Wyrzucona z klubu fitness za krytykę aborcji eugenicznej - zdjęcie
30.11.20, 15:35fot. pixabay.com/pxhere.com

Wyrzucona z klubu fitness za krytykę aborcji eugenicznej

70

Wpis na Facebooku stał się przyczyną wykluczenia kobiety z klubu fitness w województwie wielkopolskim. Wyraziła ona poparcie dla wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej i krytycznie oceniła proaborcyjne manifestacje. Instytut Ordo Iuris podjął interwencję w tej sprawie, kierując do klubu wezwanie przedprocesowe, w którym domaga się przeprosin. W przeciwnym razie, prawnicy wystąpią na drogę sądową.

Kobieta była członkiem klubu od dwóch lat i regularnie uczęszczała na prowadzone w nim zajęcia.  Powodem jej wykluczenia był post, opublikowany przez nią na jej prywatnym profilu na Facebooku. Jego treść dotyczyła poparcia dla wyroku TK z 22 października. Znalazła się tam również krytyka zachowań uczestników nielegalnych zgromadzeń proaborcyjnych, na których dochodziło m.in. do aktów wandalizmu, obrazy uczuć religijnych i innych działań mogących naruszać prawo.

Po kilku dniach od opublikowania wpisu, kobieta chciała zapisać się na zajęcia w klubie fitness. Okazało się jednak, że jest to niemożliwe, gdyż wyrzucono ją z klubowej grupy na Facebooku, a jej członkostwo zostało anulowane. Ponadto, na wewnętrznej grupie klubu, trenerka, do której kobieta uczęszczała na zajęcia, opublikowała post informujący innych członków klubu, że odmawia kobiecie uczestnictwa w prowadzonych przez siebie zajęciach.

Pani, która się do nas zgłosiła, nie miała zamiaru nikogo obrazić i tego nie zrobiła, a jedynie wyraziła opinie o kontrowersyjnych wydarzeniach, które mają miejsce w całym kraju. Działania klubu fitness naruszają dobra osobiste poszkodowanej i są dyskryminacją ze względu na wyznawany system wartości. Do celów statutowych Ordo Iuris należy m.in. pomoc osobom, których wolność wyrażania poglądów jest naruszana, dlatego też zdecydowaliśmy się objąć sprawę programem bezpłatnej pomocy prawnej” – zaznaczył mec. Filip Wołoszczak z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

 

mp/ordoiuris.pl

 

Komentarze (70):

je-BAĆ LEWKÓW2020.12.27 9:50
Zapamiętajcie sobie tę-czowi kre-tyni, lew-acy, zbo-czeńcy i dewia-nci raz na zawsze –prędzej zawrócicie bieg Wisły, prędzej piekło zamarznie niż Polacy pozwolą wam na władzę w tym kraju.
S-Manka2020.12.26 16:53
To jest wojna! Godność kobiety wymaga mordowania tych co nie mogą się obronić. Aborcja i Eutanazja to Podstawowe Prawa Człowieka. Aborcja postprenatalna powinna być dozwolona do 18 roku życia, jak jest w Cywilizowanych Krajach Europejskich.
Pokręć2020.12.26 14:29
Ale o co chodzi? Trenerka ma święte prawo wybierać sobie kogo będzie trenować a kogo nie. Dlaczego zmuszać kogoś do prowadzenia zajęć z osobą, której nie znosi? I to mówię ja, MGTOW i zwolennik bezwzględnego prawnego zakazu aborcji. Ja bym naprawdę dostawał odruchu wymiotnego, gdybym musiał trenować w towarzystwie, które potrafi mnie za poglądy wywalić z siłowni. Trzeba założyć własny (ściśle prywatny, towarzyski i zamknięty) fitness klub, gdzie klubowicze najpierw podpiszą deklarację "antypiorunkową" i "antyaborcyjną" i będa co miesiąc przynosić kartki od spowiednika, że się było u spowiedzi. Co trzeba do takiego klubu? Niemal nic. Strój sportowy, drążek, kilka ciężarków i parę innych pierdół - gumek, linek, wzmocnionych skrzynek z grubej sklejki i takich tam + własna masa. I już można sobie dać wycisk taki, że się płucami popluje. A w ramach składek można ufundować (albo wypożyczyć klubowi swój - jak się posiada) np. rower stacjonarny, ergometr wioślarski - to nie są może tanie sprzęty, ale też nie astronomicznie drogie, jak się ich koszt podzieli na kilkanaście osób. Zaręczam, że jak będzie chęć i pracowitość, to na kawałku podłogi i w butach do biegania na dworze można zrobić taką formę, że tym zmanierowanym, instagramowym paniusiom od "piorunka" prędzej się brzydkie słowa skończą niż nas dogonią. A jak jeszcze wejdą katorżnicze treningi na ergometrze, to na siłce będzie tylko słychać skwierczący tłuszcz. Olimpiada murowana. Tak się pokazuje szmaciarzom swoją wyższość a nie płakaniem w rękaw adwokata. Ja rozumiem, że kobiety mają w psychice płakanie w rękaw mężczyzny, ale, na litość Boską, czy bycie kobietą musi oznaczać bycie babą? Czy Polki nie stać na więcej?
Pyrland2020.12.2 11:49
Podajcie nazwę tego bieda-klubu! Zrobimy bojkot.
AAAtomek2020.12.1 11:15
bo to jest pieprzny fittnes
AAAtomek2020.12.1 13:19
Nie kradnij nicków prawaku!
Natalja Siwiec2020.12.1 9:41
Klauzula sumienia działa.
Sin2020.12.1 8:54
Chyba ten klub fittnes to jakaś sekta aborcjonistów, w którym wyrabia się mięśnie na zadymy.
Moly2020.12.1 4:22
Ciekawe co napisala. Fronda nie cytuje...Hmmm
Anonim2020.11.30 21:59
I to są skutki obnażania się na Facebook'u. Gdyby swoje zdanie wyraziła realnie, w klubie, rozeszłoby się po kościach.
GIZD2020.11.30 20:49
Zgłosić sprawę do biura poselskiego pani Żukowskiej lub Nowackiej i zapytać czy staną w obronie bezprawnie wyrzuconej kobiety z klubu.
ff2020.11.30 20:05
ludzie ocknijcie sie. z tym nowym pedalskim faszyzmem trzeba walczyc czynnie bo skonczymy jak angole - z krzesel ze strzachu bedziemy spadac na glosniej wypowiedziane slowo pedal, muzlim czy homos. mowie wam z tego co tu widze. walczmy z pedalska ideologia na wszystkie mozliwe sposoby zaczynajac od osmiesznia tego na poziomie szkolnym i liceum. tam te dziady probuja przeforsowac to gowno. te myki wieloktrotnie byly cwiczone na zachodzie, to jest nic nowego. osmieszac ich i kreowac obciach z bycia pedalem to sie nigdy to nie przyjmie. wazne tez zeby edukowac po bratersku tych co niestety w pedalizmie tkwia. nie mozna ich rugowac to to nasi bracia sa tyle ze pogubieni. nie wierze ze wszyscy sa pedalami z wlasnego wyboru. raz spotkalem jedna dziewczyne ktora postanowila zostac lezba bo nie mogla znalezc chlopaka. pamietajcie ze byc moze 50% przypadkow jest przez nas spowodowanych i sa to przypadki do odzyskania, wystarczy troche empatii.
Pokręć2020.12.26 14:37
Ja się nie pieprzę, tylko zamiast "pedał" mówię "gej". I nikt się nie czepia. Np. w samochodzie mam 3 geje: gazu, sprzęgła i hamulca (bo jeżdżę manualem, jak każdy facet), w maszynie do szycia mam geja i w rowerze, na którym gejuję mam 2 geje... Jak chcę o homoseksualiście powiedzieć swoją opinię, to mówię "gej w pupę kochany"... Da się? Da się! Trzeba tylko się przełamać, nie wolno być homofobem!
infor2020.11.30 19:46
Tak działają lewackie ścierwa z ordo iuris i innych organizacji dla prymitywów
Brawo!!!!!!2020.11.30 18:45
Imponuje mi Ordo luris, pełen szacunek. Tępić lewactwo, nawet najmniejsze oznaki prześladowania za: poglądy, religię, tradycję, patriotyzm. Zwłaszcza, że Zjednoczona Prawica to "mymłki", którym lewactwo wchodzi na głowę a oni boją się własnego cienia.
Teresa2020.11.30 17:57
Brawo Ordo Iuris!
AAAtomek2020.11.30 18:05
Dziękuję Ordo iuris za "drukarza" :]
Lempart & Her Cunts Co. mają2020.11.30 17:32
specjalny wydzial "węchaczy", coś jak AAAtomek & Göwno z Nilu Hatred Co. - węszą po blogach, mediach, różnych fejsbukach i szukają 'nielowomyślnych" - I sruuu ...! Göwnem w nich!
AAAtomek2020.11.30 18:26
Pan Hrabia by opisał swoją traumę ze stratą wielopokoleniowego majątku? Prosimy. p.s. Pozdrowienia dla wilczura...
a jakby było w odwrotną stroną to co?2020.11.30 17:21
Gdyby tak z kościoła albo ze szkoły została wyrzucona za pochwałę aborcji? ksiądz albo dyrektor musiałby przeprosić?
Jankes2020.11.30 17:14
Klub jest organizacja rasistowska !!! W unii w niektorych panstwach za rasizm mozno zdrowo posiedziec. A w panstwie prawa - nic. Proponuje natychmiastowe zamkniecie klubu ! Bez mozliwosci powrotu. Za rasizm w Ameryce jest prawie wojna z tego powodu.
How's your English, kike?2020.11.30 17:19
Habla any?
Standard parcha.2020.11.30 17:12
Co parch może i co jest wg. parcha normalne, np. antypolskie skürwysyństwo, cyt.:" Kurvva nie naród POZNASZ POLAKA PO CHAMSTWIE GŁUPOCIE I MORDZIE PIJAKA! POLSKIE ANTYWARTOŚCI SĄ GORSZE NIŻ KORONĄ BO NISZCZĄ TEŻ ZDROWIE PSYCHICZNE". - . . . . . A jakie jest do tego potrzebne wykształcenie, nie mylić z inteligencja, żeby takimi "standardami argumentować"? Potrzebny jest "doktorat i profesor nadzwyczajny" z PRL-u oraz "profesor zwyczajny" tzw. geremkowsko-żydowski. Oraz pozycja "profesora" w najbardziej prowincjonalnej dziurze Polski, Rzeszów-Mojżeszów. Pomijam takie drobiazgi jak umiejętność myślenia abstrakcją i jakiś tam talent literacki. Gratulacje dla prof. doktora Jana Realshit-Woleńskiego oraz jego synka ułomka Tadeusza.
ausnik2020.11.30 17:05
Drukarz nie wydrukował ze względu na treść plakatu, a nie ze względu na osobę zleceniodawcy.
AAAtomek2020.11.30 17:18
A dla kogo drukarz miał wydrukować? Dla zakonu franciszkanów czy osób LGBT?
leszczyna2020.11.30 17:27
Rzecz w tym, czy treść wydruku miałaby godzić w sumienie drukarza. Jeden chce ulotki o treści kościelnej, drugi politycznej, trzeci obyczajowej itp. Jeśli drukarz byłby ateistą, to nie należy go zmuszać do druku zaproszeń na pielgrzymki, gdy jest to dla niego na tyle nie do przyjęcia, że woli nie zarobić niż zarobić wbrew sumieniu.
AAAtomek2020.11.30 18:03
Zgadnij kto to powiedział: "Nie może być tak, że zmusza się ludzi wykonywania czynności, które są w sposób jaskrawy sprzeczne z ich wewnętrznymi przekonaniami, które gwałcą ich przekonania i są w ich hierarchii sumienia nieakceptowane. To jest fundamentalna zasada wolności i ja stoję po stronie wolności ". Ziobro o drukarzu :]
leszczyna2020.11.30 19:50
I bardzo dobrze: nie chce człowiek zarabiać na treści dla niego nieakceptowalnej, niech nie zarabia, ale też niech nie będzie karany. Ale gdyby zwolnił kogoś za poglądy czy nie przyjął do pracy, to byłaby dyskryminacja, bo on sam nie musiałby podejmować żadnej czynności sprzecznej z sumieniem, co więcej, pracownik musiałby wypełniać jego polecenia. Podobnie z klubem: klientka wyraziła swoje prywatne poglądy nie oczekując nic od klubu, żeby czegoś zaprzestał czy coś poparł, i za poglądy została z niego wyrzucona. To czysta dyskryminacja za poglądy.
AAAtomek2020.11.30 21:45
I bardzo dobrze: nie chce trener i klub zarabiać na klientce, która głosi treści dla nich nieakceptowalne, i tyle...
leszczyna2020.12.1 9:41
Tylko że klientka wyraziła swoje poglądy poza klubem i niczego nie oczekiwała od klubu, natomiast geje oczekiwali od drukarza, żeby zrobił coś dla nich, co było dla niego nie do przyjęcia. Czy dla klubu jest nie do przyjęcia prowadzić działalność zdrowotno-sportową? Jeśli tak, to czym się ten klub zajmuje? To organizacja pro-aborcyjna czy jakaś inna? - bo sportowa to wydaje się, że nie.
Kik2020.12.1 10:59
Podziwiam Cię za anielską cierpliwość w tłumaczeniu tak oczywistych rzeczy. Nie wiem tylko, czy to kołtuński upór, czy luki w logicznym rozumowaniu powodują u twojego rozmówcy, iż nie potrafi wychwycić różnicy miedzy: prawem do prywatnego, samodzielnego wygłaszania własnych poglądów na dany temat a oczekiwaniem od innych, aby przykładali rękę do wygłaszania cudzych poglądów, mimo że są im przeciwni.
Zdzichu2020.11.30 16:17
Dziekuje za casus drukarza :D Ale zecie sobie zrobili pod gore barany co? :D
taa...2020.11.30 17:36
Sam jesteś baran, jeśli myślisz, że w tym kraju jest tylko jedna drukarnia czy jeden klub fitness.
zdzichu2020.11.30 18:03
Dokladnie, skoro tam jej nie chca to ma inne silownie do wyboru
Pokręć2020.12.26 14:45
I tu się zgadzam. A na najbliższych zawodach pokazać instagramowym szmaciarom od "piorunka" kto jest lepszy.
Torchwood2020.11.30 16:08
Wolność sumienia - jak widać działa to w obie strony. Drukarz może nie drukować ulotek, a właściciel klubu fitness nie obsługiwać katotaliba.
leszczyna2020.11.30 16:20
Jakich działań popierających swoje poglądy domagała się od trenerki klientka nie popierająca działań Strajku Kobiet? Co klub miałby zrobić, na co nie pozwalała wolność sumienia klubu?
zdzichu2020.11.30 16:28
Sumienie nie pozwala na obsluge katozjebow
leszczyna2020.11.30 16:31
Klientka klubu to katozjeb?
zdzichu2020.11.30 17:00
Tak, ostatnio nie chciała w swoim sklepie mie sprzedać wudki dla moich starych, bo poprosiła o dowud, a ja nie mam jeszcze.
XXL2020.11.30 17:15
Bezmozgowiec z ciebie
Anonim2020.11.30 15:53
Ewidentne naruszenie dóbr osobistych, zażądać 1.000.000 zł odszkodowania.
Zdzichu2020.11.30 18:17
I po kremowce dla kazdego w klubie :D
NEOS com pl2020.12.4 14:16
.... czerwone buraki w ... kibucu juz tak glosno upomynajo sie o wykop ... a nasz zoliborski prezes tego kibuca zamiast obudzic kombajniste to glaszcze kotka POd wlos ... Nowe idzie .... https://www.youtube.com/watch?v=lYhb7_cvbYw&t=232s
Becia Sz.2020.11.30 15:52
Wystarczy na tym portalu wyrazić opinię na jakikolwiek temat np. popierać protesty kobiet a jest się zmieszany z błotem, wyzwany od komucha lub cwela. Jakoś to nikomu nie przeszkadza z szanownego "oburzonego" grona. Hipokryzja master level.
matis892020.11.30 15:59
Przecież to prawda że komuniści gorąco popierają protesty lewaczek (to nie jest strajk kobiet) i sodomici LZPKNTB+ też to popierają. Do tego lewactwo bardzo lubi udzielać się na Frondzie, jest ich tu wielu i mają swobodę wyrażania swojego lewactwa z której masowo i chętnie korzystają. Natomiast katolik na lewackiej stronie jest cenzurowany, przez lewactwo wywalany z pracy za poglądy, prześladowany.
AAAtomek2020.11.30 16:15
Może powinniście stworzyć za rzeką Vistulą swój katolicki raj? Z prawem pierwszej nocy dla przewielebnego?
JAHIRAMAĆ2020.11.30 16:34
Wracaj za Bug tam twoja mać.
AAAtomek2020.11.30 17:15
Dorzecze Wisły to polskie zagłębie kato..ów.
Anonim2020.12.1 2:17
Ale za to dorzecze Łaby nie!
Anonim2020.11.30 16:54
Asromku, Vistula płynie przez środek Polski. Jeśli tego nie zauważyłeś to wróć do podstawówki. A jak ci się nie podoba w Polsce to przekrocz Odrę na zachód. Tam jest raj dla wykolejeńców.
AAAtomek2020.11.30 17:16
Dorzecze Wisły to polskie zagłębie kato..ów. To najlepsza granica.
Świtezianka2020.11.30 17:43
Jak się zesrasz w gacie to myjesz się i je zmieniasz, czy nadal stoisz w brudnych i mówisz wszystkim dookoła, że są mokre i niemiłosiernie śmierdzą?
AAAtomek2020.11.30 17:58
Stoisz i się zastanawiasz? Oczywiście, że masz się umyć i zmienić gacie! W domu cię tego nie nauczyli, to podstawy higieny?
ech...2020.12.1 2:16
Nie zrozumiałeś aluzji ciemna maso: zamiast jęczeć i narzekać, przenieś się tam, gdzie będzie ci dobrze.
matis892020.11.30 17:20
Urządzenie raju na wygnaniu to tylko domena masonerii, ich pionków lewactwa, lewakoateistów, lewackich komuchów, sodomitów... tyle że zawsze wychodzi wam z tego namiastka piekła.
AAAtomek2020.11.30 16:14
Nie oczekuj od katolików miłosierdzia. :D
[email protected]2020.11.30 16:21
Dureń.
AAAtomek2020.11.30 16:31
Od durniów katolików też!
neos com pl2020.12.4 14:22
... no zajezdzacie trolejwusem ... my na wasze fora nie chodzimy ... i w totolotka ... s(o)rosa nie wygrywamy ..... ORMO i ZOMO w narodzie zawsze byly tak POstrzegane ... rodzice ci nie Powiedzieli co to wstyd ... !!!!!!
Pokręć2020.12.26 14:43
Ja nie chodzę do ateistów i "piorunkowców" na ich fora wyrażać swojej opinii. Ani z nimi dyskutować. Nie możecie brać z nas przykładu? Czego tu szukacie? Rozrywki? Lubicie potrollować albo szydery puszczać i brandzlować się "świętym oburzeniem"? Nie macie nic innego do roboty? Oj, bogato w tej Polsce, bogato!
matis892020.11.30 15:51
Przecież to norma za lewackiego PISu że Polacy, katolicy, patrioci, konserwatyści są masowo prześladowani w Polsce przez media społecznościowe, massmedia, zagraniczne koncerny. I lewacki PIS to popiera i akceptuje. Na samej Frondzie jak było komentowanie przez fejsbuka to wyświetlały się komenty lewaków bo katolicy byli co chwile banowani. Tak, lewacki PIS od lat to popiera i akceptuje i to jest oczywiste.
lempartowa szuria w akcji2020.11.30 15:47
najciekawsze że banda pod przewodnictwem lesbijki nienawidzącej dzieci podaje się za "strajk kobiet". Ta zbieranina nie ma nic wspólnego ani ze strajkiem ani kobietami.
hehehe2020.11.30 15:45
Bo tak wygląda wolność słowa, przekonań i demokracja w wersji bolszewickiego ści3rva.
AAAtomek2020.11.30 16:13
Właśnie! Jak prawacy stosują klauzulę sumienia to fanfary i ryk szczęścia w tytułach, jak im się stosuje to płacz i zdziwienie! Pozdrawiam.
hehehe2020.11.30 17:26
Co ty lewizno porównujesz? Odmowę mordu ze zwykłą wymianą poglądów ?
NEOS com pl2020.12.4 14:26
... dr megele bylby dumny ... ze swej pejsiatej gromadki ... ja bym tam zydom ... Auschwitz niezabieral ... jeszcze im sie przyda .... https://www.youtube.com/watch?v=DdmsHd0tARo&t=10s
Trójoka wrona2020.11.30 15:44
Skoro drukarz może sam zdecydować komu będzie drukować plakaty a komu nie, dlaczego właściciele klubów fitness mieliby nie móc decydować, kogo będą wpuszczać do swoich klubów?
AAAtomek2020.11.30 15:41
No ale o co chodzi? Trenerka i klub zastosowały klauzulę sumienia? Prawaki sami stosują klauzulę sumienia więc nie powinni się dziwić, a Pani może iść do kościoła pomodlić się.
leszczyna2020.11.30 16:11
Zadałeś pytanie, czy trenerka i klub zastosowały klauzulę sumienia. Zatem na nie odpowiedz, szczególnie jeśli chodzi o sumienie klubu.