09.07.15, 19:17(fot. screen, twitter)

Wzruszające zdjęcie! Bezdomny chłopczyk odrabia lekcje

Zdjęcie zostało zrobione na Filipinach, w Manilii. Joyce Torrefranca, student medycyny zauważył dziecko i zamieścił poruszające zdjęcie na Twitterze. Chwilę po tym, fotografia została rozpowszechniona w błyskawicznym tempie.

Jak ustalił autor zdjęcia, chłopiec ma 10 lat i nazywa się Daniel Cabrera. W zeszłym roku zmarł ojciec chłopca, a dotychczasowy dom Daniela został zniszczony w wyniku pożaru. Co wieczór Daniel przychodzi w to samo miejsce i przy świetle pobliskiej restauracji odrabia lekcje na prowizorycznym stoliku

– Ten chłopiec dał mi inspirację do cięższej pracy. Moi rodzice byli w stanie wysłać mnie na studia, kiedy mam ochotę idę do kawiarni. Ten biedny chłopczyk nie ma takiej możliwości. Jednak Daniel posiada coś, czego inny, mogą tylko pozazdrościć: determinację i wiarę w siebie – powiedział Joyce Torrefrance.

Dzięki tak dużemu zainteresowaniu internautów, sprawą zainteresowali się lokalni pracownicy pomocy społecznej.


Kz/ Telegraph

 

Komentarze

anonim2015.07.9 20:08
Prosze Jezu o blogoslawienstwo dla tego chlopca, o pomoc dla niego, dom, rodzine, milosc. : ( Amen.
anonim2015.07.9 20:31
Przygotujmy się do walki, przywdziejmy pełną Zbroję Bożą, aby wyzwolić Królestwo Filipin z kajdan lichwiarzy i bezbożników, aby nie musiało cierpieć nędzy i niedostatku.
anonim2015.07.10 8:48
Wygląda to jak echo Europy z przeszłości, gdy dyscyplina, samozaparcie, poświęcenie i praca nad sobą były w cenie i procentowały rozwojem jednostki i całego kontynentu. Dziś w cenie jest beztroska rozrywka, życie na kredyt, tabletki wczesnoporonne do niekiełznanego seksu, zaś na naukę, jako uciążliwy dopust Boży ma się zaświadczenia od psychologa na dyskalkulię i dysortografię.