Nieoficjalnie dla F: Morawiecki premierem? To nic pewnego. Beata Szydło jest premierem na medal - zdjęcie
05.12.17, 16:45Beata Szydło, fot. P. Tracz KPRM

Nieoficjalnie dla F: Morawiecki premierem? To nic pewnego. Beata Szydło jest premierem na medal

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła Fronda.pl, nie ma jeszcze żadnej decyzji odnośnie jakiejkolwiek zmiany na stanowisku premiera.  Choć szum informacyjny przybiera na sile, żadna kandydatura nie jest jeszcze przesądzona.

Z naszych informacji wynika, że w opinii pewnej części parlamentarzystów pozycja pana premiera Morawieckiego nie jest pozycją szczególnie silną w strukturach Prawa i Sprawiedliwości, natomiast pani premier Szydło jest osobą szanowaną, którą posłowie znają od wielu lat, co nie jest bez wpływu na zaufanie, jakim jest obdarzana. 

Poza tym - co niezmiernie ważne - Premier B. Szydło cieszy się autentyczną sympatią Polaków, jest odbierana nie tylko jako osoba kompetentna, ale też jako osoba posiadająca charyzmę, spokój i emanująca naturalny ciepłem i serdecznością.

Zgodnie z opiniami uzyskanymi z wiarygodnego źródła, wicepremier Mateusz Morawiecki - choć bardzo ceniony za swoje merytoryczne kompetencje, w przypadku niektórych decyzji nie przysporzył sobie popularności - chodzi np. o pozostawienie prezesa Jagiełły w jednym z banków, co wzbudziło pewne zdziwienie niektórych środowisk.

Jak powszechnie wiadomo, Polacy mają wielką sympatię dla pani premier i jest to sympatia okazywana zarówno w czasie bezpośrednich spotkań, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych, stąd - zdaniem polityka - wskazana jest duża ostrożność w rozważaniu tego typu zmiany.

W kwestiach dotyczących rekonstrukcji w ministerstwach, wysoce prawdopodobna jest zmiana ministrów w dwóch resortach.

źr.: fronda.pl