04.02.16, 08:36

Wyślij pączka do Afryki! ŚWIETNA AKCJA!

Fundacja Kapucyni i Misje prowadzi akcję charytatywną "Wyślij pączka do Afryki 2016", która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w RŚA i Czadzie.

Datki zostaną przeznaczone na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot. Za pomocą elektronicznego systemu możesz dokonać płatności poprzez eCard: składając datek korzystając z karty płatniczej i ePrzelewów. Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która jest organizatorem akcji.

- Zamiast samemu zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej. Dołącz do nas. Zaproś przyjaciół i znajomych. Pączkujmy razem! Niech dobre czyny rozkwitają przez pączkowanie! Pomóc może każdy! W jedności siła. Jeśli każdy z nas wyśle choćby jednego pączka do Afryki, to w sumie napełnimy brzuchy wielu maluchom! ...a przy okazji nam urośnie serce. - czytamy na stronie paczek.kapucyni.pl.

Pomysłodawcą akcji jest brat Benedykt Pączka, misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej. Oprócz brata Benedykta w RŚA  i Czadzie pracuje dziewięciu misjonarzy z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincji Krakowskiej. Nasi bracia pracują w Afryce już od 30 lat. W tym czasie mi.in. w wielu wioskach zbudowali szkoły oraz wykopali studnie. Na co dzień dokarmiają setki dzieci. Często są oni jedyną pomocą dla nich, bo rodzice odeszli bądź zginęli w trwającej rebelii. Wszyscy misjonarze realizują projekty charytatywne. Fundusze, które zostaną zebrane w akcji „Wyślij pączka do Afryki” za pośrednictwem Fundacji Kapucyni i Misje sfinansują projekty dla potrzebujących. 

SZCZEGÓŁY TUTAJ!

Komentarze

anonim2016.02.4 13:01
I po co w tytule "To świetna Akcja''? Ta wszechobecna propaganda zniesmacza. Może czytelnik sam osądzi co jest dobre co złe, hę? Umiecie tylko psuć. Dzieci resortowe robią Frondę. Prawda wychodzi w języku.