Wywiad z Jandą wielkim hitem. Internauci nie mają litości  - zdjęcie
05.01.21, 15:08Fot. screenshot - Twitter (BlackMcSnow)

Wywiad z Jandą wielkim hitem. Internauci nie mają litości

92

Ogromne emocje wzbudza w Polsce afera z udziałem celebrytów, którzy przyjęli poza kolejnością szczepionki na COVID-19 na WUM. Główną bohaterką wydarzenia jest Krystyna Janda, która komentowała wczoraj kontrowersje w TVN24. Nagranie rozmowy aktorki z Piotrem Kraśką stało się wielkim hitem mediów społecznościowych.

Krystyna Janda wyjaśniała wczoraj w „Faktach po faktach” sprawę ze szczepieniem celebrytów w grupie priorytetowej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Użalając się nad hejtem, którego czuje się ofiarą, zdradziła, że osobiście przekazała rektorowi WUM listę „ambasadorów”, czyli celebrytów, mających zostać zaszczepionymi poza kolejnością.

Chcąc najwyraźniej bronić swojej rozmówczyni, prowadzący rozmowę Piotr Kraśko sięgnął po argument, którego nikt się nie spodziewał.

- „Ja chcę powiedzieć, żeby jedna rzecz była jasna: z nas wszystkich słuchających pani to pani ma Złotą Palmę z Cannes, a nikt inny” – stwierdził dziennikarz.

Wywiad okazał się wielkim sukcesem TVN-u. Wciąż zdaje się być tematem numer jeden w mediach społecznościowych.

kak/Twitter, DoRzeczy.pl

Komentarze (92):

Noel2021.01.6 12:41
Jeżeli "dostała? palmę" tzn. ze ją sobie po znajomości załatwiła. Ja postaram załatwić sobie Oskara. A niech tam...
ech!2021.01.6 12:28
Piotruś! Piotruś - komuszy wypievdku tefałenowski! łżesz jak bura suka! Janda NIE OTRZYMAŁA ŻADNEJ "Złotej Palmy" !!!!!! Jedną "Złotą Palmą (Palme d’Or) w Cannes został nagrodzony FILM pt. " CZŁOWIEK Z ŻELAZA" w 1981,a NIE Janda!!, a drugą " Złotą Palmę " otrzymał film pt. "PIANISTA" w 2002. Janda otrzymała w 1990 r nagrodę wyróżnienia - NIE Palmę d'Or - za rolę kobiecą w filmie pt. "PRZESŁUCHANIE" Bugajskiego. ty Pioptruś łżesz publicznie, a ona POłechtana swoją próżnością nie zaprzecza, bo zaprzeczając potrząsała by głową ( jak to Janda trzepigłowa) , a wtedy spadły by jej g0wna z głowy!
do ministra Zdrowia i ministra Finansów2021.01.6 11:46
Skoro w oficjalnym dokumencie WUM dot. listy zaszczepionych, ci POzakolejkowi z warsiawki, są cyt: "niemedyczni PRACOWNICY szpitala", to zgodnie z obowiązującym prawem RP, otrzymują wynagrodzenie-pensję za wykonaną pracę na rzecz tego szpitala, zatem Urząd Skarbowy powinien sprawdzić zeznania podatkowe tych "pracowników" i ZUS też powinien sprawdzić, czy z tyt. tego zatrudnienia zostają odprowadzane obowiązujące składki.
kasikas2021.01.6 10:43
dziwnie to wygląda,,,jakiś dziwny podział do szczepień,,,grupa zero? a potem kto? grupa do dołka?,,,może tak lubicie te segregacje i segregujecie ludzi do szczepień,,,nie zaszczepionych ,,,zaszczepionych,,,normalnie zaraz powtórka z rozrywki,,,czekam na opaskę na rękę ze strzykawką przekreśloną,żeby wszyscy wiedzieli że się nie zaszczepie?
prawy2021.01.6 10:35
komunisci w pełnej krasie korzystają ze wszystkiego pełnymi garsćiami,marzą im się czasy30-letnie IIIRP i czasy przed BOŻE bron nas przed czerwoną zarazę ktora gnębiła gnębi krwiopijcy "dbający" o POLSKE I POLAKOW innaczej jak to komunisci wszystko na odwrot piękne hasełka na zagładę bronionych!!!!!!precz z komuna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
klawisz2021.01.6 10:30
Uwaga komuchy, zdrajcy Polski, pachołki zachodu .... weszli na Frondę
Halina2021.01.6 10:18
Janda płacze jak była poseł Beata Sawicka
Prawda2021.01.6 9:34
Dziecko Bolszewizmu Ruskiego - i zachowanie typowe Ruskie Prymitywne jak wszyscy Bolszewiki ==
fdf2021.01.6 9:31
Ta osoba nie ma Złotej Palmy z Cnnes tylko dostała w łeb tą palmą i ten łeb jest teraz bez piątej klepki.
Karol2021.01.6 9:20
no cóż... typowa przedstawicielka szmalcowników xxI w
salowe z Moskwy pozdrawlaju2021.01.6 7:45
I salową Jandę z rodzinką
i siostrę Irenę2021.01.6 14:27
Mataernę
opty2021.01.6 7:13
Złota Palma, Złoty Melon, Złoty Geszeft, Złote Dzieci, Złote Czasy Komuny; tylko smród POzostał...
Bianka2021.01.6 6:54
A ja wciąż myślę, że to celowe działanie, by ludzi zachęcić do szczepienia się. Nie róbmy tego.
Insygnia sztormu2021.01.6 10:30
Mówisz "myślę" i już kłamiesz. Bardzo nieładnie...
ala2021.01.6 6:18
Janda popiera wściekłe macice, które chcą mieć zagwarantowane prawo mordowania nienarodzonych Polaków.
Wicio Palma emerycka2021.01.6 3:27
jestem jak film , który dostał Żłotą Palmę - TW Walter zajmie się Kraśką
Już jutro Kościół2021.01.6 1:35
obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy. Herod, podejmując ich, dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza (Mi 5, 1) kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują Mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą. Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Na Wschodzie pierwsze jej ślady spotykamy już w III w. Tego właśnie dnia obchodził Kościół grecki święto Bożego Narodzenia, ale w treści znacznie poszerzonej: jako uroczystość Epifanii, czyli zjawienia się Boga na ziemi w tajemnicy wcielenia. Na Zachodzie uroczystość Objawienia Pańskiego datuje się od końca IV w. (oddzielnie od Bożego Narodzenia). W Trzech Magach pierwotny Kościół widzi siebie, świat pogański, całą rodzinę ludzką, wśród której zjawił się Chrystus, a która w swoich przedstawicielach przychodzi z krańców świata złożyć Mu pokłon. Uniwersalność zbawienia akcentują także: sama nazwa święta, jego wysoka ranga i wszystkie teksty liturgii dzisiejszego dnia. Ewangelista nie pisze o królach, ale o Magach. Ze słowem tym dość często spotykamy się w Starym Testamencie (Kpł 19, 21; 20, 6; 2 Krn 33, 6; Dn 1, 20; 2, 2. 10. 27; 4, 4; 5, 7. 11). Oznaczano tym wyrażeniem astrologów. Herodot, historyk grecki, przez Magów rozumie szczep irański. Ksantos, Kermodoros i Arystoteles przez Magów rozumieją uczniów Zaratustry.
c.d.2021.01.6 1:36
Św. Mateusz krainę Magów nazywa ogólnym mianem Wschód. Za czasów Chrystusa Pana przez Wschód rozumiano cały obszar na wschód od rzeki Jordanu - a więc Arabię, Babilonię, Persję. Legenda, że jeden z Magów pochodził z murzyńskiej Afryki, wywodzi się zapewne z proroctwa Psalmu 71: "Królowie Tarszisz i wysp przyniosą dary. Królowie Szeby i Saby złożą daninę. I oddadzą Mu pokłon wszyscy królowie... Przeto będzie żył i dadzą Mu złoto z Saby". Przez królestwo Szeby rozumiano Abisynię (dawna nazwa Etiopii). Na podstawie tego tekstu powstała także tradycja, że Magowie byli królami. Tak ich też powszechnie przedstawia ikonografia. Prorok Izajasz nie pisze wprost o królach, którzy mają przybyć do Mesjasza, ale przytacza dary, jakie Mu mają złożyć: "Zaleje cię mnogość wielbłądów, dromadery z Madianu i Efy. Wszyscy oni przybędą ze Saby, ofiarują złoto i kadzidło" (Iz 60, 6). Kadzidło i mirra były wówczas na wagę złota. Należały bowiem do najkosztowniejszych darów. Św. Mateusz nie podaje także liczby Magów. Malowidła w katakumbach rzymskich z wieku II i III pokazują ich dwóch, czterech lub sześciu. U Syryjczyków i Ormian występuje ich nawet dwunastu. Przeważa jednak w tradycji Kościoła stanowczo liczba trzy ze względu na opis, że złożyli trzy dary. Tę liczbę np. spotykamy we wspaniałej mozaice w bazylice św. Apolinarego w Rawennie z wieku VI. Także Orygenes podaje tę liczbę jako pierwszy wśród pisarzy chrześcijańskich. Dopiero od wieku VIII pojawiają się imiona Trzech Magów: Kacper, Melchior i Baltazar. Są one zupełnie dowolne, nie potwierdzone niczym.
czekista2021.01.6 2:39
Wiesz co? Pier*ol sie!
Anonim2021.01.6 0:57
Cywilizacja ludzka weszła w okres histori w którym rozumienie swiata w jakim zyjemy zrecznie zastąpiono fałszywymi wyobrazeniami nie majacymi nic wspólnego z obiektywna prawda. Przerażajace jest to ze masy ludzkie sformatowano do takiego poziomu nieswiadomosci w ktorej zachwujac często bardzo wysoki poziom merytorycznej inteligencji w waskich obszarach staja sie jednoczesnie niezdolne do najprostszej refleksji nad sprawami ktore sa fundamentalne dla ich zycia i życia ich bliskich.Nie mogace powiazac logicznie naprostych faktow i wyciagac najprostszych wnioskow. Oddajac sie auterytetowi tzw ,,nauki i badan naukowych,, cale narody poprzez przejecie kontroli nad przeplywem informacji w systemach edukacyjnych i mediach sprowadzono jak mawial Lenin do roli ,,urzytecznych idiotow.. Jednym z takich fundamentalnych falszywych wyobrazen jest caly system wyobrazen na temat zdrowia. pozwala on ludzią niegodziwym na dowolne ograbianie ludzi ze zdrowia pod pozorem ,,opieki zdrowotnej,, Jedna z zasadniczych przyczyn jest przejecie kompleksu farmaceutyczno -medycznego przez kompleks finansowy tym samym decydowanie o kierunku rozwoju calej medycyny i profilaktyki zdrowotnej .Skutkiem tego jest np wykladniczy kilkutysiac procentowy wzrost zachorowan na nowotwory w stosunku do okresu przed wprowadzeniem szczepien ,,ochronnych,, Proba generalna mozliwosci masowego mordowania milionow ludzi bylo celowe infekowania ludzi durem brzusznym ukrytym potem pod nazwa tzw ,,grypy chiszpanki,, jakie narzucono wiekszosci panstw uczestniczacych w I wojnie swiatowej.
Anonim2021.01.6 1:01
W konsekwencji przymusowych szczepien glównie mlodych meżczyzn skoszarowanych w jednostkach wojskowych [ często pod grozba sądu polowego] calego zachodniego swiata doszlo do dziesiatkow milionow zgonow w wieku najwiekszej odpornosci..We wszystkich raportach medycznych tamtego okresu nazywano to paratyfusowym zapaleniem pluc z typowymi objawami jak biegunka i wymioty Dopiero kilka lat puzniej wine zrzucono na ,,grype chiszpanke ,, utrwalajac to pojecie w pamieci ludzi . Chorzy umierali uduszeni wlasna krwia i plynem ktore zalewaly im pluca..Okazuje sie ze powszechnie wtedy stosowane ,,szczepionki,, komponowane byly wlasnie na bazie duru brzusznego poprzez namnarzanie go na ruznych nosicielach od swini do ptactwa . Otrzymano w ten sposob szczep o durzej zjadliwosci w konsekwencji ktorych liczba ofiar tej ,,grypy chiszpanki ,, siegala wg niektorych zródeł dziesiatków milionów osób. Po zatym w ,,leczeniu,, stosowano substancje farmakologiczne ktore potegowaly efekty plucne. Stoimy dzis przed faktem wprowadzania obowiazkowych szczepien ruwnierz nalozonych na duza represyjnosc w przypadku odmowy, czy nie jest to sytuacja podobna do tej przed 1918r. I czy nalozenie czasowe jakiegos konfliktu w europie z obowiazkowymi szczepieniami nie da tym osobniką okazji do powturzenia ,,grypy chiszpanki ,,w skali nieporownywalnie wiekszej opartej o doglebne poznanie genomu czlowieka i fizjologicznej biochemi organizmu. Wyszczepialnosc w polsce na poziomie 99 procent to sytuacja w ktorej mowienie o swiadomym i wolnym spoleczenstwie polskim to kpina z danego czlowiekowi rozumu i przyrodzonej zdolnosci myslenia. Bo tylko glupiec moze mowic o wolnosci gdy ktos majacy nie jasne intencje przywlaszcza sobie prawo do bezposredniej fizycznej ingerencji w twoje fizyczne cialo Kazdy musi zrozumiec ze ma prawo przed tym sie bronic az do użycia srodkow ostatecznych. [ patrz wypowiedz Korwina Mike oraz fakt przepedzenia ekip szczepiennych WHO z pakistanu ] . Niema dzis sprawy wazniejszej niz uchylenie tego diabelskiego nakazu poprzez aktywne dzialanie.,Ogladanie meczu w telewizji w wygodnym fotelu.. czy tez inny infantylny sposob przyjemnego spedzania wolnego czasu [piosenka pt,,Gina Ludzie ,,] to wspieranie zbrodniarzy szczepionkowych i dawania im wolnej reki do swych dzialan oni pewnego dnia stana przed twym domem by poddac cie obowiazkowemu ,,uodpornieniu,, wtedy jednak moze byc za puzno na przeciwdzialanie ..
Anonim2021.01.6 1:10
Podstawą życia – jest wolność, równość, samostanienie i samoograniczenie, chroniące wolność i równość innych jednostek. Te wartości, są nam odbierane, przez bestie – nie mające w sobie za grosz samoograniczenia i moralności. Ktoś świadomy tych wartości, nigdy nie zgodzi się na terror i nakaz, gwałcący podstawowe prawa człowieka, oparte na prawie naturalnym .
Krakus2021.01.6 0:01
Widzę, że nawet na propisowskich mediach przeszłamoda na szczepienie VIPów :) A co z 70 milionami Sasina? Z 200 (ponad) milionami Szumowskiego i instrultora jazdy i sprzedawcy bronni :) Jesooo, jak wy eletprat PiS jestescie tak upierdliwi,m mali i NIELOGICZNI
KaitlinBegay2021.01.5 23:20
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię........... workreviews10.com
Anonim2021.01.6 0:03
nie chwal się, bo to nieładnie
PRAWDA2021.01.5 23:01
Janda i to typowe Ruskie prostactwo Czerwone
skuter2021.01.5 22:56
Kto może skontaktować mnie z Jandą Chcę zaszczepić się Bez kolejki
Anonim2021.01.5 22:17
Odczepcie się od tych "celebrytów". Niech się szczepią, rok nie minie i będzie spokój. Rak ich żywcem zeżre.
Grizzly2021.01.5 22:13
Minister powinien odebrać Jandzie tę dotację w wys. 2 mln zł, zatrudniła się przecież w szpitalu jako personel niemedyczny!
antyPOlszewik2021.01.5 21:54
Lubię jak czerwona zaraza histeryzuje
tom2021.01.5 21:49
KONIAK - trunek KLASY ROBOTNICZEJ pity ustami jego ELIT.
Jezus2021.01.5 21:41
Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem.Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem.Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem.Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem.Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem.Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem. Gdyby ministrant zachodził w ciążę aborcja byłaby sakramentem.
do jezusa2021.01.5 21:47
najważniejsze że żółć zalewa twoja lewacką wątrobę
Jezus nakazał ci...2021.01.6 10:37
... kochać swoich wrogów, a nie życzyć im źle, to znaczy zalewu wątroby zółcią. Nic nie rozumiesz, barani łbie.
Anonim2021.01.6 11:41
Powstrzymanie lewaka oraz uświadamianie mu skali jego degeneracji i zepsucia, za wszelką cenę, nie wyłączając form skrajnych, jest wyrazem najwyższej miłości.
Już jutro Kościół2021.01.5 21:25
obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy. Herod, podejmując ich, dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza (Mi 5, 1) kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują Mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą. Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Na Wschodzie pierwsze jej ślady spotykamy już w III w. Tego właśnie dnia obchodził Kościół grecki święto Bożego Narodzenia, ale w treści znacznie poszerzonej: jako uroczystość Epifanii, czyli zjawienia się Boga na ziemi w tajemnicy wcielenia. Na Zachodzie uroczystość Objawienia Pańskiego datuje się od końca IV w. (oddzielnie od Bożego Narodzenia). W Trzech Magach pierwotny Kościół widzi siebie, świat pogański, całą rodzinę ludzką, wśród której zjawił się Chrystus, a która w swoich przedstawicielach przychodzi z krańców świata złożyć Mu pokłon. Uniwersalność zbawienia akcentują także: sama nazwa święta, jego wysoka ranga i wszystkie teksty liturgii dzisiejszego dnia.
Hipokryzja frondy2021.01.5 21:09
TO ODWRÓCENIE UWAGI OD NIEUDOLNOŚCI PISU. ZDECHNIJCIE PATOKATOLE !
Do Hipokryzja frondy2021.01.5 21:23
Jakie to piękne uczucie świadomość że ci gnije bolszewicka wątroba
Hipokryzja frondy2021.01.5 21:31
Chciałbyś dziadersie ! Wasze dni są policzone.
do hiPOkrycja2021.01.5 21:49
s s ij rabijowi POUBecki POmiocie
do hipokrty2021.01.5 21:57
" Wasze dni są policzone. " śmieszny jesteś miernoto. Jarka i PIS to ty możesz w du** pocałować
Kobieta2021.01.5 21:53
uwage to ty możesz odwracać jak jak kolega zapina cię od tyłu na paradzie równości
Wania Antonim kucaj przed Złotym Cielcem o zdrowie2021.01.6 3:24
masz mózg przeonanizowany
Pisie zlodzieje2021.01.5 21:03
Pisie trole nie internauci ! A o przekrętach z bankiem i respiratorami to internautom nie przeszkadza
do Pisie zlodzieje2021.01.5 21:31
Czerwona zarazo histeryzując lejesz miód ma moje serce
Już jutro Kościół2021.01.5 20:33
obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy. Herod, podejmując ich, dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza (Mi 5, 1) kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują Mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą. Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Na Wschodzie pierwsze jej ślady spotykamy już w III w. Tego właśnie dnia obchodził Kościół grecki święto Bożego Narodzenia, ale w treści znacznie poszerzonej: jako uroczystość Epifanii, czyli zjawienia się Boga na ziemi w tajemnicy wcielenia. Na Zachodzie uroczystość Objawienia Pańskiego datuje się od końca IV w. (oddzielnie od Bożego Narodzenia). W Trzech Magach pierwotny Kościół widzi siebie, świat pogański, całą rodzinę ludzką, wśród której zjawił się Chrystus, a która w swoich przedstawicielach przychodzi z krańców świata złożyć Mu pokłon. Uniwersalność zbawienia akcentują także: sama nazwa święta, jego wysoka ranga i wszystkie teksty liturgii dzisiejszego dnia.
c.d.2021.01.5 20:34
Ewangelista nie pisze o królach, ale o Magach. Ze słowem tym dość często spotykamy się w Starym Testamencie (Kpł 19, 21; 20, 6; 2 Krn 33, 6; Dn 1, 20; 2, 2. 10. 27; 4, 4; 5, 7. 11). Oznaczano tym wyrażeniem astrologów. Herodot, historyk grecki, przez Magów rozumie szczep irański. Ksantos, Kermodoros i Arystoteles przez Magów rozumieją uczniów Zaratustry. Św. Mateusz krainę Magów nazywa ogólnym mianem Wschód. Za czasów Chrystusa Pana przez Wschód rozumiano cały obszar na wschód od rzeki Jordanu - a więc Arabię, Babilonię, Persję. Legenda, że jeden z Magów pochodził z murzyńskiej Afryki, wywodzi się zapewne z proroctwa Psalmu 71: "Królowie Tarszisz i wysp przyniosą dary. Królowie Szeby i Saby złożą daninę. I oddadzą Mu pokłon wszyscy królowie... Przeto będzie żył i dadzą Mu złoto z Saby". Przez królestwo Szeby rozumiano Abisynię (dawna nazwa Etiopii). Na podstawie tego tekstu powstała także tradycja, że Magowie byli królami. Tak ich też powszechnie przedstawia ikonografia. Prorok Izajasz nie pisze wprost o królach, którzy mają przybyć do Mesjasza, ale przytacza dary, jakie Mu mają złożyć: "Zaleje cię mnogość wielbłądów, dromadery z Madianu i Efy. Wszyscy oni przybędą ze Saby, ofiarują złoto i kadzidło" (Iz 60, 6). Kadzidło i mirra były wówczas na wagę złota. Należały bowiem do najkosztowniejszych darów. Św. Mateusz nie podaje także liczby Magów. Malowidła w katakumbach rzymskich z wieku II i III pokazują ich dwóch, czterech lub sześciu. U Syryjczyków i Ormian występuje ich nawet dwunastu. Przeważa jednak w tradycji Kościoła stanowczo liczba trzy ze względu na opis, że złożyli trzy dary. Tę liczbę np. spotykamy we wspaniałej mozaice w bazylice św. Apolinarego w Rawennie z wieku VI. Także Orygenes podaje tę liczbę jako pierwszy wśród pisarzy chrześcijańskich. Dopiero od wieku VIII pojawiają się imiona Trzech Magów: Kacper, Melchior i Baltazar. Są one zupełnie dowolne, nie potwierdzone niczym.
KaitlinBegay2021.01.5 20:24
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię..... smartlife3.com
dyzio752021.01.5 20:08
Internaci nie mają litosci??? Internauci są durni a nie będzie to pierwszy raz.
violencja2021.01.5 19:59
Ta cała szopka z Jandami i pozostałymi to gra, gra abyśmy ,my Polacy,uznali szczepionkę za luksus , za coś pożądanego , bo przecież biją się o to celebryci.Rząd śmieje się z nas i ma nas durnych ludzi.Rząd nie wie , że Polacy są mądrzy i nie dla każdego antypolska Janda i starzy postkomunistyczni aktorzy są autorytetami.
Walter2021.01.5 19:53
Politycy z PiS-u nie mają moralności, ale wymagają jej od innych. Politycy z tej partii okradli PCK we Wrocławiu na kilka milionów i jest cicho. Bartłomiej Misiewicz robił przekręty w Ministerstwie Obrony Narodowej i jest cicho. Były afery w KNF-ie, Getback-u, Skokach i jest cicho. Austriak w prokuraturze zeznał, że Jarosław Kaczynski wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzające wypłatę powyższej kwoty w banku. Prokuratura nie zajęła się sprawą. Tomasz Kaczmarek publicznie przyznał, że był zmuszany do pomawiania byłego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Jarosław Kaczynski w czasie pandemii koronawirusa chodził bez maski na cmentarzu w tłumie, a innym nie było wolno. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Jacek Sasin wydal z budżetu panstwa 70 mln zł na wybory bez podstawy prawnej, a wyborów w dniu 10 maja 2020 roku nie było. Rząd miliony wydaje na przekopanie Mierzei Wiślanej, będą mogły tam wpływać statki o małym zanurzeniu, a takie po Bałtyku nie pływają. Wydano miliony na przygotowanie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który nigdy nie będzie zbudowany. Dyrektorzy zarabiają tam miesięcznie 50 tys zł za pilnowanie trawy. Rządzący doprowadzili do ruiny stadninę w Janowie. Zadłużenie finansów publicznych od 2015 roku tj. od czasu przejęcia władzy przez PiS wzrosło o 500 mld zł. Andrzej Duda złamał następujące artykuły Konstytucji: art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 194. Przekazał z budżetu pastwa rocznie 2 mld zł na dotowanie TVP, która prowadzi za nasze podatki propagandę oczerniającą opozycję. Jednocześnie rządzący robią wielka aferę z powody przyjęcia poza kolejnością szczepionki przeciwko koronawirusowi przez Leszka Millera i kilku aktorów.
violencja2021.01.5 20:02
Walterze pisz.Trzeba takie sprawy pokazywać.
do Walter2021.01.5 21:37
Drogi Walterze s si j koledze tylko uwazaj na żylaki za uszami
Skrzypek na dachu2021.01.5 19:35
2mln zloty tez bez kolejki .
Szyderca2021.01.5 19:27
A Pani Jandzie to czasem ta złota palma nie odbiła?
Foster2021.01.5 19:26
..co wy piszecie, kto z tego motłochu potrafi docenić największe osiągnięcia w obszarze filmu ?. To tak jakbyście tłumaczyli, że człowiek jest produktem ewolucji, skoro każdy wie, że wszystko rozpoczęło się od Adama i Ewy, a właściwie to od Adama, bo Ewa została stworzona trochę później.
Anonim2021.01.5 19:18
Po co Jandzie szczepionka, skoro i tak jest bezpłodna intelektualnie - a fizycznie to nie ważyłbym się sprawdzać?
POidiots2021.01.5 18:15
Janda to w Cannes mogła dostać najwyżej "Złotego Kopa" a nie palmę.....
W2021.01.5 18:39
złotą dupę.
ryszard2021.01.5 17:52
Sporządzanie, przez osoby zainteresowane, list wyznaczających odległości od śmierci mają w Polsce (mimo, że nigdy tego nie robili Polacy) jak najgorsza tradycję. Ktoś kto nie jest w stanie dotąd pojąć ,czym wtedy była ofiara Janusza Korczaka, nie jest i nigdy nie będzie w stanie pojąć czym w dziejach człowieczeństwa jest kultura.
cam2021.01.5 17:52
Pan Dworczyk doskonale wiedział kto będzie uczestniczył w promocji skoro podpisywał umowy o czym mówi 23.12. w portalu Rynek Zdrowia. https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Dworczyk-o-kampanii-zachecajacej-do-szczepien-sa-podpisane-umowy-z-aktorami-i-celebrytami,216815,14.html
M.2021.01.5 17:47
"Złota Palma (Palme d’Or) w Cannes jest nagrodą dla filmu (2 polskie filmy ją dostały: CZŁOWIEK Z ŻELAZA w 1981 i PIANISTA w 2002). Krystyna Janda w 1990 otrzymała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w PRZESŁUCHANIU Bugajskiego. Nie Palmę." A ta bidula tylko przez wrodzoną nieśmiałość nie zaprzeczyła!
Anonim2021.01.5 17:18
Nikt się w Kur..wizji nie oburza, ze kasa na respiratory poszła się je..bać?
CCCP2021.01.5 18:11
Towariszcz liejtnant! Wy uże wstali? Priviet!
hahahaha2021.01.5 21:46
respiratory poszły na walkę z POUBecją
Adam S2021.01.5 17:16
Zasrana Janda; sama tak o sobie powiedziała.
Jan2021.01.5 16:18
To straszna zbrodnia! Miliony wyrzucone w błoto przez Szumowskiego i Sasina to przy tym nic. P Janda powinna być skazana na długoletnie więzienie, no chyba że zacznie popierać PIS wówczas nie
Janusz2021.01.5 16:27
A co z 250 mld zł ukradzionych z budżetu przez PO???
jle_ffm2021.01.5 16:50
Jakieś konkrety/dowody że te 250 mld ukradli, czy tylko powtarzasz bezmyślnie te pierdoły za pisowcami?
Szybki Lopez2021.01.5 18:49
🖐🏻🌈 to ja? Żujcie jaja powskie-bolszewickie dziwki. Jesteście idealnymi reprezentantami tych swoich przyjebów. 🤣🤣 Chcecie w dupcie?
Lolek2021.01.5 16:39
Ciekawe jakbyś zareagował, gdyby banda meneli wlazła przed tobą do kolejki i jeszcze kłamała....🤦‍♂️
Ale luja i do przodu2021.01.5 18:32
Tylko Janda nie jest sprzedajną k...wą jak jakiś Ogórek
Grizzly2021.01.5 16:15
Lepiej w pierwszej kolejności szczepić i dbać o ludzi sukcesu którzy coś na tym świecie dokonali i płacą wysokie podatki niż parchów bezrobotnych i pijaków żyjących z 500+
Grizzly2021.01.5 21:24
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Na pohybel PiS2021.01.5 16:09
Nie powiecie, pisowskie chamy, że "Przesłuchanie" z Jandą w roli głównej było kiczem tak jak "Wołyń".
pisior2021.01.5 16:28
Wal się tłuku!
spotkanie JELIT na wysokim szczeblu2021.01.5 16:09
salowa Krysia - spotkała się z siostrą Ireną Materną. Uzgodniono zeznania
jesteśmy na wczasach w celebryckich lasach2021.01.5 16:07
orkiestra gra smętnie Covida; salowa Krycha polewa kielicha - to nie ich wina
A2021.01.5 16:06
20 podatków pojawi się bądź wzrośnie w 2020. Państwo przejmuje prywatny bank. Kasa za respiratory przepadła. Kasa za wybory w błoto. Ale co tam. Janda temu winna.
Starzec2021.01.5 16:05
Temu dziennikarzynie to już palma odbiła z nienawiści do dobrej zmiany!biedny to człowiek!!
turbo leming2021.01.5 15:45
Ktoś ją na Zachodzie zauważył i poklepał po pleckach!!!!! Na kolana chamy!!!!
jula2021.01.5 16:01
Na kolanach będziesz szukał palmy?
ladychapel2021.01.5 15:42
Zgadza sie - rzadna babcia Jozia czy pan Zelnik - nie maja takiej nagrody
Anonim2021.01.5 15:43
Z "O dwoch takich co ukradli ksiezyc" - tez kartofle nagrody nie dostaly...
Anonim2021.01.5 15:57
Krystyna Pani także jej nie ma. Nagroda jest za FILM.
jula2021.01.5 15:57
Rzeczywiście ta dyskusja jest o nagrodach Jandy and company na międzynarodowych festiwalach filmowych. To się nazywa manipulacja, przekierowanie. Nie sprytne tylko prymitywne
#BabiesLivesMatterOnTheMoon2021.01.5 15:39
Grubo.
Anonim2021.01.5 15:28
Błogosławieństwa katolickiej tłuszczy dla Jandy za 3 2 1...
jula2021.01.5 15:46
Jeśli obywatele kpią i wyśmiewają złote cielce to są tłuszczą, nie myślałam że prawda może tak deprecjonować tych co ją głoszą w twoim systemie. Odwracanie pojęć i pogarda. Pytanie: za kasę czy z głupoty? OVER
cześć, sklepie szwedzki2021.01.5 15:53
zdjęto ci już gips z nogi?
KaitlinBegay2021.01.5 15:23
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię..... workreviews10.com