusz znów je powiesi, i powie, że są to flagi Polski?
jula2020.05.12 14:33
Przecież to wybitny produkt aus Gdańsk ten Grzelak co w polskim słowie Polaka upatrywał przyczyny wybuchu II Wojny Światowej. To co się w Gdańsku dzieje w ramach samorządowej polityki historycznej jest hańbą i zakłamywaniem historii. - rekonstrukcja kolorów na tramwajach z okresu Wolnego Miasta i nadawanie imion niemieckich hitlerowców tymże. -budynek Poczty z nazwą w języku niemieckim -wielokrotne fetowanie i kultywowanie G Grassa, także po potwierdzeniu jego przynależności do SS - rondo im. Wolnego Miasta Działania te są metodologiczne, wielopłaszczyznowe realizowane przez miejskich urzędników od prezydenta w dół drabinki. Zdegenerowany Gdańsk. Ryba psuje się od głowy, każdy na morzem to wie.
anna2020.05.12 15:39
Nie przesadzajcie. To wszystko pustaki, a nie prawdziwi Gdańszczanie, Kaszubi, Pomorzanie, Wielkopolanie czy Ślązacy. My wiemy, gdzie leżą po lasach i w dołach nasi bliscy, ile straciliśmy jako rodziny budowniczych Gdyni także po wojnie. Z takimi ludźmi nie utrzymujemy kontaktów, bo nasze drogi się nawet nie przecinają. Przeżyjemy ten napływ prymitywnego chamstwa, spokojnie. Jestem swoją droga ciekawa, skąd napłynęli różni Adamowicze, Grzelaki, czy jak tam jeszcze się się zwą. Nie czytają tej ziemi, tylko kwity z kasą. Wyrazy współczucia.
Temida2020.05.12 18:23
jak rząd się nie ocknie i nie wprowadzi zarządu komisarycznego to wszyscy będziemy musieli pójść i przywrócić Gdańsk do macierzy i pogonić PO miot Wehrmachtu .
Marian2020.05.12 14:30
Może Gomułka mial racje, chcąc w 1970 zbombardować stocznie w Gdansku?
schneller- Ruhe - macht Arbeit2020.05.12 14:24
POplatfusa za szwabską tupę, szpadel w graby i do prac przy ekshumacji polskich bohaterów na Westerplatte
ktoś tam2020.05.12 14:19
No ja nie wiem czy on wie jaka to ostatecznie będzie ta flaga UE... No bo nie tak dawno w PE urządzano narady pod hasłem zgodności wartości unijnych z prawem szariatu. A znowu ostatnio komuniści chińscy sprezentowali p. Junckerowi możliwość wypowiedzenia się przy 5 m i 2 t demokracji w postaci pomnika Karola Marksa. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć od p. Grzelaka czy ostateczna wersja flagi unijnej będzie ozdobiona półksiężycami czy może ornamentyka będzie w sierpy i młoty? No bo p. Hitler muzułmanów cenił bardzo a znowu z wujkiem Stalinem się pokłócił...
anonim2020.05.12 14:16
. Są tacy polacy z Danzig, Breslau, Posen und und ähnliche Orte, którym biało-czerwone flagi zsiniały. Wstydzę się za takich polaków. .
katolicka kretynizacja polski2020.05.12 14:15
"Jesteśmy Polakami i Europejczykami jednocześnie - nie ma w tym żadnej sprzeczności" słowa pRezydenta Dudy wygłoszone 30 kwi 2019.
ktoś tam2020.05.12 14:41
Rozumiem, że mieszkasz w Azji? Poza tym, miszczu, p. Grzelak stwierdził w zasadzie, że jest tylko Europejczykiem, cokolwiek miałoby to znaczyć. Znajdź różnicę w wypowiedziach... Ach jakiż to pniękny naród Jewropejczyk... Herr Grzelak wie najlepiej...
Michał Jan2020.05.12 14:47
Ten cały Grzelak, to taki sam nadgorliwiec, jak Ty, tylko w inną stronę.
ZERR02020.05.20 22:34
Unia Europejska to okupant Europy, śmiertelny wróg wszystkich narodów Europy jawnie planujący eksterminację Europejczyków i sprowadzenie na ich miejsce ludności azjatyckiej i afrykańskiej. Jest to napisane w pismach tzw Ojców Założycieli UE, oraz wypowiedziane w obecnych dniach przez prominentne postaci UE, otwarcie zapowiadające holokaust autochtonów. Okupant pochodzący znad morza kaspijskiego. Wraz z domieszką lokalnych szumowin i kolaborantów.
Irena2020.05.12 14:15
Podążając za logiką Grzelaka, Gdańsk jest miastem unijnym, a nie polskim:( Może niech się przeniesie do Berlina albo Brukseli, jak mu flaga Polski przeszkadza.
Czy musimy te koorvy trzymywać i karmić?2020.05.12 14:06
Zmieniam kolejność tych smierdzieli: NUMERO UNO! - "Leszek" Keller-Krawczyk Żyd antysyjonista, czyt. bolszewicka koorva. 1. Błaszczakowa Marusia 2. Nowaczek-robaczek 3. Agnieszka Dz(iwka) 4. po 11 jestem poebany 5. Albert Kretynizacja 6. Stachu tysiąca ników 7. Orszulka z czarnego Śląska 8 .Zdebilały Dewender-swender 9 Aaatomek 10...dopisujcie póki ich korona nie wydusi
Pozdrawiam- heil2020.05.12 14:03
a Ohme gdzie służyła - w Wermachcie czy Waffen SS
pawel2020.05.12 16:18
Chyba zartujesz ze dziadek Grzelaka lub Dulkiewicz sluzyl w WERMACHCIE,To rezuny z Ukrainy
taro2020.05.12 17:50
jako ukraincy sluzyli fuehrerowi-adolfowi, mordujac Polakow.
Bąki z Zoppot2020.05.12 14:02
Nein, Nein - free Danzig oder III Rzesza lub 1000-letnia