Według najnowszego badania IBRiS, w którym Instytut wziął pod lupę zaufanie Polaków do poszczególnych polityków, obywatele naszego kraju coraz bardziej ufają szefowej rządu, Beacie Szydło. 

Na czele rankingu wciąż utrzymuje się co prawda prezydent Andrzej Duda, widać jednak wyraźny spadek jego notowań w stosunku do poprzednich sondaży. To właśnie Beata Szydło odnotowała najwyższy wzrost zaufania ze wszystkich polityków uwzględnionych w rankingu. 

Prezydentowi ufa obecnie 47,7 procent respondentów, odmienne zdanie wyraziło natomiast 38, 2 procent badanych. Oznacza to spadek zaufania o 3,5 pkt proc. i wzrost negatywnego odbioru o 3,4 pkt proc. Na drugim miejscu uplasował się wicepremier oraz minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki, któremu ufa 35,2 ankietowanych. 38,2 procent respondentów wyraziło nieufność wobec tego polityka.

Na podium znalazła się jeszcze premier Beata Szydło. Ufa jej 33,9 proc. badanych, co oznacza wzrost o 3,2 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem i zarazem- największy wzrost zaufania wśród polskich polityków.

Od rana trwają spekulacje, jakoby wicepremier Mateusz Morawiecki miał zastąpić Beatę Szydło w roli szefa rządu. Dziś po południu jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości powiedział w rozmowie z naszym portalem, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ponieważ premier Beata Szydło niezmiennie cieszy się zaufaniem i sympatią Polaków. Jak będzie? Zapewne pokażą to najbliższe dni. 

yenn/Onet.pl, Fronda.pl